PDA

View Full Version : Ако партнъорът ви бъде обезобразен, ще скъсате ли с него/нея



Nam3less3
09-27-2008, 19:22
Ако - не дай си Боже - стане някакъв инцидент, и гаджето ви бъде обезобразено много лошо, или примерно ослепее, и изобщо да стане така, че да не може да водите нормален живот заедно, ще продължите ли да го обичате или пък ще го оставите ли?
Малко неприятна тема, ама такава е жестоката реалност. И в такива ситуаций си проличава дали се обичате.
Ще го оставите, щото вече няма да може да ви вози в колата или да ходите в дискотеката и сред хора?
Ще го оставите за негово добро да се възстановява?
Или пък той сам ще скъса с вас, за да не си пропилявате живота с него?
Или пъл не може да сте влюбени в човек, с който да не може да живеете нормално?

pinky_shine
09-27-2008, 19:24
Еми зависи колко време сме били заедно, в кви отношения сме и т.н.

FeNuT
09-27-2008, 19:26
Честно казано не.Срам ме е ама.....все пак обаче ако много я обичам бих останал с нея

plmn
09-27-2008, 19:29
Кви са тия теми е :(

В един такъв момент пострадалия човек се нуждае от подкрепа...Би било тъпо да го изоставиш в тоя момент...Лично аз бих помогнал с каквото мога, въпреки че, едва ли думите и опитите за окуражаване биха помогнали особено.Но съм на мнение, че всеки има право да е свободен и да продължи с живота си.Ако този човек наистина те обича, мисля че сам би те пуснал да продължиш...

darla
09-27-2008, 19:41
разбираш ли че за истинска любов това не е от значение , ама истинска любов в тоя форум сигурно са изпитвали тия дето се ожениха(от статията) 8)
a za tiq deto se ojeniha(ama ne ot statiqta) kvo 6te kaje6
po temata:NIKOGA ne bih izostavila muja si zaradi nqkakuv takuv incident,dori i ne dai si Boje da se slu4i,nezavisimo dali posledstviqta-zdravoslovni,6te sa kratkotraini ili v dulgosro4en plan NQMA da se otdelq ot nego i 6te napravq vsi4ko vuzmojno,za da se 4uvstva vuzmojno nai-pulnocenen 4ovek!

Viche
09-27-2008, 19:48
Ако наистина обичаш някой не мисля че има значение как изглежда

Carmen_Kass
09-27-2008, 20:01
НЕ! аз съм на същото мнение като darla_f
Никога не бих изоставила мъжа си както и да стане!

gryyym
09-27-2008, 20:08
....

6emet4e
09-27-2008, 20:17
ако истински го обичам(както смея да твърдя,че е в случая) няма да го оставя.....

darla
09-27-2008, 20:20
Не очаквай някой да заяви, че би изоставил партньора си ако не може да води нормален живот. (пък и кой определя кое е нормално и кое не), щото всички ще го нападнат.

А моето мнение е, че човек не може да знае как ще реагира в такава ситуация. Може да си мисли, че знае, обаче не е така.

Opredeleno znam kak 6te reagiram!Ta tova e ba6tata na deteto mi!!!A dori i da nqmahme dete,tova e muja,koito naprav i nevuzmojnoto,za da sme zaedno!!!opredeleno znam kak 6te reagiram,no silno se nadqvam da ne mi se naloji!

gryyym
09-27-2008, 20:25
...

SINDEL
09-27-2008, 20:38
Не, няма да го оставя. Абсурд :x

Duvessa
09-27-2008, 20:48
Не- не бих го оставила. Когато съм влюбена в някой, то е заради душевността му, заради качествата, които притежава, външността няма значение. Щом го обичам, ще съм до него, за да му помагам и да се грижа за него, независимо какво му се е случило. Би ми било тежко, не заради мен самата, а заради него, ако примерно е лишен да прави неща, каквито нормалните хора могат. Смятам, че в такъв момент би се нуждаел доста от мен. Ако някой остави приятеля/приятелката си, заради подобно нещо, то би било проява на егоизъм- а в обичта няма място за такова чувство. Освен това е предателство- един ден да говориш, че винаги ще обичаш и ще бъдеш до този човек, а на следващият да го оставиш поради причини, независещи от него.

gryyym
09-27-2008, 20:54
...

plmn
09-27-2008, 21:00
Я си представете следната ситуация! ...
В дадения момент обичате този човек, но (не дай си боже) се случва нещо лошо! Вие оставате с този човек, защото го обичате , ама човек не обича само веднъж в живота си (в повечето случаи). Ако след време се влюбите в друг. Тогава какво? Или пък друг вариант - ако не обичате чак толкова човека до себе си. Какво става тогава? Ще го зарежете!? Няма ли да е егоистично? А ако останете с него, то защо ще е - От съжаление?

Има право.Не можете да кажете със сигурност как бихте реагирали в такава ситуация.Дано не ви идва до главата...

gryyym
09-27-2008, 21:05
..

Duvessa
09-27-2008, 21:41
Не могат да кажат със сигурност какво биха направили тези, които по един или друг начин не са сигурни в чувствата си. Нормално е, ако след известно време се влюбиш в някой друг да прекратиш отношенията с настоящия- едва ли би било непосредствено след инцидента, така че ще е ясно, че не е заради него. „Или пък друг вариант - ако не обичате чак толкова човека до себе си”- това вече е по-особен случай, но aко имаше предвид моето мнение- като цяло говорех за хората с по-сериозни връзки, които твърдят, че се обичат ( а при подобни моменти си проличават истинските чувства, които доста често се разминават с очакванията). А какво ще рече „не обичате чак толкова” – или обичаш някого или не. Няма средно положение.

gryyym
09-27-2008, 22:12
...

258
09-27-2008, 22:27
Не бих го направила за всеки,но ако найстина го обичам и не мога без него...каквото и да става няма да го зарежа. :smt007 Но не вярвам да намеря такъв човек в близките 10 години... (че и за нататак незнам) :?

remus92
09-27-2008, 22:56
em za men ne e vajen va6niq vid vajno e kakav/a e otvatre! :D

Scarface_
09-27-2008, 23:09
just a kid ...ти наистина си просто дете...тва означава че не би го направил/а ...
по темата : никога не бих я оставил заради нещо такова...бих бил до нея винаги и бих правил всичко възможно да се чуства добре и т.н .Не от съжаление , а от любов винаги бих бил с този човек ...и бих направил всичко възможно да му помогна...но не бих я оставил сама ! :(

дано не се случва на никой !

Spider4eto
09-27-2008, 23:31
Ако е някаква повърхностна връзка- ест, че бих го зарязала, но ако се обичаме истински няма да го оставя. Това ми напомня на една 2ка от съседния блок: мъжа претърпя катастрофа преди няколко години, и всяка сутрин като тръгвах за училище виждах как тя го изкарва и се разхождат и си говорят, без значение какво е времето-дъжд, сняг, тя го извеждаше. Тва е истинска любов. :)

sextazy_baby
09-28-2008, 09:26
Не,обичам го и не бих го оставила каквото и да се случи с външността му

GreenFairy
09-28-2008, 09:52
Зависи, ако го обичам бих го подкрепила, но ако ще съм с него от съжаление няма смисъл въобще...

mynichka
09-28-2008, 10:01
ние с причтеля ми много пъти сме говорили за това и ДА ще остана с него

snejana67
09-28-2008, 11:06
:) разбира се че ще съм до него каквото и да стане :)

marjesa
09-28-2008, 11:11
Недай си боже на сегашния ми приятел да се случи нещо аз го познавам твърде добре и знам , че той ще ме остави. Защото няма да се чувства пълноценно с мен и ще си мисли , че ме натоварва. Всъшност ако се случи нещо такова .. то няма да промени чувствата ми. Аз го обичам въпреки всичко и не смятам ,че нещо такова би променило отношението ми спрямо него.

mitakkka
09-28-2008, 11:47
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

darla
09-28-2008, 11:50
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!

mitakkka
09-28-2008, 11:52
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!
ок ако е съпруга и е майка на децата ми - тогава се променят нещата щото в брака вече любов няма и тогава и от уважение закъдето е родила и затова че имаме институцията брак ще остана с нея ще я подкрепям и ще се грижа за нея щото аз лично съм си грижовен.

n3ri7ka
09-28-2008, 11:54
естествено че НЕ,все пак сме заедно повече от година вече и съм мн привързана към него и ми е все едно дали е мистър Вселена или има някакъв проблем.въпреки че съм сигурна че той би поискал да се разделим аз няма да се съглася.ОбиЧам Го и не искам да му се случи нещо от което ще страда :shock: :cry:

teengirl93
09-28-2008, 12:01
nqma da go ostavq!6te mu pomogna da go preodolee vupreki 4e toi 6te iska da skusame nqma da go ostavq!!!

soul1199
09-28-2008, 12:08
ako go obi4am 6e my pomagam,6e buda do nego

darla
09-28-2008, 12:11
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!
ок ако е съпруга и е майка на децата ми - тогава се променят нещата щото в брака вече любов няма и тогава и от уважение закъдето е родила и затова че имаме институцията брак ще остана с нея ще я подкрепям и ще се грижа за нея щото аз лично съм си грижовен.

HAHAHAH!Ot maika ti i ba6ta ti li si nau4il,4e lubov v braka nqma?!??!Ako e maika na decata ti 6te si s neq,ako nqmate vse o6te- moje i da ne si!
Nz moje bi filmite i dramite po tv sa ti v pove4e,no lubov v braka ima!Vsi4ko zavisi ot partniorite! :?

mitakkka
09-28-2008, 12:13
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!
ок ако е съпруга и е майка на децата ми - тогава се променят нещата щото в брака вече любов няма и тогава и от уважение закъдето е родила и затова че имаме институцията брак ще остана с нея ще я подкрепям и ще се грижа за нея щото аз лично съм си грижовен.

HAHAHAH!Ot maika ti i ba6ta ti li si nau4il,4e lubov v braka nqma?!??!Ako e maika na decata ti 6te si s neq,ako nqmate vse o6te- moje i da ne si!
Nz moje bi filmite i dramite po tv sa ti v pove4e,no lubov v braka ima!Vsi4ko zavisi ot partniorite! :?
Браво ти позна-разбира се че от разведените ми родители го знам и от на колегите и колежките ми в университета-техните семейства са разпокъсани и няма любов- във филм ще влезнеш ти ако ми кажеш че хората се обичат в брака-те се търпят а тези които не издържат се развеждат.

darla
09-28-2008, 12:38
Ami i az bqh s takova vpe4atlenie ot braka na svoite roditeli i otno6eniqta im sled razvoda,obe6tah si da dam vsi4ko ot sebe si edin den,kogato imam semeistvo da go zapazq.I za sega vsi4ko e normalno,imam brak i beb4e i ne moga v nikakuv slu4ai da potvurdq dumite ti,4e lubov nqma-ima q,dori ima mnogo pove4e ne6ta ot kolkoto predi braka-sega vsi4ko izglejda po-cenno i po-smisleno.deteto nqma kak da promeni otno6eniqta ni i da si omruznem,no...v kraina smetka i ti si prav,taka govorq sega,no nikoi ne moj da mi dade garanci,4e edin den vsi4ko nqma da se razpadne>Vajnoto e vseki ot nas da pravi neobhodimoto tova da ne se slu4i.

mitakkka
09-28-2008, 12:42
Ami i az bqh s takova vpe4atlenie ot braka na svoite roditeli i otno6eniqta im sled razvoda,obe6tah si da dam vsi4ko ot sebe si edin den,kogato imam semeistvo da go zapazq.I za sega vsi4ko e normalno,imam brak i beb4e i ne moga v nikakuv slu4ai da potvurdq dumite ti,4e lubov nqma-ima q,dori ima mnogo pove4e ne6ta ot kolkoto predi braka-sega vsi4ko izglejda po-cenno i po-smisleno.deteto nqma kak da promeni otno6eniqta ni i da si omruznem,no...v kraina smetka i ti si prav,taka govorq sega,no nikoi ne moj da mi dade garanci,4e edin den vsi4ko nqma da se razpadne>Vajnoto e vseki ot nas da pravi neobhodimoto tova da ne se slu4i.
Щом имаш брак и дете ти пожелавам на тебе и на семейството всичкото щастие на света много весели моменти -винаги къща пълна с пари и всичко най най :-)

(S) AINT
09-28-2008, 13:45
Бих!

Lacey_66
09-28-2008, 13:46
Еми зависи колко време сме били заедно, в кви отношения сме и т.н.

+1 :-) :-o :-)

aka6a_vamp
09-28-2008, 13:55
леле пепел ти на езика...а по темата емии в такъв момент си проличава колко истински са чувствата-не бих го оставила,а и знам ,че в такава ситуация и той не би ме оставил :?

Wrathchild
09-28-2008, 15:34
Не бих, определено. Красотата е временна... и когато си с един човек и остарееш с него, то идва един момент в който му се появяват косми в ушите и носа, за сметка на тези на главата, които падат... лицето му се сбръчква, изгърбва се, не може да ходи без бастун, носи си ИЗКУСТВЕНОТО чене и си лягате в 7 часа след филма в 6... дали ще се обезобрази преждевременно или с времето е без значение.
В такива моменти се разбира дали двама души се обичат истински. И ако се разделим, то няма да е заради някоя катастрофа, недай Боже, която го е приковала към инвалидната количка, а заради проблеми в самата ни връзка.

misspurple
09-28-2008, 16:05
Ако не го обичам истински,в смисъл не изпитвам нужда от него всеки ден,не ми липсва,не значи нещо по -специално за мен,от човек с който взаимно си запълваме времето не бих останала с него като гадже,бих му била опора,приятел,на който може да вярва,на който може да разчита..бих била до него ,когато има нужда и.т.н.,но до тук.А ако сме имали връзка много време и наистина го обичам,едва ли това би имало значение за мен...просто самата нужда да си с този човек надделява над това,че е сляп,или че е обезобразен или не знам си какво..имаш нужда от него и нищо друго не те интересува.

MiMcHeToOo
09-28-2008, 16:06
Всички мнения прочетох, всички почти казвате, че не бихте... Дали ? :? ... Не знам как да отговоря, наистина. Вероятно ако много, много го обичам не бих го оставила... Знам ли и аз :?

Dyckaa
09-28-2008, 16:11
Мии трудно е да се каже :neutral: Акоо връзката е многоо силна естествено ,че не бих го заебала ! Нооо ако и само доо физическо привличане .... :? :?

MartyParty
09-28-2008, 16:15
Не,освен ако не се промени коренно като човек.Все пак след такива инциденти обикновено човек не е същия като преди-тоест да стане по-затворен,да започне да страни от близките си,да ги пренебрегва и да ги кара да се чувстват зле,само защото на тях не им се е случило нещастие.Шокът може да доста силен психически и тогава не бих могла да го направя.

`SunFlower`
09-28-2008, 16:28
моето момче ми е най-ценното в живота...обичам го и не ми пука от нищо и никой....обичам го заради човекът който е...стане ли нещо (дано никога не се случи де,да чукнем да дърво) никога няма да го оставя....

AnyLee
09-28-2008, 17:07
Ако истински го обичам, няма да го оставя, но все пак нека нищо не се случва

mimsssssss
09-28-2008, 18:35
ne mislq 4e bi mi popre4ilo po nqkakuv na4in da si produljim otno6eniqta.dori da e slqp vsi4ko 6te si produlji po staro my dori moje bi 6te stanem o6te po blizki v nqkoi otno6eniq tui kato 6te se nujdae otna4alo ot pomo6t.ne mislq oba4e 4e ne6ty 6te ni pre4i na socialniq jivot.

DevilWish
09-28-2008, 18:40
А моето мнение е, че човек не може да знае как ще реагира в такава ситуация. Може да си мисли, че знае, обаче не е така.
И аз така мисля . . и някак си ми се струва ,че . . не знам.И аз си мисля ,човек ,който обичам ,не бих го оставила ,ама . . мисля ,че ще ми е много трудно така.И все пак няма да е - днеска се случва това и от утре повече той не ме вижда - толкова безсърдечни хора не зная дали има ;)

lonatika
09-28-2008, 18:45
:shock: kakvi sa tez temi

Lysander
09-28-2008, 22:49
Ami i az bqh s takova vpe4atlenie ot braka na svoite roditeli i otno6eniqta im sled razvoda,obe6tah si da dam vsi4ko ot sebe si edin den,kogato imam semeistvo da go zapazq.I za sega vsi4ko e normalno,imam brak i beb4e

Извинявай за нахалното любопитство, но си женена с дете, а пишеш редовно в тийн форум. Аз ли съм прекалено консервативен не знам...В смисъл как ти остава чак толкова време и за тийн проблеми? :shock:

Valkyrie
09-28-2008, 23:51
Ако аз, примерно, съм обезобразена, но е пострадал само външният ми вид, а нямам други увреждания, той ще остане с мен. Но ако се случи да остана инвалид, примерно, връзката ни не би могла да го издържи. В такъв случай ще се разделим.

MoOnLiGhT_ShAdOw
09-29-2008, 06:08
Надявам се да успея да срещна човек, когото да обичам толкова, че да не ми пука от инцидента... И който да ме обича толкова, че да би направил същото за мен. Или пък въпреки чувството за малоценност, което сигурно ще го обземе поради невъзможността за нормален живот, да ми позволи да го обичам така и да не страни от мен. :)

zoben_pitbul
09-29-2008, 07:06
Не бих изоставил момичето,с което съм в момента,защото съм бясно влюбен в нея и бих направил всичко,за да сме заедно. Уви, случват се подобни инциденти и всеки може да пострада. Въпроса в случая е само и единствено до чувства-истински и дълбоки, по-скоро към човека, а не към тялото, или просто страст.

darla
09-29-2008, 07:26
Ami i az bqh s takova vpe4atlenie ot braka na svoite roditeli i otno6eniqta im sled razvoda,obe6tah si da dam vsi4ko ot sebe si edin den,kogato imam semeistvo da go zapazq.I za sega vsi4ko e normalno,imam brak i beb4e

Извинявай за нахалното любопитство, но си женена с дете, а пишеш редовно в тийн форум. Аз ли съм прекалено консервативен не знам...В смисъл как ти остава чак толкова време и за тийн проблеми? :shock:

ami qvno ti si konservativniq.az sum na 19 i vsi4kite mi priqteli sa moi vrastnici,taka 4e tuk se 4uvstvam na mqstoto si.a kak mi ostava vreme-malkiq VSE O6TE ne hodi na qsla i sega kato e po-dtudeno sme si kaji-re4i po cql den vku6ti i osven ako ne opravqm ne6to vku6ti,toi si igrae,pulzi,nosi igra4ki nasam-natam i az imam vreme.No slava Bogu ot noemvri trugva na qsla,a az na rabota i zapo4vam da sledvam,taka 4e svobodnoto vreme togava svur6va...nai-nakraq!To ne 4e e svobodno,za6toto o4ite postoqnno sa mi na 7 s malkiq,no pone nqma da sum 24 4asa s nego-ve4e me poburkva tova! :)
P.S.-A i opredeleno mislq,4e davam cenni suveti tuk i moga da pomagam na teen-momi4etata naprimer s kakvoto znam.Za6toto kato gledam temi ot roda na "na 13 sum,dali sum bremenna" i naistina se radvam,4e tuk ima i takiva momi4eta-kato the_hottie i ani4kaaa naprimer,koito sa malko po-intelektualno nadareni!

krem4et0
09-29-2008, 07:33
Предполагам, че той ще скъса с мен....След всичко, което сме преживяли, едва ли бих го оставила. Но това е твърде относително. Може би животът до непълноценен човек някой ден ще ме скапе.....не зная...дано да не се случва, но определено решението няма да е лесно. Е, ако сме семейство и имаме деца-нещата са по-различни. Определено бих се опитала да сме заедно, но не знам дали ще мога да продължа всичко по старому....изобщо не е лесно да се лишиш от нормален живот. Но той прави компромис с мен и сега, защото не се знае ще мога ли да му родя здрави деца....аз също сма склонна на компромиси, ако се отнася до репродуктивни възможности. Ако обаче е напълно обездвижен от връта надолу да речем.......много е сложно вече.

Scarface_
09-29-2008, 07:36
чак пък това ...не че не би могло да стане ,но е малка вероятността...бтв усещат се нотки на слабост... ! ! !в мнението ти

darla
09-29-2008, 07:40
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!
ок ако е съпруга и е майка на децата ми - тогава се променят нещата щото в брака вече любов няма и тогава и от уважение закъдето е родила и затова че имаме институцията брак ще остана с нея ще я подкрепям и ще се грижа за нея щото аз лично съм си грижовен.

HAHAHAH!Ot maika ti i ba6ta ti li si nau4il,4e lubov v braka nqma?!??!Ako e maika na decata ti 6te si s neq,ako nqmate vse o6te- moje i da ne si!
Nz moje bi filmite i dramite po tv sa ti v pove4e,no lubov v braka ima!Vsi4ko zavisi ot partniorite! :?


Абе ти не разбираш ли че не си много-много ТИИН изобщо нз за кво си се регистрирала тука , просто да си в БРАК е нещо много различно и хлапаците тука не можем да го проумеем.


ЕДИТ: и наще са разделени така че не ми говори за любов в брака 8-)

Moeto mom4e,sega sum na 19,registrirah se v saita,kogato bqh na 15,dali spored teb ima6 pravo da izkazva6 mnenie po vaprosa?!Az ne tursq razbirane to4no ot teb,tuk komunikiram s nqkoi priqtni hora i tova mi dopada.Ne te karam da razbira6 ni6to,i az ne razbiram maloumnata snimka v podpisa ti,.no mi e vse taq!
P.S.-Za braka-i moite roditeli sa razvedeni,sega sum na mnenie 4e lubov v braka ima...ne moga da dam garanciq,4e sled 5-10-20godini 6te sum na su6toto mnenie ili 4e nqma i men da me e spoletqla takava razdqla!Ne razbiram za6to si tolkova pesimisti4no nastroen!Jivei si jivota i ne nadni4ai v jivota na drugite! :)

krem4et0
09-29-2008, 08:31
чак пък това ...не че не би могло да стане ,но е малка вероятността...бтв усещат се нотки на слабост... ! ! !в мнението ти
Може би защото в мен има доза егоизам. В крайна сметка искам да се реализирам в живота и колкото и да обичам някой, не искам да се превръщам в болногледачка до гроб. Ако е обезобразен-ок, но ако е напълно безпомощен и не може да отиде до тоалетната без мен, не може да контролира отделителната и храносмилателната си система, не може да прави НИЩО......нещата са доста по-сложни.
П.С.Излезе, че аз не обичам приятеля си....а не е е така. Той ако ме обича и ако се уважава достатъчно, не би ми бил в такава тежест. Бих дала всичко по силите си, но мисля, че хората в подобни ситуации се променят. Едва ли ще виждам толкова често усмивката му и ще чувам шегите му, за да бъде както преди.......

darla
09-29-2008, 09:22
ne te razbrah to4no,ama-normalnite hora na 19 prili4at na po-vuzrastnite hora tip jeneni s deca,taka?Ako sum te razbrala pravilno :) zna4i si v gre6ka,horata na 19,sa hora na 19,nezavisimo ot pove4eto angajimenti i otgovornosti,koito imat v sravnenie s tezi na 19 bez semeistva :)

cinderella_gugutka
09-29-2008, 09:28
ако/го/лофкам-не

darla
09-29-2008, 09:30
аз съм в грешка мислех че пише жена на 28-29 год. а то какво било.браво, мислиш като възръстна коментарите ти винаги са много на място и точни - точно за тфа не си интресна.иначе всичко наи хубаво
haha,a po interesni li sa ti komentarite na 15 godi6na drisla"pravq sex s prezervativ,spoko,nqma da zabremeneq" ili 14 godi6na na4inae6ta K.... da pi6e kolko e zagorqla ama e devstvena...a moje i na 13 da se 4udi ima li veroqtnost da e bremenna!!!Zaradi hora kato tqh trqbva da ima i hora kato men i o6te nqkolko drugi saforumci,koito pone ot vreme na vreme da kazvat ne6to umno!

AnyLee
09-29-2008, 09:40
защо не прекратите глупавия спор, всеки ще живее живота си както намери за добре, никой няма право да се меси в нещата на другия, ЗАПОМНЕТЕ ГО!!!

darla
09-29-2008, 09:43
i az tova se opitah da kaja o6te predi nqkolko posta!

slun4ice_90
09-29-2008, 09:51
Ако - не дай си Боже - стане някакъв инцидент, и гаджето ви бъде обезобразено много лошо, или примерно ослепее, и изобщо да стане така, че да не може да водите нормален живот заедно, ще продължите ли да го обичате или пък ще го оставите ли?
Малко неприятна тема, ама такава е жестоката реалност. И в такива ситуаций си проличава дали се обичате.
Ще го оставите, щото вече няма да може да ви вози в колата или да ходите в дискотеката и сред хора?
Ще го оставите за негово добро да се възстановява?
Или пък той сам ще скъса с вас, за да не си пропилявате живота с него?
Или пъл не може да сте влюбени в човек, с който да не може да живеете нормално? В никакъв случай не бих го оставила... :? На всеки може да се случи такова нещо...И какво след като пр. се е случило да го зарежа??? :shock: Да му кажа: "Абе я се оправяй сам не мога да те гледам така"....Съжалявам не ми е в стила!

s1n4o
09-29-2008, 11:51
Разбира се че няма да го оставя...човек нз какъв трябва да е за да направи подобно нещо... :(

mir4eto93
09-29-2008, 13:02
Всички казват, че не биха го оставили, но как може да знаеш със сигурност като не се е случило, не ти е дошло до главата ( не дай боже). Мога да кажа, че половината от казалите не няма да изпълнят това, което са казали :( Но в това няма нищо неестествено, нормално е и може би аз също бих го направила :-o Знам ли...

NaNa_SladuRana
09-29-2008, 13:08
НЕ никога не бих оставила човек,който обичам или приятел заради толкова повърхностно нещо,напротив според мен това ще ни сплути,защото ще се чувствам един вид длъжна да проявявам по-голяма подкрепа и разбиране към него/нея
:)

Pliok0019
09-29-2008, 16:37
Зависи. Ако наистина съм влюбена в него - не, определено. Ако е една от краткотрайните връзки в живота ми...колкото и ужасно да звучи - няма да бъдем заедно.

sScream
09-29-2008, 17:41
Ако приятелката ми е обезобразена-само от съжаление ще съм с нея и няма смисъл !

A ako naistina q obi4a6,vsi4ko e idealno i tova se slu4i(to vinagi taka se slu4va) suvsem neo4akvano???
A ako ne dai si Boje se slu4i na edin po-kusen etap i vuprosnata jena ne e priqtelkata ti,a saprugata ti?
togava kak 6te postupi6?pitam ot lubopitstvo!
ок ако е съпруга и е майка на децата ми - тогава се променят нещата щото в брака вече любов няма и тогава и от уважение закъдето е родила и затова че имаме институцията брак ще остана с нея ще я подкрепям и ще се грижа за нея щото аз лично съм си грижовен.


HAHAHAH!Ot maika ti i ba6ta ti li si nau4il,4e lubov v braka nqma?!??!Ako e maika na decata ti 6te si s neq,ako nqmate vse o6te- moje i da ne si!
Nz moje bi filmite i dramite po tv sa ti v pove4e,no lubov v braka ima!Vsi4ko zavisi ot partniorite! :?


Абе ти не разбираш ли че не си много-много ТИИН изобщо нз за кво си се регистрирала тука , просто да си в БРАК е нещо много различно и хлапаците тука не можем да го проумеем.


ЕДИТ: и наще са разделени така че не ми говори за любов в брака 8-)



Много са зле някой хорица... бих добавил "тук", но за жалост не само :( А и не че се правя на умен, но ти го казвам за обща култура 13-19 е ТИИН възрастта независимо в брак ли си- не си ли. Освен това няма лошо и по-възрастни хора да има, че като гледам такива постове като твойте...Както и да е

По темата:
Надявам се това да не се случва на никой изобщо камо ли на мен или мой близък та чукам на дърво. Но недай си боже...Ако наистина сме много близки с дадения човек (тъй като нямам жена в момента) Ще се опитам да направя всичко по силите си той да се чувства добре и пълноценен . Аз лично съм виждал подобна двойка... Свалям шапка и на двамата, че са продължили напред!

keep_smiling
09-29-2008, 17:52
Има разлиза между "оставяне" и "оставяне"... Аз бих била до човека на когото държа, но за това ако ходиме(примерно) дали ще скъсаме не се знае, но в никакъв случей няма да престана да се интересувам от него или да му помагам ако се нуждае :)
* винаги ми е било итересно как може да има коментари от рода на "той не свърши, но дали съм бременна", "закъснява ми с един ден, това нормално ли е?", "вчера се забих пред гаджето с един друг, дали ми се сърди?", "на 12 съм, обичам го, а той е на 25", а в сериозна тема като тази, 99% от хората са на ясно какво е важното в живота :shock: дали това е защото дечица като изброените по- горе дори и не отварят подобни заглавия или защото почтни никой не се замисля в действителност колко жесток е живота и как точно в такъв момент всичко тръгва срещу тебе и добирте ти намерения, а може би днес е денят на хубавите мисли и тук все пак има пораснали хора :)
Дано никой никога не разбере какъв е в действителност!

ReBEELdE
09-29-2008, 18:33
разбираш ли че за истинска любов това не е от значение , ама истинска любов в тоя форум сигурно са изпитвали тия дето се ожениха(от статията) 8)

+1

krem4et0
09-30-2008, 08:22
keep_smiling,по-скоро мисля, че писалите не осъзнават сериозността на ситуацията(при по-тежки случаи). Представете си мъжът(жената) до вас да няма 2 крака.....гледката дори би била гадна. да не говорим, че нищо не може да прави. Или единс пълна парализа-повръщане, изпускане, никакво движение........това става ежедневно. Колко време ще търпите да се събуждате в л**на? Колко време ще търпите да носите този човек до банята или до тоалетната. Колко време....1-2-5 години. Реално аз не мисля, че съм способна на подобна жертва до края на живота си...А вие дето сте на по 18-19 мислите, че сте способни? За мен сте просто лицемери. И понеже темата е за обезобразяване-ще живеете ли с човек без лице, без кожа,у без нос, устни.......без очи. Не да е сляп, а да няма очи....Кажете честно. Аз-едва ли!

darla
09-30-2008, 08:35
krem4eto,mislq si,4e malko preuveli4ava6.avtorut ne iska6 da kaje "osakaten" ili ne6to naistina tolkova ....pod "obezobrazen" az razbiram ne6to da se slu4i s vun6niq mu vid-liceto-izgarqne ot pojar naprimer na liceto rucete ili krakata ili izvadeno oko ili ne6to podobno...pod "obezobrazen" ne se razbirat tolkova fatalni posledstviq kato "sakat,bez dva kraka,parazila' ili ne6to takova
a i si mislq,4e taka e po-lesno da se dade otgovor.ako ne dai si Boje se slu4at tezi ne6ta,koito ti spomenava6 v komentarite si,to togava naistina NIKOI ne moje da znae kak 6te postupi i do kakva stepen 6te jertva sebe si ,za da pomogne na drugiq!Nezavisimo dali e saprug,sapruga,gadje ili kakvoto i da e :)

krem4et0
09-30-2008, 09:17
Дарла, има една мисъл, че ние се влюбваме в предимствата на един човек, но истински обичаме недостатъците му.....Да, изгаряне, лоша хирургична намеса, белег и други неща са малки и по-скоро бих внесли уникалност и чар в любимия човек. Аз лично съм с 3 доста големи оперативни белега. Мъжа е с кажи-речи обезобразен корем, сцепена вежда и в резултата на удар едното му око не може да се отвори до край...мисля, че това дори ни сплотява повече, отколкото разделя. Аз съм го харесала не въпреки, а заради тези неща-защото не е съвършен, а просто чонвек. Ако обичаш някой човек няма да ти прави впечатление, а даже ще ти харесва....за тези неща съм категорична. Но за сериозните и тежките случаи...просто не знам...А и като гледам колко младите са луднали по външния вид, еудва ли ще излизат с мом(и)че, с наполовина изгорено лице. Та някои от 1 пъпка се стряскат.

darla
09-30-2008, 09:21
DA!tuk ve4e sum na 1000% suglasna s teb.mn mi haresa izkazvaneto ti i mislq,4e s tozi tvoi komentar dadohme cqlosten i vuzmojno nai-pulnocenen otgovor po temata. :-)

sexita
09-30-2008, 11:08
Ще ви разкажа една история точно по този случай...

Преди година и нещо една моя приятелка-Ина...много сладка и красива се запозна с Петър.
Влюбиха се адски силно,тя постоянно говореше за него,той не спираше да я търси...бяха чудесна двойка и бързо се заобичаха...толкова бързо и импулсивно стана всичко,че...той и предложи брак и тя прие...
А Ина беше само на 19 или 18...
Омъжиха се те...всичко беше супер.Отиде в Димитровград да живее при него,роди им се момиченце...Вики...
Красиво русо и къдраво детенце със сините очи и чипото носле на майка си...
Щастието на младото семейство беше неизмеримо,изглеждаха страхотно отстрани...човек да им завиди...докато...съдбата не се изгаври с тях....
Петър пада от една скала и остава инвалид за цял живот!

Докторите едвам успяват да го спасят...сега е жив и е добре,но никога няма да може да се изправи от леглото
:?

Ина беше съкрушена...всичко изведнъж се срина заедно със скалата и момчето...
Ина се грижеше за него месец...два...но сама усещаше,че и липсва ласката му,страстните вечери,които прекарваха заедно,прегръдките му...
Дойдоха проблемите...нямаха и пари...той не можеше да работи,а тя все повече се отегчаваше и изморяваше от живота който живееше.
Ходене по мъките..точно това беше...
Трябваше да се грижи за невръстно пеленаче и голям мъж...а това за едно 19 годишно момиче не е лесно.
Майката на момчето и помагаше,но те двете с Ина не се спогаждаха и майката на Петър постоянно обвиняваше Ина за всико и...тя не издържа...
Не можеше да живее в този ад!
Взе детето си и отиде при родителите си.Мъжа и остана в леглото си в очакване да се върне момичето,което обичаше.
И да...тя се върна...след месец се върна,но с молба за развод....
Договориха се...сега им предстои дело заради детето...
В момента малката Вики е на почти една годинка и е много весело дете...но какво му е на това дете...
Знаете ли как са се договорили...???
Един месец при майка си във Радовене,един месец при баща си във Димитровград!
Как разделят детето точно в тези важни първи години в които то придобива знания за света...
Кои са негови родители и защо не са заедно...защо всеки месец трябва да пътува ту при единия,ту при другия...
Ами Ина...как издържа тя без детето си...

Това е истинска история,с истински хора и това е истинския им живот...а живот ли е...вие кажете...

tonitoo
10-01-2008, 11:20
НЕ!никога не бих го оставила.....1.защото го обичам и 2.защото ще изживява тежък момент и тогава ще му трябва най-много помощ и обич :)

sScream
10-01-2008, 22:41
Ще ви разкажа една история точно по този случай...

Преди година и нещо една моя приятелка-Ина...много сладка и красива се запозна с Петър.
Влюбиха се адски силно,тя постоянно говореше за него,той не спираше да я търси...бяха чудесна двойка и бързо се заобичаха...толкова бързо и импулсивно стана всичко,че...той и предложи брак и тя прие...
А Ина беше само на 19 или 18...
Омъжиха се те...всичко беше супер.Отиде в Димитровград да живее при него,роди им се момиченце...Вики...
Красиво русо и къдраво детенце със сините очи и чипото носле на майка си...
Щастието на младото семейство беше неизмеримо,изглеждаха страхотно отстрани...човек да им завиди...докато...съдбата не се изгаври с тях....
Петър пада от една скала и остава инвалид за цял живот!

Докторите едвам успяват да го спасят...сега е жив и е добре,но никога няма да може да се изправи от леглото
:?

Ина беше съкрушена...всичко изведнъж се срина заедно със скалата и момчето...
Ина се грижеше за него месец...два...но сама усещаше,че и липсва ласката му,страстните вечери,които прекарваха заедно,прегръдките му...
Дойдоха проблемите...нямаха и пари...той не можеше да работи,а тя все повече се отегчаваше и изморяваше от живота който живееше.
Ходене по мъките..точно това беше...
Трябваше да се грижи за невръстно пеленаче и голям мъж...а това за едно 19 годишно момиче не е лесно.
Майката на момчето и помагаше,но те двете с Ина не се спогаждаха и майката на Петър постоянно обвиняваше Ина за всико и...тя не издържа...
Не можеше да живее в този ад!
Взе детето си и отиде при родителите си.Мъжа и остана в леглото си в очакване да се върне момичето,което обичаше.
И да...тя се върна...след месец се върна,но с молба за развод....
Договориха се...сега им предстои дело заради детето...
В момента малката Вики е на почти една годинка и е много весело дете...но какво му е на това дете...
Знаете ли как са се договорили...???
Един месец при майка си във Радовене,един месец при баща си във Димитровград!
Как разделят детето точно в тези важни първи години в които то придобива знания за света...
Кои са негови родители и защо не са заедно...защо всеки месец трябва да пътува ту при единия,ту при другия...
Ами Ина...как издържа тя без детето си...

Това е истинска история,с истински хора и това е истинския им живот...а живот ли е...вие кажете...


Ужасна истоярия, жалко за младото семейство.Наистина трогателно, но уви суров и скапан е действителния живот! Дано пак намерят щастие

PeopleAlwaysLeave
10-01-2008, 23:15
Това наистина е много гадно, но жалост понякога стават и такива неща в живота... Ако го обичам истински не бих го оставила за нищо на света - ще съм до него, за да го подкрепям, да му показвам, че за мен няма значение как е пострадал и какво му е,а ще му указвам морална подкрепа. Това наистина е много труден избор, защото не всеки може да поеме такава отговорност - в крайна сметка с такъв човек до себе си ти се лишаваш от много неща. Не всички могат да се простят с удоволствията :? Но пък ако чувствата са силни пречки няма да има... Дано на никой не му се случва да попада в подобна ситуация !!! :(

darla
10-02-2008, 06:25
Razkazut na sexita DOKAZVA,4e nikoi opt nas ne moje na 100% da poddurja mnenieto si,4e nqma da go ostavi.o6te pove4e za edno mlado omi4e ili mom4e,4iito jivot e pred neq/nego-kakto v slu4aq s Ina.Tq ne,4e ve4e ne obi4a muja si,no za 19godi6no momi4e da se griji za beb4e i za invalid,da zagyrbi izcqlo celite i me4tite si,da spre razvitieto si...nz....mnogo e trudno i tejko,dori nevuzmojno!

slun4ice_90
10-02-2008, 10:13
Ще ви разкажа една история точно по този случай...

Преди година и нещо една моя приятелка-Ина...много сладка и красива се запозна с Петър.
Влюбиха се адски силно,тя постоянно говореше за него,той не спираше да я търси...бяха чудесна двойка и бързо се заобичаха...толкова бързо и импулсивно стана всичко,че...той и предложи брак и тя прие...
А Ина беше само на 19 или 18...
Омъжиха се те...всичко беше супер.Отиде в Димитровград да живее при него,роди им се момиченце...Вики...
Красиво русо и къдраво детенце със сините очи и чипото носле на майка си...
Щастието на младото семейство беше неизмеримо,изглеждаха страхотно отстрани...човек да им завиди...докато...съдбата не се изгаври с тях....
Петър пада от една скала и остава инвалид за цял живот!

Докторите едвам успяват да го спасят...сега е жив и е добре,но никога няма да може да се изправи от леглото
:?

Ина беше съкрушена...всичко изведнъж се срина заедно със скалата и момчето...
Ина се грижеше за него месец...два...но сама усещаше,че и липсва ласката му,страстните вечери,които прекарваха заедно,прегръдките му...
Дойдоха проблемите...нямаха и пари...той не можеше да работи,а тя все повече се отегчаваше и изморяваше от живота който живееше.
Ходене по мъките..точно това беше...
Трябваше да се грижи за невръстно пеленаче и голям мъж...а това за едно 19 годишно момиче не е лесно.
Майката на момчето и помагаше,но те двете с Ина не се спогаждаха и майката на Петър постоянно обвиняваше Ина за всико и...тя не издържа...
Не можеше да живее в този ад!
Взе детето си и отиде при родителите си.Мъжа и остана в леглото си в очакване да се върне момичето,което обичаше.
И да...тя се върна...след месец се върна,но с молба за развод....
Договориха се...сега им предстои дело заради детето...
В момента малката Вики е на почти една годинка и е много весело дете...но какво му е на това дете...
Знаете ли как са се договорили...???
Един месец при майка си във Радовене,един месец при баща си във Димитровград!
Как разделят детето точно в тези важни първи години в които то придобива знания за света...
Кои са негови родители и защо не са заедно...защо всеки месец трябва да пътува ту при единия,ту при другия...
Ами Ина...как издържа тя без детето си...

Това е истинска история,с истински хора и това е истинския им живот...а живот ли е...вие кажете... Каква история само...Отначало всичко е било супер,но краят е повече от трагичен..Ние можем само да гадаем и да се питаме,защо ни се случват такива неща..А отговор няма...Животът е суров няма спор...Човек не знае какво ще му се случи..Но май така е и по-добре..Понякога да не знаем,защото със самата мисъл,че знаем какво ще се случи става още по-лошо....Надявам се Ина да преодолее целият този ужас и да намери пак щастието си.Историята ме разтърси много....Просто,каквото и да се каже ще е излишно... :?