PDA

View Full Version : Агата Кристи



SummeRLove08
09-27-2008, 17:41
За почитателите на великата авторка на криминални романи Агата Кристи, какво четете в момента и кои са любимите ви нейни романи? Какво мислите за творчеството й като цяло? :)

it_ends_tonight_
09-27-2008, 17:51
Та по темата - много ми допада, но пише много сложно. Въвежда много персонажи и малко се обърквам. "Трупът в библиотеката" е може би любимия ми нейн роман.

pepita87
09-27-2008, 17:53
Чела съм само една нейна книга,беше преди доста време-"Зло под слънцето".В интерес на истината ми хареса,но не ми е фаворитка,за нея знам,че е английска писателка, авторка на многобройни разкази, повести, романи и драми с криминален сюжет.

IdiOtKa
09-28-2008, 15:49
супер яки неща ...книгите не съм ги чела толкова за жалост, някой филмчета са гледала ...тва лято като ми остане време ще ги прочета най-накрая ..

Seducti0n
09-28-2008, 16:16
Да се убива е лесно.Хубаво е романчето, леко психарско и определено те държи в напрежение. :)

babity
09-28-2008, 18:21
Последната книга, която четох беше нейна. "Илюзия с огледала". И въобще книгите и са страхотни. Наистина го има момента с претрупването на прекалено много персонажи, но като е по - заплетено ме държи под напрежение и през голяма част от времето започвам да си мисля за разни възможни завършеци на историята. Накрая не се стърпявам и "изяждам" книгата за 2 дни, максимум. 8-)

shadow4e
09-28-2008, 19:56
Последната нейна, която четох беше "Убийство в Месопотамия" или нещо от този род, заглавията й много си приличат :) Напоследък изгледаж и доста филмчета. В замундата има доста за Поаро. Последният филм, който гледах беше "Азбучни убийства" и беше доста по-различен от това, което съм чела и от това, което съм гледала. Определено ми хареса :)

Jamalska
09-28-2008, 20:49
Ама...ама ама без субтитри ли?
Аз си дръпнах малко Поаро преди време и грам не можах да разбера.Толкова филми на англ. съм гледала без субтитри ама тоя белгиец ги говори мн странно:)
Иначе адски я харесвам...класика си е "десет малки негърчета" макар че не съм я чела от години.На морето миналата година разпарчетосах още една книга нейна с 2 истории ама не помня имена:)

shadow4e
09-28-2008, 21:04
Ем, то аз не знам много английски, иначе пробвах един да изгледам без, ама ми се губеха някои изречения, то като цяло не е чак толкова сложно, ама накрая развръзката...

LetiCherry
09-29-2008, 10:09
OOoooo, obojavam Agata Kristi. Sega 4eta "Pet malki prasenca" i mnogo mi haresva. Edni ot lubimite mi sa "Neo4akvaniqt gost", "Da se ubiva e lesno" i "Ubiistvo v Mesopotamiq". Vinagi uspqva da me iznenada tazi jena :) Knigite i gi pro4itam za max. 3 dena :grin:

SummeRLove08
09-29-2008, 10:45
Наистина го има момента с претрупването на прекалено много персонажи, но като е по - заплетено ме държи под напрежение и през голяма част от времето започвам да си мисля за разни възможни завършеци на историята. Накрая не се стърпявам и "изяждам" книгата за 2 дни, максимум. 8-)
Ооо и аз така започвах да си измислям завършеци, но спрях, защото исках да не знам какво ще стане. Иначе бих предпочела да прочета първо книгата и после филма.:wink:

zvezdichkaaa
09-29-2008, 11:01
Ми чела съм 4-5 нейни книги и мноого ми харесаха за 2-3 дни ги прочитам,просто ме грабват.И аз малко се пообърквам понякога,но така е по-интересно..Харесва ми това,че краят винаги е възможно най-неочаквания.От тези,който съм чела досега най ми хареса 10 малки негърчета.Всъщност сега,като ме подсетихте ще взема да си поръчам някоя книга от Хеликон,че от отдавна не съм...

HeartOfRaven
09-29-2008, 17:50
Аааа...много ме радват нейните книжки...можеш да се замислиш и да пробваш да разбереш кой е убиецът, ама се получава много трудно. По едно време много я четях ама реших да си направя почивка, а сега като видях темата пак ще си взема няколко нейни книжки.

AvaLan4e
09-29-2008, 17:58
Нито я чета в момента, нито съм чела цялото й творчество, нито имам любими нейни творби. <3 :)

FakePlasticTree
09-29-2008, 18:01
Прекалено ми е скучна, единствено 'Десет малки негърчета' ми харесва.

Iria
09-30-2008, 15:02
"Убийството на Роджър Акройд- Алиби", "Кутията с шоколадови бонбони", "Убийството на игрището за голф" много ми харесаха

butty
10-01-2008, 10:34
Чела съм само 2-3 нейни книги на английски, но стилът и много ми харесва. Снощи приключих една нейна книга "Crooked House" на английски, има интересен сюжет. Като цяло обичам криминалки.. досега съм чела най-вече руски, но и тези на Агата Кристи ми допадат много!

zvezdichkaaa
10-01-2008, 11:41
Аз вчера си поръчах "Котка сред гълъби" илии нещо такова,като ми я доставят утре или вдругиден ще кажа дали ми е харесала.Въпреки,че само убийство на игрището за голф от всички нейни книги,който съм чела не ми хареса,аа и смъртта на мисис Макгинти е смотана.Другите са тип-топ :P .

SummeRLove08
10-02-2008, 10:12
Аз вчера си поръчах "Котка сред гълъби" илии нещо такова,като ми я доставят утре или вдругиден ще кажа дали ми е харесала.Въпреки,че само убийство на игрището за голф от всички нейни книги,който съм чела не ми хареса,аа и смъртта на мисис Макгинти е смотана.Другите са тип-топ :P .
Ти да не вземеш да я прочетеш на същия ден или за ден-два? :D То и аз съм така горе-долу. Като се зачета и не ми се оставя книгата, но в един момент се усещам, че имам и други задължения. :D
"Мистериозната афера в Стайлс" също е доста интересна.:wink:

zvezdichkaaa
10-02-2008, 18:41
Аз вчера си поръчах "Котка сред гълъби" илии нещо такова,като ми я доставят утре или вдругиден ще кажа дали ми е харесала.Въпреки,че само убийство на игрището за голф от всички нейни книги,който съм чела не ми хареса,аа и смъртта на мисис Макгинти е смотана.Другите са тип-топ :P .
Ти да не вземеш да я прочетеш на същия ден или за ден-два? :D То и аз съм така горе-долу. Като се зачета и не ми се оставя книгата, но в един момент се усещам, че имам и други задължения. :D
"Мистериозната афера в Стайлс" също е доста интересна.:wink:

Е може да не е на същия,но очаквам а я получа утре и в другиден ще имам мнение дали става.То си зависи от книгата дали ми е интересна,защото в къщи имам една,която миналата година съм я почнала и ся съм до половината,а има книги който за 2 дни съм прочитала.....

IvJonas
10-05-2008, 17:20
в момента чета "Азбучни убийства" и ми харесва :)