PDA

View Full Version : Какво правите, когато сте в.. депресия?



Bianca
09-25-2008, 15:30
Въпросът ми е-мъчите ли се по някакъв начин да излезете от нея? Или пък оставяте работата на времето и се задълбавате още повече? :(
Имате ли си някакъв трик, примерно, да се избавите поне за малко от тъпата тъга?
Слушане на музика, книги, приятели?
На мен лично нито едно от трите не ми помага. Всъщност приятелите ми винаги ми помагат, когато има нужда, но просто когато съм в кофти положение, като сега, си оставам вкъщи, сама със себе си, да преосмисля нещата, и не търся никого.. :(

Mirelchetoo14
09-25-2008, 15:34
Нищо не правя... то е като наркотик. Все повече се убеждаваш, че най- доброто, което можеш да направиш е да се чувстваш окаян и продължаваш да го правиш. Само неочаквана проява на внимание от някой близък може да ми повогне. Всмисъл, мъж ми, приятелка, родител....

Ev1l
09-25-2008, 15:34
Ами приятелите помагат.

ScionOfStorm
09-25-2008, 15:35
Mи различно.

Може да се поизолирам от другите, насаме със себе си и малко спокойствие най-накрая.

Може и да ми помагат и да търся помощта им (на най-близките ми, естествено).

Може пък да се разсейвам с книжлета, музика и такива неща, особено музиката помага.

Почти всеки път е различно. Напоследък май е започнало да не ми пука и да не му обръщам особено внимание :>

Im_on_the_Outside
09-25-2008, 15:41
Сякаш напук на себе си се отчуждавам все повече от всички и всичко наоколо. Просто се оставям на вътрешната болка. После ми минава.

Мисля,че е по-добре в такива моменти да се наплачеш едно хубаво,отколкото да се залъгваш,опитвайки се да излезеш от депресията.

gbemXVII
09-25-2008, 15:42
Бръсна си вените

OtherDimension
09-25-2008, 15:42
не търся помощ от никой, чакам да ми мине като се занимавам с филми, музика и т.н. :>

Disrespect
09-25-2008, 15:45
депресията е болестно състояние, това за което вие приказвате е временно кофти настроение

TheNewReligion
09-25-2008, 15:46
Като цяло не съм податлива на депресии, но когато не се чувствам добре не правя нищо. В такива моменти предпочитам да съм сама.

Erica
09-25-2008, 15:49
Гледам да не мисля за проблемът,който ме е довел до това състояние.А от едно известно време насам,като ми е криво за нещо,търся положителната страна от цялата ситуация :grin:
Както пише в една книжка..."няма проблеми има нови възможности" 8)

s3xy
09-25-2008, 15:58
аз ако трябва да съм честна когато изпадна в депресия (напоследък по-рядко) и се режа. звучи ужасно ама хипер мн ми помага :D после ми я някакво спокойно се едно не сам била тъжна и ми става някакво весело :D даже почвам да се хиля :D

HexGirl
09-25-2008, 16:03
slu6am ska :)

ioancheto
09-25-2008, 16:11
аз ако трябва да съм честна когато изпадна в депресия (напоследък по-рядко) и се режа. звучи ужасно ама хипер мн ми помага :D после ми я някакво спокойно се едно не сам била тъжна и ми става някакво весело :D даже почвам да се хиля :D
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Наистина ли ?

Swinkenhoffer
09-25-2008, 16:27
Рязането облекчава донякъде, но зависи от човека и психичната му нагласа по тоя въпрос... ако вярваш, че "лошата енергия" излиза чрез кръвта - помага. 8-)
Иначе такива състояния не мисля, че трябва да се притъпяват, а да се изживеят един вид... ако ти се реве - ревеш. То ще мине.

PiruBloodz
09-25-2008, 16:40
псувам тъпаците в кофата или в секс

babity
09-25-2008, 17:03
При мен депресиите се получават обикновено когато имам маса свободно време. Един вид от нямане на работа си пускам депресионна музика и ето - готово. Принципно като ми стане така ставам, започвам да се преобличам, гримирам, повтарям си "живота е хубав" или започвам да върша домакинска работа.

Deliverance
09-25-2008, 17:36
x

Deadlock
09-25-2008, 17:46
Спрете да говорите глупости бе..

Bianca
09-25-2008, 17:49
Тянко, по-добре СПРИ да пишеш в темите, пуснати от мен.

AutumnTears
09-25-2008, 17:49
reva na nqkva tujna pesen :lol: :lol: :lol:
ili si slagam kapki za nos :D imeto im 6te ostane anonimno :razz: :razz:

babity
09-25-2008, 18:02
reva na nqkva tujna pesen :lol: :lol: :lol:
ili si slagam kapki za nos :D imeto im 6te ostane anonimno :razz: :razz:

знам, че са Ксилометазолин! :-P Аз "друсам" с тях от малка! :razz: :razz: :razz:


Пет начина да си опварим настроението (http://dog.bg/forum/index.php/topic,19058.0.html)

fuckingwhore
09-25-2008, 18:39
депресията е болестно състояние, това за което вие приказвате е временно кофти настроение
да :>

а,иначе слушам музика(случва се и да танцувам 8-) ),споделям с някой,плача,препрочитам една любима книга.. :)

krisiiiiito
09-25-2008, 18:42
когато съм депресирана .. пускам някоя тъжна песен и мисля за живота и за всичко около мен .. може да поплача малко и това е .. след това се правя че нищо не е станало и си пускам филм ... след известно време ми минава и това е :-o

norge
09-25-2008, 18:45
В последно време звъня на Аз съм БЪЛГАРЧЕ и му мрънкам. Гадното настроение минава много бързо покрай него :)

AutumnTears
09-25-2008, 18:46
reva na nqkva tujna pesen :lol: :lol: :lol:
ili si slagam kapki za nos :D imeto im 6te ostane anonimno :razz: :razz:

знам, че са Ксилометазолин! :-P Аз "друсам" с тях от малка! :razz: :razz: :razz:


Пет начина да си опварим настроението (http://dog.bg/forum/index.php/topic,19058.0.html)
razkriha me :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

babity
09-25-2008, 18:56
В последно време звъня на Аз съм БЪЛГАРЧЕ и му мрънкам. Гадното настроение минава много бързо покрай него :)

Дай му номера да звъним и ние, няма само ти да се ползваш с такива привилегии! :razz: :razz: :razz:

BlackaTBW
09-25-2008, 19:03
депресията е болестно състояние, това за което вие приказвате е временно кофти настроение

Тук съм съгласна с теб.
Вие си нямате на идея до къде може да стигне човек, който страда от депресия.
Кофти ви е, че ви свършиха паричките в телефончето, много е кофти, когато ти се счупи графита на черния молив, още по-кофти е като някоя приятелка ти каже 'патка', а колко ужасно е да те зареже гаджето, с което ходиш от 2 седмици.
И за всички, които са решили, че е модерно - рязането е тотална простотия, няма да обяснявам защо, сигурно и сами можете да се усетите.

Swinkenhoffer
09-25-2008, 19:07
депресията е болестно състояние, това за което вие приказвате е временно кофти настроение

Тук съм съгласна с теб.
Вие си нямате на идея до къде може да стигне човек, който страда от депресия.
Кофти ви е, че ви свършиха паричките в телефончето, много е кофти, когато ти се счупи графита на черния молив, още по-кофти е като някоя приятелка ти каже 'патка', а колко ужасно е да те зареже гаджето, с което ходиш от 2 седмици.
И за всички, които са решили, че е модерно - рязането е тотална простотия, няма да обяснявам защо, сигурно и сами можете да се усетите.
за депресията съм съгласна, ама за рязането - не.
що пък не мрънкате на хората, които когато са нервозни, палят цигара или пият... за мен това изглежда по-ужасно, отколкото рязането. аз не се усещам що е простотия. :D

TellMeYourName
09-25-2008, 19:14
самоубивам се и в следващия рунд се прераждам !

BlackaTBW
09-25-2008, 19:15
пор, цигарите и алкохола са вид наркомания, т.е. хората се пристрастяват към тях. Повече не толкова много, колкото е достатъчно, че другите около тях да видят, че е лошо. Почнали са най-вече от така наречения 'келешлък'. И не го одобравям също, ако това те вълнуваше.
Но за рязането не виждам къде по-точно идва пристрастяването към ножчето и какво точно води до това. След време ще пораснеш и ще разбереш, че това е било глупаво, само че ако човек достатъчно се е постарал на тая тема, белезите остават. Би ми било интересно ако ти останат белезите по ръцете и някой ден детето ти те пита 'какво е това', как ще му го обясниш? А на себе си как го обясняваш?

Swinkenhoffer
09-25-2008, 19:27
пор, цигарите и алкохола са вид наркомания, т.е. хората се пристрастяват към тях. Повече не толкова много, колкото е достатъчно, че другите около тях да видят, че е лошо. Почнали са най-вече от така наречения 'келешлък'. И не го одобравям също, ако това те вълнуваше.
Но за рязането не виждам къде по-точно идва пристрастяването към ножчето и какво точно води до това. След време ще пораснеш и ще разбереш, че това е било глупаво, само че ако човек достатъчно се е постарал на тая тема, белезите остават. Би ми било интересно ако ти останат белезите по ръцете и някой ден детето ти те пита 'какво е това', как ще му го обясниш? А на себе си как го обясняваш?
Aма ние за пристрастяване ли говорим? Щото аз си го представям най-много 2-3 пъти годишно рязането. Все пак има хора (възрастни), които обичат да го правят редовно, без да целят да се утрепят естествено. Просто един друг вид успокоение, което не е толкова популярно, и затова предизвиква странни реакции. :) Тъй го виждам аз.
На детето си бих обяснила каквото си е... не би ме било срам, страх или нещо подобно.

BlackaTBW
09-25-2008, 19:30
Всеки с виждането си все пак. Просто не го разбирам по никакъв начин.

Ако разговорът продължава, то навярно ще продължи утре, защото се отправям към леглото, утре пак ще се става рано.

CTAMAT
09-25-2008, 20:06
Слушам тъжна музика и си мисля за тъпи работи.

BlueAvalanche
09-25-2008, 20:41
tqnko, aз ще ти отговоря вместо нея/него :
Защото си доста ограничено провинциално момче, от което умно мнение излиза 1 на 1000

TheSadGirl
09-25-2008, 22:35
емм слушам депресантските песни на сестра ми (които тя слуша непрекъснато :-o ) и незнайно защо ми минава, в най- лошия случай заразявам и моята най- добра приятелка с моята депресия и то като споделиш ти олеква :)

psychopath
09-25-2008, 22:41
2 pompi i vsichko e ok :D

psychopath
09-25-2008, 22:56
2 pompi i vsichko e ok :D

iglata,pompata,venite - krai na problemite 8-)indeed! :D

5StaR
09-25-2008, 23:08
Ъъъъ никога не изпадам в депресий..

DimovB
09-25-2008, 23:26
режа вените кво да правя :D

Bianca
09-26-2008, 10:41
tqnko, aз ще ти отговоря вместо него :
Защото си доста ограничено провинциално момче, от което умно мнение излиза 1 на 1000Така е и какво значение от къде съм? Я ме светни, че наистина съм много ограничен май. И защо все ми гледате мненията? Гледайте си вашите и тогава гледайте в на другите паницата и последно нещо влез в "компютри" разгледай темите и като видиш посответе ми пак кажи на колко мнения излиза 1 умно.
По принцип местоположението няма значение, ама ти и от София да беше, щеше да си останеш прост и повърхностен.
Кои мнения са ти умни? Тея, дето ме питаш дали искам да станем гаджета ли?
По темата: Рязането ВЪОБЩЕ НЕ Е вариант, ии BlackaTBW, погрешно си разбрала, НЕ искам да се режа и няма да се режа. ;>
Иначе съм съгласна, че депресията си е голяяям период, обаче аз може би сега съм наистина в депресия.. Чувствам се малоценна и прочие, и това в продължение на седмици и месеци..

BlackaTBW
09-26-2008, 10:53
По темата: Рязането ВЪОБЩЕ НЕ Е вариант, ии BlackaTBW, погрешно си разбрала, НЕ искам да се режа и няма да се режа. ;>
Иначе съм съгласна, че депресията си е голяяям период, обаче аз може би сега съм наистина в депресия.. Чувствам се малоценна и прочие, и това в продължение на седмици и месеци..

Не говорих за теб, защото ти никъде не си написала, че искаш да се режеш (или поне не си спомням) Имам предивид хора, които го бяха казали.
Иначе ние не можем да знаем дали си в депресия. Първо, защото не те познаваме, второ, защото не знаем какво се е случило, че да си депресирана. Имай на предвид, че на всеки му е било тежко в дадени периоди, така че не се подавай.

cherinka
09-26-2008, 11:00
Lqgam da spq, ne zavisimo kolko mi e tejko. No tova vyv variant ako sum izpadnala v depresiq za den-dva. :)
Ti 6tom se 4uvstvash taka ot mnoooogo vreme na sam, ti trqbva neshto, s koeto da si povdignesh samochuvstvieto.. sega ne mi se pishe mn mn, no ima google. 8-)

Pliok0019
09-26-2008, 11:02
tqnko, aз ще ти отговоря вместо него :
Защото си доста ограничено провинциално момче, от което умно мнение излиза 1 на 1000Така е и какво значение от къде съм? Я ме светни, че наистина съм много ограничен май. И защо все ми гледате мненията? Гледайте си вашите и тогава гледайте в на другите паницата и последно нещо влез в "компютри" разгледай темите и като видиш посответе ми пак кажи на колко мнения излиза 1 умно.
По принцип местоположението няма значение, ама ти и от София да беше, щеше да си останеш прост и повърхностен.
Кои мнения са ти умни? Тея, дето ме питаш дали искам да станем гаджета ли?
По темата: Рязането ВЪОБЩЕ НЕ Е вариант, ии BlackaTBW, погрешно си разбрала, НЕ искам да се режа и няма да се режа. ;>
Иначе съм съгласна, че депресията си е голяяям период, обаче аз може би сега съм наистина в депресия.. Чувствам се малоценна и прочие, и това в продължение на седмици и месеци..
Ние какво сме виновни, че същество без ясно изявен пол се чувства зле? Трябва ли да ни занимава с проблемите са жалкото си съществуване?

По темата: не съм изпадала в депресия...

Madness
09-26-2008, 11:08
Абсурдно е да говорите за депресия.
Иначе аз като се сдухам...правя различни работи,зависи от причината попринцип.Гаджето помага ужасно много(стига проблема да не е в него или с него) поне при мен.Най-близкия човек ми е ии изобщо някой близък човек върши добра работа.
+книжки и музика,ядене..
Помякога и си пиша на листче разни работи...нещо като ммм..дневниче,ама нет очно и от време на време...
Начини хиляди,общо взето просто си отминава.Всичко се оправя рано или късно.

Bianca
09-26-2008, 11:11
tqnko, aз ще ти отговоря вместо него :
Защото си доста ограничено провинциално момче, от което умно мнение излиза 1 на 1000Така е и какво значение от къде съм? Я ме светни, че наистина съм много ограничен май. И защо все ми гледате мненията? Гледайте си вашите и тогава гледайте в на другите паницата и последно нещо влез в "компютри" разгледай темите и като видиш посответе ми пак кажи на колко мнения излиза 1 умно.
По принцип местоположението няма значение, ама ти и от София да беше, щеше да си останеш прост и повърхностен.
Кои мнения са ти умни? Тея, дето ме питаш дали искам да станем гаджета ли?
По темата: Рязането ВЪОБЩЕ НЕ Е вариант, ии BlackaTBW, погрешно си разбрала, НЕ искам да се режа и няма да се режа. ;>
Иначе съм съгласна, че депресията си е голяяям период, обаче аз може би сега съм наистина в депресия.. Чувствам се малоценна и прочие, и това в продължение на седмици и месеци..
Ние какво сме виновни, че същество без ясно изявен пол се чувства зле? Трябва ли да ни занимава с проблемите са жалкото си съществуване?

По темата: не съм изпадала в депресия...
Хмм, не бих казала, че съществуването ми е жалко. ;)
А и не съм точно в депресия, но вчера, когато писах тази тема, наистина не се чувствах добре, но НЕ пуснах темата с цел да се оплаквам, а просто исках да споделите вие какво правите, когато сте в кофти положение.
И не се чувствам малоценна заради другите, напротив, просто самата аз си имам някакви причини, които не те засягат. ;)
И по-добре гледай да НЕ ме обиждаш, за да не се случи нещо. ;р

Pliok0019
09-26-2008, 11:22
И по-добре гледай да НЕ ме обиждаш, за да не се случи нещо. ;р[/i]

:smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046

Ice_Queen_
09-26-2008, 11:41
И по-добре гледай да НЕ ме обиждаш, за да не се случи нещо. ;р[/i]

:smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046

и на мен ми е интересно кво може да се случи,ама нвм ;)

депресия?почвам да си повтарям че времето е прекрасно,казвам си - ни мога да пофяфам/ айахахахах/,излизам с 1-2 приятелки който са заразни на тема добро настроение,пускам си яка музика и си танцувам или рева,рева и после ми минава..дори да продължи с месеци тая депресия.. и такам..

Alco
09-26-2008, 11:52
хит 2 фит, днес като те поздравих що не ми отговори ве, липсват ти първите 7 години.. ебем ти ученичката от езикова гимназия.. :booooomb: :-x

Rowdy
09-26-2008, 12:30
освен това вчера малкият емил беше избягал следобед от даскало и госпожа Филипова беше много ядосана преди малко като и казах

HenykucT
09-26-2008, 13:31
Чета ти глупостите и ми става весело ... :lol:

Bianca
09-26-2008, 13:34
хит 2 фит, днес като те поздравих що не ми отговори ве, липсват ти първите 7 години.. ебем ти ученичката от езикова гимназия.. :booooomb: :-x
Ама, това ти ли беше? :lol:
Рауди, губим занималня, поне като ще дрънкаш глупости, дрънкай ги на място.. 8-)

Alco
09-26-2008, 13:36
не, моя брат-близнак. много се беше сдухала от него :D

Rowdy
09-26-2008, 13:39
емо да не е бил пак с анцуг в даскало, ей хитака трябва да сложи фейс контрол деби 8-)

Bianca
09-26-2008, 13:39
не, моя брат-близнак. много се беше сдухала от него :D
Абе, не си приличаше! :lol: И аз като отивам в класната стая, другите момичета ми викат, че някакви големи ходили при тях да се ебават. Това вие ли бяхте? :lol:

Alco
09-26-2008, 13:41
да. много бяха насрани.

Rowdy
09-26-2008, 13:44
високи хулигани 8-)

Bianca
09-26-2008, 13:47
да. много бяха насрани.
:lol: Щом казваш.
Бтв, днеска 10 "е" клас казаха нещо за "д". [-o< 8-)

cherinka
09-26-2008, 13:48
alco ti koi klas si be mooitu mumche ?

Alco
09-26-2008, 13:50
5 б

cherinka
09-26-2008, 13:52
Личи си.....

AvaLan4e
09-26-2008, 14:41
Слушам здухваща музика и пиша писма ('= <3

alwinka
09-26-2008, 14:54
да. много бяха насрани.
Мооля ?! :shock: Ейй я стига бе .. :smt011 :-D

Bianca
09-26-2008, 14:57
да. много бяха насрани.
Ейй я стига бе .. :smt011 :-D
Абре, Крисе, кажи сега как да не сме насрани, като в стаята ни влизат така лелеяни и бленувани принцове като тях, а?! :smt060

8992
09-26-2008, 15:07
напивам се и сичко е ок 8)

lsd43
09-26-2008, 19:54
Или почвам да се самосъжалявам или пък се ядосвам и от депресия ,преминавам към гняв.А понякога просто съм супер тъжен и всичко ми изглежда много гадно. :)

Drift
09-27-2008, 14:53
Звъня на талпата....и отиваме да се забавляваме

baby_9220
09-27-2008, 22:27
vzimam si shokolad i sladoled .. oblicham si pijamata i sqdam da gledam filmi :D :D :P

fuckingwhore
09-27-2008, 23:10
сега ми е зле и мисля да лягам да спа,утре да съм като нова. 8-)

Christ
09-28-2008, 06:42
Като си в депресия се взема съответната медикация.


Като си хлечещ пубер или си бръснеш вените или се кефиш на това. :-D

Alco
09-28-2008, 07:52
сега съм си скъсал с приятелката, не е депресия ама е малко кофти - слушам србско, тия дни ше се напия и винкело за мацката. :booooomb: 8-)

BlueAvalanche
09-28-2008, 10:37
И по-добре гледай да НЕ ме обиждаш, за да не се случи нещо. ;р[/i]

:smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046 :smt046

Корава форумна хулиганка :D

MoOnLiGhT_ShAdOw
09-28-2008, 11:40
Не мога да кажа, че някога съм била в чак толкова тежка депресия - случвало ми се е само за 2 дни, и то в края на 5. клас. Много съм емоционална, но може би съм прекалено "самовлюбена", може би, на моменти (не мога да намеря точната дума), че да се оставя на някакво рушащо вътрешния ми покой чувство.

dAnieLkaaa
09-28-2008, 13:09
мии нищо кво да правя слушам музика филми занимавам се с нещо :(