PDA

View Full Version : Петиция в защита на полицай Митко Чавдаров



DiaboloS
09-30-2008, 18:08
Митко Чавдаров е обвинен от Военна прокуратура Сливен, че преди 4 месеца е превишил правата си, държейки се грубо и е малтретирал 6-ма цигани, които са скъсали българския национален флаг.

Действието се е развило в двора на училището в Бояджик около 2 ч. сутринта.
Циганите са се хванали на бас кой пръв може да скъса флага на 3-метровия пилон. /източник news.bg/

Действие предприето за да предпази национален символ от посегателство не може да се счита за престъпление, защото чл.108 (2) постановява:

(Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който по какъвто и да е начин опетни герба, знамето или химна на Република България, се наказва с лишаване от свобода до две години или с глоба до три хиляди лева.


ТОВА АКО Е ПРАВОВА ДЪРЖАВА... АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА НЕ СЪМ ЧАСТ ОТ НЕЯ!

Да подкрепим макар и само морално полицаят дръзнал да защити националният символ на България - знамето!!

http://www.bgpetition.com/porugavane-na-bylgarskoto-zname/view.html

Diam0nD
09-30-2008, 19:27
подписах ,макар че от това бгпетиция няма никаф ефект май май

petet
09-30-2008, 20:45
И какво ще стане с тази петиция?!

DiaboloS
10-01-2008, 17:01
Вашето мнение е важно!

petet
10-02-2008, 10:42
Ми ок,ама то в България има милинои петиции и от 200 000 сигурно поне 1 стига до цел,така че....поредната жалка безсмислена работа,което е жалко де.Подкрепям тези полицаи,а не полицейското общество в България!

DiaboloS
10-02-2008, 19:09
Ми ок,ама то в България има милинои петиции и от 200 000 сигурно поне 1 стига до цел,така че....поредната жалка безсмислена работа,което е жалко де.Подкрепям тези полицаи,а не полицейското общество в България!

:) Точно

Lucho
10-02-2008, 19:31
Подписах петицията...дано има смисъл :)

kristo
10-04-2008, 21:17
Подписах, макарче и аз не вярвам от това да произтече някакъв положителен ефект, но все пак е важно да изразим гражданската си позиция и подкрепа за този достоен български полицай. Ето и какво написах в петицията:
Твърдо подкрепям действията на този полицай, който достойно е подкрепил българщината с действията си и съвсем заслужено е хвърлил един бой на тези цигански отрепки, които са си позволили да се гаврат с националния ни флаг! Трудов лагер за такива измет, да бачкат там няколко години, та да им дойте акъл в простите кратуни! Да разберат, че така не може да се прави, това не им е Циганистан! Но май за огромно наше съжаление все повече става точно така - циганите имат всякакви права в нашата държава, а ние нямаме право дори да се защитим и да защитим националното си достойнство!!! Срам, срам за всички тези отрепки в прокоратурата и властта, които обслужват антибългарски прояви като тази, един ден те ще си получат заслуженото от Българският народ като отидат там, където им е мястото - на бунището на историята и в затвора!!!