PDA

View Full Version : Проблемче с пъпките :( pls HELP!



mimkata1234
09-29-2008, 16:54
Здр. до скоро нямах големи проблеми с кожата,но на последък мн. пъпки ми се появяват и то от гадните! :( Ту се справя с 1 и за 1 нощ се яви нова.Мия се гелче за лице (не мн често :twisted: )и пъпките третирам с спирт за да се махнат по пързо,но ефекта е никакъв! :( Моля дайте някое съветче. :)

ValzZi
09-29-2008, 16:59
ехх мила
кажи нещо по подробно
на колко год. си
с какво се мажеш [миеш]
??

FunkyFresh
09-29-2008, 17:14
А къде ти излизат тези пъпки и какъв тип е кожата ти? :neutral:

Harum_Scarum
09-29-2008, 17:24
Нямам такав проблем,но една приятелка има и ходи 1 път в месеца на козметик кадет парво и отварят порите чрез пара (или нещо такова) и след тфа с някак препарат се почистват и е сравнително евтино 15 лева е и почти във всеки козметичен салон го предлагат : ) Успех

kat4enceto
09-29-2008, 18:18
Аз си ги боцкам с игла и ги стискам :lol:
Става малка раничка и е червена 1-2 дни, ама после ми минава....е такъв начин вече не бях чувала!!!! :D:D:D:D

WithLove
09-29-2008, 18:20
На паэара има милиони продукти эа проблемна кожа.Направо море от маэила.Но не се энае кое как ще ти подейства.А и има нещо друго,много важно-хормоните.Предполагам,че проблемът ти идва от хормониален дисбаланс.И ако съм права,то каквито и маэила да полэваш,няма да ти мине.Така че те съветвам да отидеш да ти направят кръвна картина и да ти иэследват хормоните.Ако имаш эавишен тестостерен например,ще трябва да пиеш хапчета и оттам и пъпките ще ти минат и ще ти се иэчисти кожата.

mimkata1234
09-29-2008, 18:22
Ами на 14 години съм и не съм сиг кфа ми е кожата мисля че е нормална.мия се с 1 гелче на LOREAL PEUR ZONE и се мажа с 1 кремче от същата серия след тфа.Пъпките ми излизат по брадата и при 1 такава голяма други по тфа време няма.А па за козметик ми е малко сложно щот в квартала ми няма добра козметичка,а тази при която попринцип е мн далече и се случва 1 на 2-3 месеца

gu6itobe
09-29-2008, 18:27
az po princip u4a kozmetika i taq daskalka deto mi prepodava mi kaza 4e s krem zdrave sin kogato si gi stisne6 i tam kadeto e p1pkata si slaga6 krema no ne na cqloto lice za6toto tozi krem isu6ava kojata pomaga az go polzvam uspeh mila :-)

d3mia
09-29-2008, 18:52
Ами на 14 години съм и не съм сиг кфа ми е кожата мисля че е нормална.мия се с 1 гелче на LOREAL PEUR ZONE и се мажа с 1 кремче от същата серия след тфа.Пъпките ми излизат по брадата и при 1 такава голяма други по тфа време няма.А па за козметик ми е малко сложно щот в квартала ми няма добра козметичка,а тази при която попринцип е мн далече и се случва 1 на 2-3 месеца

От опит мога да кажа, че серията на Л'Ореал за проблемна кожа не е много ефективна, макар че не е най-евтината, особено пък, ако проблемите ти с акнето са по-сериозни.

Брат ми и моя приятелка имаха сериозни проблеми с акнето и след какви ли не изпробвани съвети и илачи, отидоха на лекар - дерматолог /кожен лекар/. Теб те съветвам да направиш същото преди да продължиш да си харчиш парите за какви ли не мазила. Той/тя ще прецени до колко е сериозно акнето при теб, защото все пак това си е болест предимно в юношеските години, която при някои хора се проявява слабо, а при други - доста очевидно и упорито. Ще ти предпише някакво лекарство или кремче, той ще си прецени.

Добре е също така да ходиш и на козметик, който да ти почиства лицето. Ако го правиш редовно и следващ режима изписан ти от дерматолога ще видиш колко бързо ще ти се оправи лицето.

Избягвай да си пипаш лицето с мръсни ръце и когато се прибереш вкъщи едно от първите неща, които трябва да направиш е да си измиеш хубаво лицето с вода.

Както написа gu6itobe крем "Здраве" е доста добро решение, когато си си разранила някоя пъпка. Същото действие има и крем "Бочко". И в двата има смрадлика, която има заздравяващо действие, само че първият е по-сух, а вторият е леко мазен.

От всичко използвано до момента съм доста доволна от серията на "Clean&Clears" - най-вече лосионите им за лице /до 6.80лв/, съчетани с крем "Бочко" /около 3лв/. От време на време си измивам лицето с гела 3в1 на "Garnier" /някъде около 7лв/ и ако пъпката е по-упорита й слагам мъничко от едно кремче на "Avene" - Tolerance extreme /4.90лв/. При мен за сега това има ефект. :)

mimkata1234
09-29-2008, 19:06
Ехееее мн яко си мажеш лицето. :shock: Моето не е акне щот са лечими пъпки смис седат 4 най мн 5 дена и изчезват без да оставят белези.Аз питам как най лесно да се отърва от тях и да не се появяват повече?
Една фр имаше нещо като брадавички и се мажеше с 1 нещо дет е като спирт,ама не помна как се казва та от тфа не й се появяват нит пъпки нит нищо. :-o

GaBiIi__
09-29-2008, 19:58
може би има нужда от повече и по-добро почистване защо не пробваш с козметик ;)

d3mia
09-29-2008, 22:41
Ехееее мн яко си мажеш лицето. :shock: Моето не е акне щот са лечими пъпки смис седат 4 най мн 5 дена и изчезват без да оставят белези.Аз питам как най лесно да се отърва от тях и да не се появяват повече?
Една фр имаше нещо като брадавички и се мажеше с 1 нещо дет е като спирт,ама не помна как се казва та от тфа не й се появяват нит пъпки нит нищо. :-o

Виж сега дали пъпчиците, които се появяват по лицето ти изчезват без да оставят белези или не, това си е пак акне. Акнето - пак да се повторя, е болестно състояние на кожата, появяващо се по време на пубертета (и затова още наричано „младежки пъпки“), при което се запушват отворите на мастните жлези и се образуват т. нар. комедони (черни точки) и зачервени пъпки с гнойни върхове. Докато не навършиш 20-21 години няма да се отървеш за кой знае колко постоянно от него, та дори и когато достигнеш тази възраст пак може да ти се появява по някоя и друга пъпка. Причините за това са следните:
"Наследственост. Гените играят важна роля за развитието на акне. Те определят размера и функцията на мастните жлези. Ако някой от родителите ви е страдал от акне, има голяма вероятност това да се случи и на вас.

Хормони. Хормоните, и най-вече тестостеронът, са причина за повишена мастна секреция. Така порите се запушват с мъртви клетки.

Бактерии. Те се хранят и се развиват благодарение на кожната мазнина. Бактериите предизвикват инфектиране на порите.

Черни точки – комедони. Повишената мастна секреция води до увеличен брой мъртви клетки, които заедно с бактериите, мастния секрет и прахта причиняват запушване на порите. Така се появяват "белите връхчета" и "черните точки". "
/цитат от www.az-jenata. com/

Продуктите, които изброих в предходния си пост не е необходимо да се използват всеки ден и то съвместно. Аз за себе си съм предпочела лосиончето вечер, за да почисти мръсотията и после крема със смрадлика "Бочко" - 1во, че този е малко по-мазен и спомага кожата да не се изсуши, 2ро - кожата заздравява по-бързо, ако е имало нещо разчовъркано, раздразнено или зачервено.

Гел-скраб или пък маската е ясно, че не се използват всеки ден, защото кожата ще започне да се лющи. Те се използват най-много 2-3 пъти в седмицата за отстраняване на мъртвите клетки.

Всеки сам си решава как да си третира кожата, дано си намериш подходящото мазило и да изчезнат тези дразнители - пъпките. :)

lisi4ety
01-03-2009, 20:04
Аз имам хиииииляди мазилааааа... Да изреждам? Ок:
Garnier pure 3in1
Avon Solution
Clean&clear
Серията на Avon Clearskin
Nivea Bye, bye spot!
Ии да ти кажа честно ползвам само 1-2 :razz:
Вчера се намазах със смрадлика и днес като се погледнах щях да припадна.. всички пъпки са изсъхнали :shock: :shock: :shock:

PepElqShKaAa
01-03-2009, 22:36
я ква смрадлика от де я взе? :)

varnen4e
01-03-2009, 22:45
И на мен ми стана интересно за смрадликата.

Dian4ety
01-04-2009, 10:45
Вие от мухата правите слон :?
Момичето е на 14 нормално е да има пъпки при условие, че не си чисти лицето редовно..

mimkata1234 препоръчвам ти Розова вода (от аптеката 1,20 на Кокона, но трябва да се мажеш всяка вечер), а когато ти излезне пъпчица вечерта мажеш с крем Бочко (пак от аптеката 2,30) спиш с него и на сутринта няма нищо 8-)

Успех :-)

cHooOpiHka___
01-04-2009, 11:50
Нямам такав проблем,но една приятелка има и ходи 1 път в месеца на козметик кадет парво и отварят порите чрез пара (или нещо такова) и след тфа с някак препарат се почистват и е сравнително евтино 15 лева е и почти във всеки козметичен салон го предлагат : ) Успех

зависи от козметика аз също съм ходила и стана по-лошо... по-добре си иди на кожен та да си сиг 4е е проф. в тва дет праи и ти предписва.. аи успехус .. :-)

lisi4ety
01-04-2009, 15:15
Смрадлика бе Пепеляшке, билката смрадлика 8-)
Вари се, както си варите чая :D и после като изстине с едно памуче мажете пъпките. Трябва да се мажете по-честичко, незнам как ще подейства - на всяка кожа е по различен начин.