PDA

View Full Version : Кофти възпаление.. :(



evilkaAaAa
09-30-2008, 20:20
Здравейте! Предварително се извинявам, ако темата ми не е в правилният раздел.

Та значи в началото на септември си направих две дупки на лявото ухо. Лошото е, че сега се получава нещо като възпаление. (Не знам дали наистина е такова) Постоянно ми се образуват корички на дупчиците, а когато ги махна и опитам да си сложа обеци изпитвам болка. Въпросът ми е много кратък: Някой може ли да ми препоръча някво кремче или каквото и да е, с което да ги мажа, за да изчезне това уж възпаление? :)

Anf3tamin4o
09-30-2008, 20:28
Пробвай с крем Здраве може и да стане :)
Той е против кожните раздразнения

К.Димитров!!

Nin4e_to
09-30-2008, 21:25
Az sushto imah takav problem. no mislq 4e ne trqbva da slagash krem zdrave, s napoeno pamu4e s rakia gi promivai i shte ti mine. :grin:

jiliboni
09-30-2008, 22:04
hmm.. ne e stra6no i na men mi se e slu4valo .. samo ne slagai drugi obeci osven medicinskite promivai s kislorodna voda i moje da si vzeme6 edno krem4e- Gentamizin .. ot nqkoq apteka .. struva okolo 2 i 50 i ot nego 6te ti mine mn byrzo :))
oba4e v nikakyv slu4ai ne slagai rakiq ili spirt .. :))))

Harum_Scarum
10-01-2008, 06:06
hmm.. ne e stra6no i na men mi se e slu4valo .. samo ne slagai drugi obeci osven medicinskite promivai s kislorodna voda i moje da si vzeme6 edno krem4e- Gentamizin .. ot nqkoq apteka .. struva okolo 2 i 50 i ot nego 6te ti mine mn byrzo :))
oba4e v nikakyv slu4ai ne slagai rakiq ili spirt .. :))))
И моите бяха така ама ги мазах с силицилов спирт и минаха : )

DeCuTo0
10-01-2008, 06:08
i az imah takyv problem ... probih si uhoto gore na hru6tqla i mi se vyzpali uhoto i se naloji da mahna obicata za6toto ni6to ne pomogna ... :o ima edno gel4e gentamicin mislq 4e be6e probvai s nego moje i da stane

evilkaAaAa
10-01-2008, 08:16
Благодаря ви, много за отговорчетата :-) :grin: :grin: :grin:

tedi_96
10-01-2008, 09:59
i az taka bqh kogato si probih ushite.
no kosmetichkata koqto mi probi ushite kaza che sluonkata e nai dobriq nachin da dezzinfektirash i promiesh napluochvash si prascheto leko zad ohoto hem ti uspokoqva bolkata a korichkite sa savsem normalni razbira se ako si si gi probila na skoro. :)

Harum_Scarum
10-01-2008, 11:11
i az taka bqh kogato si probih ushite.
no kosmetichkata koqto mi probi ushite kaza che sluonkata e nai dobriq nachin da dezzinfektirash i promiesh napluochvash si prascheto leko zad ohoto hem ti uspokoqva bolkata a korichkite sa savsem normalni razbira se ako si si gi probila na skoro. :)
Има ефект само сутрин преди да си станала и да си се измила ;)

Sigrina
10-01-2008, 13:14
1. Всяка вечер изчиствай дупчиците с памуче, напоено със спирт.
2. Купи си Бивацин спрей. Пръскай го както е оказано на опаковката. Струва м/у 11 и 16 лева.
3. Слагай само медицински, или златни обици в следващите 2-3 седмици.
Успех :)

anonimencho
10-02-2008, 15:22
На мен това също ми е проблем доста гаден. Все като нося обици се образува жълтеникаво-бяла коричка около пробитото место. Омръзна ми вече е ставало около 4-5 пъти и не нося обици. Обаче при мен проблема е по различен щото когато ми се вазпали уж ухото обиците не могат да се махнат без медицинска помощ :(

batkodoki
10-02-2008, 15:49
Здравейте! Предварително се извинявам, ако темата ми не е в правилният раздел.

Та значи в началото на септември си направих две дупки на лявото ухо. Лошото е, че сега се получава нещо като възпаление. (Не знам дали наистина е такова) Постоянно ми се образуват корички на дупчиците, а когато ги махна и опитам да си сложа обеци изпитвам болка. Въпросът ми е много кратък: Някой може ли да ми препоръча някво кремче или каквото и да е, с което да ги мажа, за да изчезне това уж възпаление? :)

точно си е възпаление!

никаква кислородна вода и никакъв крем "здраве"!

отиваш до някоя аптека и купуваш туба "гентамицин-крем".

нанасяш малко от него на вътрешната страна на предмишницата. ако след 24 часа няма явления на алергична реакция - махаш обиците, обтриваш ушетата с памуче натопено в спирт. дезинфекцираш и обиците.
опъваш добре ухото, долепяш силно до отвора тубичката с крема и
изтискваш малкко количество от него двустранно на всеки отвор.
обираш излишния крем.
обмазваш с кремчето часта на обиците, която влиза в отворите.
поставяш ги така обмазани с въртеливи движения.
веднъж на ден повтаряш процедурата.
след няколко дни възпалението следва да стихне и след седмица ще се изгради нормална епителна тъкан в травматичния канал.

много важно!!!
всичко това САМО ако си категорично сигурна, че НЕ си алергична към препарата или материала на обиците!

ra4ence
10-02-2008, 15:54
А какви обици си носила? На мен така ми се получи от няколко слагания на обикновени метални. След като спрях да ги нося и започнах само златни вече нямам никакви проблеми.

dimanushka
10-02-2008, 17:01
mi zna4i na men mi be6e stanalo taka naskoro ... kazaha mi sutrin kato se subudi6 predi da qm da si maja rani4kata s slunka... ili puk da si izecpq maslina na rani4kata... i sega se o[pravih ama mn mn ne gi spazvah teq ne6ta. probvai i dano da zazdravee

evilkaAaAa
10-02-2008, 19:51
А какви обици си носила? На мен така ми се получи от няколко слагания на обикновени метални. След като спрях да ги нося и започнах само златни вече нямам никакви проблеми.

Носих до преди няколко дни обикновенни метални, каквито си носила ти. Всъщност мисля, че целия проблем идва от там. Вчера си взех от аптеката "Гентамицин" и ще се мажа докато отмине. :)

Harum_Scarum
10-03-2008, 05:09
А какви обици си носила? На мен така ми се получи от няколко слагания на обикновени метални. След като спрях да ги нося и започнах само златни вече нямам никакви проблеми.

Носих до преди няколко дни обикновенни метални, каквито си носила ти. Всъщност мисля, че целия проблем идва от там. Вчера си взех от аптеката "Гентамицин" и ще се мажа докато отмине. :)
На мен пък от сребърната ми набра ухото, слоижих обикновенна теникиика и ми мина 8-)

get_nasty_
10-04-2008, 06:29
imah syщия проблем даже ухото ми се беше подсякло...вари до аптеката купи си рем който се казва "цинкова маз" звучи гадно о не е бяло кремче без аромат...мажи си ухото редовно и ще ти мине след тва постой с медицинските обеци и си готова :) :)

mumiikataa
10-04-2008, 06:48
Можеш да промиваш с кислородна вода и да мажеш с Гентамицин.Минава много бързо.

sexy_baby_originale
10-04-2008, 09:18
Когато си сваляш обиците ги слагай в спирт за около 1 минутка, за да се дезинфекцират. Можеш да сложиш спирт и около дупчиците, стига да не те щипе.