PDA

View Full Version : пак английски ;(;(;(



TheForbiddenOne
10-01-2008, 13:54
здравейте :) ..Аз съм в 7 клас но започнах да уча езика от 5 клас :( ..сменяхме учители ..и някой бяха не токлкова добри....но това е друг въпрос :) ..та сега сме при поредния нов учител и нали знаете ..1вото впечатление е най-важно :-o ..та имаме едно упражнение с картинака и къща и едно момиче,което трябва да я опише..та аз направих каквото мога и искам тези от вас,които могат да ми помогнат да ми кажат какви са ми грешките :-) :-) :-)
ето го и текста... There are three floors.In a first floor there are four rooms and swimming-pool.There is a livingroom,kitchen and diningroom.In a second floor there are two bedrooms and bathroom.In the third floor there is my bedroom and my sister`s bedroom.There is a big terrace,livingroom and bathroom too.

mersi predvaritelno :-) :-) :-) :-) :-) :-)

lenito_sf
10-01-2008, 14:02
There are three floors.On the first floor there are four rooms and swimming-pool.There is a livingroom,kitchen and diningroom.On the second floor there are two bedrooms and bathroom.On the third floor there are my bedroom and my sister`s bedroom.There is a big terrace,livingroom and bathroom too.
tova e mai4e 8-) :)

Bianca
10-01-2008, 15:29
There are three floors. There are four rooms and a swimming-pool on the first floor. There is a livingroom, a kitchen and a diningroom. There are two bedrooms and a bathroom on the second floor. There is my bedroom and my sister`s bedroom on the third floor. There is a big terrace, a livingroom and a bathroom, too.

Когато има there is или there are, обстоятелственото пояснение отива на края, като в случая с on the .... floor.
На Ленито не е най-вярна поправката, първо заради това, което казах по-горе и второ, защото когато изброяваме повече съществителни, избираме дали да е there is или there are по това какво е ПЪРВОТО съществително от изброените. Ако е в единствено число-there is, ако е в множествено-there are. :) А тя не е спазила това правило..

sladur4etyYy
10-01-2008, 15:31
There are three floors.On the first floor there are four rooms and a swimming-pool.There is a livingroom, a kitchen and a diningroom.On the second floor there are two bedrooms and a bathroom.On the third floor are my and my sister`s bedrooms.There is a big terrace,a livingroom and a bathroom too.

тоя определителен член за нищо го нямаш 8-) а предпоследното изречение малко ти го промених щото ми звучи по-вярно сега 8-) аз мисля, че е така, ако някой е по-знаещ, да пише :D

p.p. току що видях поправката на Hit, da наистина тряа on the еди кой си floor da e в края на изреченията. оправи го че не ми се пише

LoupGarrou
10-01-2008, 16:16
Въпрос:Трябва ли да се водите по картинката и да описвате точно дадената къща или вие трябва да си измислите някаква къща и да я опишете ?Ако трябва ТИ да си я измислиш ти предлагам да впрегнеш малко въображение и да понапишеш повече,понеже това ми се струва много малко и едва ли ще направиш добро впечетление с него :) .Ние миналата година имахме да описваме къща и моето описание излезе повече от 1 лист ...

Но,ако трябва да опишеш точно по картинката и не са показани много неща вече ти си знаеш колко и какво ти е дадено :).А поправката вече са ти я направили :)

TheGirlNextDoor
10-01-2008, 18:25
наистина ако сама го измисляш е малко посничко...ама ако е картинка..вече ти го поправиха :)

BurningDesire
10-01-2008, 19:08
Текста, така както ти го поправиха в горните коментари преди мене е граматически правилен, но лексиката е общо взето грубовата и тромава, начина на изразяване не е типично английски, ами малко побългарен. Не мога да ти го поправя, защото ме е страх да не разваля смисъла, щото не знам каква рочно картинка описваш, ама мисля, че като за 7 клас става.

bishop
10-01-2008, 21:00
Текста, така както ти го поправиха в горните коментари преди мене е граматически правилен, но лексиката е общо взето грубовата и тромава, начина на изразяване не е типично английски, ами малко побългарен. Не мога да ти го поправя, защото ме е страх да не разваля смисъла, щото не знам каква рочно картинка описваш, ама мисля, че като за 7 клас става.

даде обаче автор/ът/ката спомена че учи от скоро езика и че описва картинка. едва ли е в състояние да напише 180-220 думи (ниво CAE) съчинение, което на вс отгоре да звучи като писано от native speaker.

LoupGarrou
10-01-2008, 23:23
Ъъъъ две години са достатъчни мисля ...Е то зависи от човека де,но щом аз можех да го направя,а изобщо не учех,значи би трябвало и тя да може ...

5StaR
10-02-2008, 01:38
there se povtarq 1000 puti