PDA

View Full Version : Народната медицина и бялото течение



gia_sena_mono
09-28-2008, 20:41
Случайно попаднах на един вестник "Доктор" или нещо от сорта и видях статия за вагинални инфекции/гъбички/бяло течение.Та в нея една жена се оплакваше от такива и че ги имала от 3 години,а така и не се разбрало от какво са и питаше как да се излекува.Друга пък отговаря на питането й като и препоръчва рецепта как да се излекува и то с чесън и олио/зехтин.Казва,че имало ефект.
Разрових се в нет-а и открих и други рецепти:


1. Здравей,ще ти предложа нещо което при мен има ефект специално за гъбички е ,ти ще си прецениш дали да го пробваш,но аз съм много доволна от тази рецепта . рецепта; 2с.л лимонов сок;1ч.л мед;1скилидка чесън;залива се с вряща вода до напълване на чашата, след 5мин. се изпива на малки глъдки.Пие се 10 дни.Не е толкова гадно колкото звучи, при мен имаше резултат след контролно микробиологично изследване резултатът за гъбички беше отрицателен.
( http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2131 )

2. Здравеите момичета надявам се че ще ви бада полезна с това което ще напиша/извинявам се много ако преди това някои го е писал но не съм чела всички мнения по темата/.Тка знам метод които може да ви помогне за 2 дни може да се спре бялото течение.Слагате вода да заври в не толкова голям метален съд,взимате си тетра(смрадлика)от аптеката(много е евтина)слагате около 2-3 лажици във заврялата вода и варите около 2-3 мин.отивате в банята,клякате над съда така че парата да се издига към влагалището.Добре е да сте по близо до съда на сантиметри за да не се опарите.Отначало малко е странно чувството но след 2-3 мин се свиква.Стоите около 10-15 мин и след това се измивате с тетрата като я прецедите.Не миите с вода.
Ипреди да ми се карате че това са бабини деветина,познавам много момичета които са ходили на гинеколог и не са се излекували но това им е помогнало.Според мен пробваите а и това е само билка освен да ви помогне едва ли ще стане по зле.Надявам се да съм Ви била полезна

3. здравейте..искам да споделя и моите "Терзания" с тези вагинални гъбички... след няколкогодишно ходене по мъките и различни генеколози, пиене на какви ли не антибиотици, мазила, изследвания никакъв ефект. Нямам сърбеж, само течение с неприятна миризма. опитвах дори и бабини рецепти от сорта на чесън с олио във влагалището и това не ми помогна...преди няколко дена една приятелка ми препоръча калиев пергаманат разтворен във вода и да си правя промивки...тя така се била излекувала...подходих скептично, но след като и друга позната ми го потвърди реших да опитам... ей родих се ... няма течения, няма нищо...ако някои иска да опита взема си от аптеката Калиев пергаманат/струва стотинки/ и един дамски душ гел. в шише сипва топла вода колкото може да понесе и Калиев пергаманат колкото водата да стене розова. правят се промивки вечер...ефекта при мен беше още след първата промивка...успех...
(http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/680358/page/0/fpart/all/vc/1)

Дали има ефект е друг въпрос.А и при всеки е индивидуално.Ходила съм на лекар за бялото течение,пих едни хапчета,но от тях нямаше резултат.

hottie
09-29-2008, 09:17
Ужас !

darla
09-29-2008, 09:26
za6to da se tup4a s dqvoslki otvari sled kato ima tolkova dr varianti-hap4eta,vaginalni globuli,krem4eta i v nai-lekite slu4ai pomaga i vaginalnata promivka!

gia_sena_mono
09-29-2008, 14:45
4ak pyk dqvolski otvari,zvu4i prerkaleno :shock:
A i ponqkoga bilkite pomagat pove4e ot himiite.Naprimer antibioticite imat pove4e strani4ni efekti ot ne6tata koito lekuvat.No ot druga strana pyk ne moje6 sam da se naeme6 da se lekuva6.
Tova si e moe mnenie!

daniel27
09-29-2008, 18:19
macki pazete si qi4nicite ina4e nqma otarvane ot tva bqlo te4enie .

kat va gledam kak ste oble4eni v toq stud , s gol krast, kak nqma da imate problemi

sorry 4e ne ti pomognah po tvoq vapros .maj sam i za tva si nqmam ideq kvo pomaga v tvoq slu4ai

get_nasty_
10-04-2008, 06:32
така значи вчера ходих до аптеката да си зема лайка за да си почистя лицето...прочетох това което пишеше на кутията ..и беше написано че се използва за промивки при бяло течение?...аз имам не е мн но се пак искам да попитам някой пробвал ли е и има ли дайствие пиша тука защото темата е сходна и да не правя нова

П.С извинявам се ако има такава тема ползвах търсачката но не намерих нищо

bla-bla-blaa
09-04-2013, 12:20
gia_sena_mono, благодаря ти за поста :) от сума ти време търся нещо бабешко против гъбички. Това със смрадликата по принцип е много ефикасно, но последния път не ми помогна и търся нещо друго.
А darla да се тъпче с лайната от аптеката, никой не я задължава да пие отвара от мед с чесън :)

marilyn
09-04-2013, 12:22
Внимавайте с тия лекове, не се знае дали действат и как.

Lanator
09-04-2013, 15:18
Внимавайте с тия лекове, не се знае дали действат и как.
+1

bla-bla-blaa
09-05-2013, 13:54
Да, наистина, те си нямат листовки със странични ефекти и току-виж ми поникнало копито на челото... :D :D

qhnalametlata
10-02-2013, 15:36
Като има толкова почитателки на природните средства (подкрепям! :)), ето мнението на един истински специалист в нетрадиционното лечение
http://www.prekrasna.bg/2-recepti-na-profesor-mermerski-za-lechenie-na-byalo-techenie/

Hidayet
10-03-2013, 15:09
macki pazete si qi4nicite ina4e nqma otarvane ot tva bqlo te4enie .

kat va gledam kak ste oble4eni v toq stud , s gol krast, kak nqma da imate problemi

sorry 4e ne ti pomognah po tvoq vapros .maj sam i za tva si nqmam ideq kvo pomaga v tvoq slu4ai

Знам, че коментарът ти е доста стар и няма да прочетеш отговора ми, но на мен кръстът ми никога не е гол, когато е студено, а имам такъв проблем.