PDA

View Full Version : "Детето ми-притежава обща култура"



MemoRieS
09-25-2008, 16:27
Защо пред родителите сме възпитаните културни и послушни дечица? А пред връстниците, учителите и обществото заобикалящо ни ежедневно, невъзпитани, некултурни и зли дечица? Кой е виновен за това? И може ли това да се промени у децата, и да бъдат културни не само в дома, а и на улицата (училището).. ? И вредно или не е за самите деца това им за тях можеби "геройско" поведение? Вие как мислите?


П.С: Надявам се, този раздел да е бил правилният, за темата.

iff
09-25-2008, 16:45
Знаят че мама и тати ще им спрат джобните и нета и за тва са културни пред тях .. :grin: 8-)
А в даскало е чиста гъзария :?
Ама някои прекаляват с газарията :x

Междодругото според мен е много тъпо се държиш едно пред родителите и друго пред даскалите и френдовете .. простотия до шия .. поглеждат ли се въобще .. колко са смешни отстрани ? :-o :?
:-o

gree_girl
09-25-2008, 17:07
Ми аз лично съм си еднаква. Дори у нас викам повече, защото навън си сдържам нервите. Или като ми е напрегнато си го изкарвам на наще ...

Yancheto
09-25-2008, 17:16
Е,аз лично не съм така.Но за съжаление познавам много хора,които иначе са доста добри,но в училище започват да се правят на гъзари и се държат ужасяващо.Не знам как това може да се промени...Но е наистина жалко.

glupacheE
09-25-2008, 17:23
Ми аз лично съм си еднаква. Дори у нас викам повече, защото навън си сдържам нервите. Или като ми е напрегнато си го изкарвам на наще ... +1

BlackaTBW
09-25-2008, 17:31
Някои хора, просто са преценили, че е по-изгодно да не псуваш, викаш, и хвалиш вкъщи, защото ще има последствия.
Относно това как се държа с нашите - напоследък гледам да не говоря с тях, защото те са нервни, аз съм нервна и най-много да се скараме. Иначе обикновено си се държа напълно нормално, даже майка ми знае повече за любимите ми групи, отколкото съучениците ми :lol:

gabi_94
09-25-2008, 18:19
ми и аз не съм такава ама познавам много такива. В бившия ми клас имаше едно момче, което пред учителите и родителите си се държеше като невинно ангелче, а в междучасието ходеше да бие някой или дасе заяжда, да псува...абе ужас
Това е много лошо и родителите трябва да се осетят какво става с детето им още докато е поправимо

bug1965
09-25-2008, 18:52
Roditelite imat mnogo po golqm kontrol ot koito i da e drug 4ovek . Ne stava vapros da se pravim na naduti oi otvoreni pred u4itelite tova zavisi i ot vazpitanieto koeto e dal roditelq ...

gorska
09-25-2008, 18:55
Ми аз лично съм си еднаква. Дори у нас викам повече, защото навън си сдържам нервите. Или като ми е напрегнато си го изкарвам на наще ...
И аз съм така.. Иначе това си е стратегия.. двуличност може би.. Но все пак стратегия. Аз за околните съм супер сдържан, добър.. дори "благороден" човек, но така се показвам. Всъщност осъзнавам, че с времето за все по-малко и малко неща се ядосвам. Така че съм си такава.. вкъщи си позволявам повече. Но рядко, наистина, се ядосвам за нещо и на родителите си.. повече се ядосвам на странични хора. И споделям с наште- с годините се научих да ги разбирам, да им разбирам съветите, да оценявам факта, че те все пак имат толкова опит, дори и с някои по остаряли разбирания.
Но моето мнение е, че това е избор, който децата правят. Като колкото и некултурни да се показват, мисля, че те са решили, че печелят нещо от това и че имат достатъчно мозък да разберат. Стратегия, пак казвам и нищо повече. Примера на най-проста битова основа с джобните също оказва влияние, може би. Но си мисля, че самите родители не искат да приемат факта, че и техните деца започват да приличат на масата.. за тях те винаги са си ангелчета.

Boyd
09-25-2008, 19:03
Като се приберат дечицата вкъщи се чувстват като НИКОЙ. ТЕ вкъщи са НИКОИ!

Като излезнат с приятели започват да си избиват комплекса, който вкъщи не върви и затова се правят на много "отворени" и тем подобни. След като вкъщи не им се дава думата, защото не могат да се изкажат дори, навън става каша.

mArMaLaDkA
09-25-2008, 19:25
Живея само с баща си.Той се държи приятелски с мен и аз си говоря с него,както си и говоря по принцип.Пред учителите също си се държа нормално,гледам да не се шегувам много,но просто ми е такъв характера.Не някакви дебелашки шеги,просто се опитвам да разсея обстановката,ама напоследък учителите ни са супер изнервени и така.Пред приятели се изтървам.Някой като почне да псува или да пеe някакви глупави песнички(естествено пак с псувни) и всичко ми влиза в главата.Хващала съм се,че пред тях употребявам много често думите "д*ба","за*би","т***к" и някакви такива...От общата простотия и аз се заразявам.Естествено е само в компания това.На училище и вкъщи не псувам като хамалин..все пак уважавам учителите и баща ми.Иначе другия въпрос-никога не съм се надувала,винаги съм се държала отворено и естествено към хората.

GReddy_91
09-25-2008, 19:28
Както се държа пред наще така и навсякъде.Освен,когато се напия с приятели тогава вече е отделен въпрос 8-)

DieselBlood
09-25-2008, 20:18
Знаят че мама и тати ще им спрат джобните и нета и за тва са културни пред тях .. :grin: 8-)
А в даскало е чиста гъзария :?

напълно съгласен

skatemore
09-25-2008, 20:24
кой е казал че сме културни ?

50cent
09-25-2008, 20:30
ми те тия кадето се лигавят в училище означава че тяхните ги държат изкъсо и просто няма къде да си изкарат лиготията и затва в училище просто знаят че веднъж преберат ли се и няма мърдане

hiphopDancing
09-25-2008, 20:50
Хммм, не може така да се обобщава като цяло, щото тия където са така не са мнозинство, поне в моите среди...просто те повече се набиват на очи и според мен имат някакви проблеми за да го правят тва.

Just_me_&_myself
09-26-2008, 09:48
[quote=iff]Знаят че мама и тати ще им спрат джобните и нета и за тва са културни пред тях .. :grin: 8-)
А в даскало е чиста гъзария :?


съгласна съм...

Sunny_stz
09-26-2008, 10:19
Ами все пак има различни характери,това според мен се случва най-често в пубертетската възраст....,когато детето не се е оформило като характер все още...Когато то порастне малко се ,,осъзнава'' и става един по-голям и зрял човек.Аз лично смятам че започнах да пораствам на 17 години,преди това още не бях оформена като личност,но какво ви говоря,човека постоянно се променя характера и възгледите за някои неща,на някои си остават същите и не се променят!Зависи много от неговата карма,ценности и много неща,но нека не се отклонявам от съществената тема....

lifelesscorpse
09-26-2008, 13:24
единственото по-различно в държанието ми вкъщи,е че не се шегувам толкова много с наще отколкото с приятели.иначе се държа по един и същ начин,независимо дали съм навън или у нас. :)

NightGuardian
09-26-2008, 13:35
Защо интернет,парно,ядене,пиене, джобни няма да има , ако съм както навън!

Изовда е ,че защото сме зависими от тях :)

fenkatakrisi952
09-26-2008, 17:58
Държавата е виновна за всичко :D
Това е стредата в която ние растем :? :lol: 8-)

gree_girl
09-26-2008, 19:27
И аз познавам такива индивиди. Едни момичета от бившия ми клас. Пред родителите им са скромни идобри деца, като са с тях на вън от срамежливост не могат да си кажат името ... а като са с приятели - курви !!! :o :? :x :-x

nefchi_bs
09-27-2008, 18:41
Еми да пред наще по се сдържам,но това е защото ме гледат доста странно когато псувам или нещо такова :D Просто го мразя този неудобрителен поглед 8-) Навън си се държа съвсем нормалко както и вкъщи...Но понеже аз съм голям изтеричка понякога яко псувам като се ядосам,но като стане вкъщи пред наще този поглед ме убива,нищо не ми казват за това и нищо не правят.ама погледа е уникалеб :lol: :lol:

balon4eee
09-27-2008, 19:52
Защото знач , че ще ми спрат кранчето и ще ми резнат крилцата и ще е кофти тръпка :D Аз с родтелите си не се държа добри определено , но не говоря с езика , който използвам навън :D Пък и все пак приятелите са за да ти е фън с тях , а не за да се стискаш както пред мама и тати :D :-P