PDA

View Full Version : Как си представяш душата?



sexy_baby_originale
09-30-2008, 15:10
Днес с господина ми по психология дискутирахме различни теми от различно естество.Ето един от въпросите, с който затапи целия клас от всякъде...Та как си представяш душата?Какво представлява според теб? :)



Нарушена т.1
moderated by oth_fenka

scoobydors
09-30-2008, 15:23
Това не трябва ли сама да си го изясниш? :) Или искаш да видиш нашите мнения? :-o
Мммм как си я представям аз.... :oops: като някакъв цветен прашец, звезден, изпълнен с положителен заряд, който е в човека навсякъде. Ако напусне тялото, то изсъхва и се згърчва .... :-)

lo0s3r
09-30-2008, 15:33
Ако напусне тялото, то изсъхва и се згърчва .... :-)

:razz: :razz: :lol: :lol:

scoobydors
09-30-2008, 15:36
Ако напусне тялото, то изсъхва и се згърчва .... :-)

:razz: :razz: :lol: :lol:
Друго не ми дойде на акъла :D пък и тя пита как си я представяме.... аз така 8-)

Fionna
09-30-2008, 16:31
И моя даскал по психология ни зададе същия въпрос...по-точно как бихме я нарисували...еми чесно казано... го измумих
Казах му че бих я нарисувала без форма а просто с много щрихи,които представляват чувствата ни :P

Kman
09-30-2008, 21:21
И като дойде някоя пчела и ти "изсмуква" тоз прашец и ти се згърчваш,губиш зеленината на листата и стеблото си и изсъхваш.....според мен е доста грешно да бъде сравнявано с цветя и прашец,защото няма почти никакви допирни точки.А относно темата....когато се сетя за душа си представям как сърцето изпомва кръв и как тази кръв преминава през клапите и започва своя кгърогврат наново из тялото.

SiegHeil
09-30-2008, 22:19
Душата е с формата на портокал. Точка.

SiegHeil
09-30-2008, 22:20
А относно темата....когато се сетя за душа си представям как сърцето изпомва кръв и как тази кръв преминава през клапите и започва своя кгърогврат наново из тялото.
Не всичко е анатомия, все още не е намерена причината която кара хората да изразяват чувствата си ^^

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
09-30-2008, 23:51
Може би приема различни форми(: Зависи как си я представиш: )

Nam3less3
10-01-2008, 12:00
Хора, "виждали" души в астралния свят, ги описват като светлина или тъмнина, без позната на човечеството форма или материя. Нито имат мирис, и т.н.

Kman
10-01-2008, 12:22
И ти ли си от тези хора и откъде си толква сигурен че това тяхното виждане на "души" не е било просто халюцинация от различни опиятия,медикаменти,болест и,недостиг на хранителни вещества в тялото,сън,самовглъбяване, рителна илюзия,фантазия или че дори целенасочено с цел да получат дивиденти(пари власт,популярност).Егати и наивния дето си,като малко дете което вярва във феята на зъбчетата!Има толкова много фактори и толкова много скрити причини това дето тези хора са видели,че шанса найстина да е душа спада много под 1%.

Kman
10-01-2008, 12:24
А да те питам също така къде в бибилията пише за прераждане и за астрални светове....нали се пишеш за християнин.....НИКЪДЕ в религията ти не пише и никой себеоважаващ себе си християнин не вярва в прераждането и астралните светове.Християнството и прераждането,астралните светове са абсолютно противоречащи си!

IvJonas
10-01-2008, 12:40
представям си я като..тъмнина..едно голямо черно петно-нищо.

Nam3less3
10-02-2008, 11:56
И ти ли си от тези хора и откъде си толква сигурен че това тяхното виждане на "души" не е било просто халюцинация от различни опиятия,медикаменти,болест и,недостиг на хранителни вещества в тялото,сън,самовглъбяване, рителна илюзия,фантазия или че дори целенасочено с цел да получат дивиденти(пари власт,популярност).Егати и наивния дето си,като малко дете което вярва във феята на зъбчетата!Има толкова много фактори и толкова много скрити причини това дето тези хора са видели,че шанса найстина да е душа спада много под 1%.То и ние може да живеем в матрицата и всичко това да е лъжа :-D
А някой неща си противоречат не случайно, а с цел.

Nam3less3
10-06-2008, 16:43
Ами разграничаваме се от познатия ни физически свя/измерение и предположим, че има и второ такова - астрално/Етер или както и да го наречем, то тогава душата ще е енергия, която съдържа живот + емоции,чувства,знания.

Значи представям си я като клетка да речем-> ядрото е живота, а около нея в митоплазмата (или както се наричаше това) са емоциите и другите, които споменах.

Това мнение, предполага паралелно съществуване във физическия и астралния свят, а в прераждане и т.н. не вярвам. :)Ако говорим научно, материята, от която е изградена душата, не е от атоми, а от напълно непознати енергий и частици, ако изобщо има такива.

axlbaby
10-17-2008, 22:00
Може би като някакъв облак в който са скупчени всичките спомени,чувства и емоции на човек както и неговата същност,нещо което остава за винаги... :)

Kman
10-18-2008, 16:05
душата....пихтийка,нещо като кашичка или скоро като картофено пюре 8-)

temptati0n
10-23-2008, 19:00
Нещо катооо0ооо светещ облак, който се движи плавно по въздуха :razz:

mistake
10-23-2008, 20:49
Думата "душа" се използва вместо психика. Всички чувства, емоции и разбирания са в корена на психиката - мозъка. Той влияе на нашите емоции и и чувства. Душата е една празнина (физичека) и се съхранява в мозъка, който ръководи всичко в нас.

ScionOfStorm
10-23-2008, 22:00
пуфкаф захарен памук-душа пауър ^^^^^^^

иначе ще да е аура-нещо си. Зависи от това дали е добра или зла душа, респективно. Мрачно или светло, защо не? :)

Nam3less3
10-24-2008, 20:55
Душата е и носител на духа.

Sashakiss
10-25-2008, 21:23
Душата - това е мозъка.

Lysit0
10-25-2008, 21:38
Според мен като някакъв прашец, чийто цвят е същия, като на нашта аура :-o

In_And_Out_of_Love
10-27-2008, 17:45
Душата е и носител на духа.

Nam3less3 като си толкова вярващ, защо твърдиш, че духа е в душата, при положение, че преди са наричали душата-дух(едно и също са) това е доказано.. но ти отново, както и k'man правите някакви предположения или подигравки..
Вземете да погледнете малко по-сериозно на нещата и не изказвайте мнения, които не са подкрепени от факти, освен ако не кажете предварително, че това са предположения, защото така влияете на другите хора, като ги карата малко или много, съзнателно или не да вярват във вашите предположения...
P.S.
Това се отнася повече за теб k'man!!!

Kman
10-28-2008, 12:42
"не изказвайте мнения, които не са подкрепени от факти, освен ако не кажете предварително, че това са предположения, защото така влияете на другите хора, като ги карата малко или много, съзнателно или не да вярват във вашите предположения... "
Ей тва изречение важи в пълна сила и за самия теб!
Всичко което съм казал,съм го подкрепил с факти,примери и заключения,така че не ме изкарвай някакъв хахо дето говори безмислици без да е стъпал на някаква твърда основа като тебе....
А да.....на тебе основата ти е няколко книги в които пише как някви хора се били отделяли от тялото си....я вземи порасни и опознай света в който живееш!

SiegHeil
10-28-2008, 16:59
не изказвайте мнения, които не са подкрепени от факти, освен ако не кажете предварително, че това са предположения
Каза човека човека който твърди че умее телекинеза без никакви доказателства за това 8-)

In_And_Out_of_Love
10-28-2008, 21:00
"не изказвайте мнения, които не са подкрепени от факти, освен ако не кажете предварително, че това са предположения, защото така влияете на другите хора, като ги карата малко или много, съзнателно или не да вярват във вашите предположения... "
Ей тва изречение важи в пълна сила и за самия теб!
Всичко което съм казал,съм го подкрепил с факти,примери и заключения,така че не ме изкарвай някакъв хахо дето говори безмислици без да е стъпал на някаква твърда основа като тебе....
А да.....на тебе основата ти е няколко книги в които пише как някви хора се били отделяли от тялото си....я вземи порасни и опознай света в който живееш!

За пореден път се убедих, че ти възприемаш всякак критика като лична обида и започваш веднага да спориш, дори и със съветите, които хората ти дават, затова спирам всякаква критика относно теб!
SiegHeil аз не се опитвам да влияя на никой с това, че мога да владея телекинеза и не смятам, че има полза да ти доказвам каквото и да е било. Животът е кратък, затова не се занимавам с неща от които няма полза, освен ако не са за развлечение! А това, че с даден клип ще ти докажа нещо няма да ме направи по щастлив, а напротив даже ще изцеди силите ми за пореден път..

Jigi
11-07-2008, 23:15
Като бутилирано разстройсто. Други въпроси?

ANTIHUMAN
11-08-2008, 22:59
Според мен има формата на водата. ;)
Някой да се чувства затапен ?

Водата няма форма, тя приема форма! :)


представям си я като..тъмнина..едно голямо черно петно-нищо.

Хм сякаш си описал/а моята душа. Аз си я представм точно така. Едно черно нищо :lol: ! Ако трябва да го напиша в мой стил ще кажа така: ,,Гора през вечерта, а на една скала до непродсретствена близост до луната вие един вълк.'' Познайте кой е вълка! :) :) :)

Vesk0u
11-09-2008, 10:29
Учихме по психология за душата и се оказа, че няма НИКАКВА ама абсолютно НИКАКВА разлика между душа и психика - това е едно и също нещо.

SiegHeil
11-09-2008, 12:16
Учихме по психология за душата и се оказа, че няма НИКАКВА ама абсолютно НИКАКВА разлика между душа и психика - това е едно и също нещо.
Когато човек умре винаги олеква с 21 грама, сигурно се напикава, затова ? 8-)

Vesk0u
11-09-2008, 18:50
Учихме по психология за душата и се оказа, че няма НИКАКВА ама абсолютно НИКАКВА разлика между душа и психика - това е едно и също нещо.
Когато човек умре винаги олеква с 21 грама, сигурно се напикава, затова ? 8-)

Когато човек умре човешкото тяло се отпуска - предполагам се досещаш какво следва. Когато ти се ходи много до тоалетна стискаш, нали.

SiegHeil
11-09-2008, 19:04
Учихме по психология за душата и се оказа, че няма НИКАКВА ама абсолютно НИКАКВА разлика между душа и психика - това е едно и също нещо.
Когато човек умре винаги олеква с 21 грама, сигурно се напикава, затова ? 8-)

Когато човек умре човешкото тяло се отпуска - предполагам се досещаш какво следва. Когато ти се ходи много до тоалетна стискаш, нали.
Тва беше ирония тъпако, никой труп досега не е напикал.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:11
Учихме по психология за душата и се оказа, че няма НИКАКВА ама абсолютно НИКАКВА разлика между душа и психика - това е едно и също нещо.
Когато човек умре винаги олеква с 21 грама, сигурно се напикава, затова ? 8-)

Когато човек умре човешкото тяло се отпуска - предполагам се досещаш какво следва. Когато ти се ходи много до тоалетна стискаш, нали.

Според мен, човек като умре олеква, защото почти всички процеси в тялото му спират да действат. Умират клетки и се разлагат. Това е моята логика.

DimovB
02-01-2009, 14:45
няма такова нещо като душа

Nam3less3
02-01-2009, 15:03
Душата няма материална форма.

DimovB
02-01-2009, 15:05
няма материална форма => не съществува
толкова е просто

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:14
Да, но като се замисли човек, защо да не съществува душата? Подкрепете се с нещичко. :)

Nam3less3
02-01-2009, 15:16
няма материална форма => не съществува
толкова е простоСъществуват нематериални неща. Логически не би трябвало да съществуват, но и материалното, и нематериалното, и самият човек и логиката са създадени от Бог, който е над материалното и нематериалното.

DimovB
02-01-2009, 15:19
Да, но като се замисли човек, защо да не съществува душата? Подкрепете се с нещичко. :)
защото няма материална форма :)

Nam3less3
02-01-2009, 15:28
Да, но като се замисли човек, защо да не съществува душата? Подкрепете се с нещичко. :)
защото няма материална форма :)Кой ти е казал, че нещата съществуват само ако имат материална форма?

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:45
Ами ако не се изразява в материална форма, а по друг начин?

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:50
Незнам..обаче ми е много интересно. И се надявам някой ден да разбера. :)

sexy_baby_originale
02-01-2009, 15:53
На мнение съм, че колкото повече се дискутира даден проблем, толково по навътре се достига до истината.

DimovB
02-01-2009, 16:13
Ами ако не се изразява в материална форма, а по друг начин?
няма такова нещо, което да няма материална форма и да съществува

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:16
Ами ако не се изразява в материална форма, а по друг начин?
няма такова нещо, което да няма материална форма и да съществува

прозрачността няма материална форма и все паак съществува като понятие

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:17
Мислите ни нямат материа, но ги има! Чувствата, убежденията, страстите... всичко това нама материя, но съществува.

DimovB
02-01-2009, 16:17
Ами ако не се изразява в материална форма, а по друг начин?
няма такова нещо, което да няма материална форма и да съществува

прозрачността няма материална форма и все паак съществува като понятие
прозрачността е липса на обагреност
това че нещо е прозрачно, не означава че не съществува

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:21
Ето де, това че душата нама образност, не означава, че съществува. Не е ли същото..?

DimovB
02-01-2009, 16:26
Ето де, това че душата нама образност, не означава, че съществува. Не е ли същото..?тя няма образност, но няма и материа
а прозрачните неща нямат образност, но имат материя

DimovB
02-01-2009, 16:27
Мислите ни нямат материа, но ги има! Чувствата, убежденията, страстите... всичко това нама материя, но съществува.
това са електроимпулси в мозъка ти

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:31
А как така въздухът е факт, но не можем да го докъснем (демек няма материя)?

DimovB
02-01-2009, 16:33
въздухът има материа, пообразовай се малко
в студен ден като издишаш какво излиза от устата ти? топъл въздух, но го виждаш, заради разликата в температурата с въздуха от външната среда

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:34
въздухът има материа, пообразовай се малко
в студен ден като издишаш какво излиза от устата ти? топъл въздух, но го виждаш, заради разликата в температурата с въздуха от външната среда
Ама ние издишваме въглероден диоксид... :D

DimovB
02-01-2009, 16:36
а ти мислиш, че във въздуха който дишаш няма въглероден диоксид ли?

sexy_baby_originale
02-01-2009, 16:43
Мисля си, че душата е нещо свързано със самите процеси случващи се в нас. Изпомпването на кръвта от сърцето и обратното, процесът на мислене, чувствата, самите емоции, които изпитваме. Това си мисля.

DimovB
02-01-2009, 16:45
електроимпулси, запомни тази думичка
те са отговорни за всичко което се случва вътре и извън нас

Naman07
02-01-2009, 16:55
Аз пък ще ти кажа подобна думичка: биоенергия.

п.п. не говоря за тор и прочие :lol: :D

DimovB
02-01-2009, 17:11
и кво?

Naman07
02-01-2009, 21:38
Нищо...аз пък казвам, че биоенергиите контролират какво се случва вътре в нас и извън нас. Ако имаш възражения > лс, да не спамим темичката.

SolusChristus
02-02-2009, 00:32
Материята не е енергия.

DimovB
02-02-2009, 11:14
Материята не е енергия.
енергията е резултат от химични реакции и от движение на частици
в тялото ги има и двете, но това няма нищо общо с души и тем подобни глупости

Kman
02-02-2009, 11:40
Сама по себе си молекулата на водата не е видима,защото е невероятно микоскопична,но реките и океаните са видими нали....Едно нещо дали е видимо или не,не зависи от това дали е материя или енергия!Едно нещо дали е видимо или не ЗАВИСИ от това с какъв уред го гледаш!Материята е всичко това,изградено от молекули и атоми....без значение дали е видимо или не,дали може да се докосне или не[в голяма заблуда сте,ако си мислите че има неща,които не са изградени от молекули](дадох пример с кислорода),а енергията е взаимодействията между молекулите и атомите на тези неща които можем или не да видим/докоснем.
Въздуха има много компоненти,един от които е кислорода (О),а кислорода също така е 1/2 от молекулата на водата,водта е нещо материално.
Биоенергия<-хахах....процесите които се извършват в тялото са единственно и само химични!Любов,щастие,депре ия,настроение и т.н. са в следствие от химични процеси,предизвикани от вътрешни ли външни дразнители/причинители.Човек може само чрез спомена за нещо да му стане тъжно....защо....ами спомена,т.е. от главата се изпраща електроимпулс по нервната система до рецепторите и жлезите отделят определени хормони,тея хормони веднъж отделени проникват навсякъде чрез кръвта която се движи по цялото тяло и разпространява освен кислород и тем подобни,разпространява и хормоните....минават през сърцето и го карат да забавя или ускорява ротъма си,минават през стомаха и в зависимост от организма може той да се стимулира неговия процес на храносмилане или да се подтиска.И всичко това става за части от секундата!
Казвам ти най-съкратения вариант и най-лесно разбираемия!
Ако след тази лекция продължаваш да си мислиш че има някви биоенергии,значи си фанатически заблуден!

DimovB
02-02-2009, 11:46
разбира се че молекулата вода е видима, само че през микроскоп

като цяло покрепям поста ти. обяснението е точно и фактологически достоверно.

SolusChristus
02-02-2009, 12:52
А как така въздухът е факт, но не можем да го докъснем (демек няма материя)?

Чудя се как самолетите летят като не могат да докоснат въздуха...


Също така, молекула през микроскоп не можеш да видиш.

DimovB
02-02-2009, 13:17
А как така въздухът е факт, но не можем да го докъснем (демек няма материя)?
Също така, молекула през микроскоп не можеш да видиш.
айде бе, сигурен?

Kman
02-02-2009, 14:49
Всичко може да се види,ако имаме в наличност нужните са това средства и техника!

"Молекулата е най-малката частица от дадено вещество, способна на самостоятелно съществуване и носител на основните му свойства. Представя повече или по-малко устойчиво съчетание от определен брой еднакви или различни атоми, свързани помежду си чрез химични връзки."

При положение че атома може да бъде разделен означава че с необходимите уреди може да бъде видян,а след като молекулата е съчетания от определен брой атоми.....а ако си по запознат с тази тема,не се стеснявай да ни разгърнеш познанията си и да ни светнеш аджаба що неможем да видим молекулата.

Stiflur
02-02-2009, 14:58
мии с форма на чувал с картофи :-o

colymoly
02-22-2009, 13:44
като бял дух си я представям винаги

fake
02-26-2009, 11:18
според Аристотел( а по-късно още един философ го казва, не помня кой)
душата(пнеума) представлява топъл въздух, обвит със сперма

ей това като го учихме за изпита по история на психологията, направо се разбихме от смях с колегите.

изразът 'да изпуснеш душичката', т.е. да пръднеш...откъде ли е дошъл :D :D :D

depressedgirl
02-27-2009, 20:54
Аз си я представям като една неоформена сфера от енергия която е в различен цвят зависещ от това какъв си бил

ShiZo
03-03-2009, 21:16
И ти ли си от тези хора и откъде си толква сигурен че това тяхното виждане на "души" не е било просто халюцинация от различни опиятия,медикаменти,болест и,недостиг на хранителни вещества в тялото,сън,самовглъбяване, рителна илюзия,фантазия или че дори целенасочено с цел да получат дивиденти(пари власт,популярност).Егати и наивния дето си,като малко дете което вярва във феята на зъбчетата!Има толкова много фактори и толкова много скрити причини това дето тези хора са видели,че шанса найстина да е душа спада много под 1%.
И ти ли си от тези хора, които пълни с предрасъдъци твърдят, че реалността им, бивайки доказуема изключва възможноста за виждане на такива неща.
Всички истински неща не са материя, ще ми се да греша.

Kman
03-04-2009, 15:19
кажи кое не е материя...въздуха е изграден от молекули също какво и една дреха е изградена от молекули....това правили въздуха по малко материален.А гравитацията,магнитните вълни и електричеството са взаимодействия между молекули...
моята реалност...колко интересно...не знаех че живея в друга реалност....

ShiZo
03-05-2009, 06:02
кажи кое не е материя...въздуха е изграден от молекули също какво и една дреха е изградена от молекули....това правили въздуха по малко материален.А гравитацията,магнитните вълни и електричеството са взаимодействия между молекули...
моята реалност...колко интересно...не знаех че живея в друга реалност....
нещата които не са материя са тези с които явно още не си се запознал. ще бъда максимално лаконична за да не стана максимално тъпа..
любов
и.. ако това е несвойствено Чувство за теб, маловажно за живота ни на земята, невлияещо върху него, тогава... бих се съгласила че всичко е материя.
Иии... що се отнася до чуствата, те са част от моя свят, следователно се вписват в "koe не е материя" въпроса.

SWASTIKA
03-05-2009, 10:47
кажи кое не е материя...въздуха е изграден от молекули също какво и една дреха е изградена от молекули....това правили въздуха по малко материален.А гравитацията,магнитните вълни и електричеството са взаимодействия между молекули...
моята реалност...колко интересно...не знаех че живея в друга реалност....
нещата които не са материя са тези с които явно още не си се запознал. ще бъда максимално лаконична за да не стана максимално тъпа..
любов
и.. ако това е несвойствено Чувство за теб, маловажно за живота ни на земята, невлияещо върху него, тогава... бих се съгласила че всичко е материя.
Иии... що се отнася до чуствата, те са част от моя свят, следователно се вписват в "koe не е материя" въпроса.


Дете, твърде ограничено разсъждаваш върху нещата.

Защо си мислиш, че "Любовта" съществува?

Бих те помолил да ми дадеш една кратка дефиниця на думата, но не ми се иска да ти чета съчиненията. Повечето казват, че любовта е чувство, но странно, защо това чувство представлява сбор от други чувства? Може ли сбор от "n" "x" да направи "x"? Може ли 10 мухи да направят просто муха? Не. Ето какво е любовта - подсъзнателна матрица на мозъка, която дефинира и приспособява "реакцията" на мозъчните функции да бъде строго индивудуална към някаква личност. Ако твоята матрица на мозъка представлява висок, строен, рус, сини очи, винаги когато видиш такова момче ще чувстваш един дискомфорт в стомаха или т.нар. "пеперудка в стомаха". Това е обясним процес. Един път заложена, матрицата се "активира" след като бъде напълно "изпълнена" или просто казано, когато видиш, това, което е в матрицата, мозъка изпраща сигнал към всички органи, като се получава един микроспазъм на стомаха под формата на тези пеперуди. Всичко останало си има обяснима причина - повишаване на пулса, кръвното налягане, повишаване ан хормона естрадиол при момичетата и тестостерон при момчетата. Нищо по-сложно, но въпреки всичко, хората наричат всички тези различни (ОБЯСНИМИ) неща с една дума - "Любов". Винаги съм знаел, че хората грешат, но никога не съм предполагал, че го правят толкова често.
Прощавай, че ще се цитирам пак, но душата е дух, а духове...


Духове не съществуват.
Това е факт.

Съжалявам, че ви го казвам. Това е като да кажеш на малкия, че няма Дядо Коледа.

Няма души, няма духове.

Ок?
Искаш ли аргументи?

Айде...

Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.

След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.

За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.

За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.

Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.

Аз съм имал случай. Сядам си в парка, идва едно момиче, говорим около 3 мин, изпращам си я, тя завива и на стената виждам нейния некролог. Това е умопомрачение на мозъка, минавал съм по тази улица, виждал съм го и се е получи точно това. Грубо казано - Преплитена на процесите на мозъка. :)

Kman
03-05-2009, 11:15
Любовта е хормонален дисбаланс....кажи нещо по сложно!

Nam3less3
03-05-2009, 11:38
Любовта е хормонален дисбаланс....кажи нещо по сложно!Абе ти май не си човек, ами програмирана машина, кво да говорят с тебе...
Отдавна не отговарям на безумните ти мнения, а и скоро не съм видял смислени дискусии.

eveto_xx
03-05-2009, 12:33
И аз да се включа ... :D

Цитат:
Няма души, няма духове.

Ок?
Искаш ли аргументи?

Айде...

Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.
Не всички твърдят това. Някои виждат човешка фигура, но тя просто няма плът.


След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.
След като е видяно на Земята, и където да е другаде, то наистина съществува.Интересно, при магнитната сила какви физиологични сили протичат? Тя няма материя , ние не я виждаме.Усеща се. Както се усеща чуждото присъствие.Сетивата ни са толкова несъвършени, мозъкат ни е толкова слабо развит, нито пък знаем как да го използваме.
Душата съществува без тяло.Но не от това следва, че тя може да си излиза ЕН пъти и че не е залепена.Да, можем да излизаме от тялото си .Само че има хора, които толкова силно са поддадени на манипулация, че това въобще не може да им го приеме мозъка, блокират и отказват да приемат всякакви "влияния и послания от невидимия свят".Ти опитвал ли си да излезеш от тялото си, за да кажеш, че не се получава? Прекарвал ли си месеци упражнения вечер, за да опиташ.Не ти отнема от времето,не ти пречи на нищо. Предполагам, че не си. Иначе щеше да пееш друга песен ... И не само.За телекинезата, пирокинезата,призоваванет на души , демони- не става току така, искат се упражнения и развити аура, и сила на мисълта.Ама ти е по-лесно да нападаш тук, вместо да прочетеш нещо и да се образоваш. Тц тц ...
За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.
Не че автоматично става :D Всяко нещо,което има маса, обем,повърхност пречупва светлина.Демек всяко едно тяло.Нещо безплътно как ще пречупи светлина...Всъщност, има начин, да станеш невидим...Ако имаш силна аура и заблудиш чрез нея човека, за когото искаш да си невидим, било теоритично възможно.Просто е адски сложно, да не кажа невъзможно за повечето хора днес.
За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.
Точно, заради това, че духа е просто видение, като прожектирането на филм.

Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.
No comment, горе се изказах ...

Аз съм имал случай. Сядам си в парка, идва едно момиче, говорим около 3 мин, изпращам си я, тя завива и на стената виждам нейния некролог. Това е умопомрачение на мозъка, минавал съм по тази улица, виждал съм го и се е получи точно това. Грубо казано - Преплитена на процесите на мозъка.
Утешавай се така, щом ти е по-лесно ...

SWASTIKA
03-05-2009, 13:12
И аз да се включа ... :D

Цитат:
Няма души, няма духове.

Ок?
Искаш ли аргументи?

Айде...

Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.
Не всички твърдят това. Някои виждат човешка фигура, но тя просто няма плът.
Дете, опитвай се да разграничаваш човек видял "дух" в нормално състояние, със психично болни хора или шизофреници (При тях, освен духове, има доста други неща, като цели измислени светове). Вероятно, тези, които виждат човешка фигура без плът, имат честта да се срещат с кокалястата част на човека и неговия скелет.
Вероятно безплатно 3D кино на Карибски пирати?
Вероятно не.



След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.
След като е видяно на Земята, и където да е другаде, то наистина съществува.Интересно, при магнитната сила какви физиологични сили протичат? Тя няма материя , ние не я виждаме.Усеща се. Както се усеща чуждото присъствие.Сетивата ни са толкова несъвършени, мозъкат ни е толкова слабо развит, нито пък знаем как да го използваме.
Не съм много сигурен дали необразоваността или желанието за "победа в някакъв спор" е причина за тези глупости горе. Каквото и да е, никак не ми допада. Сега се чувствам като клоуна, който трябва да обяснява нещата от самото начало. Лаконично казано:

Заобиколена си от? Вода? Суша? Стени? Шегувам се.
Заобиколена си от кислород, от молекули предполагам? Атоми?
Как действа магнитната сила, на какво действа тя и как ние я усещаме? Някой учебник от 8-9 клас ще ти свърши перфектна работа.
Кислорода има моларна маса 15, 99. M и плътност 1,43 грама на кубичен см. Знаеш какво е моларната маса, какво съдържа тя... Какво кара нещата да се движдат и да се чувстват... Сещаш се, нали?
Да сравниш магнитните сили с духове е все едно да сравнява тоалетната хартия с кори от кокос. Някак си смешно звучи от твоята уста.
Душата съществува без тяло.Но не от това следва, че тя може да си излиза ЕН пъти и че не е залепена.Да, можем да излизаме от тялото си .Само че има хора, които толкова силно са поддадени на манипулация, че това въобще не може да им го приеме мозъка, блокират и отказват да приемат всякакви "влияния и послания от невидимия свят".Ти опитвал ли си да излезеш от тялото си, за да кажеш, че не се получава? Прекарвал ли си месеци упражнения вечер, за да опиташ.Не ти отнема от времето,не ти пречи на нищо. Предполагам, че не си. Иначе щеше да пееш друга песен ... И не само.За телекинезата, пирокинезата,призоваванет на души , демони- не става току така, искат се упражнения и развити аура, и сила на мисълта.Ама ти е по-лесно да нападаш тук, вместо да прочетеш нещо и да се образоваш. Тц тц ... Дете, ако си мислиш, че има телекинеза, пирокинеза и всякакви такива измишльотини, то най - добре се консултирай със психиатър.
Никой не може да прави това, което се казва. Не могат да се местят предмети с очи, не може да се предизвика огън, не може да накараш частиците около теб да се движат със процес наречен мисъл или още казано обработването на информация в тялото, която е свързана с психологичното му състояние в даден момент, чрез движение на интеграли идващи от дендритите. Няма процес извън мозъка, няма как да действаш на околната среда. Няма Дяволи. Човекът, който пред мен премести предмет с очите си лично ще подпиша пред нещо, че ще му давам 1000 лв всеки месец, до края на живота си.
За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.
Не че автоматично става :D Всяко нещо,което има маса, обем,повърхност пречупва светлина.Демек всяко едно тяло.Нещо безплътно как ще пречупи светлина...Всъщност, има начин, да станеш невидим...Ако имаш силна аура и заблудиш чрез нея човека, за когото искаш да си невидим, било теоритично възможно.Просто е адски сложно, да не кажа невъзможно за повечето хора днес.Ходи разправяй за аура на физиците, те ще ти обърнат по-голямо внимание от мен. Може би ще ти казват "смешко".

За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.
Точно, заради това, че духа е просто видение, като прожектирането на филм.

Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.
No comment, горе се изказах ...

Аз съм имал случай. Сядам си в парка, идва едно момиче, говорим около 3 мин, изпращам си я, тя завива и на стената виждам нейния некролог. Това е умопомрачение на мозъка, минавал съм по тази улица, виждал съм го и се е получи точно това. Грубо казано - Преплитена на процесите на мозъка.
Утешавай се така, щом ти е по-лесно ...

Ако на теб ти е по-лесно да приемаш психичните проблеми на хората като аура и нещо свръх естествено си е твоя работа.
Преключвам дискусията с теб. Вече изказах гледната си точка.
Не си достатъчно, за да споря с теб.

eveto_xx
03-05-2009, 13:20
Ами ,случайно ги знам по-горе написаните неща от теб.Имам в предвид друго, явно съм се изразила съм се много грешно, всеки греши.Търсех сравнения близки до нашия живот, не съм успяла, ок ...

Kman
03-05-2009, 20:41
Абе ти май не си човек, ами програмирана машина, кво да говорят с тебе...
Отдавна не отговарям на безумните ти мнения, а и скоро не съм видял смислени дискусии.

Мии.....от тва постоянно спорене съм станал труден за преодоляване в споровете.
Безумни....кое е по безумно...научните доказателства или приказките за сплашване на децата отнасящи се за духове,таласъми и разни етерни светове и божи гняв. [/quote]

SWASTIKA
03-06-2009, 06:07
Абе ти май не си човек, ами програмирана машина, кво да говорят с тебе...
Отдавна не отговарям на безумните ти мнения, а и скоро не съм видял смислени дискусии.

Мии.....от тва постоянно спорене съм станал труден за преодоляване в споровете.
Безумни....кое е по безумно...научните доказателства или приказките за сплашване на децата отнасящи се за духове,таласъми и разни етерни светове и божи гняв.

Труден за преодоляване в споровете? Малко странно прозвуча, след като даде отговор на поста ми с едно изречение.
Нещо, май имаш проблем със многоточието и интервалите. Сигурно от многото спорене или професионално изкривявава, професоре.
С цялото ми уважение към нещата на, които съм обърнал голяма част от вниманието си и съм изучавал, но нещата които пишеш представляват бегла представа за развита деменция, приятелю.
Гледал съм почти всичките ти безсмислени спорове със хората, гледал съм и начина ти на писане, начина на мислене, начина на разсъждение. Всяка твоя индивидуална проява във постовете предизвиква частична алексия, но имайки предвид каузата за която го правиш е малко или много разбираемо.
Да водиш спор не значи да надприказваш другия. Това е проява на инат, който е смешен отстрани, тъй като позицията ти в спорене се превръща в "точка", която връща всеки един сигнал (по един или друг начин) приет от друга "точка". Спориш за неща, които не са ти ясни и, ако другия е по-умен от теб, продължаваш да спориш, не защото знаеш, а просто, защото си си поставил за цел да си запазиш форумното его, което е видимо важно за теб. Дали си станал "непоклатим" в споренето не съм много сигурен, но си "непоклатим" във фантазирането.
Опозираш точката, която казва, че това, което не се вижда - не съществува, но със сигурност не можеш да разбереш огромния смисъл на всяко едно нещо. Ето сега ще ти дам един пример, доста париран от темата, но се надявам твоето "Аз" да го осъзнае и да не влиза в излишни за мен обяснения.
Ex: Ако се намираш в гора, която не познаваш и ти кажат, че в гората има мечка, какво ще казваш ти? Няма мечка? Това казваш за Бог. Да погледнем реално на ситуацията. Може да има мечка, но може и да няма мечка, но тъй като ти казах, че ти не водиш спор, а хамалско отговаряне на всичко писано на твои цитирани постове, се сещаш за какво иде реч.
Вероятно ще започнеш с безумни простотии като: Мечката е нещо, което съществува и хората са виждали, а Бог не. Нали? Ти се захващаш за малките неща, но нали ти казах? Не влизай в излишни за мен обяснения.
Ти си бил много умен, бе... Учен! Професор! Нали? Сигурно необразоваността ти пречи да разбереш, че духовната семинария е най - голямото висше образование? Странно как, човек, който не е запознат с това, спори за всичко около него? Не мислиш ли, че е по-добре да изучаваш духовната семинария, да изучиш всичко докрай и тогава да започнеш да спориш какво има и какво няма. Ти си невеж в тази сфера, всяка твоя опозиция се базира на прясно измислени "доказателства", че Бог няма, защото Kman така е казъл! Религията била това, вярата била това, но ти не се осъзнаваш, че има далеч по - умни хора от теб, които дават обяснение какво е религията, без да приемат някаква опозиция и без да я пропагандират.
Пропагандирането на религията става в сектите, приятел.
Отиди в Рилския Манастир със 100 човекa и иди 1-2 км нагоре има един параклис, вътре има една дупка, но не съм сигурен как се казваше... Доста широка е, но човек, който е прегрешил не може да мине през нея. С очите си съм виждал как 100 кг човек минава без проблем и 40 кг човек го дърпат от другия край и бутат от неговата страна, но не минава. Отиди и пробвай.
Хормоналния дисбаланс е познат в медицината и предизвиква доста болести. Не знам какво те кара да мислиш, че има нещо общо с нещо, което не съществува.
Ендокринолога се занимава с такива неща и най - честия хормонален дисбаланс е на щитовидната жлеза. Eдинствения начин за разбиране е изледване на 4 хормона в човешкото тяло. Всяка една абнормация на хормони се придизвиква от ЦНС, рефлектира върху мозъка и може да причини вегетативна дистония, но не съм човека, който ще ти обяснява това.
Просто ми стана адски неприятно да не разграничаваш чувства от хормони. Това е вече невежество.

Колкото и дълъг да е поста ти, знаеш, че ще е просто заради егото, така че, защо не си го спестиш поне веднъж?

ПП - Да спориш с мен ще е смешно, тъй като аз и ти имаме едно мнение за тази тема, но, ако си решил, действай ;)

Поздрави, SWASTIKA!

Nam3less3
03-06-2009, 11:31
Respect към SWASTIKA.

Kman
03-06-2009, 15:44
И аз съм човек и мене понякога ме домързява да пиша...


Гледал съм почти всичките ти безсмислени спорове със хората, гледал съм и начина ти на писане, начина на мислене, начина на разсъждение. Всяка твоя индивидуална проява във постовете предизвиква частична алексия, но имайки предвид каузата за която го правиш е малко или много разбираемо.

Брейййй анализирал си ме....от постовете няма да успееш да разбереш нещо за мен и за начина ми на мислене,щото аз знам че постоянно ще се намират разни хорица дето да ме анализират и пускам "мухи" за отклоняване....хахах кауза...аз нямам кауза,защото знам че нещата които предстоят да се случват в бъдещето са неизбежни и неслучайни!

SiegHeil
03-06-2009, 16:55
+1 за свастика..
Kman ни та бива 8-)

Kman
03-07-2009, 09:33
коация анти-к'ман 8-)

ShiZo
03-10-2009, 11:00
доста време не съм влизала да гледам темата и "глей кво стааа"
:D
kman се е превърнал в тасманииски дявол, какъвто не му ходи да е, щото героя ня акъл, а той претендира да има Повече от доста хора тук :-o както и не спира да пише и пише и пише и все си мисли, че е написал нещо велико, а в крайна сметка никой не го *** за мнението му, понеже си е мнение..
някъв с ник схвастика, което е доста миролюбив и човеколюбен ник, си изхвърля всичките знания накуп, с цел доказване на недоказуемото.. естествено с немалка доза обиди за всички, с любов.
доколкото АЗ разбирам писането на каквото и да е било тук, все си мислех, че не се мъча да накарам някой да се съгласява с мен.
Мнението е като задника, всеки си го има, но не си го вре в лицето на другия.. аз казвам просто. Не доказвам. Мисля, нямам факти. Хулете, мене ми е през ****, щото в крайна сметка нито мене ще убедите нито себе си...
ПП: тва за любовта дето го беше написал оня в цитат на мой пост.... pitty on ya дуде :)

kalokairi
03-16-2009, 19:36
Ако душата има някакав лик щеше да изглежда така както би изглеждал човека ако външния му вид изглежда точно като душевния му,но това се получава само когато душата е в хармония с тялото а това се забелязва при много малко хора.Така че съм на мнение че душата на всеки отделен индивид има свой собствен образ,но за съжаление не може да бъде видян

Vesk0u
03-16-2009, 19:40
Да и ние сме говорили по този въпрос - ДУША и ПСИХИКА е едно и също нещо! Няма никаква разлика! ЕДНО И СЪЩО НЕЩО! THE SAME!

kalokairi
03-16-2009, 20:36
точно така :) душата на човека е неговата психика

SiegHeil
03-16-2009, 21:55
Който я няма, така ще си мисли...духът е нещо съвсем различно от тъпия алгоритъм на психологията... ^

afterforever
03-16-2009, 23:33
Който я няма, така ще си мисли...духът е нещо съвсем различно от тъпия алгоритъм на психологията... ^

А да те засичам ли и в тая тема? Дух и душа едно и също ли е?

SiegHeil
03-16-2009, 23:55
За мен - не :)
Под душа да разбираме задгробни животи и бла-бла ?

Nam3less3
03-17-2009, 10:29
Духът е силата на душата и ума.

Kman
03-17-2009, 11:21
духът е силата на душата и мисълта.... 8-) 8-) 8-)
добър виц!
Съзнанието е всъщност това което вие си въобразявате чее душа....иска ви се душата да живее вечно и всичко е да розово и красиво и добрите да получат добро,а лошите лошо,обаче реалността е нещо съвсем различно...съзнанието си умира заедно с тялото и "няма нищо вечно"....реалността убива всички красиви илюзии!

SiegHeil
03-18-2009, 19:40
духът е силата на душата и мисълта.... 8-) 8-) 8-)
добър виц!
Съзнанието е всъщност това което вие си въобразявате чее душа....иска ви се душата да живее вечно и всичко е да розово и красиво и добрите да получат добро,а лошите лошо,обаче реалността е нещо съвсем различно...съзнанието си умира заедно с тялото и "няма нищо вечно"....реалността убива всички красиви илюзии!
Прекалено много живееш в реалността просто ;)

SiegHeil
03-18-2009, 20:05
Кучетата и свинете живеят в реалността, хора са хора понеже имат мечти ;)

Vesk0u
03-18-2009, 20:07
За кой път го казвам - душа е СИНОНИМ на психика. Мисля, че това би трябвало да сложи край на споровете.

Liar
03-18-2009, 22:01
Кислорода има моларна маса 15, 99. M и плътност 1,43 грама на кубичен см. Знаеш какво е моларната маса, какво съдържа тя... Какво кара нещата да се движдат и да се чувстват... Сещаш се, нали?
Аз викам да си поискам обяснение...


Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.
По този въпрос има има доста неща в нета,книги също,т.н. ИТП(извънтелесно преживяване или out of body experience).Общо взето,това е възможно,но става след множество медитации.Останах в впечатлението,че една участничка в темата има изградено мнение по въпроса,ако иска да сподели повече,мързи ме сега да се върна да погледна ника.
Дали има душа или не-все още съм в търсене на истината,надявам се някога да достигна до нея.Везните клоняха много от едната страна,но някои постове тук ме накараха да се замисля.Така че,продължавайте си споровете,така се ражда истината,както някой вече каза.

SWASTIKA
03-19-2009, 05:46
Кислорода има моларна маса 15, 99. M и плътност 1,43 грама на кубичен см. Знаеш какво е моларната маса, какво съдържа тя... Какво кара нещата да се движдат и да се чувстват... Сещаш се, нали?
Аз викам да си поискам обяснение...
Ами то е толкова елементарно, че си нямаш и идея, но щом си рекъл.
За да се движи едно нещо във въздуха, приемаме, че въздуха е околната среда и обхваща всякакъв тип места, то трябва да има минимална плътност 1, 44 гр/см3 и от там, че всяко нещо със моларна маса над 16 и минимална плътност 1, 44 гр/см3 е забележимо за човешкото око, защото тази плътност е достатъчна за да го анализираме като нещо, което виждаме. Нещо, което има плътност по - голяма от 1, 43 гр/ см3, предполагам си представяш дали може да е душата ти...

Liar
03-20-2009, 17:40
Ясно,благодаря ти за разяснението.Явно е невъзможно с човешко око да види нещо като душа,спомням си и,че на някоя от задните страници беше обяснено пречупването на светлината,което също е доказателство,че тези,които твърдят,че виждат или са видели духове не са се сблъскали с нещо реално.
Остават въпросите за сънищата,споделени ми от мои близки хора,които разбира се няма как да споделя,но не е и това единствения случай.Въпросните сънища са били с мъртви хора,които се опитвали да ги предупредят за определена случка(не в прав текст обаче),най-интересното е,че са били прави,странни съвпадения.Може би в сънищата сме способни да виждаме неща,които с очите не можем?
И понеже се е заформил въпрос "има ли душа или не",преди малко прочетох за метода Силва,провокирана от една друга тема.Е,не значи ли това,че има нещо,която управлява мозъка и той не е източникът на всичко?Ще ми е интересно да чуя мненията ви.

Soy_tu_mujer
03-22-2009, 22:35
Както някой досега каза - психика. Това е вътре в нас - това, което ни предава чувства, емоции, вяра и това, което ни дава възможност и избор да решим какви да сме - добри или лоши.

Kman
03-23-2009, 12:40
It's all in your head!

MoMoXiXi
03-23-2009, 19:39
Ами аз си я представям като... свободата, която получават хората, възможността да избират, да живеят, да бъдат обичани, да съществуват. Нещо като мозъка на чувствата ни. Душата се очаква да бъде естествена, неподправена, импулсивна, ако щете царство на доброто, т.е. възвишена. Някъде бях чела "идеалът, който притежава смисъл, достатъчен, за да оправдае живота на човека". Чувствата, които поражда са вдъхновението на живота и умение да чувстваме. Или поне би ми се искало всичко да е розово. 8-)

lsd43
03-23-2009, 21:06
Представям си я ,като светлина,много ярка и излъчваща топлина.

lovec
07-20-2009, 15:13
не си я претставям никак

backiss
12-04-2009, 22:21
Душата според мене няма форма. Тя е резултат от начина ни на мислене

TuAF
12-05-2009, 11:51
Думата "душа" се използва вместо психика. Всички чувства, емоции и разбирания са в корена на психиката - мозъка. Той влияе на нашите емоции и и чувства. Душата е една празнина (физичека) и се съхранява в мозъка, който ръководи всичко в нас.

Таман си мислех как да се изразя ;] .

Belair
01-13-2010, 15:18
Няма деша.Всичко е материално

Shia
01-13-2010, 16:40
Енергията,която задвижда цялото тяло.Малки частици "светкачки",които карат всичко да работи включително и мозъчната функция.Душата вижда през очите и контролира през сърцето.

Иначе може и да се опише с тази мистична енергия,която обикаля телата ти оцветена в жълто или лилаво.