PDA

View Full Version : Есе по литература



VampireGirl666
09-28-2008, 17:18
Трябва ми есе на тема Любим стил в музиката.Есето ми трябва за утре,но ще го пиша тази вечер,защото съм първа смяна.По принцип моя любим стил музика е хип-хоп,но може и друго-стига да имам есе :P

unicorn_f
09-28-2008, 17:24
ОМГ разбирам да беше на няква трудна тема ама тва да не можеш да напишеш 2 кирливи страници за любимата си музика :? :? :? :? :x

amazonkata90
09-28-2008, 17:26
Не е точно по темата, но все оак го виж, може да ти помогне:

Хората приемат музиката по различен начин-за едни тя е начин на забавление,за други-израз на чувства,за трети-начин на живот.Едно е сигурно-едва ли бихме могли да си представим едно днес без музика.Би било толкова тихо,непоносимо тихо...
Има моменти,в които музиката е единствената,която може да те утеши.Друг път тя сякаш е част от теб-красива и бавна мелодия описва болката ти или бърза и весела песен разказва за щастието ти.Твоята музика описва както теб,така и чувствата ти.Това,което слушаш и харесваш,е начин да се изразиш пред другите,стига да мога да го разберат.
Човекът създава песни,описва чувствата и преживяванията си.Но той далеч не е единственият й създател.Музиката не само радва боговете,но и понякога е създавана от тях.Около нас винаги е музиката на Майката природа-песента на птиците,шума от разбиващите се в скалите вълни,дъжда трополящ навън...Природата и човекът редом,но и отделно създават гласа на боговете-музиката.
Музиката ни кара да се пренасяме в един друг свят.Свят на мечти.Кара ни да мечтаем и да забравим поне за миг сивото ежедневие.Затваряме очи и отваряме сърцата си.Музиката докосва душите ни.И щом отворим очи вече не сме същите.Нещо се е променило.Нещо ни е направило малко по-добри.
И дори в този момент,докато пиша тези редове,слушам музика.Навярно ще попитате каква?Но има ли значение?Защо трябва да се ограничаваме с така наречените жанрове?Просто не трябва да позволяваме на истинската музика да изчезне...
Музиката е навсякъде около нас.Тя ни води и ние я следваме.Какъв ли би бил животът без музика?

VampireGirl666
09-28-2008, 18:32
amazonkata90,БЛАГОДАРСКО :grin: