PDA

View Full Version : УнСС



LB
09-26-2008, 07:21
тази година съм последна в училище и после искам да кандидатствам за туризма в унсс.проблема е че до сега гледах сайта им,но не намерих информацията която ми е нужна.интересувам се какви са приемните изпити и дали има някои в форума които да учи там и дали е доволен..

ПС- може да споделяте инфо и за др университети с туризъм :)

kPuCkA
09-26-2008, 07:48
ВИНС - Варна също е доста елитен университет. По принцип се учи икономика в него, но има и специалност туризъм. Може да потърсиш в нета.

allmovies
09-26-2008, 08:18
и аз искам да каднидатства там.

LB
09-26-2008, 08:28
А знаеш ли нещо за изпитите?

BeBsItO
09-26-2008, 09:08
Ох божееееее с един сайт не може да се оправите...а сте тръгнали да учите туризъм........... :D :D :D


По въпроса...... в УНСС ,независимо от спецялноста се държи ЕПИ ! (единен писмен изпит)

Включва въпроси по математика,български, история.В сайта мн доибре е обяснено.

Jamalska
09-26-2008, 09:25
Ъъ ЕПИ-то се състои от 20въпроса по мат.,20 по български(езикова култура) и 40 други(литература,математик а,география,история,иконом ка...език) и общо взето с това се кандидатства всички специалности.
Само че както сигурно си видял/а след като те приемат 2 години учиш по направление някфи общи глупости и чак след това в зависимост от успеха ти ви разпределят по специалностите.
Мен ме приеха в УНСС,но аз лично не го харесвам ама хич:/въпрос на вкус.Затова и не го записах.

reaper2.0
09-26-2008, 12:17
И мен ме приеха в УНСС, но си оставам във ВИНС-а. В УНСС разделянето след втората година е кофти. Пък и не се знае вътрешната мафия (университетската) къде ще те напъха, и чий техен човек ще уредят. КОФТИ Е!!!!!!!!!!!!

DjBaloon
09-26-2008, 20:46
Има икономика на туризма
И за да можеш да запишеш тази специалност трябва да влезнеш с направление
Икономика с изучаване на английски език
Изпита ти за това направление е
4-пъти изпит ЕПИ + 1 изпит по чужд език + 1 ср успех от дипломата ти

FairyNymph
09-26-2008, 20:59
как така 4 пъти изпит епи?!

DjBaloon
09-26-2008, 21:35
как така 4 пъти изпит епи?!

Бала е това
4пъти Епи-то ти + веднъж диплома + веднъж изпит по език

allmovies
09-27-2008, 06:38
как така 4 пъти изпит епи?!

Умножаваш оценката от ЕПИ по 4 и получаваш бала ;) (+ дипломата за средно образование)

Jamalska
09-27-2008, 07:53
И мен ме приеха в УНСС, но си оставам във ВИНС-а. В УНСС разделянето след втората година е кофти. Пък и не се знае вътрешната мафия (университетската) къде ще те напъха, и чий техен човек ще уредят. КОФТИ Е!!!!!!!!!!!!
О да,задължително.Щом от мой приятел (дето хич не е от тия мизерници) чух "оф остана ми още един изпит,дето не знам дали ще взема...ако не-ще го платя".

DjBaloon
09-27-2008, 16:01
И мен ме приеха в УНСС, но си оставам във ВИНС-а. В УНСС разделянето след втората година е кофти. Пък и не се знае вътрешната мафия (университетската) къде ще те напъха, и чий техен човек ще уредят. КОФТИ Е!!!!!!!!!!!!
О да,задължително.Щом от мой приятел (дето хич не е от тия мизерници) чух "оф остана ми още един изпит,дето не знам дали ще взема...ако не-ще го платя".

Факт има си изпити към 3-4 година които се плащат няма начин :)
Но преподавателите са си нахални,никой вече не им ходи на лекции знаят че всеки работи и ви взимат паричките,но пак е относително
Един приятел само с 1 платен завърши,има и такива с 5-6-7
Но не си мислете че на другите места не е така.. има само 1 на което не е така
НБУ,там тия плащаня на изпита си влизат в семестриалната такса :D

Jamalska
09-28-2008, 11:50
И мен ме приеха в УНСС, но си оставам във ВИНС-а. В УНСС разделянето след втората година е кофти. Пък и не се знае вътрешната мафия (университетската) къде ще те напъха, и чий техен човек ще уредят. КОФТИ Е!!!!!!!!!!!!
О да,задължително.Щом от мой приятел (дето хич не е от тия мизерници) чух "оф остана ми още един изпит,дето не знам дали ще взема...ако не-ще го платя".

Факт има си изпити към 3-4 година които се плащат няма начин :)
Но преподавателите са си нахални,никой вече не им ходи на лекции знаят че всеки работи и ви взимат паричките,но пак е относително
Един приятел само с 1 платен завърши,има и такива с 5-6-7
Но не си мислете че на другите места не е така.. има само 1 на което не е така
НБУ,там тия плащаня на изпита си влизат в семестриалната такса :D
Чак ме заболява сърцето:)
Аз не мисля да вкарвам пари за изпити..чух че ставало и в натура при нас :razz:

FairyNymph
03-04-2009, 12:46
леле наистина ли е толкова платена работата в унсс :(

lLady_MooN_RaiN
03-05-2009, 06:49
И мен ме приеха в УНСС, но си оставам във ВИНС-а. В УНСС разделянето след втората година е кофти. Пък и не се знае вътрешната мафия (университетската) къде ще те напъха, и чий техен човек ще уредят. КОФТИ Е!!!!!!!!!!!!
О да,задължително.Щом от мой приятел (дето хич не е от тия мизерници) чух "оф остана ми още един изпит,дето не знам дали ще взема...ако не-ще го платя".

Факт има си изпити към 3-4 година които се плащат няма начин :)
Но преподавателите са си нахални,никой вече не им ходи на лекции знаят че всеки работи и ви взимат паричките,но пак е относително
Един приятел само с 1 платен завърши,има и такива с 5-6-7
Но не си мислете че на другите места не е така.. има само 1 на което не е така
НБУ,там тия плащаня на изпита си влизат в семестриалната такса :D
Чак ме заболява сърцето:)
Аз не мисля да вкарвам пари за изпити..чух че ставало и в натура при нас :razz:

И в СУ не се плащат изпитите, мисля, че се плаща четвъртата поправка и то струва 20 лв.

Loshotia
03-05-2009, 07:31
То като се замисли човек дали ще учиш в НБУ, или УНСС е едно и също от към пари. Само дето на едното място отношението на университета към студента е на ниво. Нямам намерение да ходя в УНСС дори и само за пробата, но мой приятел е отвратен от бюрокрацията.

lLady_MooN_RaiN
03-05-2009, 09:25
Определено! Аз също имам приятели, които учат в УНСС. Някои са щастливи, че не ги натискат да учат(питам се защо ли тогава са станали студенти...сигурно заради купоните и прословутия студентски живот), други също са вбесени от бюрокрацията, трети признават съзнателно, че са влязли там, защото изпитите се взимали лесно...

sexa_na_kompleksa
03-08-2009, 13:42
А образованието в Икономическия университет във Варна на какво ниво е, някой има ли представа? И по-точно специалността туризъм. Трудно ли се влиза там и има ли после някаква реализация?

TheSadGirl
03-08-2009, 14:17
^^^ за ВИНса самод обри отзиви съ чувала, а и аз самата съм се насочила към него. Влизането на всякъде е трудно, но за за там мн е важно да имаш висока диплома (хора с 6,00 не са влизали, заради ниска диплома) :)