PDA

View Full Version : отново вагинални гъбички пфф



mysterious93
09-29-2008, 20:30
такам..нали от тях се причинява сърбеж? а иначе как да разберем кога сме се излекували от тях?може да ви се стори тъп въпрос обаче..ся се мажа с един мехлем(на половината е),но се чудя как да разбера дали са се разкарали(аз така или иначе ще се мажа докато мехлема не свърши,но после?)

mrssmith
09-29-2008, 21:19
само лекар може да ти каже дали си ги излекувала ;)

hottie
09-29-2008, 21:48
Отиди на лекар бе момиче!! Как може да се лекуваш сама??????Без грам опит!

mysterious93
09-30-2008, 07:43
Отиди на лекар бе момиче!! Как може да се лекуваш сама??????Без грам опит!

нее...не се лекувам сама :) гинеколожка ми го предписа мехлема,но не ми е казвала да ходя пак..каза само да се мажа и затова питах :)

hottie
09-30-2008, 09:31
Ами значи трябваше да попиташ нея докога.Не пише ли в рецептата? А течение имаш ли?

mysterious93
09-30-2008, 15:49
Ами значи трябваше да попиташ нея докога.Не пише ли в рецептата? А течение имаш ли?

Ами да имам и бяло течение.а в рецептата ,която тя написа,пише само да семажа 2 пъти на ден,а в упътването(на канестен) пише че би трябвало да мине до 4 седмици...

hottie
09-30-2008, 18:15
Според мен няма да ти мине само от кремчето. Трябва да добавиш вагинални свещички или хапчета. Не смея да ти препоръчам, тъй като не съм лекар. Според мен отиди пак на гинеколог и то на друг!

mysterious93
09-30-2008, 19:48
Според мен няма да ти мине само от кремчето. Трябва да добавиш вагинални свещички или хапчета. Не смея да ти препоръчам, тъй като не съм лекар. Според мен отиди пак на гинеколог и то на друг!

Ами тази гинеколожка много я хвалят..а и само при нея мога да отида с направление.Иначе трябва да давам 30 лева за преглед и още поне 15 пак за лекарства...кофти история..жалко че не мога да разбера дали са минали..по едно време имаше сърбеж,а сега го няма това значи ли че поне малко се е подобрило положението или пак трябва гинеколог да каже :-D

hottie
09-30-2008, 20:39
Щом го няма сърбежа значи има напредък, но ако течението го имаш все още ти е нужно допълнително лечение според мен :)

evilkaAaAa
09-30-2008, 20:40
Лично мое мнение е, че щом сърбежът е изчезнал, това в никакъв случай не означава на 100%, че гъбичките вече ги няма. Доколкото знам те са много упорити и точно на това базирам мнението си.

tedi_96
10-01-2008, 10:28
topla voda,kupa,2lajici soda bikar bonat,raztvarqsh,promivash,otdoly.dve sedmici,nqma gi,spodeli sas maika si i moje da ti kaje i drug nachinn ne si misli che i tq e nqmala takova. :smt045 :smt045 :smt045 :smt045 vsqka vecher go pravi!

mysterious93
10-01-2008, 15:58
_-evilka_devilka-_ да и аз съм на менние че това че няма сърбеж не значи че ги няма а че поне малко има напредък :-D за the_hottie исках да те попитам,понеже каза че щом имам течение сигурно имам и гъбички,бялото течение и гъбичките какво общо имат?в смисъл едното се е появило от другото ли?tedi_96 майка ми е казвала за бикар боната....а за бялото течение искаше да пробвам със смрадлика,но при малко хора минава от това..но може би ще пробвам..та това с бикар боната колко време каза че се правило?2 седмици или докато мине?(макар че не ми се иска мнд а го пробвам..може ли да навреди с нещо(в смисъл бикар боната може да не помогне,но поне и да не навреди??? :-D )

tedi_96
10-01-2008, 18:33
mi na mene kato mi kaza maika mi pochnah vednaga da go pravq vskqa vecher predi lqgane zavisi moje bi 3 ili 2 sedmici.i gi premahva i gabichkite i sarbeja i zachervenoto i ne se poqvqvat pone 6 meseca posle kato mi se poqviha pak i az opitah sas smradlika no nishto ne stana.ta po vaprosa dali e opasno az pitah i zatova maika mi tq kaza che sodatqa bikar binat promenq florata a gabichkite se poqvqvat vav kisela sreda znachi za da ti se poqvqt gabichkite znachi florata ti e kisela a gabichkite tochno vav takava se razvivat mn a sodata bikar binat promenq florata kato premahva kiselinnoosta i te se premahvat i gabichkite zashtoto te se razvivat samo vav kisela sreda.ta mojej da izpolzvash sodata bikar bonat samo do kogato minat gabichkite zashtoto ne i e i mn hubavo da nqma nikakva kiselinnost vav florata zatova 2 3 sedmici dokato izcheznat nqma nishto losho vav tova no shtom edin pat si probvala tozi nachin po dobre ako ti se poqvqt pak da probvash drug!

mysterious93
10-01-2008, 18:57
mi na mene kato mi kaza maika mi pochnah vednaga da go pravq vskqa vecher predi lqgane zavisi moje bi 3 ili 2 sedmici.i gi premahva i gabichkite i sarbeja i zachervenoto i ne se poqvqvat pone 6 meseca posle kato mi se poqviha pak i az opitah sas smradlika no nishto ne stana.ta po vaprosa dali e opasno az pitah i zatova maika mi tq kaza che sodatqa bikar binat promenq florata a gabichkite se poqvqvat vav kisela sreda znachi za da ti se poqvqt gabichkite znachi florata ti e kisela a gabichkite tochno vav takava se razvivat mn a sodata bikar binat promenq florata kato premahva kiselinnoosta i te se premahvat i gabichkite zashtoto te se razvivat samo vav kisela sreda.ta mojej da izpolzvash sodata bikar bonat samo do kogato minat gabichkite zashtoto ne i e i mn hubavo da nqma nikakva kiselinnost vav florata zatova 2 3 sedmici dokato izcheznat nqma nishto losho vav tova no shtom edin pat si probvala tozi nachin po dobre ako ti se poqvqt pak da probvash drug!

е каза че не се появявали поне 6 месеца..зна4и после пак ;( а ако се мия с бикар бонат да спра ли да се мажа с мехлема ??или да продължа докато свърши :-o

hottie
10-01-2008, 19:02
Ами просто бялото течение се е получило от гъбичната инфекция. И двете са свързани. Бялото течение не е нормално, както смятат много девойки.

tedi_96
10-01-2008, 20:46
em mi neznam az pone do kato go pravih tova sas nishto ne sam se mazala,ne e zadaljitelno da ti se poqvqt pak ima edni hapcheta deto se piqt na vseki mesec po edno prodiff ovilichavaneto na kisilinnosta i sled kato ti mine dano sas bikar bonata moje da posetish ginekolog az daje i tam utidoh ama te sa mn skapi 15 leva pak sa sao 3 hapcheta vatre i parvite dni prez tri dena 3 pati i posle vseki mesec po edno.moje i taka da napravish ama az probvah,ama ddz ne si zaslujava parite :? uff tez gabichki naprao shi ni pobarkat mn sa gadni :x

evilkaAaAa
10-01-2008, 20:46
Лично аз не бих пробвала това с бикар боната :? :? :? особено на такова място :?

tedi_96
10-01-2008, 20:53
uff i az taka si misleh ama kato go probvah se opravihh nqma nishto vredno prosto namalq kiselinnosta na florata i gabichkite se mahat i gi nqmash i moje da ne ti se poqvqt poiche , tq samo promenq i ospokoqva ne chustvash sarbej i tn. tva ne e se edno da si slagash naprao soda bikar bonat ti q raztvarqsh vav topla vodishka edna lajica ili dve i to stava edna vodichka za promivka :o se edno vie teq gelove det si gi slagate sa mn po opasni po dobre samo sas vodichkaa da se izmivate :?

hottie
10-01-2008, 21:09
Бикарбоната не е лош вариант. Знам го от гинеколог. РАзтворен в повечко вода разбира се. Но не е гаранция, че ще се оправиш.

tedi_96
10-01-2008, 21:23
Бикарбоната не е лош вариант. Знам го от гинеколог. РАзтворен в повечко вода разбира се. Но не е гаранция, че ще се оправиш.
+1 trqbva da raztvorish vav kupa palna sas topla voda do gore i izmivash.vodata koqta smesish sas sodata bikar bonat, trqbva da nablqgash na na otvorcheto a ne samo otpred, i otzad sashto trqbva abe na kratko palna promivka kasmet :)

mysterious93
10-02-2008, 09:05
хм..ами добре тогава ще пробвам с бикар боната пък като не мине пак ще се ходи на гинеколог :)

mimsitu
10-02-2008, 15:31
здр първо :) и аз ще пробвам това със сода бикарбонат може да помогне .. а за смрадлика една фр се мие и ми каза , че й е намаляло бялото течение

kalpazanka
10-03-2008, 19:18
Да му се не види, две страници тема и само веднъж грамотно написан бикарбонат!

mysterious93
10-03-2008, 19:33
Да му се не види, две страници тема и само веднъж грамотно написан бикарбонат!

(angel)