PDA

View Full Version : знаят ли за България



LoLi_PoP
09-25-2008, 16:43
много ми е интересно знаят ли за България .. например днес ме попитаха къде се намира и също дали България и Румания е едно и също :shock: беше много странно...и така какви такива глупави въпроси са ви задавали и какво им казвате...дано ви хареса темата :)

Water_lili
09-25-2008, 17:06
ами повечето хора не знаят къде е бг, не че ги и интересува особено :? най тъпото което съм чувала е дали сме част от турция или сърбия :shock: и това от тези които поне знаят ,че е някъде в европа. Най много ме дразни факта, че всички предполагат ,че говоря и руски "нали са все славянски езици...", а да и като казах на една лекарка ,че говоря български реакцията беше: "а това е нещо екзотично..".

lost_in_candyland
09-25-2008, 17:19
Ами аз преиди малко си писах с някъв от Пуерто Рико и той ме пита къде е. Незнам дали е чувал за България или е чувал и просто не знае къде е. Аз му обясних де, казах му че е в Източна Европа. :)

tItEufFf
09-26-2008, 15:20
Господина ми по география и история бърка България с Букурещ ... Учителката ми по английски пък мисли, че Унгария и България е едно и също нещо .. А децата.. Никой нищо не е казвал, но мисля, че не знаят. В повечето случаи като им кажа, че съм от България и просто навеждат глава надолу и млъкват .. Но пък им е интересно .. На едно момче му трябваше половин час да намери България на картата. А и всички остават изумени като разберат, че съм живяла до морето. И постоянно ме питат за България..

kristo
09-26-2008, 15:26
Честно казано не ми пука много много дали знаят къде се намира България, но това пък от своя страна означава колко са тъпи и ограничени, така че толкова по-зле за тях :wink:

Water_lili
09-26-2008, 16:03
Честно казано не ми пука много много дали знаят къде се намира България, но това пък от своя страна означава колко са тъпи и ограничени, така че толкова по-зле за тях :wink:

сори но не можеш да съдиш за хората дали са тъпи само заради това , че са зле по география или по точно ,че географията не ги интересува. Или искаш да ми кажеш , че всички българи знаят къде се намира всяка страна на света :shock: ... дразни ,че не знаят къде е бг, но пък все пак не значи че всички са тъпи :-o

SomeGirl
09-26-2008, 18:29
v momenta ne se se6tam za sly4ai kadeto da sa barkali bg s ne6to drygo, no mislq 4e sam imala takiva. obiknovenno kato kaja na nqkogo i vednaga se se6tat 4e sofiq e stolicata. ina4e kogato sre6tna xora xodili v kipar i mi kazvat- tam ima mn bg-ri, i nqkoi momi4eta samo kakvi ne6ta pravqt, pri koeto samo zamalavam i kazvam-mhm. edin grak p1k mi kazva6e kak predi 1-2g minal prez bg s kola i v edin bar mlado mom4e my predlagalo sex s maloletno momi4e, otkazal (ili pone taka kaza), posle p1k my predpoljil pistolet za prodajba.tova lqto 2 ot y4itelkite mi sa xodili v bg, varna-albena tiq mesta, xaresalo im, nali e evtino, ednata e irlandka estestveno 4e 6te i xaresa pieneto evtino, razpravq6e na edno mom4e ot klasa mi 4e bg-rite pieli pove4e i ot irlandcite. kato cqlo tyk mai znaqt kade e bg za6toto ima mn imigranti.

Erica
09-26-2008, 20:30
Мен са ме питали България,квартал в Румъния ли е...
Иначе по-младите,като чуят България,веднага реагират...така..."Ааааа - Стойков :grin: " , повечето веднага се сещат за Стоичков,но им е трудно да изговорят името му и за по-лесно казват Стойков.Иначе..по-възрастните,които като цяло мразят всички чужденци независимо каква народност са...задават много глупави въпроси...,но пък и аз вече им отговарям подобаващо :o

pepita87
09-27-2008, 10:28
Аз съм останала с впечатлението,че те(говоря за испанците) знаят повече за София,отколкото за БГ.Както каза Ерика и мен са ме питали за т.нар.Стойков,не Стоичков,дори първоначално ме питаха дали не бил румънец.....А колкото до киселото мляко,останали са с впечатлението,че е дело на гърците,поне с тази общност,с която съм контактувала аз... Но като цяло не съм срещала хора,които да не знаят за съществуването на България!

gryyym
09-27-2008, 23:26
...

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-28-2008, 14:43
знаят.. повечето знаят... ама кфо знаят .. само че е в Европа... а имах една китаика в часа по англииски и тя ме пита от къде съм и аз и отговарям че съм от България.. тя ме поглдна с възможно наи офчия поглед с които човек може да гледа .. след което аз я попитах "изобщо знаеш ли къде е .. чувала ли си тази държава.." и тя .. "не не .. не съм.." и аз нали и обяснявам .. в Европа до Гърция до Румания .. до Сърбия и Македония .. до Турция... черно море е там.. и тя ... "абе не съм чувала нито 1 от тези държави.." оО ОООО смятаи.. е тва вече е ... :shock:

Bubbly
09-28-2008, 16:58
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o

SoAfraid
09-28-2008, 19:17
Shte me izvinqvate che ne pisha na bulgarski no polzvam slujeben kompiutur i ne moga da instalvam programi ili izobshto nqkoi drugi raboti koito mogat da promenqt sustoqnieto na kompiutura.

Pri men se sluchvat neshta ot dva tipa dobri i loshi. V Angliq sum i pri obshtuvane s anglichani kato kaja che sum bulgarin nqkoi kazvat "ahaa" demek che nie bulgarite ne struvame ili neshto podobno poneje taka se razbira ot durjanieto im.
No sum imal i sluchai kogato sum govoril s anglichani koito sa bili v Bulgariq i kazvat kolko e krasiva nashata strana s planinite moretata i drugite prirodni dadenosti. Izvodut e che koito znae samo kade se namira Bulgariq i e slushal razni raboti loshi ili ne tolkova loshi si misli che ne struvame. A tozi koito e idval i e vidql bulgariq si e promenil mnenieto za neq nezavisimo kakvo e bilo predi. Razlichni hora razlichni ideali :)

gryyym
09-28-2008, 20:53
...

NikolayYanchev
09-30-2008, 16:45
много ми е интересно знаят ли за България .. например днес ме попитаха къде се намира и също дали България и Румания е едно и също :shock: беше много странно...и така какви такива глупави въпроси са ви задавали и какво им казвате...дано ви хареса темата :)
Това е много често явление в Италия и много се дразня!!!

LoLi_PoP
09-30-2008, 19:14
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o

Не,но при положение,че в страната която съм има много българи и държавата не мисля,че е неизвестна поне тук...Може да сме малка държава,но си мисля,че с някои действия сме много известни ..

kristo
09-30-2008, 22:16
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o
Да, знам ги и го казвам съвсем сериозно и отговорно. И не само това, знам столиците на повече от половината държави в света, като малък ги знаех дори почти всичките.

Sarge
10-01-2008, 08:04
Какво искате да си мислят за нас чужденците, като в чужбина са предимно цигани, които крадат и мизерстват, за да изкарат някой лев. Освен това много малко българи излизат извън БГ с мисълта да живеят нормално в чужбина - повечето мизерстват , за да пратат някой лев на бездарните си деца, които ги изпиват или просто прахосват.
За това чужденците имат такова мнение. Навън ако не докажеш, че си кадърен не те приемат за 5 стотинки.

Евалата за мнението. Не докажеш ли че можеш-в чужбина си нищо. А и тва че не знаят къде се намира България нищо не значи. Или сте контактували с ограничени или просто не ги интересува. Аз като бях в Германия примерно всеки знаеше поне къде се намира, а някои даже са ходили там. Така че с какъвто се събереш дет се вика.

gryyym
10-01-2008, 23:35
...

tItEufFf
10-02-2008, 12:40
Госпожата ми по френски, каза че асоциацира България с киселото мляко :)

Spook
10-02-2008, 20:39
Може би се повтаря, но са ме карали да потвърдя, че не съм от Унгария, че аджеба има такова царство господарство България, питали са ме дали не говоря руски(автоматично), и дали има език Български? Та да отговоря знаят - чушки!!!

moncho
10-02-2008, 20:47
Сега ще разкажа за един случай в Гърция Атина пред една болница си говорят 2-ма възрасни гърци и единия казва на другия : Знаеш ли че в България няма какво да ядат и ядели плъхове.

Направо бях потресен от тяхните знания за нас при полужение че сме съседи.

Айде отивам да си врътна един плъх на чеверме аз :P

bigZ
10-03-2008, 00:36
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o
Да, знам ги и го казвам съвсем сериозно и отговорно. И не само това, знам столиците на повече от половината държави в света, като малък ги знаех дори почти всичките.
Много па си начетен бе!

mozyk
10-03-2008, 14:38
много ми е интересно знаят ли за България .. например днес ме попитаха къде се намира и също дали България и Румания е едно и също :shock: беше много странно...и така какви такива глупави въпроси са ви задавали и какво им казвате...дано ви хареса темата :) :shock: > :smt093 > :smt075 > :smt067

bigZ
10-03-2008, 23:32
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o
Да, знам ги и го казвам съвсем сериозно и отговорно. И не само това, знам столиците на повече от половината държави в света, като малък ги знаех дори почти всичките.
Много па си начетен бе!

Ми да начетени са някои хора, аз също мога да заявя, че ги знам повечето и няма бъде преувеличено.

И като ги знаеш кво?Мислиш си че някой ще те похвали ли?......мммм не мисля.Въпроса е кой кво знае за България и дали изобщо знае че съществува.Много хора незнаят но съм попадал на хора които знаят за България и къде се намираме.
Като знаете толкова много за държави и столици и махали що не си направите с пича по горе една тема "кой колко дуржави знае?" току виж ви поканили в минута е много!
:?

sScream
10-04-2008, 20:20
Сестрами много често си контактува по skype с американц. По-младите действително и идея си нямат, че същетвува БГ. Някой пък са я питали тва в АЗия ли е :D Но има американци които са чували за България и хубавите ни българки. Хора всякакви :)

kristo
10-04-2008, 20:27
Сестрами много често си контактува по skype с американц. По-младите действително и идея си нямат, че същетвува БГ. Някой пък са я питали тва в АЗия ли е :D Но има американци които са чували за България и хубавите ни българки. Хора всякакви :)
Е, за американците не се и съмнявам, та те не си знаят всички щати къде се намират, още по-малко столиците им, пък какво да говорим за Европа, Балканите или Балканите :).

kristo
10-04-2008, 20:30
Ти да не би да знаеш за всички държави по света? :-o
Да, знам ги и го казвам съвсем сериозно и отговорно. И не само това, знам столиците на повече от половината държави в света, като малък ги знаех дори почти всичките.
Много па си начетен бе!

Ми да начетени са някои хора, аз също мога да заявя, че ги знам повечето и няма бъде преувеличено.

И като ги знаеш кво?Мислиш си че някой ще те похвали ли?......мммм не мисля.Въпроса е кой кво знае за България и дали изобщо знае че съществува.Много хора незнаят но съм попадал на хора които знаят за България и къде се намираме.
Като знаете толкова много за държави и столици и махали що не си направите с пича по горе една тема "кой колко дуржави знае?" току виж ви поканили в минута е много!
:?
Не ме интересува кой ще ме похвали или не за знанията ми, всъщност който е трябвало е оценявал знанията ми по достойнство и не знам защо си мислиш, че в днешно време не е важно да имаш знания, а май по стара американска логика е най-важното да имаш пари и да си богат... Иначе съм съгласен, не ме интересува кой знае или кой не знае къде се намира България, въпроса е ние да сме добре и да сме просперираща държава, но уви, с тези политици това няма как да стане за момента...

BePoHuKa
10-04-2008, 23:36
ОО има някой дет са безумно тъпи..какви въпроси съм чувала чак ме боли като се сетя и малко хора в чужбина знаят за Бг ама като чуят ,че е около Руммъния и викат аа ясно.. мн странно.. :-o :-o :o :o :o

GutCandy
10-05-2008, 07:53
Като бях в Англия тая година,една възрастна жена подгони мен и приятелките ми,защото искаше да ни снима.Каза,че сме много хубави и сладки и ни попита от къде сме.Почнахме ние хиляди обяснения пък то се оказа,че тя знае много добре къде е България.Та почна да ни разпитва това онова и се заговорихме нещо за националната кухня...за баницата знаеше,за киселото мляко,за ракията,та дори,когато една от приятелките ми се изпусна без да иска и каза 'патладжан',бабката вднага вика 'ааа eggplant'.Всъщност бабата беше почти 70 годишна и беше от Флорида...и през цялото време ни повтаряше колко сме хубави и как ни желае всичко хубаво...

В Австрия пък ни срещна едно момче,което като разбра че сме от България вика 'Oh nice girls'.

За сърбите да не говорим 8-) 'Ona će biti moja devojka a ona tvoja'...тъй ни разпределиха :D


Междудругото никъде не срещнах лошо отношение към нас...

tItEufFf
10-05-2008, 09:32
Ние като бяхме във Австрия на бензиностанцията и един човек като видя номера на колата и вика "Ааа, хубава Варна!!" .. Не беше българин!

ANTIHUMAN
10-06-2008, 19:34
Американците няма да ги коментирам!Единствено което ми харесва в Америка са хубавите комедийки и животните!Като цяло американците са боклуци ,но aз съм едва ли американофил така ,че мнението ми е супер субективно!Да знаят ни тук в Европа!Но за другаде няма коментирам! :)

Vikitooo
10-06-2008, 21:26
Аз какви ли не глупосTи до сега не съм чувала по отношения на разположението на България. То не беше Африка, то не беше Азия...абе глупости!
Но не ме интересува дали знаят или не. И без това американците са от простотия нагоре.

bigZ
10-07-2008, 19:01
Американците няма да ги коментирам!Единствено което ми харесва в Америка са хубавите комедийки и животните!Като цяло американците са боклуци ,но aз съм едва ли американофил така ,че мнението ми е супер субективно!Да знаят ни тук в Европа!Но за другаде няма коментирам! :)
Abe ti kva si 4e da opredelq6 koi e bokluk i koi ne be?Nqkoi da kaje za bulgarite 4e sme bokluci i stranata ni se samoizqjda dobre li 6te ti e?A?

Love&Confusion
10-11-2008, 13:55
хахахах Румъния и България :D Мене ме питаха дали България се намира в Русия и дали българите и руснаците сме били еднакви,дали сме имали компютри,телевизия,телефон и абе сякакви неандерталски въпроси. :razz:
Други пък знаят нещичко за България,питат от София ли си,от Варна ли си :D Искаха да им нося баница да опитат,учих някои на българската азбука :lol: Учителите по математика не спираха да хвалят в България колко сме били добри с математиката и колко сме били напред с ученията като цяло : D
Други питат:"Всички българки ли са красиви като теб?" :razz:

rubi
10-20-2008, 02:52
мен са ме питали дали България не е арбска държава,други са ми казвали що си толкова бяла,нали в Африка живеят само негри....имало е сякакви изцепки....имам една колежка която е идвала в Бг и вика...лелееее ква мизерия :shock: като ми видят номера на колата че е чужд всички се обръщат...а поляците много ни се радват
имаче се гордея с това че съм българка и 10000% не искам никой след години да ми казва че съм станала датчанка!!!!! 8) 8)

Darkkiss
10-20-2008, 23:12
ако си мислите че на някои му пука за вас???
ти си отишал в тяхната държава не те в твоита
и както и да е
с хората които се движа 80% са били в бг
останалата отаика само са чували то как нема са чували като ние сме наи великите...

Armani_P
10-20-2008, 23:15
В Испания повечето хора са чували за България,но не знаят къде се намира.Другите не са чували и не знаят,и има малък процент които знаят и са чували :D

polito_93
10-21-2008, 13:36
iskam da spodelq ne6to mn tragi4no otnosno taq tema ...
edin pat v 4as po psihologiq otvorihme temata za balgariq nqkoi se izkazaha po sledniq na4in 4e- "Balgariq e bolkuka na Evropa" az mn se natajih ot fakta 4e tova e mnenieto na nqkoi hora za nashata darjava
i dr sa6toto tova momi4e ni spodeli 4e maika i bila v 4ujbina nz kade to4no mai kaza v Ispaniq i tam pitali maika i " Ti balgarka li si " i tq kazala "da" otgovora na jenata bil citiram -" ami za6to ne mirishe6 i ne krade6" :shock:
nqkoi ot klasa kazaha 4e poradi mnenieto na 4ujdencite za nas se sramuvat 4e sa balgari... !!! :shock: az li4no nikoga ne bih se sramuvala
Az sa6to mn pati sam si zadavala vaprosa " znaqt li 4e izob6to sa6testvuva Balgariq"
nz oba4e dali bih otishla dr( v 4ujbina) ako imam vazmojnost.. i da i ne..

srpsko_1988
10-22-2008, 02:30
iskam da spodelq ne6to mn tragi4no otnosno taq tema ...
edin pat v 4as po psihologiq otvorihme temata za balgariq nqkoi se izkazaha po sledniq na4in 4e- "Balgariq e bolkuka na Evropa" az mn se natajih ot fakta 4e tova e mnenieto na nqkoi hora za nashata darjava

аз на твое място ще и тегла една на български пред всички и не ми пука как ще ме изгледат и че няма да разберат ](*,)


i dr sa6toto tova momi4e ni spodeli 4e maika i bila v 4ujbina nz kade to4no mai kaza v Ispaniq i tam pitali maika i " Ti balgarka li si " i tq kazala "da" otgovora na jenata bil citiram -" ami za6to ne mirishe6 i ne krade6" :shock:


сега че българските момичета миришат си е вярно. но мен тва не ми пречи.в смисал не всички но повечето :oops: седял съм до момиче в училище и знам. и пак казвам не ми пречи даже ми харесва :oops:

Darkkiss
10-22-2008, 03:41
iskam da spodelq ne6to mn tragi4no otnosno taq tema ...
edin pat v 4as po psihologiq otvorihme temata za balgariq nqkoi se izkazaha po sledniq na4in 4e- "Balgariq e bolkuka na Evropa" az mn se natajih ot fakta 4e tova e mnenieto na nqkoi hora za nashata darjava
i dr sa6toto tova momi4e ni spodeli 4e maika i bila v 4ujbina nz kade to4no mai kaza v Ispaniq i tam pitali maika i " Ti balgarka li si " i tq kazala "da" otgovora na jenata bil citiram -" ami za6to ne mirishe6 i ne krade6" :shock:
nqkoi ot klasa kazaha 4e poradi mnenieto na 4ujdencite za nas se sramuvat 4e sa balgari... !!! :shock: az li4no nikoga ne bih se sramuvala
Az sa6to mn pati sam si zadavala vaprosa " znaqt li 4e izob6to sa6testvuva Balgariq"
nz oba4e dali bih otishla dr( v 4ujbina) ako imam vazmojnost.. i da i ne..

е заради такива като тебе се срамуваме

земи се научи да пишеш името на държавата си грамотно и с главна буква после ми се обесняваи
махаи се от бг раскараи се отиваи в др държава там е рая
аиде раскараи се боклук смотан
има бг-та тука дето дори не говорат бг
и напрао ми е жал за тях...

Rebirthing
10-22-2008, 11:03
Не, виждала съм коментари на американци в Ютуб които си мислят че българите са турци, иначе доста малко хора знаят къде се намираме, повечето са европейци, другите и представа си нямат.

srpsko_1988
10-22-2008, 14:31
испанците незнаят къде сме.. кво остава за американците :? бил съм в Испания преди 5 години и учитела ми сочи из Турция и македония..търсейки България :? наложи се да му преместа пръста

Loshotia
10-22-2008, 15:27
испанците незнаят къде сме.. кво остава за американците :? бил съм в Испания преди 5 години и учитела ми сочи из Турция и македония..търсейки България :? наложи се да му преместа пръста

Факт е, че народът( не само в Щатите и Испания), е ниско грамотен.

Darkkiss
10-23-2008, 04:39
тея па аз ако ви кажа ел салвадор вие ще ми кажете ли къде е без да търсите у гугъл?

Love&Confusion
10-23-2008, 16:30
Преди няколко дена бях с една приятелка и ни спря един възрастен човек,който изглежда ни е чул да говорим на български и ни пита дали сме българки и започна да ни говори за Стара Планина,Рилския манастир,София,Родопите и т.н и ние седяхме и го гледахме като гръмнати. :shock: Каза че обожава България и че е бил много пъти там....испанец си беше човека
:grin:
Повечето испанци са ограничени...гледат си собствената държава и за другите не им пука.
А polito_93,ти мълча ли?Ако бях аз нямаше да млъкна да видят те кой ще наричат боклука на Европа...единствената българка съм в цялото училище и много лесно могат да съдят по 1 човек за цялата нация,което не е честно...но засега съм правила и продължавам да правя много добри впечатления =]

n3_m3_k3f16
11-20-2008, 07:20
Моя съседка и се наложи да живее в Америка.Един ден я попитали от къде е и тя си казала, че е от България.Питали я къде е България и тя казала "в Европа", а следващият въпрос бил "Какво е Европа?". Правете си изводи......

kristo
11-23-2008, 20:23
тея па аз ако ви кажа ел салвадор вие ще ми кажете ли къде е без да търсите у гугъл?
Да, ще ти кажа, в Централна Америка. Иначе страната се казва Салвадор, а ако не се лъжа столицата и беше Ел Салвадор :)

kristo
11-23-2008, 20:24
Моя съседка и се наложи да живее в Америка.Един ден я попитали от къде е и тя си казала, че е от България.Питали я къде е България и тя казала "в Европа", а следващият въпрос бил "Какво е Европа?". Правете си изводи......
Абсолютно, те американците специално не си знаят собствените щати къде се намират и столиците им, кво да говорим за Европа и България, пълни неграмотници са :D

Sturma
11-27-2008, 14:28
Мога да изреда 10-15 до 20 държави в Азия и Африка, за които много от вас не са чували, защо да е по-различно с България ?

kristo
11-27-2008, 16:06
Мога да изреда 10-15 до 20 държави в Азия и Африка, за които много от вас не са чували, защо да е по-различно с България ?
Е аз мога да ти изброя доста повече от 15-20 държави в Африка, мога да ти изброя и всичките държави в Азия, Северна и Южна Америка тъй че за разлика от тези, които са задръстени и не знаят къде се намира България, ние българите познаваме географията на света, поне повечето от нас. Аз лично я познавам много добре, казвам го без да се хваля, просто го отбелязвам, понеже като по-малък активно съм се занимавал с география и ми е била сред любимите предмети.

Sturma
11-27-2008, 16:18
Мога да изреда 10-15 до 20 държави в Азия и Африка, за които много от вас не са чували, защо да е по-различно с България ?
Е аз мога да ти изброя доста повече от 15-20 държави в Африка, мога да ти изброя и всичките държави в Азия, Северна и Южна Америка тъй че за разлика от тези, които са задръстени и не знаят къде се намира България, ние българите познаваме географията на света, поне повечето от нас. Аз лично я познавам много добре, казвам го без да се хваля, просто го отбелязвам, понеже като по-малък активно съм се занимавал с география и ми е била сред любимите предмети.
Не, аз мога да ти кажа държави които съм повече от сигурен, че не си ги чувал през живота си ;)
Но ти се занимаваш с география, сигурен съм ,че и един американски професор по география, ще ти каже къде е България, но тук говорим за простолюдието нали така ?
Престави си, че аз съм от Република Бурунди, за която ти може би си чувал, но тея другите дето писаха в тая тема едва ли знаят. Но например аз живеещ в Бурунди, може би ще знам къде е България, но дали българите знаят ?
Същото е ако аз съм американец а ти българин, ти ще знаеш къде е САЩ, аз няма да знам къде е България.
Няма разлика.

kristo
11-27-2008, 16:36
А някой, който живее в Руанда, Свазиленд или Малави дали би знал къде се намира България :D

UFOs
11-27-2008, 17:08
Малко чужденци знаят къде е България.Дори хора от Европа.. :(

Sturma
11-27-2008, 17:20
А някой, който живее в Руанда, Свазиленд или Малави дали би знал къде се намира България :D
:D А колко българи знаят за тези държави, всъщност, ето аз не знам признавам.. :D

hooliganka89
11-28-2008, 09:35
Ся тука някой твърдите,че не било от значение дали ни знаят къде сме или не,ама не е така.
Как може да живееш в Европа и да не знаеш другите държави от този континент?Как аз например знам всяка една държава в Европа и нейната столица?Тва е елементарно бе,даже за повечето държави на нашия континент знам много повече от това къде се намират,коя е тяхната столица и т.н.
Особено сега с тоя европейски съюз би трябвало малко повече да научат.
Иначе аз нямам много случки свързани с темата,защото аз когато бях в чужбина хората с които дружах бяха:руснаци,румънци,араби и всякакви такива,те поне знаеха къде се намираме.
Иначе ръснаците и румънците се влюбиха в моята баница която им правех по коледните празници,до ден днешен ме питат кога пак ще им правя баница с късмети :D

vanPersieFan11
12-01-2008, 14:30
преди да започне училище бях на гости във Флорида и като разговарях със съседите там казаха че не значт нищо за България... 8)

adelaida
12-29-2008, 17:57
emi men sa me pitali dokade sme stignali s tehnikata,dali imame domati i krastavici i kakvi li ne prosototii..i misq 4e specialno za ispancite 95% ot tqh sa mnogo prosti nqmat si i na ideq ot sveta,4e daje i ot tqhnata darjava..i govorq za hora s obrzovnie kato n primer:govoreh s edin arhitekt i g pitah koga e osnovana ispanq m kaza 4e e predi cristo,sled tva vika 711god, i nz si o6te kolko tapotii dkato nakraqne stignahme do los reyes catolicos...taka 4e kolkoto po golqma i 6to gode po bgata e darjavata tolkova po malka kultura imat 8)

Bubbly
12-29-2008, 19:33
Не живея в чужбина, обаче миналата година бях в Германия, една вечер си говорех с жената, в чиято къща бях отседнала. Определено не бих я нарекла проста, работи като лекарка, първият и въпрос свързан с нас беше дали в България имаме футболен отбор :lol: и след това каква е връзката между България и Турция. :-o Поне знаеше, че сме в Европа и ЕС. Иначе и аз не бих могла да си изкривя душата и да кажа, че зная много за по-малките държави извън Европа. Разбира се, бих могла да им науча столиците им, както и с кого граничат, обаче някак си не намирам смисъл...

malinenakruv
04-11-2009, 07:24
ем аз живея в испания.. 1 път някакъв испанец от класа на една моя фр я питал дали в България сме имали телевизори и тя се избазикала не ние там живеем в пещери.Той я погледнал някаф такъф и казал Ама наистина ли??... хахах
Веднъж друг път аз си чатих с некаф турчин по мсн и ми вика ние с българите мн се обичаме,като братя сме ала бала.. мн са учудих.. накрая излезе,че той не знае че са ни държали под робство и сички гадории които са ни причинили...
От италианци и испанци сам чувала,че много харесват българите,че мн ги кефят и че са в добри отношения с тях,също руснаци,румънци,поляци и украинци имат добро мнение,поне тея с които сам говорила аз...
А испанците повечето от тях знаят,че същеструва,но не знаят каде се намира.

Hysteric_Bitch
04-11-2009, 13:36
Явно само на тъпанари попадате. Редовно срещам англичани, немци и испанци които са посещавали България, и леко странно произнасят местата на които са ходили (предимно морето и балкана), но знаят и помнят.

StillLovingYou
04-11-2009, 15:18
А защо толкова ви пука на всички знаят ли чужденците къде се намира България? Дреме ми дали знаят, никого не каня тук, нито ме интересува кой знае и кой не. България за българите!

Hysteric_Bitch
04-12-2009, 14:06
Цялото невежество извира от тебе.

Много си ми смешен. Като пораснеш след 3-4 годинки ще си промениш мнението, ако не то тогава ще си останеш глупак цял живот.

kristo
04-12-2009, 17:17
Цялото невежество извира от тебе.

Много си ми смешен. Като пораснеш след 3-4 годинки ще си промениш мнението, ако не то тогава ще си останеш глупак цял живот.
Я ни "просветли" тогава бе "умник" с умник, откога чакаме такъв като теб да се появи да ни светне за "истината" :lol:

Hysteric_Bitch
04-13-2009, 12:35
Какви са тия букварчета не си ли ги изучил вече?

Мислите се за интересни, но сте крайно ограничени. Никой не те кара да излизаш от скъпата ти Българица. Онзи пък не щял да го знаят хората :-D

kristo
04-13-2009, 16:52
Тези букварчета са специално за неграмотници като теб, не се ли сещаш, че не знаеш нищо за историята на България, за великите Българи, за произхода на народа ни, за културата му(материална и духовна) и т. н., или ти вече не си част от българския народ ?!

Hysteric_Bitch
04-14-2009, 00:48
Как разбра, че съм неграмотна, а не можа да ми улучиш пола, вземи научи някоя чужда дума.
Аз достатъчно история си знам и бългърска и чужда( дядо ми е преподавал история в СОУ Св. Климент Охридски), ти явно мислиш, че емигрантите са необразовани, ами в България колко има...

kristo
04-14-2009, 08:55
Не съм погледнал добре профила ти, извинявай, че ти сбърках пола. Добре, ще науча някоя чужда дума, а във всеки случай знам какво значи бич(bitch), ама не мисля, че си правиш реклама с подобен ник(то си твоя работа де) :)

Това, че дядо ти е преподавател в Софийския- чудесно, но не е гаранция, че ти знаеш достатъчно добре историята ни(принципно). А и защо тогава се отнасяш негативно към България, искаш тук да е пълно с чужденци, да бягаме в чужбина и всякакви такива? Така ли мислиш, че България ще се оправи?

И какво значи скъпата МИ България? Да, скъпа ми е и то много, но на теб не ти ли е скъпа, та говориш в единствено число?

hottie
04-14-2009, 09:54
мен са ме питали дали имаме електричество тук :-o тъпанари :o

Blab
04-14-2009, 11:49
бългърска
Респект, бе!:Д

Hysteric_Bitch
04-14-2009, 14:24
ти е преподавател в Софийския
Не, в Пловдивската гимназия.


Не се смятам за емигрант, не е било по мое желание. Сега мога да избирам, но нямам възможност да се върна, за да живея сама, освен това не мога вече и да продължа да уча в България.
Не се отнасям негативно към страната, а към такива като вас дето си мислят, че всичко си е ок и чужбина нищо не стува, а после само ни мамят и крадът (Първанов, Станишев, Овчаров и други от тая порода) . Защото не е нормално да ти искат пари в държавни учреждения, за да зададеш въпрос, нито да изплащаш здравни осигуровки имайки впредвид, че през това време теб те е нямало.

Всичко живо що си идва от България се връща отчаяно и много разочаровано. Само нещо радикално ни е нужно.
Но със сигурност ще се върна някой ден.

kristo
04-14-2009, 14:48
Айде сега аз те мамя и те крада- така ли? Бъркаш ме с някой- не съм нито Първанов, нито Станишев, нито Овчаров или някой от тая порода :?

Кога съм написал, че в България всичко си е ок? Просто казах, че не е чак пък толкова зле, колкото се опитват да изкарат, за да дават повод на българите масово да бягат от нея. А и няма смисъл да повтарям, че само ако си останем в България имаме шанса да променим нещо в положителен план за нея. Иначе бягайки само я оставяме още повече в устата на псетата, които я разкъсват.

Slave4You
04-26-2009, 13:34
Едни познати англичани вече са били в България 3-4 пъти и като цяло им харесва и разказват като кажели на някои техни фр от Англия, че отиват на екскурзия в България, те реагирали така: "Ама защо ви е да ходите там !?!?", а за учениците да не говорим.. на едни англичани от моето село синът като разказвал на съучениците си, че ходи в БГ и те гледали все едно им казва някоя измислена от него държава :D

markkandd
05-05-2009, 04:19
Ами тези които трябва да знаят - знаят. Останалите са толкова тъпи колкото много от нашите връстници в България. Само си помислете, колко от тях знаят нещо за Малави, Уругвай, Боливия, Бенин или дори Азърбейджан и много, много други....

iPurple
05-05-2009, 07:20
Най-"умните" предположения измъкнах от 3-ма американци.

Първият твърдеше, че България е име на лекарство.



Лактобацилус Булгарикус :razz: Сигурно за тва се е сетил.

firefighter111
05-06-2009, 02:01
говорих с един пич и....
Hey where are you From?
Bulgaria :)
Ohhh yeaaah in Africa ...

firefighter111
05-06-2009, 02:02
или пък учителя ми по геометрия миналата година
-Where are you from?
-Bulgaria
-94 YOU DID GOOD IN SOCCER
или нещо от сорта беше :)
даже даскала знаеше столицата Софияяяя

DevilWish
05-06-2009, 15:19
Много интересна темичка.Доста се развеселих с някой неща, които прочетох ,макар да не е комично, а по-скоро плачевно.
Тук в Белгия по принцип всеки е чувал за България, но повечето ми обесняват, че е една от най-корумпираните държави, че има много цигани и че момичетата са курви . . Не ми става приятно разбира се, но вече 2 години доказвам на всичките си познати обратното :) Така научих част от хората, които познавам да не съдят по 1 човек, за да цялата държава ;)

Cathylicious
05-06-2009, 15:28
Писала съм си с доста хора от чужбина и доста странно повечето знаеха къде се намира нашата държава .. Имах само един фрапиращ случай,когато ме попитаха дали имаме пътища тук и дали използваме ятагани :shock:

Mastta
05-09-2009, 18:38
Честно казано не ми пука много много дали знаят къде се намира България, но това пък от своя страна означава колко са тъпи и ограничени, така че толкова по-зле за тях :wink:

Всъщност не "те" а ние сме зле .. България кво е дала на света за да сме известни?!

Dundy
05-16-2009, 12:58
Честно казано не ми пука много много дали знаят къде се намира България, но това пък от своя страна означава колко са тъпи и ограничени, така че толкова по-зле за тях :wink:

Всъщност не "те" а ние сме зле .. България кво е дала на света за да сме известни?!
ох леле сега ше бъдеш разпъната на път.Ми така е хора малка държава сме.Не може да се очаква всички да ни знаят,да не говорим за ограничените американци.Не се дразнете за глупости

kristo
05-16-2009, 23:53
Честно казано не ми пука много много дали знаят къде се намира България, но това пък от своя страна означава колко са тъпи и ограничени, така че толкова по-зле за тях :wink:

Всъщност не "те" а ние сме зле .. България кво е дала на света за да сме известни?!
Много неща сме дали на света още от Срведновековието, та и от древността. От това, което сме дали после англичани, германци, французи и особено източноевропейци са се учели за да напреднат. В един момента наистина ни минават след като турските мракобесници и разрушители ни завладяват и поробват, унищожават най-великата след римската култура и цивилизация в Европа- Българската.

А за да не кажеш, че говоря само в минало време си спомни например кой създава компютъра, на който сега ти пишеш, кой създава неговия механизъм с две думи. Спомни си кой народ за пръв път използва военна авиация по време на война и т. н., има още доста неща, който сме дали на света, та ако щеш и бацилиум булгарикус си е постижение, на което света се базира и с което трябва да се гордеем. Ами народната ни музика, която ни прославя в цял свят и показва идентичността ни? Да изброявам ли още, има още доста технически достижения, който са дело на българи, като например радара, в областта на медицината имаме още много достижения.

Днеска даже по новините споменаха за двама български учени, който открили два нови гена, чрез които могат да се лекуват тежки болести, все още не е ясно само кой са тези болести.

И да не забравя да спомена, че най-древните следи от цивилизация в Европа са открити в пределите на България. Варненското златно съкровище е определя за най-старото златно съкровище в света, а самото злато в него е първото, обработено в света.

Jack_Sparrow
05-17-2009, 04:03
А за да не кажеш, че говоря само в минало време си спомни например кой създава компютъра, на който сега ти пишеш, кой създава неговия механизъм с две думи.
Компютърът е създаден от Карл Цузе(германец ) 1 година преди Джон Атанасоф, който има толкова българско в него, колкото аз съм автобус. :-D
Цяла България трябва да поправи тази фактологическа грешка.
Забрави гръцката култура.
Културата, която в момента е на територията на България, не е българска , а чужда. Още отпреди заселването на Балканския полуостров.
Иначе за науката- ами пак виж, че германците са поставили началото на всички науки.

kristo
05-17-2009, 09:46
А за да не кажеш, че говоря само в минало време си спомни например кой създава компютъра, на който сега ти пишеш, кой създава неговия механизъм с две думи.
Компютърът е създаден от Карл Цузе(германец ) 1 година преди Джон Атанасоф, който има толкова българско в него, колкото аз съм автобус. :-D
Цяла България трябва да поправи тази фактологическа грешка.
Забрави гръцката култура.
Културата, която в момента е на територията на България, не е българска , а чужда. Още отпреди заселването на Балканския полуостров.
Иначе за науката- ами пак виж, че германците са поставили началото на всички науки.
:razz: :razz: :razz:
Какъв Карл Цузе, какви 5 лева бе? Такова име никъде не се среща дори в гугъл и уикипедия, това сега ли си го исмисли, или някой друг ти го подсказа? Такова нещо няма, Джон Атанасов измисля първия компютър, който не е патентован, но е основата, на която се изгражда и по-сложния съвременен като модел компютър. Това цял свят го признава, но българофоби като теб, подучени от разни американско-еврейски драскачи и съчинители на лъжи и митове веднага се хващат, за да оспорят, че най-съвършения механизъм на съвремието, а и бъдещето е създаден от Българин. А това, че Атанасов е българин само по бащина линия и ирландец+шотландец по майчина не означава, че трябва да кажем ами той не е чист българин, дай да не го смятаме за такъв, напротив. Много лесно се отказваме от великите българи, който са дали нещо на света, защото ги има комплексирани помиярчета като теб.

И искам да ми кажеш каква ни е културата сега, дето викаш, че не била българска, кажи каква е, китайска ли е или камбоджанска може би?

Кажи каква е културата на Стара Велика България и нейното продължение Дунавска България, основана официално 681 година, но реално много по-рано, пак ли не е българска? Съкровището на Кан Кубрат от Наги-Сент Миклош, едно от най-великолепните съкровища за времето си, което по качество изобщо не отстъпва на тракийските златни съкровища пак ли не е част от древнобългарската култура?

Jack_Sparrow
05-17-2009, 10:34
Виж тоз линк: http://en.wikipedia.org/wiki/Zuse , стига да цепиш на английски. Всъщност се казва Конрад.
:)
Помиярчета ще наричаш другиго. Комплексарите ми се струва, че пишат само във форумите за политика, емиграция и си избиват комплексите върху другите.
Тез твои възгледи са смешни. Все някой ти е виновен- евреите, американците, комунистите, чужденците.... :lol:
Живеем в настоящето, работим в настоящето, а не в миналото. Примири се!!!!
Аз не се гордея с 6,5- вековно византийско- турско робство, което е половината история на държавата. Другата част може да е велика, но въпросът е, че един българин е казал ,че сме едно мръсно племе. Прав е бил. Да си цепиш държавата и да се биеш с целия полуостров, вместо да се обединиш с него срещу врага е простотия!!!
В главата ти вирее само конспирация срещу България. :razz:
Осъзнай се и спри да пишеш във форум, който не е подходящ за теб.
:-D

kristo
05-17-2009, 20:32
Ахахах, този ли е измислил компютъра бе, този е по-вероятно да е измислил нов вид ракиен казан като му гледам умрялата пиянска физиономия :lol:
Интересно защо никой в целия свят освен измислената Уикипедия, където всеки си вкарва каквато информация иска и си измисля колкото си иска не признават някакъв си нечуван и невиждан досега Карл Цузе за създател на компютъра, а еднолично признават Джон Атанасов за такъв. Сигурно са заблудени от великобългарската шовинистка пропаганда :lol:

Викаш да живеем в настоящето, което се състои от Станишев, Доган, Лайнян, Буш, Обама, педали, педофили, травестити, проститутки, нарокодилъри, мръсен въздух, молове, просяци и т. н., а да не гледам миналото, тъй ли? Ако Паисий Хилендарски разсъждаваше като теб щеше да сложи или чалмата и да стане турчин, или да приеме гръцко име и да стане грък, а оттам нямаше да има възраждане на българщината чрез възстановяване на историческата ни памет. Следователно много скоро и българите щяхме да изчезнем като етнос както днес има такава опасност докато живеем само с глобалисткото еврейско-американско настояще, което цели обезличаването на всички народи по света и превръщането им в безродна аморфна маса, служеща на интересите на световната олигархия.

Искам да ми кажеш с точност кой "българин" е казал, че сме диво племе, да не е някой "българин", като този, който предава Търново на турците през 1393 година, който се оказа... с еврейски произход. Нямало конспирация, а? Не няма разбира се, всички сме едни болни мозъци, понеже не гледаме на нещата от живота "възвишено" и от розовата страна като теб и се опитваме да анализираме причините за случващите се глобални събития в новата и най-новата ни история, които ни навяват на някой заключения.

А за историческото ти невежество просто не искам да правя задълбочен коментар, повече от излишно е да се води спор на тема история с очевиден тройкаджия в тази дисциплина като теб. Затова и такива "мърди" заключения правиш за българската история. Излишно е да говоря за множеството всеобхватни културни достижения, които България и българския народ сме постигнали от Средновековието, та и днес въпреки некадърните ни управници пак сме на върха на световната технологична мисъл.

Eddy87
05-18-2009, 08:38
kristo , следя ти постовете с интерес.Говориш за българския етнос в сегашно време а той е история или ако все още не е ще умре с нашите баби.Харесва ли ни или не ... те шевчетата се изказаха до 2020г. ще има световно правителство.Без значение дали ще бъде създадено доброволно или не.

Яд ме е за тези,които не се интересуват,не чатат,не питат.В тях е проблема,защото докато има хора,които не желаят да знаят ще ги има и тези излишни спорове.А няма мисълта,нервите и усилията на всички ни да са заети със същността и решаването на проблема.

Да,има конспирация.Без значение какво учиш ... история,финанси,екология и т.н. трябва да си сляп или лишен от логическа мисъл за да не видиш лъжата на всякъде.

Факт е,че политиците са марионетки.Факт е и,че днешното поколение е толкова затъпяло и лишено от мисъл,че родителите ни ги хваща яд или се обръщат в гроба.

" Парадоксът на нашето време е,че имаме високи сгради, но ниска търпимост,широки магистрали, но тесни възгледи.

Харчим повече, но имаме по-малко,купуваме повече,но се радваме на по-малко.

Имаме големи къщи и по-малки семейства,повече удобства,но по-малко време.

Имаме повече образование,но по-малко разум,повече знания,но по-лоша преценка. "

Как може да парадират ( защото повечето американци го правят ... и то грозно ) ,че живеят в най-напредналата държава а да имат знания по-малки от на някой монах,който цял живот е чистил кенефи в някой манастир на балканите ?

Не са от значение културните достижения на България.kristo , не ме разбирай прогрешно ... от значение са обаче ако не предстоеше глобализма за,който отвори тема.Не са от значение културните достижения на на никоя нация.Много скоро всичко ще е едно ... ще като голям мравуняк и тези неща ще са просто нищожна формалност.

Иначе по темата за компютъра.От това,което съм чел и гледал е,че въпросния германец го е направил и използвал пръв.Точното предназначение на компютъра не го помня.Помня само,че е бил използван в концлагерите ...

Проекта е бил финансиран от военните.И както става с повечето технолочни неща чак след приложението му при военните се използва от цивилните.

Давам веднага пример - мобилния телефон и задавам въпрос в тази връзка понеже поста ми стана ферман.

Някой може ли да разкаже кога е създаден и колко години приблизително са го използвали военните и тайните агенти преди нас,цивилните.

:)

tItEufFf
05-20-2009, 10:28
Наскоро с едно момче си говорехме и след сравнително дълъг разговор му споменах, че съм от България (което доста ме зарадва, по принцип още докато кажа "бонжур" и ме питат дали не съм рускиня). И той направо скочи от пейката и почна "Ама наистина ли?, Как не съм разбрал" и някакви такива. И после почна "А ти Бербатов знаеш ли го?" "А Петров". :D

Едно момиче пък ми каза, че два пъти е била на Албена и страшно много и харесало.

gabba
05-20-2009, 11:47
Хм ... ами да ... знаят хората. Например едно момиче от Ню Йорк, което до скоро беше в България знаеше много неща за скъпата ни родина. :shock: ...което разбера се много ме радва. А и не само знаеше, а и и се интересуваше от България .. балгарите .. традицийте като цяло .. природата определено и остави много голяма следа в съзнанието...Просто полудя като видя гледката от Черни Връх .. а и най - важното .. шкембе чорбата и хареса :D

Dennitsa
05-20-2009, 15:49
Простолюдието от Северна Америка,Южна Америка,Африка,Австралия и източна Азия не ни знаят или само са чували името на държавата някъде. В Европа смея да кажа,че що годе ни знаят,защото голяма част от европейците са идвали тук. Следващият въпрос е какво всъщност знаят - ниски цени,мизерия,леки момичета,корупция,цигани и чак след това идват българския фолклор,известните българи и уж най-важното,но на последно място - историята.
Но най-малко знаят за нас западните ни съседи от Македония. 8-)

kir40
05-20-2009, 20:15
А за да не кажеш, че говоря само в минало време си спомни например кой създава компютъра, на който сега ти пишеш, кой създава неговия механизъм с две думи.
Компютърът е създаден от Карл Цузе(германец ) 1 година преди Джон Атанасоф, който има толкова българско в него, колкото аз съм автобус. :-D
Цяла България трябва да поправи тази фактологическа грешка.
Забрави гръцката култура.
Културата, която в момента е на територията на България, не е българска , а чужда. Още отпреди заселването на Балканския полуостров.
Иначе за науката- ами пак виж, че германците са поставили началото на всички науки.
Конрад Цузе създава първият в света програмируем компютър - Z3 (1941)
Джон Атанасов създава първия цифров електронен компютър.

pam1
05-21-2009, 14:15
С кои държав граничим :shock:

Aniiiii
05-22-2009, 16:49
Повечето не знаят къде е България, но са слушали за нея. И винаги ме питат за Бербатов ;Д

В Лондон съм :o

faststep
05-25-2009, 08:53
Миналото лято, като ходихме на почивка в Мармарис(Турция), срещнахме няколко човека, които си мислеха, че в България говорим на руски. :-D

Aniiiii
05-25-2009, 16:10
Миналото лято, като ходихме на почивка в Мармарис(Турция), срещнахме няколко човека, които си мислеха, че в България говорим на руски. :-D

Мдаа и на мен някой като ми каже "харашо" :-D или нещо подобно аз винаги почвам да се карам с тях и им казвам да не ми бъркат езика с Руския! :?

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-29-2009, 03:42
поне имат с какво да го бъркат... вчера учихме в училище че всеки човек има някакъв стереотип за един вид хора.. например азиатците са умни или пък коломбия правят кафе.. т.н. и учителката каза за всеки един от съучениците ми нещо за държавата им само за България нищо не каза.. и си го призна НИЩО не знае... ужас... :o :-o :( :shock:

RadoslaWZ
06-04-2009, 09:38
Аз живея вмомента в Белгия и като отидвахме към Англия от Франция и на границата хората които проверяваха документите ни искаха Белгииските паспорти след като бяхме подали Българските ,защото незнаеха ,че България е член на ЕС //// :-x

Aniiiii
06-04-2009, 18:09
ОО и тук не знаят, че е в ЕС .. Но поне сега нали е изгодно за почивка в Бг ии знаят за там. На мен класната ми вика " Аз гледах в интернетт имате много хубави плажове т.н" ии аз много се зарадвахх :)

Jumbie483
06-04-2009, 19:35
Имало е случаи, когато са ме питали дали България се намира в Америка..
А веднъж един ме попита от къде съм и след като му казах и той ми написа нещо от рода на: "България.. какво е това ? Да не би да е някаква държава?" .. Толкова ме ядоса, че го блокирах :lol:
Но като цяло повечето с които съм си писала са любопитни.. За българската кухня, празниците, азбуката, езика и т.н.

sobergirl13
06-08-2009, 10:27
когато бях в италия там се запознах с едни англичани, които са били в бг. Те сподеиха повечето от впечатленията си с мен. Имаше и добри(повечето бяха за българският футбол) но естествено и лоши, те казаха, 4е сме много неорганизирани и понякога несериозни :(

smirkis
06-08-2009, 11:24
Аз съм в Германия .. В повечето случаи ме гледат странно като кажа от къде съм ... И доста често свързват България с Румъния :^) Но има и отделни индивиди , които знаят къде се намира страната ни .. :)

Psychic
06-11-2009, 13:42
Аз като бях във Флорида и си говориме с една и ме пита от къде съм аз викам
-From Bulgaria
-Oooooooooooh Bulgariaaaaa :)_:)
и аз супер учудения и щастлив такъв викам
-Do you know where it is?
-uuuuh, it's like....BULGARIA RIGHT?(с тъповата усмивка и празен поглед)
............

Aniiiii
06-11-2009, 18:45
^^ Оо и на мен ми се случи нещо такова........ :o
Аз и едно момиче:

Тя: От къде си?
Аз: България
Тя: Ааааааааааааа България значии
Аз: Леле ама ти знаеш къде е?
Тя: еррмм НЕ!
Аз: аа сигурно си чувала за нея
Тя: емии неее! :lol:

Ии аз я гледах така --> :shock: