PDA

View Full Version : Какво съм аз....какво да правя...



psihqsala
09-25-2008, 18:09
Аз съм една тъпа,проста и наивна патка. Прекалено емоционална, лесна за манипулация, всеки може да ме излъже, да си играе с мен,както намери за добре. Прекалено доверчива и всеотдайна,а в шибания живот няма такива филми. Мрая всички тези качества в себе си,но не знам как да ги променя в обратна насока. Най-лошото е,че искам всички да видят промяната ми,а те самите ми пречат да се променя. Пречат ми,зашото заради тях аз не мога да бъда това,което съм и заради тях аз искам да се променя,защото като не мога да бъда себе си,то поне да бъда като тях. Ама не мога да бъда и като тях,защото ме е страх,че като почна да се държа като тях,ще ме отблъснат. Страхувам се и ако бъда себе си,че ще ме отблъснат. Страхувам се да продължа, страхувам се да живея,мисля,че всички тези адски кръгове ще ме убият. Всичко това всички го усещат и не знам как да го променя. Отхвърлям всякакви варианти, просто вече ме е страх да действам. Страх ме е явно,защото съм прекалено пасивна. Преди някои хора (няма значение кои) се държаха ужасно с мен и ми причиниха психическа травма. Не знам дали заради тях се чувствам така,но имам нужда от помощ. ;(

ScionOfStorm
09-25-2008, 18:39
Мрая всички тези качества в себе си,но не знам как да ги променя в обратна насока.

Това ще е глупаво, не ти трябва обратна насока на нещата, а просто да се научиш да ги обуздаваш малко. Да си всеотдаен е много хубаво нещо, стига да случиш на хора, пред които и ЗА които да го демонстрираш.

Каква ти е промяната? И ако ти пречат от обкръжението да си това, което искаш/можеш/просто си, защо не започнеш начисто? Не ти казвам да скъсаш всякакви предишни връзки с приятели и т.н., но да започнеш търсене на нови хора, които ще осъзнаят и видят това, което искаш. Което пак ни отвежда на по-горния въпрос за хората, които са ти нужни.

В някои случаи дори да постъпиш грешно и неправилно е по-добре от това да си останеш пасивна, мисли го така и започвай да правиш неща, за които иначе нямаш вяра/желание/възможност/смелост. На млади години често ни нараняват, и на мен са ми ебали майката на един (два, може би повече) пъти - в по-долни класове, после в малко по-горен, примерно, но гледам да изглаждам нещата вътре и да не се поддавам прекалено. Месец, два максимум - да, но повече не трябва да траят тези неща.

Трябва ти нова среда, девойко. Поне според думите и описанията ти :)

Chokoev
09-25-2008, 18:43
Я иди в някой бар и удари 2-3 големи. Ще ти размине.

Bianca
09-25-2008, 18:43
Чувствам се по абсолютно същия начин, ако не и по-зле.

ScionOfStorm
09-25-2008, 19:35
тянко, на колко беше?

reaper2.0
09-25-2008, 19:47
Ясно е, че седиш между чука и наковалнята - да си като и да те отблъснат, или да си себе си и те пак да те отблъснат. Страх те е, че ще го направят. НЕДЕЙ се страхува....Няма смисъл от него. Какво си спечелила - нищо. Страхът е слабост, която ти проявяваш. Ако си себе си, и те те отблъснат....няма смисъл да си с тях, защото те не са ти истински приятели.
Не само ти иаш психически травми... Трябва да започнеш да се отърсваш от тях, защото те ще продължават да те спират. Няма да е лесно...Ще отнеме време...Бъди силна....Действай, независимо от ситуацията...Винаги трябва да действаш. Пасивността ти няма да доведе до нищо добро....а само ще задълбочи проблемите, и ще се виждаш все по-отчаяна и по-отчаяна с всеки изминал ден. Но освен отчаянието страхът ти ще расте, докато накрая не те погълне. Тази позиция, която си изгубила е много губеща. Време е да се стегнеш, и ДА НЕ ДЕЙСТВАШ КАТО ТИПИЧНО МОМИЧЕ - ДА СЕ ВОДИШ САМО ОТ ЕМОЦИИТЕ. ВЛОЖИ РАЗУМ И ПРАКТИЦИЗЪМ. Трудно ще е...но за да успееш ще трябва.
Промени се...не заради другите, а заради себе си. Защото правиш ли го заради някого другиго ще се провалиш. Трябва да си убедена, че го искаш. А другите сами ще забележат промяната. Не се тревожи за това. Когато искаш някой да те забележи или хареса рано, или късно ще го отблъснеш. Те ще забележат тази твоя промяна. А и чрез нея ще разбереш кои са ти истинските приятели.
ЗАПОМНИ ТОВА - За да можеш да успееш по-нататък в живота трябва да се промениш. Научи се да си поприкриваш емоциите, винаги имай едно на ум и не ка хората не знаят много работи за теб, защото ще те МАНИПУЛИРАТ ЯКО И ЩЕ СИ ПРАВЯТ С ТЕБ КАКВОТО ИСКАТ, а ти все ще бъдеш наранявана. Промяната е бавен процес. Трябва ти много търпение и хора, на които да разчиташ. Защото ти не си готова да се справиш самостоятелно с нея. Трябват ти хора, на които имаш изключителна вяра, които знаеш, че ще те подкрепят и ще те насърчат в необходияма момент. Такива хора са родителите ти.

По принцип предпочитам да го кажа на живо, защото ще има по-голям ефект. И пак ти повтарям бъди силна, не се отчайвай, не се предавай. Не се страхувай, че ще загубиш приятелите си, защото щом ги загубиш ще си намериш нови. Научи се да бъдеш гадна. Дано съм успял да ти помогна.

P.S. Това не конско а съвет. :)

Romance
09-25-2008, 20:27
филмарка

CTAMAT
09-25-2008, 21:07
Аз съм една тъпа,проста и наивна патка. Прекалено емоционална, лесна за манипулация, всеки може да ме излъже, да си играе с мен,както намери за добре. Прекалено доверчива и всеотдайна,а в шибания живот няма такива филми. Мрая всички тези качества в себе си,но не знам как да ги променя в обратна насока. Най-лошото е,че искам всички да видят промяната ми,а те самите ми пречат да се променя. Пречат ми,зашото заради тях аз не мога да бъда това,което съм и заради тях аз искам да се променя,защото като не мога да бъда себе си,то поне да бъда като тях. Ама не мога да бъда и като тях,защото ме е страх,че като почна да се държа като тях,ще ме отблъснат. Страхувам се и ако бъда себе си,че ще ме отблъснат. Страхувам се да продължа, страхувам се да живея,мисля,че всички тези адски кръгове ще ме убият. Всичко това всички го усещат и не знам как да го променя. Отхвърлям всякакви варианти, просто вече ме е страх да действам. Страх ме е явно,защото съм прекалено пасивна. Преди някои хора (няма значение кои) се държаха ужасно с мен и ми причиниха психическа травма. Не знам дали заради тях се чувствам така,но имам нужда от помощ. ;(

Човек трудно се променя. Но опитай.

Bianca
09-26-2008, 11:33
Чувствам се по абсолютно същия начин, ако не и по-зле.Искаш ли да сме гаджета?
Да, а ти? :oops:
СПРИ да ме цитираш и да пишеш след мен тъп малоумен шуменски кретен!
П.П. Извинявам се на админите и на модовете, ама тоя вече ме вбесява..

AvaLan4e
09-26-2008, 16:27
Преди някои хора (няма значение кои) се държаха ужасно с мен и ми причиниха психическа травма. Не знам дали заради тях се чувствам така,но имам нужда от помощ. ;(
Единствено тази част е от значение.
1во помисли над това кой. когато добавяш няма значение кои, ти акцентираш над това. помисли защо обръщаш внимание над това. може би е важно за решаването на проблема ти
2ро определи значението на думата травма. абстрахирай се от психическа. нека е физическа. трябва да знаеш как да я лекуваш, от какво е, до какво усложнение може да доведе, какъв белег може да остане, какво не бива да и правиш и в този дух. след това пренеси това и го свържи с психическа. без разлика.
3то другия главен акцент е, че не знаеш дали е заради тях. веднъж щом си си го помислила, продължи да разсъждаваш в тази насока. това е също толкова важно както и по-горните неща. опреди тях като нещо повече и помисли защо така се чувстваш. имаш отговорите.
4то имаш нужда от помощ. това е най-прекрасната част от поста ти. знаеш надявам се, който търси, намира. важно е да желаеш да ти се помогне, но е важно и кой искаш да ти помогне. ако си твърде решена, че не искаш да е близък човек, не е лошо да търсиш помощ от непознат. в много случаи е по-лесно, но не и непознат, който не може да ти помогне. тоест, тярбва да си сигурна, че може. да го познаваш на базистно ниво.
5то не можеш да ти помогнеш сама, когато става дума за голяма травма. 1 от причините е, че когато ни боли ние сме устровени така, че да си помогнем, но също както и с лекарствата, които щипят, ние не бихме могли, когато положението наистина е много сериозно да си причиним още болка, макар от това да се изцерим. ти много добре знаеш на къде тярбва да разсъждаваш и как да си помогнеш, просто ти тярбва някой, който да ти окаже помощ като те следи внимателно какво му казваш и ти показва това, което искаш да чуеш и му казваш подсъзнателно, но което сама не би искала да откриеш без присъствието му. тоест, поговори с някого. някой, който да може да те разбере, да те изслуша и да знае какво му казваш, а всеки ще разбере, шом си решила да си помогнеш.
<3

XcwetiX
09-26-2008, 17:57
Леле това все едно аз съм го писала...аз имах подчи сащите проблеми...Беше ме страх от всичко бях се панирала..И аз претърпях психическа травма...макар за някои да не е кой знае какво и аз съм емоционална много и трудно се справих...отне ми 2 години и малко...Всъшност аз все още изпитвам лек страх за някои неща,но това се дължи на страха ми оъ всичко както теб...Това е заради омразата и скрапта излей си чуствата погледни се в огледалото и си кажи всичко, което искаш да направиш..и най-вече бъди себе си ...отпусни се повярварвай ми аз сега правя така и малко по малко се оправям..но прсто никой не може да разбере какво ми беше ...ама след 15 грешни завоя идва един прав ! :)

Im_on_the_Outside
09-26-2008, 18:50
Не се променяй. Всеки е уникален по свой начин,затова не се опитвай да приличаш на когото и да било с целта да му се харесаш.
Просто намери хора,с които можеш да бъдеш себе си. Не ти трябва нечие одобрение - или си пасвате за компания,или не. Това е.

ForgotN
09-26-2008, 19:09
Не се променяй. Всеки е уникален по свой начин,затова не се опитвай да приличаш на когото и да било с целта да му се харесаш.
Просто намери хора,с които можеш да бъдеш себе си. Не ти трябва нечие одобрение - или си пасвате за компания,или не. Това е.+1

SiNiStEr
09-26-2008, 19:33
Няма смисъл да се променяш заради хора,който не те оценяват такава каквато си ;)
Просто бъди себе си,не се променяй.

macy_day_parade
09-27-2008, 12:53
Не се променяй. Всеки е уникален по свой начин,затова не се опитвай да приличаш на когото и да било с целта да му се харесаш.
Просто намери хора,с които можеш да бъдеш себе си. Не ти трябва нечие одобрение - или си пасвате за компания,или не. Това е.+1

Мамка му,защо пишете такива мнения???Как може изобщо да вярвате на тези клишета?!Всеки е уникален-да,но не всеки може да намери хора,с които да се чувства окей.А това момиче ми се струва наистина объркана...много ми е трудно да разбера какво точно искаш да кажеш...Но според мен си в период,в който трябва да изградиш характера си.Какво значи " Пречат ми,зашото заради тях аз не мога да бъда това,което съм и заради тях аз искам да се променя,защото като не мога да бъда себе си,то поне да бъда като тях. Ама не мога да бъда и като тях,защото ме е страх,че като почна да се държа като тях,ще ме отблъснат. " :-o Наистина е странно-ти си " една тъпа,проста и наивна патка".Искаш да се промениш,но в същото време казваш,че приятелите ти ти пречат да бъдеш себе си... ](*,)
Моля те да се изясниш.Остави афекта да премине и си подреди мислите,за да може наистина да ти се даде съвет...

punkrock
09-27-2008, 13:03
Не можах да разбера какво си, след като не можеш да си като въпросните 'тях', не можеш и себе си да бъдеш, тогава какво си ?
И всъщнст какво толкова ти пука, след като и в двата случая ще бъдеш отхвърлена ?
Ии чакай малко, защо искаш тез въпросните да те приемат ?????
И какъв е смисъла да се промениш? Какво толкова ти пречи?
Кви са тия глупости дето ги пишеш бе! Я се осъзнай тцтцтцтц :shock: