PDA

View Full Version : Cetebe



ElinoOor
09-30-2008, 17:59
та въпросния витамин Ц е в една такава жълта капсула и въпроса е направо с капсулата ли да го пия или не ? :-o

Harum_Scarum
09-30-2008, 18:13
та въпросния витамин Ц е в една такава жълта капсула и въпроса е направо с капсулата ли да го пия или не ? :-o
В една опаковка - 3 или 6 блистера с 10 капсули всеки.

ПОКАЗАНИЯ:
Профилактика и лечение на витамин С дефицит. подържане на естествената резистентност на организма към инфекции. Намаляване тежеста и продължителноста на простудните заболявания.

Нуждите от витамин С се увеличават при:
- бременност и кърмене
- пушачи
- вазрастни над 65 год.
- хора, страдащи от недохранване или на небалансирана диета
- редовна употреба на алкохол

Противопоказания са алергия към някоя от съставките, оксалатна уролитиаза, таласемия и хемохроматоза.

Cetebe представлява капсули с удължено освобождаване, една капсула е достатъчна за подържане концентрацията на витамин С в продължение на 8-12 часа.

ДОЗИРОВКА:
Една или две капсули дневно (една капсула на 12 или 24 часа).

При предозиране е възможно да се наблюдават временна осмотична диария, оксалатни камъни в бъбреците и др.
Лечението е симптоматично.
За тая раута има гугъл : ))

ElinoOor
09-30-2008, 18:18
начи в тая жълта капсула има некфи бели топчета и пак питам направо с капсулата ли да го пия или .. ъъ да ги извдя и така да ги пия 8-)

Harum_Scarum
09-30-2008, 18:21
начи в тая жълта капсула има некфи бели топчета и пак питам направо с капсулата ли да го пия или .. ъъ да ги извдя и така да ги пия 8-)
Щом като дозировката е по две КАПСУЛИ дневно начи пиеш цялата капсула ;)

Zahal4ity
09-30-2008, 18:22
начи в тая жълта капсула има некфи бели топчета и пак питам направо с капсулата ли да го пия или .. ъъ да ги извдя и така да ги пия 8-)
Как ще го изваждаш от капсулата, бе? има си листовка, там е написано че НЕ СЕ ВАДИ СЪДЪРЖАНИЕТО ОТ КАПСУЛАТА, ако го изкараш нали няма вече да е със "продължително освобождаване"? пие се така - цяло, знам гадно е, трудно е да го глътнеш тва парче (така да кажа) повдига ти се ама....има известна полза! няма да го вадиш от капсулата, не е хубаво! аа и още нещо - бързо да го гълташ щото се размеква тая капсула в устата ти абе с една дума неприятно е!

ElinoOor
09-30-2008, 18:24
че аз взех само един блистер следователно нямам листовка.. :D както и да е мерси.. :) :-D

Zahal4ity
09-30-2008, 18:26
еми не оточняваш аз откъде да разбера колко блистера имаш! моля, др път пак :P

Sigrina
10-01-2008, 13:24
Пие се цялото.
И ти препоръчвам да си купиш разтворим витамин Ц, но не български.
На мен лично ми е много по-добре с него :)