PDA

View Full Version : Пренебрегнати :[



moonlady
10-02-2008, 11:04
Според вас честно ли е , от 1-ви до 7-ми клас да се дават безплатни учебници .. а на по големите да няма и да ни карат да даваме сумати пари за дебели книги който тъка си остават не отгърнати :o ..

metaxa
10-02-2008, 11:41
Ми като не ги отваряш за какво си ги купуваш :-o

mynichka
10-02-2008, 11:49
Никой не те задължава да си ги покуваш ..като не искаш недей

GbSy
10-02-2008, 11:49
Aми разбира се, че е тъпо и абсолютно нелогично, защото колкото повече растеш, толкова по-скъпи стават учебниците.
Аз сега съм седми клас и намазах една година, както беше и когато направиха учебниците безплатни до четвърти клас, когато трябваше да съм четвърти. Сигурно ще направят учебниците безплатни през цялото образование, когато съм дванайсти.
Обаче има и нещо друго.
Първо, безплатните учебници не са толкова добра алтернатива, защото по тях след мен ще учат още три години деца, представете си след три години мачкане, подхвърляне, захабяване на какво ще заприличат тези учебници и направо ще ги е срам децата да ходят с тях. А и ако ги скъсаме без да искаме, трябва да ги заплатим в стойност три пъти на цената, тоест към 30 лева на учебник... ПФ!!! :shock: :?
Второ, аз пари за учебници не съм дала, но съм дала 100 лева за други глупости от типа на помагала, учебни тетрадки, тетрадки, химикали, ученически пособия, сборници и какви ли още не глупости.
Трето, то образованието въобще не е добре, но това е друга тема... Даже си личи и от поста на авторката - "даваме сумати пари за дебели книги който тъка си остават не отгърнати... " - не стига, че си го написала леко неграмотно, а ми и си оставали неотгърнати, ами така е, защото днешното поколение вместо да седне да учи, си клати краката по кафенетата, чуди се как да се нагласи за дискотека и какви цигари да си купи. От НАС, само от нас зависи дали ще учим или не. Като няма да отваряш учебник, защо го купуваш... :?

tItEufFf
10-02-2008, 12:50
Тук във Франция ни ги дават безплатно. И после плащаш някаква сума на края на годината, в зависимост от това в какво състояние си ги върнал. Ако са добро, нищо не се плаща. Моите учебници всички са запазени. Личи си, че са позлвани, леко захабени. Но общо взето са в много хубав вид. Не знам, тука всички ги пазят... Ама във България не ми се вярва ВСИЧКИ да го правят. Все някой ще каже "Е, той тати има пари, за ко да ги пазя" :?

Sensuality
10-02-2008, 13:49
Ми като не ги отваряш за какво си ги купуваш :-o

ValzZi
10-02-2008, 13:57
Ми като не ги отваряш за какво си ги купуваш :-o
+2

it_ends_tonight_
10-02-2008, 14:29
Че сме яко прецакани - така е ;] Ама тея дет не си ги отварят нямат право на глас.

asasfdf
10-02-2008, 14:35
при мен ако си три пъти без учебник отиваш на съвет ;p
ама пък не е задължително да продължавате обучание след седми клас, тва тука сигурно се счита за лукс и са преценили, че човек може да си намери сам учебници..

simba007
10-02-2008, 17:09
obrazovanieto uj bilo bezplatno!!! da be az potkrepqm avtorkata na temata super typo e s teq u4ebnici am koi me pita

VerryBerry
10-04-2008, 18:12
Ми като не ги отваряш за какво си ги купуваш :-o
+2

porky
10-04-2008, 18:16
ми кат си ги купиме и след някоя и друга година ще отидат за тоалетна хартия 8-)