PDA

View Full Version : Въпрос за каната help!!!



love_enrique
09-27-2008, 19:02
Искам да си променя цвета на косата,но не с амонячна боя!Пробвах няколко пъти с шампоани-оцветители ,но почти няма ефект.Искам да се направя черна с кана.Та някой може ли да ми каже тя ще падне ли след няколко измивания,или ще си седи като боята и ще се наложи да се боядисвам с моя цвят на косата,за да не седят грозно корените.Който е пробвал да даде инфо плс

albb
09-28-2008, 18:29
Да,каната пада по-бързо от боята да коса,но за сметка на това е по-безвредна за косата в сравнение с боята за коса!Аз се каносвам и косата ми стои червена около месец,след което вече е с червен оттенък,но пак стои много красива :)

LovEsIckk
09-28-2008, 18:39
Пробвай с индийска кана

draki4ka
09-28-2008, 19:22
то и аз искам да се боядисам ама черно но до колкото прочетох тук май май няма да пробвамс кана :shock:

Jamalska
09-28-2008, 20:09
Апффф аз с кфо съм се къносвала,че до ден днешен краищата ми още са черни.Не пада НИКОГА.

albb
09-29-2008, 08:03
Пробвай с индийска кана
+1

BurningDesire
09-30-2008, 13:15
Всяка къна, без червената, е примесена с боя, защото само от естествени продукти не се получава никакъв друг цвят, освен червеникав. Сама си прецени дали да се мацаш с евтина къна, която не е нищо друго освен смес на долнопробна боя с неизвестно какви други продукти, или да си купиш хубава, качествена боя. Освен това мога да ти кажа, че на една позната майка й се къносва, и един път, след като потопила четката в къната, за да се намаже, космите на четката почти се стопили. "Качество".... Ама ти си знаеш.

love_enrique
10-01-2008, 18:36
Мерси много!!!То идеята беше до боя въобще да не се стига...Знаете ли нещо друго,оцветяващи шампоани или нещо такова от което косата ми да стане временно черна?

BurningDesire
10-02-2008, 08:55
Мерси много!!!То идеята беше до боя въобще да не се стига...Знаете ли нещо друго,оцветяващи шампоани или нещо такова от което косата ми да стане временно черна?
Мила, оцветяващи шампоани за черен цвят няма. Сещам се само за една "крем-боя" му викаха, с което една приятелка се намаза преди 4-5 години и й стана черна косата, ама то пада след 5-6 измивания. Но не знам дали още го има това нещо, даже не мога марка да ти кажа, беше преди много време. Мой съвет - пробвай с безамонячна боя, тя е слабичка и ще поопада бързо, пък и не вреди. Само за черното обаче не мога да ти дам гаранция дали ще се махне бързо, защото е упорито.

Omen
10-02-2008, 14:51
gledai sega,tova 4e k1nata e bezvredna ne e mn vqrno . boqdisai se s CASTING na L'OREAL.taq boq e bezamonq4na i ne uvrejda kosata.a p1k indiiskata k1na e za tatuirovki predimno :wink:

Undying
10-02-2008, 15:37
Kъносвах се около 4 години с черна къна,преди около 8-9 месеца реших,че искам да си върна естествения цвят на косата.В момента чакам и последните остатъци от къната да израстът с косата ми,за да може да бъдат изрязани.При мен поне къната не се е измивала никога,да избледнее леко-да,но в никакъв случай измиване.Още по-лошото е,че не мога да се боядисам,защото нищо не може да се хване хубаво върху черното и само ще усложня положението.А най-лошото е,че обезцветителите,които могат да махнат боята от косата не действат върху къната.Така че извода е един:ако си сигурна,че ще се харесаш черна,къносай се,по-безвредно е,по-евтино и е дълготрайно.Но ако не си сигурна,по-добре не го прави.

ra4ence
10-02-2008, 15:41
Една колежка от година не се боядисва с кана,за да може да й се махне,но все още има :( Сега пробва първо с кичури да види как ще хване боята. Така че- недей с кана

Harum_Scarum
10-03-2008, 06:19
Шампоаните за които говориш деистват само на изрусена коса !!!!

Spider4eto
10-03-2008, 07:15
Ем една фр се праи с черна къна вече 1 година, за около месец косата и съвсем леко просветлява и й се виждат корените ам тя си се къносва пак и си става чук.

А сега да не отварям нова тема- преди година имах глупостта да се изруся, декември си върнах естествения цвят, пак с боя. Обаче 2та боя леко падна и сега едната част от косата ми е малко по-светла. Та щукна ми да се направя червена с къна. И въпросът ми е дали ще хване на по-светлата част :-o

ПП: май е кЪна а не кана :-o

sssladuranka
10-10-2008, 17:01
гледах в едни магазини спрейове но те са само докато не си измиеш косата

vikitu
10-10-2008, 21:08
Както вече казаха използвай индийска кана.Мен първият път не ме хвана,но следващите два беше супер черна.Вече не се каносвам тъй като не ми стои черна коса,но това че пада бързо изобщо не е вярно.Сестра ми и една приятелка се каносват..сестра ми не е сигурно от половин година зашото и тя не иска да се каносва вече и косата и още е черна..е не цялата,но.. :)

shmatka888
02-22-2009, 16:03
Ами аз съм чувала че в природата има 2 вида кана-черна и червена.Аз наскоро се боядисах с безамонячна боя(черна на Casting).На опаковката пише че се отнива след 24 измивания..нещо такова.Фризьорката ми каза че по-добре било с кана..правела по хубав цвят и е напълно естествена, а трайността и..незнам :? и на мен ще ми е от полза да ми кажете защото и аз мисля да пробвам с кана другия път...

love_enrique
02-22-2009, 17:42
А да знаете на коя фирма балсама хваща черното?Пробвах Палете,но изобщо дори не ми потймня косата :?

tItEufFf
02-23-2009, 20:22
Аз може ли да задам един въпрос. Една моя съученичка е светло руса и си къноса косата в светло кафяво. Като се изми стана на кичури, като след всяко измиване на косата й кичурите й ставаха различни и беше супер интересно.

Та...аз съм с тъмно руса коса...или по-скоро светло-кафява с руси оттенъци. Странен цвят е. Майка ми каза, че е пепелно руса, но аз не съм убедена. Иска ми се да я направя по-тъмно кафява, шоколадова. Ще стане ли с къна? И ако да...когато се измия ще стана ли и аз на кичури.
Моля ви, само не си мислете, че искам да копирам, просто косата ми плаче за някаква промяна, а аз нямам идея..

roshavka
02-23-2009, 20:56
КЪНА се казва или от арабски и индийски - ХЕННА :) Айде малко да почетем речника преди да пишем глупости. :(

rauwkost
02-24-2009, 09:18
Веднъж боядисаш ли се с къна край! После супер трудно можеш да си върнеш истинският цвят на косата, но трябва да изчакаш косата ти да израсте достатъчно, че да можеш да я отрежеш и след това евентуално да я боядисваш пак. Върху къната боя не се хваща!