PDA

View Full Version : Къдрин



elena_k
09-24-2008, 19:02
Еми .. някой може ли да ми каже какво представлява това,как се къдри с него,колко време е ефекта? Благодаря предварително!

trittico
09-24-2008, 19:04
кърди?? Кърдин?? :lol: Какво е това бе?

tItEufFf
09-24-2008, 19:07
кърди?? Кърдин?? :lol: Какво е това бе?

И аз не схванах :-o

elena_k
09-24-2008, 19:07
Оправих го.

trittico
09-24-2008, 19:12
ааааааааааааааа Къдрииииииииииииин имаш предвид...........е сори, не знам какво е......може да питаш в аптека :)

gabi_94
09-24-2008, 19:37
за 1ви път го чувам, но ако някой се сети да разкаже малко повече. Какво точно представлява и какви къдрици прави?

draki4ka
09-24-2008, 19:56
google :?

sweetsunshine
09-24-2008, 20:20
Къдрина е препарат за накъдряне на косата.Дебелината на къдриците зависи от ролките с които се къдриш.Ефекта е около 6 месеца.И аз се бях заитересувала,но в последствие се отказах от темите които прочетох по различните форуми.80% от тях бяха доста шокиращи.Момичетата се оплакват,че след такива къдрене косата им се е сасипала и сега са късо подстригани,също така и че къдриците не ставали каквито искат.Моя съвет е да си пазиш косата и да не я съсипваш.Сега аз се навих да си купя маша с керамично покритие(пак уврежда косата) но ще използвам кристали и няка да се къдря всеки ден с нея :)

mishmula
09-24-2008, 20:40
Баба ми се прави с къдрин, седи и добре ама тя е на 65...

Kras4eto_lp
09-24-2008, 20:44
Зависи от косата...къдрина нв винги вреди. Майка ми се къдри така от както я помня а косата и е супер...нейната обаче не е много дълга и често я подстригва. Все пак повечето коментари които съм чела са негативни така че ако смяташ да се къдриш по добре първо се допитай до фризиор да ти обясни всичко :)

sweetsunshine
09-25-2008, 06:09
Зависи от косата...къдрина нв винги вреди. Майка ми се къдри така от както я помня а косата и е супер...нейната обаче не е много дълга и често я подстригва. Все пак повечето коментари които съм чела са негативни така че ако смяташ да се къдриш по добре първо се допитай до фризиор да ти обясни всичко :)
Да права си.Аз също познавам хора които откакто ги помня се къдрят така и са им хубави косите,но наистина повечето коментари са негативни..

Wrathchild
09-25-2008, 06:29
Точно за това, ако ще се къдрите с къдрин отивате при фризьор той да ви накъдри с неговите си препарати... а не с къдрин за левче от аптеката.

elena_k
09-25-2008, 10:04
Благодаря на всички за коментарите,и така като чета май-май ще се отажа :D

darla
09-25-2008, 10:10
Mila,ima6 prekrasna kosa i ne si zalujaba da q precakva6 totalno s kudrin.Tova 6te e jivo prestuplenie.Predi 2god i az si bqh naumila da go izpolzvam,a maika 6te6e da me utrepe-pokaza mi neini snimki,kogato e bila na 26-26 se e nakudrila s kudrin,efekta be6e kudravo kato OVCA!Estestveno togava e bilo moderno,no i e otnelo 2god dokato si opravi kosata-za da izraste,poneje kudrina ne e ne6to koeto pada ot kodata.E opravila e polojenieto no e otnelo dosta vreme.Sega,sanskoro,si prikazvah s edna jena za kosi(neinata kosa e kato damadjana)nqma nikakva forma-kaza mi 4e predi e imala idealno prava kosa,oba4e iskala kudrava(koi kvoto si nqma) i tq se "frizirala" s kudrin-efekta bil u6tiq-kudravo kato na ovca bukvalno(a tova kudravo e grozno) i nqma opravqne!!! Taka,4e ne si zaslujava
Ako iska se kudri s ma6a,s presa(mn hubavi kudrici stavat s pravata presa ako moje6 da si gi pravi6) ako 6te6 i s difuzer ama kudrin... :?

elena_k
09-25-2008, 10:14
Mila,ima6 prekrasna kosa i ne si zalujaba da q precakva6 totalno s kudrin.Tova 6te e jivo prestuplenie.Predi 2god i az si bqh naumila da go izpolzvam,a maika 6te6e da me utrepe-pokaza mi neini snimki,kogato e bila na 26-26 se e nakudrila s kudrin,efekta be6e kudravo kato OVCA!Estestveno togava e bilo moderno,no i e otnelo 2god dokato si opravi kosata-za da izraste,poneje kudrina ne e ne6to koeto pada ot kodata.E opravila e polojenieto no e otnelo dosta vreme.Sega,sanskoro,si prikazvah s edna jena za kosi(neinata kosa e kato damadjana)nqma nikakva forma-kaza mi 4e predi e imala idealno prava kosa,oba4e iskala kudrava(koi kvoto si nqma) i tq se "frizirala" s kudrin-efekta bil u6tiq-kudravo kato na ovca bukvalno(a tova kudravo e grozno) i nqma opravqne!!! Taka,4e ne si zaslujava
Ako iska se kudri s ma6a,s presa(mn hubavi kudrici stavat s pravata presa ako moje6 da si gi pravi6) ako 6te6 i s difuzer ama kudrin... :? Ами с пресата как се къдри?

darla
09-25-2008, 10:26
Mila,ima6 prekrasna kosa i ne si zalujaba da q precakva6 totalno s kudrin.Tova 6te e jivo prestuplenie.Predi 2god i az si bqh naumila da go izpolzvam,a maika 6te6e da me utrepe-pokaza mi neini snimki,kogato e bila na 26-26 se e nakudrila s kudrin,efekta be6e kudravo kato OVCA!Estestveno togava e bilo moderno,no i e otnelo 2god dokato si opravi kosata-za da izraste,poneje kudrina ne e ne6to koeto pada ot kodata.E opravila e polojenieto no e otnelo dosta vreme.Sega,sanskoro,si prikazvah s edna jena za kosi(neinata kosa e kato damadjana)nqma nikakva forma-kaza mi 4e predi e imala idealno prava kosa,oba4e iskala kudrava(koi kvoto si nqma) i tq se "frizirala" s kudrin-efekta bil u6tiq-kudravo kato na ovca bukvalno(a tova kudravo e grozno) i nqma opravqne!!! Taka,4e ne si zaslujava
Ako iska se kudri s ma6a,s presa(mn hubavi kudrici stavat s pravata presa ako moje6 da si gi pravi6) ako 6te6 i s difuzer ama kudrin... :? Ами с пресата как се къдри?

Ami,mila,6te trqbva da otide6 vuv nqkoi friziorski i tam da ti obqsnqt-friziorkata ti naprimer.Az suvsem slu4aino otkrih tozi metod0trqbva6e da sum na svatba i otidoh pri moqta friziorka i i kazah 4e iskam kudrava kosa,no nqkakvi poredeni kudrici(kato nikoga puk az) i tuk tam da imam pravi ki4uri0da e buhnala i bqsna pri4eska,ne si padam po kokove i zalizani prostotii i tq mi napravi kudrici s pravata presa :shock: az bqh super u4udena i tq mi obqsni 4e tova sa nov vid presi0su6tite sa kato tezi kerami4nite za izpravqne no samata plo4ka e o6te po-ploska i dulga i kato se navie ki4ur okolo dolnata 4ast(kato na ma6a) to stava super gotina kudrica!Ostanah mn dovolna,posle pri druga friziorka bqh za pri4eska za bala mi i ve4e znaeh 4e iskam takuv vid kudrici i i kazah i tq me napravi.Tova e sravnitelno nov meto,mn e aktualen v momenta,u4udvam se 4e si model i 4e ne sa go pravili na kosata ti.
Nai dobre 6te e da popita6 informativno friziorkata ti,ubedena sum 4e 6te ti haresa.Az si vzeh takava presa i se nau4ih da si pravq takiva kudrici-unikalno e!!!

elena_k
09-25-2008, 12:10
Mila,ima6 prekrasna kosa i ne si zalujaba da q precakva6 totalno s kudrin.Tova 6te e jivo prestuplenie.Predi 2god i az si bqh naumila da go izpolzvam,a maika 6te6e da me utrepe-pokaza mi neini snimki,kogato e bila na 26-26 se e nakudrila s kudrin,efekta be6e kudravo kato OVCA!Estestveno togava e bilo moderno,no i e otnelo 2god dokato si opravi kosata-za da izraste,poneje kudrina ne e ne6to koeto pada ot kodata.E opravila e polojenieto no e otnelo dosta vreme.Sega,sanskoro,si prikazvah s edna jena za kosi(neinata kosa e kato damadjana)nqma nikakva forma-kaza mi 4e predi e imala idealno prava kosa,oba4e iskala kudrava(koi kvoto si nqma) i tq se "frizirala" s kudrin-efekta bil u6tiq-kudravo kato na ovca bukvalno(a tova kudravo e grozno) i nqma opravqne!!! Taka,4e ne si zaslujava
Ako iska se kudri s ma6a,s presa(mn hubavi kudrici stavat s pravata presa ako moje6 da si gi pravi6) ako 6te6 i s difuzer ama kudrin... :? Ами с пресата как се къдри?

Ami,mila,6te trqbva da otide6 vuv nqkoi friziorski i tam da ti obqsnqt-friziorkata ti naprimer.Az suvsem slu4aino otkrih tozi metod0trqbva6e da sum na svatba i otidoh pri moqta friziorka i i kazah 4e iskam kudrava kosa,no nqkakvi poredeni kudrici(kato nikoga puk az) i tuk tam da imam pravi ki4uri0da e buhnala i bqsna pri4eska,ne si padam po kokove i zalizani prostotii i tq mi napravi kudrici s pravata presa :shock: az bqh super u4udena i tq mi obqsni 4e tova sa nov vid presi0su6tite sa kato tezi kerami4nite za izpravqne no samata plo4ka e o6te po-ploska i dulga i kato se navie ki4ur okolo dolnata 4ast(kato na ma6a) to stava super gotina kudrica!Ostanah mn dovolna,posle pri druga friziorka bqh za pri4eska za bala mi i ve4e znaeh 4e iskam takuv vid kudrici i i kazah i tq me napravi.Tova e sravnitelno nov meto,mn e aktualen v momenta,u4udvam se 4e si model i 4e ne sa go pravili na kosata ti.
Nai dobre 6te e da popita6 informativno friziorkata ti,ubedena sum 4e 6te ti haresa.Az si vzeh takava presa i se nau4ih da si pravq takiva kudrici-unikalno e!!! Ми аз по принцип съм с права коса и по снимки и навсякъде,мноооооооого рядко се кърдя,сигурно 2-3 пъти в годината,на фризьорите съм им казала да не ме кърдят,така че .. Но све пак ще опитам този начин,може и да ми хареса :)

mishmula
09-25-2008, 12:19
После да не пишеш нова тема със заглавие "H E L P"

elena_k
09-25-2008, 12:58
После да не пишеш нова тема със заглавие "H E L P" Ако си беше направила труда да прочетеш оментарите,щеше да разбереш,че след като разбрах,че косата се изтощава много се отказах :) Така,че ......

girl91
09-25-2008, 13:05
darla_f, имаш ли снимка, за да видим какви точно къдрици се получават при този вид къдрене?

darla
09-25-2008, 15:21
darla_f, имаш ли снимка, за да видим какви точно къдрици се получават при този вид къдрене?

Da,eto q-tova mi e pro4eskata za bala-nai-dolniq plast e prav a varhu nego padat vuprosnite kudrice-eto q

http://i.data.bg/08/09/25/1169976.jpg
http://i.data.bg/08/09/25/1169978.jpg

Snimkite ne sa v gotoviq variant na pri4eskata,no kudricite qvno se vijdat.Ako se napravi obem otgore na kosata nazad stava 4udesno!

mishmula
09-25-2008, 19:12
После да не пишеш нова тема със заглавие "H E L P" Ако си беше направила труда да прочетеш оментарите,щеше да разбереш,че след като разбрах,че косата се изтощава много се отказах :) Така,че ......



Прочетох, не се притеснявай. Видях как те агитират

sweetsunshine
09-25-2008, 20:43
darla_f а може ли да покажеш как точно изглежда пресата?Аз сега съм си наумила да си купя маша на Ровента ето снимка http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025117
Е може да казвате мнения за машата,ако някои я е ползвал доволен ли е??? :)

darla
09-26-2008, 08:18
Ami,mila, s udovolstvie 6te ti pokaja presta,no 6te e po-kusno dnes,za6toto v momenta aparata e v muja mi, toi ne si e tuk.ako q snimam s tel snimkata 6te e gadna.A otnosno ma6ite-znam,4e mogat po4ti su6tite kudrici da se napravqt i s ma6a-no ne kato tezi na snimkata,koqto si pusnala-i moqta ma6a e takava oba4e Philips-ima edni ma6ti 4iesto tqlo(tva metalnoto,na koeto si naviva6 kosata)-ta tqloto e valnoobrazno i kato si naviva6 ki4ura kosa,toi se naviva hem po tqloto na ma6ata(za6toto nali e kruglo kato vsqka dr ma6a),hem po spiralovidnite vdlubnatini po samata ma6a i se polu4avat su6tite angelski kudri4ki.mn sladki.ako iska6 moje6 da gi durji6 na kosata si taka podredeni,ako iska6 moje6 sled kato se navie6 da topira6 kudricite s greben4e i da stanat ro6avi.6te se opitam da namerq v neta snimka na takava ma6a! :)