PDA

View Full Version : измамници ?



blqqh
09-28-2008, 09:14
Преди малко ми звъннаха по телефона и разправят вие спечелихте плазмен телевизор,у вас ли сте до един час да ви пратят наградата (не съм участвал в никакви игри,с тази карта говоря само с един човек),и аз викам да,обаче трябвало да си купя ваучер от 20 лева за да подвърдя наградата,и разправя до колко време можете да си го купите и аз до половин час,а той не късно е,и аз ми до 15 мин тогава.И му казвам ма аз съм на сметка не на ваучер,и той това няма никакво значение. И ми каза като купя ваучера да не го отварям докато той не ми звънне,и аз ми ок.Обаче понеже нямам 20 лева точно сега и не отидох,пък и според мен може би лъжат,и си изключих телефона. Но не ми се изписа номера,от който звъннаха,а пишеше нещо си ID . и после като си включих телефона и в повикванията ми нямаше нищо,не пишеше да ми в звънял изобщо. Случвало ли ви се е нещо подобно?

Nadelina
09-28-2008, 09:19
Da, nqkoi priatel se byzika s teb.

Lysander
09-28-2008, 09:37
Не е приятел, телефонен терорист е. Иска да са накяри с безплатен ваучер на твой гръб.

emchetyyy
09-28-2008, 09:49
Не е приятел, телефонен терорист е. Иска да са накяри с безплатен ваучер на твой гръб.+1

WILD__BOY
09-28-2008, 10:25
докато има балъци ще има и чакалъци

kalinapet
09-28-2008, 10:30
Изобщо не ги слушай тези.

ioancheto
09-28-2008, 10:30
Не е приятел, телефонен терорист е. Иска да са накяри с безплатен ваучер на твой гръб.+1
аха..така се беше случило и в моя град на много хора

UnaBletoLoVeU
09-28-2008, 12:32
На мен така ми звъняха и аз като питах кой е, казваха "Ми познай" и в началото реших, че е чичото на майка ми от Благоевград и казах "А, чичо, ти ли си?" и тоя веднага "Да, Да". Сега съм в Червена вода, кажи на баща си да дойде да ме вземе, защото катастрофирах." И си помислих, че чичото на мама няма к'во да прави там, при все, че е възрастен човек и дадох телефона на тати. И понеже бях казала "чичо" и тоя вика на тати :"Брат ти се обажда", а тати няма брат и му казахме, че е грешка.

CucuTy
09-28-2008, 13:11
Хахаха.. на мен за един ден ми звъняха 3 пъти. И уж някаква лелка плаче по телефона и вика: "Лельоо, лельоооо! Катастрофирах!", И реве, че се къса. И аз слушах, слушах и казах "Я СТИГА ГЛУПОСТИ!!" и ми затвориха. :D След един час ми звъни пак (аз познах, че са пак тея тъпчовци, 'щото нашия домашен изписва номера, който се обажда, а този звънеше от уличен и изписваше UNABLE). Че вдигам аз.. и онуй пак започва.. Викам му "ЕЕЕееейй мършляк, майка ти 'ше е?а да знайш!" И както беше женски гласа ми заговори някво цигане и започна да ми плямпа нещо на цигански и ми затвори. Между другото ми звънят периодично, но аз не вдигам.. : )) като видя, че е UNABLE и ги оставям да си звънят : ))

machoka
09-28-2008, 13:22
Защото всички си траете и затваряте с думите 'имате грешка' - за това ги има още. Чуквате си една среща, правите се на много загрижени за вашите катастрофирали 'роднини' - и като си уговорите среща, звъните на 112 и обяснявате ситуацията - тука 'кафевите' типиве може много да ги плюят, но съм ги виждал в действие в подобни ситуации жандармеристите и трябва да ви кажа, че никак не си поплюват.

ThePowerOfLove
09-28-2008, 15:07
Защото всички си траете и затваряте с думите 'имате грешка' - за това ги има още. Чуквате си една среща, правите се на много загрижени за вашите катастрофирали 'роднини' - и като си уговорите среща, звъните на 112 и обяснявате ситуацията - тука 'кафевите' типиве може много да ги плюят, но съм ги виждал в действие в подобни ситуации жандармеристите и трябва да ви кажа, че никак не си поплюват.

Баща ми беше направил точно същото и онея казаха да се обади на еди-кой си номер да се уговорят за срещата (искаха да носи пари уж за катастрофирал..) И баща ми се обажда на полицията и обяснява и казва номера,а онея само викат "Не се обаждайте на номера, сигурно са мошеници" и Кво напраиха?? НИЩО :-x

lo0s3r
09-28-2008, 15:27
Защото всички си траете и затваряте с думите 'имате грешка' - за това ги има още. Чуквате си една среща, правите се на много загрижени за вашите катастрофирали 'роднини' - и като си уговорите среща, звъните на 112 и обяснявате ситуацията - тука 'кафевите' типиве може много да ги плюят, но съм ги виждал в действие в подобни ситуации жандармеристите и трябва да ви кажа, че никак не си поплюват.

ооо, ако това стане няма нужда от жандармерия :D а ако се изгаврят, че на някой близък му се е случило нещо и си напраиме среща тия нема да пипнат телефон мнооого дълго време :o

Disrespect
09-28-2008, 15:51
ще го питам къде е, за да отида аз да си го взема...

sherry
09-28-2008, 16:35
Как можеше изобщо да се замисляш? Много ясно, че са те будалкали, сам казваш, че само заради факта, че си имал 20 лева, не си отишъл да вземеш ваучер. Подаръци не се раздават ей така.
Има си специално телефонни измамници, които се препитават чрез такъв вид измами. Някои лъжат възрастни хора, че техни близки или роднини са преживели катастрофа и са блъснали някого, сега били в затвора и трябвало да се дадат пари...Или се представят за твой близък, който има нужда от помощ.
Хора, бъдете супер внимателни, че това не е шега работа, адски много хора си патят...

Seducti0n
09-28-2008, 17:23
Трябва да се внимава, наистина!
Не бъдете наивни, а преди да направите каквото и да е, се замислете дали въобще може да се вярва на човека отсреща.
Тези измамници си търсят именно такива лесноподдатливи на провокация, как не ги е срам! :x

eiri
09-28-2008, 18:07
много са гнусни тея хора на мен ми звънна 1 такъв и майка ми вдига и затваря аз я питам кой беше тя ми някакъв иван и аз понеже имам приятел с такова име и като пак звънна тоя номер аз вдигам и оня не го знам къв е ама разбрах че не го познавам и му викам имате грешка и затворих после тоя пак звани аз се ядосах напсувах го каруцарски и затворих после 1 месец званя и накрая се отказа мн са досадни ма някой възрастен човек или балък би се хванал на глупостите им :-x

TheNewReligion
09-28-2008, 18:19
Естествено, че е телефонен терорист. Затваряш или изключваш телефона и готово. На мен ми звъня един и уж ми е син (не знае, че съм на 11 :D ) и бил катастрофирал. И аз питам: "Петкане, ти ли си моето момче?" И онзи отговаря: "Да, бе мамо аз съм." Казах му: "Ми, аз такъв не познавам." и затворих най-спокойно. :) Просто трябва да се внимава и да не вярваш на всеки, който ти звъни.

sexy_sladuranka___
09-29-2008, 11:07
Преди малко ми звъннаха по телефона и разправят вие спечелихте плазмен телевизор,у вас ли сте до един час да ви пратят наградата (не съм участвал в никакви игри,с тази карта говоря само с един човек),и аз викам да,обаче трябвало да си купя ваучер от 20 лева за да подвърдя наградата,и разправя до колко време можете да си го купите и аз до половин час,а той не късно е,и аз ми до 15 мин тогава.И му казвам ма аз съм на сметка не на ваучер,и той това няма никакво значение. И ми каза като купя ваучера да не го отварям докато той не ми звънне,и аз ми ок.Обаче понеже нямам 20 лева точно сега и не отидох,пък и според мен може би лъжат,и си изключих телефона. Но не ми се изписа номера,от който звъннаха,а пишеше нещо си ID . и после като си включих телефона и в повикванията ми нямаше нищо,не пишеше да ми в звънял изобщо. Случвало ли ви се е нещо подобно?
Да измамници са . Само вземат номера на ваучера и го зареждат в своя телефон и ти изгаряш с 20 лв. а плазмата можеш да си я чакаш 100000 години :-x

ReBEELdE
09-29-2008, 19:23
xaxa te tez zvanqt prez den v nas i maika kat vdigne i vednaga gi xva6ta 4e sa mo6ennici i po4va i tq da sa prai na luda i takova teatro igrai 4e ne e istina :lol: :lol: :lol: :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
10-01-2008, 11:36
На мен така ми звъняха и аз като питах кой е, казваха "Ми познай" и в началото реших, че е чичото на майка ми от Благоевград и казах "А, чичо, ти ли си?" и тоя веднага "Да, Да". Сега съм в Червена вода, кажи на баща си да дойде да ме вземе, защото катастрофирах." И си помислих, че чичото на мама няма к'во да прави там, при все, че е възрастен човек и дадох телефона на тати. И понеже бях казала "чичо" и тоя вика на тати :"Брат ти се обажда", а тати няма брат и му казахме, че е грешка.

уф, така веднъж се бяха обадили на баба ми, че някой катастрофирал... и то точно в момент, когато какви ли не работи не ни се бяха струпали. А в същото време аз бях излязла за малко с колата, че имах работа... баба ми се побъркала... чичо ми отишъл при майка ми да ме търси, всички притеснени, майка ми звъни на пожар, а аз в същото време карам и няма как да й вдигна телефона. За 5 минути имах повече от 10 повиквания... и като се прибрах всички вече бяха пред нервна криза...

Тия с техните дебелашки "шеги"... направо могат да докарат до удар някой. ;/
Само като се сетя в какво състояние заварих наш'те.... пф...

Devilsplaymate
10-02-2008, 16:27
Преди време звъняха и на баба за някакъв кулет. Тя затворила телефона, ама после беше притеснена.
Не мога да повярвам, че има хора, които се занимават с това.

shadow4e
10-02-2008, 21:14
Миналата седмица пътувах към мореот и по някоя радиотанция обясняваха точно за тази група.
Целта е да те измамят да им пратиш парите от ваучера и също така трябва да отидеш до Плевен да си вземеш телевизора или да ти го доставят като първо трябва да с дадеш личната карта да ти запишат данните.

CTAMAT
10-03-2008, 07:16
Хватката е с една хубава групичка от приятели да им счупите ръцете, че телефона да не могат да дигнат.

Saymon90
10-03-2008, 08:44
Не е приятел, телефонен терорист е. Иска да са накяри с безплатен ваучер на твой гръб.
Телефонен терорист... звучи яко :-D

Същото се беше случило и на баба ми и дядо ми - обажда им се някъв и се представя за мен и ги кара да ми купят ваучер и да продиктуват кода. Ама дядо ми понеже е бифш полицай явно загрял за какво става дума и направо се обадил в полцията, казал номера не знам какво... ама така и после не са получили информация дали въпросните шмекерджии за хванати или не.
Абе, те сякаш повече се целят във възрастни хора, но "бизнесът" им се разраства, тъй че всички сме мишени. Трябва да се внимава :)