PDA

View Full Version : Противозачатъчните хапчета и секса.......



eli_kf
09-28-2008, 19:43
:D

WILD__BOY
09-28-2008, 19:51
най-добре ще е да се посъветваш с гинеколога, който ти е изписал тези хапчета

Maika Ti
09-28-2008, 19:58
1-во:
МНОГО си тъпа. Цялата опаковка хапчета трябва да бъде изпита, независимо дали цикълът ти е дошъл. Това дори не е цикъл - противозачатъчните потискат овулацията, като така няма яйцеклетка, която да изхвърлиш.
2-ро
Всяко хапче съдържа хормони, достатъчни за един ден. Затова трябва да се пият системно. Само в първата седмица на най-първата опаковка трябва да използваш и други предпазни средства. През първата седмица от втората опаковка не би трябвало да има някакъв проблем, дори да са изпити само две таблетки. Ако е било по график, разбира се.
3-то
Едва ли си бременна. Направи си тест за собствено успокоение. А за в бъдеще се образовай малко, преди да се тъпчеш с химии и бъди редовна и сериозна!!

eli_kf
09-28-2008, 20:07
:D

Maika Ti
09-28-2008, 20:10
Като те боли главата, пий аспирин. Като ти е лошо, легни и си трай. Ако всеки ден се пият редовно, няма проблем. Какви хапчета пиеш? И на колко години си?

eli_kf
09-28-2008, 20:12
:(

mrssmith
09-28-2008, 20:13
аз доколкото знам опаковката се пие докрая без никакво значение дали ти е дошло или не. изпиваш я докрая и тогава правиш почивката. дори гинеколожката ми каза, че ако реша някога да ги спра, пак ще трябва да довърша опаковката докрая и чак тогава да престана да ги пия изобщо. просто организмът се обърквал ако не му даваш точната бройка и в точното време. ;)

Maika Ti
09-28-2008, 20:17
аз доколкото знам опаковката се пие докрая без никакво значение дали ти е дошло или не.

!!!

А кървенето означава, че организмът ти още не се е развил до такава степен, че хормоните да са си вече наред и не му трябва външна намеса. Хормонални изследвания правиха ли ти?
Може просто да му трябва време да се адаптира, това си е намеса в естествения механизъм на тялото ти.

eli_kf
09-28-2008, 20:21
:D

Maika Ti
09-28-2008, 20:27
... :(
Трябва да се правят изследвания. Защото при теб явно има странични ефекти и не ти понасят. Пък и всеки си е различен и реагира различно. На листовката има написани 235827592 странични ефекта - това са страничните ефекти, наблюдавани при жени, докато продуктът още е бил тестван. Значи има вероятност и на теб да не понесе.
И на мен така, когато бях на 17, ми изписаха едни "страхотни нискодозирани" хапчета, ама ми се образуваха кисти от тях... Защото ги мързеше да ми пуснат изследвания. Ако искаш, спри хапчетата, изчакай 2 месеца да ти се оправят хормоните, изследвай ги и тогава избери нещо по-подходящо. Или изчакай да ти свърши пубертетът. :)

mrssmith
09-28-2008, 20:36
аз тъкмо свърших 3тата опаковка и тази седмица съм на изследвания. така ми каза лекарката,като минат 3 месеца трябвало да се провери дали всичко е наред, защото ако не е,да не се задълбочи. моите са Линдинет20.

Maika Ti
09-28-2008, 20:41
Моите също бяха тези :)
Малко ми е странно доколко ще бъдат обективни резултатите, след като хапчетата нарушават баланса... Все пак те тъпчат с допълнителни хормони... Не знам :)

mrssmith
09-28-2008, 20:44
ем така е ,в крайна сметка не пия витамини и не си въобразявам,че не ми вредят. надявам се поне да не ми вредят мнооого. :-D

Gownhill
09-28-2008, 20:55
ем така е ,в крайна сметка не пия витамини и не си въобразявам,че не ми вредят. надявам се поне да не ми вредят мнооого. :-D

a kat znae6 4e vredqt za6to gi zima6 ? :-o

mrssmith
09-28-2008, 21:22
ами защото при нас не е възможен вариантът с презервативите (поради основателни причини), спирали и такива неща абсурд да си сложа, а на прекъснат акт не разчитам. и това се явява единствената ми възможност за контрацепция засега. по-добре това,отколкото бебе,нали?

Gownhill
09-28-2008, 21:26
ami vse pak nali pravish sus mom4e toi moje da polzva perzervativa...

mrssmith
09-28-2008, 21:32
ами нали това казвам. явно има проблем и НЕ МОЖЕ да го ползва щом не го правим с презерватив.

Gownhill
09-28-2008, 21:35
mnogo intaresno kuv e problema da ne mu se poduva do grymvane ? :booooomb: :booooomb:


vis4ko stava samo trqbva da ima jelanie !!

mrssmith
09-28-2008, 21:37
ами мойто момиче явно не всичко става с желание, и изобщо не е твоя работа да ти обяснявам за хуя на приятеля си тъй че не се вълнувай толкова.
и не аз от скука съм решила че не става с презерватив, а лекар го е решил.

hottie
09-28-2008, 22:54
не е трябвало да спираш хапчетата от опаковтката! Опаковката се пие до края, каквото и да стане.Иначе така няма да ти се регулира цикъла.
Второ, поела си риск. Пий си опаковките като хората и тогава прави секс без презерватив ;)

darla
09-29-2008, 09:34
napravila si gre6ka.TRQBVA da izpie6 celiq blister s hap4eta IMA SMISUL.purvite mesec-dva ot priema cikula te purva se regulira i sled tova 6te idva i 6te svur6va v to4noopredeleni dni-bez gre6ka!Pii hap4etata kato horata,ne vikai,4e nqma smisal,za6toto tova koeto ti e do6lo dori ne e cikul.vuzmojno e po vreme na priema da prokarvi6(no tova ne e cikula ti),moje da prodalji dori nqkolko dni!!!!