PDA

View Full Version : Пишат ли отсъствие



mArMaLaDkA
09-28-2008, 19:41
Преди няколко седмици се успах.Нормално,още не съм свикнала с ранното ставане.Не отидох за първи,а за втори час.Знам,че не ти пишат отсъствие,ако не отидеш за първи час.Нали,разбираемо е.Автобуси закъсняват,всеки се успива.Баща ми знае,че се успах,даже той ме закара,не мисля да ми става навик,просто да питам-не ти пишеха отсъствие,ако не влезеш за първи час(1-ва смяна) до 20 минути,или за целия час?Че нещо се притесних.

NaskoKaulitz
09-28-2008, 19:47
аааааа за такова нещо се подава молба до директора и ако я одобрят класната пише в дневника списък с учениците, които закъсняват за първи час и които си тръгват от последен час като са втора смяна и само тогава не се пишат

mArMaLaDkA
09-28-2008, 19:49
Феновете на тия хибриди нямат право на глас!!!

mrssmith
09-28-2008, 20:02
на нас ни пишат отсъствия винаги,когато не дойдем за 1ви час,било то и 1ва смяна. до 15 мин е закъснение,след това-цяло отсъствие. при нас поне е така. ;)

slim__shadygirl
09-28-2008, 20:16
Абе какво толкова се притесняваш?Татко ти да ти наппише една извинителна бележка по домашни причини и готово :)

zWezdichkaaa
09-28-2008, 20:25
Мисля че първия час не се пишат отсъствия ами само закъснения :-o :)

Obsession
09-28-2008, 20:32
на нас ни пишат отсъствия винаги,когато не дойдем за 1ви час,било то и 1ва смяна. до 15 мин е закъснение,след това-цяло отсъствие. при нас поне е така. ;)

И при нас е така.
Какво си се запритеснявал/а за 1 отсъствие. Освен това миналата седмица още нямаше дневници ;)

mArMaLaDkA
09-28-2008, 20:51
Момиче съм.При нас си пишат на лист отсъствията и после ги нанасят в дневника. :shock:

Obsession
09-28-2008, 20:59
Момиче съм.При нас си пишат на лист отсъствията и после ги нанасят в дневника. :shock:

Чеестно ли, бе :shock: При нас миналата седмица постоянно бяхме -7-8 човека, защото няма дневници -> няма отсъствия. Но почне ли се - няма спиране, пишат се отсъствия на поразия.

mArMaLaDkA
09-28-2008, 21:06
Абе смейте ми се,обаче толкова губя вече дните,че...може и тая седмица да е било. 8-) Мисълта ми е,обаче че и тая седмица и оная от 15-ти,учителките си пишеха отсъствията.Нищо,че дневника не беше готов.Те оценки пишат в бележниците,нищо че не са се подписали на втората страница. :D Примерно има разни пичове като тая по история,която не пише,обаче тая по математика...пише всеки час...то бактисва.Бтв и аз съм от Русе. 8-)

Duvessa
09-28-2008, 21:32
И на нас винаги ни пишат отсъствия ако ни няма първия час, до 15 минути- закъснение. Ако толкова много те притеснява това може да накараш баща ти да драсне една молба.
Иначе сте късметлии вие, ние още на 15-ти септември имахме дневник. :shock:

Obsession
09-28-2008, 21:40
Абе смейте ми се,обаче толкова губя вече дните,че...може и тая седмица да е било. 8-) Мисълта ми е,обаче че и тая седмица и оная от 15-ти,учителките си пишеха отсъствията.Нищо,че дневника не беше готов.Те оценки пишат в бележниците,нищо че не са се подписали на втората страница. :D Примерно има разни пичове като тая по история,която не пише,обаче тая по математика...пише всеки час...то бактисва.Бтв и аз съм от Русе. 8-)

Хахах чак пък... Мн е зарибена жената, търпение няма вече :D От кое даскало си?

j_adore2
09-28-2008, 22:02
Оле ти за 1 час се притесняваш .. аз в четвъртък отидох за 3 ас ..като и за него закъснях,влзох,само се усмихнах на госпожата и си седнах :D А в петък пък изобщо не отидох,защото валеше :lol: А по темата попринцип ако е някаф гаден даскаала и пише отсъствията още в началото на часа е гадно,но ако ги пише в края и ти като отидеш и му обясниш нали все шак е първи час задръствания ала бала,мисля че ще те разбере и няма да имаш проблеми .. Друг е въпросът че е по гадно ако имаш само закъснение,защото то не се извинява.Ако е цяло отсъствия класната може да се смили над теб и да го извини :D :P

mon4eto
09-29-2008, 06:45
Pi6e se otsastvie mnogo qsno ... ako vleze6 v parvite 15 min ot parviq 4as ti se pi6e zakasnenie ako vleze6 sled tva cqlo otsastvie ... nz koi ti e kazal taq glupost no tova ne e vqrno i ne raz4itai ... ako ne pi6eha otsastvie parviq 4as misli6 li 4e 6te6e da se idva za nego :-D Nqma logika cepi6 li ?

Wrathchild
09-29-2008, 08:02
Абе каква е тази глупост? Пишат отсъствие разбира се. Ще ставаш по-рано, това е. Какво ще стане ако няма отсъствия, ами то всеки ще си ходи когато си иска. Каква е гаранцията, че не си останала да си спиш, както в този случай, а пък да казваш, че автобуса е закъснял?
Утре ще тръгнете на работа бе, хора, и няма да ви питат защо сте закъснели.

Boyd
09-29-2008, 08:32
При закъснение до 15 минути се пише отсъствие 1/3, демек както му викате закъснение.
Закъснение след тези 15 минути се пише цяло отсъствие. Става въпрос за първия час. След първия на различните места е различно. При нас след първи час нямаше закъснения.

MusicIsTheKey
09-29-2008, 10:21
Закъснение се пише до 15тата минута, а след това - отсъствие.
Попринцип след първия час трябва да се пишат само отсъствия, няма закъснения.

sladur4etyYy
09-29-2008, 10:31
ест че може да се пи6е отсъствие от 1-ви час! ако закъснееш до 15 мин- се пише закъснение, ако са пове4е- отсъствие

mArMaLaDkA
09-29-2008, 12:46
Тая "глупост" я каза класната.Знам,че пишат отсъствия,но дали може да ти ги извинят или...?Като знам каква е зла класната,да не се надявам много много...

П.С-За момичето от Русе-Във "Възраждане" уча. :)

Obsession
09-29-2008, 18:17
Тая "глупост" я каза класната.Знам,че пишат отсъствия,но дали може да ти ги извинят или...?Като знам каква е зла класната,да не се надявам много много...

П.С-За момичето от Русе-Във "Възраждане" уча. :)

Аз си получих вече първото закъснение за годината... Е, някои вече са с по 2-3 отсъствия, та, какво ли се чудя...
Да, бе, моя класен на вс отговаря с "Чи мен кво ма интересува?".

perkele1914
09-29-2008, 22:35
ако беше така...никой нямаше да ходи за първи час нали се сещаш =]

mislitelka
09-30-2008, 07:12
Да ви имам и проблемите..
Кво си се запритеснявала за едното отсъствие... няма да дойде края на света. Дори и да остане неизвинено...
Отсъствия се пишат както следва:
- Първи час се пише 1/3 отсъствие, ако си закъсняла до 15 мин.
- След първи час се пише цяло отсъствие, независимо дали си закъсняла с 5 или 30 минути.
^^
Горното зависи и според учителя, нормално е.
Ако са ти писали 1/3 отсъствие не можеш да го извиниш с бележка, ако е цяло - щом ваще знаят, можеш да ги помолиш за такава по семейни причини - би трябвало да ти го извинят.
Плюс тва толкова ли нямаш кой да питаш от класа ти дали са ти писали отсъствие, че към нас се обръщаш? Ние отде да знаем ква ви е учителката и в кво настроение е била съответния ден.
Ае довиждане.

RiseGirl
09-30-2008, 07:24
Първият час пишат закъснения, а след него вече цяло отсъствие. Такъв е правилника. :)

rnbbaby666
09-30-2008, 12:31
на нас ни пишат отсъствия винаги,когато не дойдем за 1ви час,било то и 1ва смяна. до 15 мин е закъснение,след това-цяло отсъствие. при нас поне е така. ;)

+1

Obsession
09-30-2008, 19:06
Аа, само при нас ли всеки час пишат 1/3?! Имаме късмет значи 8)

blueberry_14
09-30-2008, 20:01
Аа, само при нас ли всеки час пишат 1/3?! Имаме късмет значи 8)
и при нас така пишат :)