PDA

View Full Version : WTF?!



Ice_Queen_
09-28-2008, 14:47
Бах... я ми обяснете какво значи О Де Колон ?!?!?!
Некъв селяк влиза и ми вика : търся о де колион ( !!!!)
казвам : афтър шейв?
той : не о де колион
аз : ама.. тва не е парфюм..
и той : дан е е парфюм..не е автър шейв,о де колион..
седа и гледам тъпо :

и той : ох тука селио..
и си излезе..

какво е о де колион

kPuCkA
09-28-2008, 14:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PiruBloodz
09-28-2008, 14:51
:razz:

Ice_Queen_
09-28-2008, 14:52
добре смешно е ,ама айде ми обяснете!!!!!!!!!!!!!!!
тва не е ли афтър шейв?

TheGirlNextDoor
09-28-2008, 14:57
:shock: ми автършейф ..

Ice_Queen_
09-28-2008, 15:03
ето....селяни..а мен ме обижда..боже.. о де колион..

LovEsIckk
09-28-2008, 15:04
:shock: ми автършейф ..
мда :)

Ev1l
09-28-2008, 15:08
ето....селяни..а мен ме обижда..боже.. о де колион..

Мии то не се ли казва "Оде колон" а не "Оде колион"...

stefity
09-28-2008, 15:11
Виж сега. Одеколона (една дума) е старото наименование на автър шейв. Не е селско да използваш тази дума, просто някои не я разбират и не знаят какво означава. А и все пак автър шейв произлиза от ангийски език и тези, които са по възрастни, примерно като дядо ми, не я използва, а си казва одеколон. :) Ако за теб е селско да използваш стари думи, които преди са били използвани от всички, то здраве да е.

love ... шкембе чорба &lt
09-28-2008, 17:48
ето....селяни..а мен ме обижда..боже.. о де колион..
така кат те гледам по-голема селянка от тебе нема..
одеколон е руска дума, но е навлязла и в българските среди и трябва да си егати тъпия, че да не знаеш какво е това :-o

i'm so excited!
09-28-2008, 17:53
абе не знам дали е руска, тъй като произлиза от eau de cologne ,което всъщност е на френски :-o

MoOnLiGhT_ShAdOw
09-28-2008, 17:59
Ето за каква щуротия става дума:

[b]Parfum
Най-концентрирани и интензивни са парфюмите. По френски маниер те се наричат Parfum, по английски - Perfume, има и трето поостаряло название - Extrait. Те се продават в малки флакони, най-често по 7 или 15 ml. При тях ароматният концентрат по правило е 20-30%. Парфюмите са най-скъпи, обикновено са в интересен по форма флакон и красива опаковка. Използват се най-скъпи естествени есенции от цветя, които в другите видове присъстват частично под формата на изкуствени заместители.

Eau de Parfum - EDP
В буквален превод означава вода от парфюм. По сила на аромата заема второ място, ароматните концентрати при него са 15–25% и 96% алкохол. Някои производители променят названието му на Parfum de Toilette (тоалетен парфюм). Eau de Parfum и всичките му варианти са най-подходящи за жени, при които парфюмирането е станало навик и необходимост.

Eau de Toilette - EDT
В превод означава тоалетна вода. При него ароматните концентрати са 10-20% (6-12% при мъжките) и 85% алкохол.. Мирише по-леко от Eau de Parfum и Parfum.

Eau de Cologne - EDC
Или одеколон. Аналог на Eau de Toilette. В парфюмерията рядко се произвежда за жени (обикновено за мъже) и има съвсем лек аромат. При американските парфюми се употребява думата Cologne. В тези случаи концентрацията на ароматните съставки е 12-25% и 80% (или още по-слаб) алкохол. и съответства на френските Eau de Parfum или Eau de Toilette.

Разликата е в съотношението на концентрацията на ароматичните масла и спирта и съответно в трайността и интензивността на аромата. Именно затова цената на един и същ аромат зависи от типа, под който се продава.В някои случаи думи като “extr

love ... шкембе чорба &lt
09-28-2008, 18:22
ето....селяни..а мен ме обижда..боже.. о де колион..
така кат те гледам по-голема селянка от тебе нема..
одеколон е руска дума, но е навлязла и в българските среди и трябва да си егати тъпия, че да не знаеш какво е това :-o

руска викаш.. 8)
руска викам :-o

love ... шкембе чорба &lt
09-28-2008, 18:32
объркал съм се, просто видях, че в гугъл като написах одеколон първите няколко резултата са на руски. ако искаш сам виж. :-o
иначе сори за грешката

i'm so excited!
09-28-2008, 18:43
проверяваш в гугъл и накрая казваш на някой, че е ебати тъпия да не го знае !?
леле леле

love ... шкембе чорба &lt
09-28-2008, 19:04
хахахаха, знам какво е одеколон, просто реших да проверя дали има друго название освен автършейв :lol:

Deliverance
09-28-2008, 19:33
x

hottie
09-28-2008, 20:05
Ееее излагаш се ! Това е съвсем обикновена, често срещана (произлизаща от френски) дума !

slim__shadygirl
09-28-2008, 20:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: