PDA

View Full Version : Фитнес уреди



RoCkSpOt
09-27-2008, 12:10
Така здравейте :) искам да ви питам на кой уреди да правя опражнения и по колко пъти...значи искам нещо за гръб,рамене,гърди и ръце...също се орянтирам към кик бокса,така че и нещо за крака мерси предварително...И ако може дами кажете кои уреди забавят разтежа..защото съм на 15 и съм 1.60 и не искам да си забавям допълнително разтежа :grin: и съм 55 кила принципно дигам от лежанка 40 6 пъти,но знам,че влияе лошо на растежаи избягвам лежанката...

П.П.: Без глупави коментари от рода на: " не ходи на фитнес" смл аз съм си решил,че искам и порсто искам малко информация :) мерси

CAE
09-27-2008, 17:30
препоръчвам ти сайта bb-team.org

там има много информация и ако питаш ще получиш 100 % компетентен отговор.

RoCkSpOt
09-27-2008, 20:40
Мерси за сайта мн е добър :) но там нещата са общи смл няма точно това което ми трябва...

Myrth
09-27-2008, 20:55
Не барай уредите ами прави само със свободни тежести. Концентрирай се върху лежанката, клякането със щанга и тягата. Прави ги с умерени тежести и следи техниката. Послушай ме за уредите и няма да сбъркаш. А растежа ти няма да пострада, фитнеса не го забавя, това е мит в 90%. Дозата истина е в това, че при много големи и несъобразени тежести могат да настъпят нарушения в гръбначния стълб. Тогава растежа е най-малкият ти проблем...

Gownhill
09-28-2008, 15:53
namerisi svesten trenior ... da znam 4e ne e lesno da se nameri takuv , no vse pak ima i 6te ti napravi edna svestna programa tukmo za tebe

redbul2
09-28-2008, 17:31
Гръб се прави на скрипец,лост,уреда за хиперекстензии и щанги-чукчета, мъртва тяга и "мечка".Рамене-раменни преси,дъмбели напред и встрани,и пекбек.Ръце-лежанка и щанги,скрипец,скотова скамейка, дъмбели- концентрично сгъване.