PDA

View Full Version : МИО-въпроси..



FairyNymph
09-26-2008, 19:09
искам да питам някой от тук запознат ли с Международни икономически отношения?къде може да се следва това? с какво се кандидатства? и каква евентуално професия мога да заема след успешно завършване :o

shadow4e
09-26-2008, 19:37
В УНСС, Варна и най-вероятно и в Свищов.
За УНСС се кандидаства с тест/ЕПИ/, който е съставен от три части 20 въпроса български език/предимно правопис/, 20 математика и третата част е по избор, включва 40 въпроса а си избираш м/у /матуматика, литература, география, история или икономика/. Съветвам те да се явиш на два, тази година много от хората, кандидатстващи с математика се оказахме прецакани и след цяла година учене по математика имах 5,52, което за там не е висока оценка, а по литература се явих просто така със знанията ми от училище и изкарах 5,80, което ми стигна за всичко.
Трябва да държиш и изпит по език /англ, немски, испански, френски или руски/.
Специалността не е нищо особено и аз в началото я исках, но при нея не се получват никакви конкретни знания и не излизаш с реална професия, защото границите падат и дали си завършила обикновена икономика или това, няма значение, има значение да знаеш езици, а там не се учат т.е. учи се език, има такъв предмет, но в него нищо не се прави, така поне казват хората, учещи там.
Бих те посъветвала да запишеш нещо по-практично като финанси, счетовочство, контрол или маркетинг. Това си ми е лично мнение, де :)
Ив тези специалности се кандидатства със същото ЕПИ, но нямаш изпит по език.

DjBaloon
09-26-2008, 20:32
МИО е много хубава специалност
Казаха ти къде може да я учиш
Разбира се в УНСС е най-престижно