PDA

View Full Version : За лице :/



Madness
09-29-2008, 14:24
тАка..
Преди няколко дни си купих едно гелче на Гарние(в синя тубичка,не 3в1 а обикновения срещу черни точки) и реших,че проблеми с него няма да имам,щото досега квото и да съм ползвала не ми е навредило така да се каже.Пък и черни точки все си имам..не много,ама ме дразнят адски.
Ползвала съм го 2 или 3 пъти до сега и кожата ми стана странно суха,на места ми се струва че се лющи и че има малки пъпчици и вече се побърквам.Уж мойта кожа е към мазна и черни точки и не знам си кво..
И аз не знам кво да си взимам вече..или няма да има ефект или ще е на зле.Мислех да си купя кремче някакво да не ми се изсушава кожата?И какво изобщо?
Кой кво е ползвал и изобщо..и главно кремче ми се искаше да препоръчате.Или изобщо някаква друга серия/марка лосиони/гелчета..

малко съм вманиачена на тема чисто лице и пъпки,ама..

slim__shadygirl
09-29-2008, 14:40
Ах, и аз съм вманиячена на тема чисто лице :oops:.
Начи и аз го ползвам тфа 3в1 ,но след употреба се мажа с някакво кремче за лице с лимон.Мн подхранва и защитава.Иди в някоя аптека и си вземи по 4-5 лв-а са най-мн!Има с какво ли не и на всякакви марки. :)
А за черните точки пробвай парна баня. :)

Boot
09-29-2008, 14:43
Аз така не мога да преценя какъв е твоя проблем, но ще ти кажа за мен.
Моята кожа от всякакви сапуни и гелчета страшно се изсушава и се опъва и ме щипе, много гадно. В момента гелчето ми е на Гарние, в зелена опаковка е. Пак ми се изсушава кожата, макар и по-малко. За да не става така изпозлвам тоник за лице ВИ-НА-ГИ. Тоникът ми за лице е от същата серия на гарние и нямам този проблем.
И кремче имам, пак от същата серия.
Ето и снимков материал:
http://www.ivis-bg.com/images/garnier%20-%20toner-%20normal%20-combin%20skin%20copy.jpg
http://beautycosmetic.biz/images/gel%20essentials.jpg


Абе за мен тоникът за лице си е задължителен продукт!

bafka
09-29-2008, 14:44
От т'ва на Гарние и на мен ми става мн зле кожата, и затва ползвах и обикновен крем за лице, след като се измия. Сега ползвам "clean and clear" , то е някакво Френско изделие и съм много доволна, щото чисти не само черни точки, а и не позволява да излизат пъпчци. :grin: 8) ай успех ;)

Harum_Scarum
09-29-2008, 15:55
тАка..
Преди няколко дни си купих едно гелче на Гарние(в синя тубичка,не 3в1 а обикновения срещу черни точки) и реших,че проблеми с него няма да имам,щото досега квото и да съм ползвала не ми е навредило така да се каже.Пък и черни точки все си имам..не много,ама ме дразнят адски.
Ползвала съм го 2 или 3 пъти до сега и кожата ми стана странно суха,на места ми се струва че се лющи и че има малки пъпчици и вече се побърквам.Уж мойта кожа е към мазна и черни точки и не знам си кво..
И аз не знам кво да си взимам вече..или няма да има ефект или ще е на зле.Мислех да си купя кремче някакво да не ми се изсушава кожата?И какво изобщо?
Кой кво е ползвал и изобщо..и главно кремче ми се искаше да препоръчате.Или изобщо някаква друга серия/марка лосиони/гелчета..

малко съм вманиачена на тема чисто лице и пъпки,ама..
Моята кожа е подобна на твоята и само че нямам черни точки и пъпки но е някак си мазна.. Аз правя така 1 път в седмицата си почиствам лицето със силицилов спирт( маи така се казва) и сяка вечер с почистващ гел на AVON които овлажнява кожата ,,ако искаш да ти кажа точна марка пиши ми на ЛС. : )

П.С. Гела не стува повече от 6-7 лева а спирта е 70 стотинки :D

FunkyFresh
09-29-2008, 17:24
Трябва да третираш с тези мазила само зоната където имаш черни точки :) И винаги след употребата на такива гелове и т.н. се мажи с някакво кремче..
П.С. за черните точки ти препоръчвам едни лентички с естесвен въглен-доста помагат :wink:

slun4ice_90
09-29-2008, 17:38
тАка..
Преди няколко дни си купих едно гелче на Гарние(в синя тубичка,не 3в1 а обикновения срещу черни точки) и реших,че проблеми с него няма да имам,щото досега квото и да съм ползвала не ми е навредило така да се каже.Пък и черни точки все си имам..не много,ама ме дразнят адски.
Ползвала съм го 2 или 3 пъти до сега и кожата ми стана странно суха,на места ми се струва че се лющи и че има малки пъпчици и вече се побърквам.Уж мойта кожа е към мазна и черни точки и не знам си кво..
И аз не знам кво да си взимам вече..или няма да има ефект или ще е на зле.Мислех да си купя кремче някакво да не ми се изсушава кожата?И какво изобщо?
Кой кво е ползвал и изобщо..и главно кремче ми се искаше да препоръчате.Или изобщо някаква друга серия/марка лосиони/гелчета..

малко съм вманиачена на тема чисто лице и пъпки,ама.. Имаш проблемна кожа може и това да е и аз съм използвала всякакви глупости,но ефект НЯМА!Така,че отиди на дерматолог той ще ти каже какъв е типа на кожата ти и ще ти предпише нещо.Много добре лайката почиства кожата...Значи,ако искаш пробвай.Слагаш да се свари и след това я използваш като парна баня..Надвесваш се над съда,в който е и докато е още е топла лайката ще ти отвори порите.Помага,но трябва постоянство.Най-вече,когато кожата е мазна..и моята е такава...Повече грижи изискава.Ако искаш на ЛС ще ти дам повече инфо!

WithLove
09-29-2008, 17:56
Аэ пък преди време имах същия пробрем от Гарниер 3 в 1.
Обаче не мисля,че самият продукт е лош,а аэ съм си виновна,эащото доста често го иэполэвах и то като маска.Ясно е,че е силен продукт,и естествено ще иэсуши кожата.Така и стана.След това много време трябваше,эа да ми се въэстанови кожата.
Не энам при теб как е положението,но ако го иэполэваш прекалено често,престани.И след като се иэмиеш с него,си мажи лицето с някакъв хидратиращ крем.Например тоэи на Манхатан от антибактериалната серия е много добър и не омаэнява кожата,попива се много бърэо и даже е подходящ эа основа на грим.
Добър продукт,който си вэех наскоро е на Clean&Clear Shine Control
Eто го ---->
http://www.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/108/b/AAAAAtrdgTQAAAAAAQi8Hg.jpg

Madness
09-29-2008, 18:25
Мерси за отзивите..
Мисля гадния гел,дето го взех да го оставя за по-рядко ползване и да се снабдя с нещо от тия в тубичките с помпички ..+тоник+кремче...
А тя мойта кожа уж изобщо не е суха обаче кво и стана сега не знам...явно просто е по-силно това.И попрнцип никога не съм си взимала неща за чувствителна/суха кожа от страх да не стане по-мазна ба ли го о.О

А,Boot,тия работи ги ползваш ежедневно,сутрин и вечер без да имаш проблеми,нали?А кремче от тая серия не съм виждала сякаш,ама ще се поогледам определено..

Днеска се наклепах с един Нивеа,адски мазния крем беше обаче ми се пооправи кожата,че направо се бях уплашила..кво и стана от едното миене..

Та..мерси пак
и лека нощ :-)

Boot
09-29-2008, 18:47
Ежедневно ги ползвам, да. Не винаги два пъти на ден, но всеки ден поне по веднъж.
А кремчето е, сега ще кажа какво точно пише -

Garnier
skin naturals
Essentials, normal and combination skin

бяла опаковка, със зеленички нещица по нея.

Axel_f
09-29-2008, 18:57
И моята кожа е подобна...като се мия с геловете с разни гранулки, последно на Eucerin ползвах, страшно ми се изсушава кожата :x Затова си взех вода-пяна на Елеа, с помпичка е, доволна съм и то много. Не изушава, почиства идеално, абе за сутрин и вечер е перфектна :grin: Иначе вече и крем си слагам от време на време, пак на Елеа, преди ползвах на Eucerin, няма голяма разлика, освен в цената... :?

24white24
09-29-2008, 19:04
garnier и на мен ми е правило проблеми а и на мои познати, за това го избягвам, лично аз съм доволен от продуктите за лице на Eucerin

Madness
09-30-2008, 11:01
Boot,кремчето го гледах сега на едно място сичко е така,само че бил нощен..което всъщност не знам дали е проблем
Другия вариант беше един пак такъв с екстракт от роза о.О с едно зозово,за суха и чувствителна кожа.

Funky Fresh,кви тия лентички?

Liar
09-30-2008, 11:39
Предлагам ти да ти вземеш хидратираш и матиращ крем/напр на Нивея има такъв както ина още много марки де.../.

Black_Fyed_Peas
10-01-2008, 15:06
Здравей и от мен и аз имахсъщия проблем с 3в1 и спрях да го позлвм и в продължение на една седмица се мажех с някъкво кремче за лице/марки не помня/ и така една приятелка ми препоръча едно гелче на Биле обаче то е за кожа с акне серията се казва "Биле GD"-акне гел,акне тоник и др. на мен лично много ми помага препъчвам го на всички :)