PDA

View Full Version : Свързване на рутер към интернет --- ПРОБЛЕМ



SHEMKOV
10-02-2008, 14:59
Здравейте на всички!!!!
Значи купих си рутер ето го и него:

http://www.pixmania.com/si/uk/597436/art/linksys/wrt54gc-eu-compact-54-mb.html?srcid=8169&aftrack=TXpJNU96RXhNVGMxOzEyMjI5NTg4Njg7

обаче сега проблрмът е свързването. от техномаркета ми казаха да звънна на доставчика ми на интернет и да им кажа да ми сменят мак адреса. Звъннах и от там ми казаха, че трябва да продиктувам мака на рутера но не можах да го открия, как мога да го открия ???? и после ми казаха че освен това имало и много други настройки който да се правят и ако те ги правят ще ми вземат 20лв. Честно казано не ми се дават 20лв точно на тях и за това Ви моля за съдействие!

1. как да открия мака на рутера ?
2. какви са тея толкова сложни настройки?

Поздрави на всички във форума smile.gif

SHEMKOV
10-02-2008, 16:19
То е обяснено но е на англииски език :(

Значи казвам само да ми сменят мака и тва е после си го свързвам както си ми е и е това така ли? или пак нещо не съм разбрал? :-D

Lav40
10-04-2008, 22:19
1.За къф чеп да им диктуваш мака,като той им излиза и ако си мръднат задниците могат да го видят и сменят в базата им данни...
2.Повечето рутери могат да приемат мака на лан картата на компа ти(разгледай за Clone MAC в настройките за рутера)=>да не се налага да се сменя...
3.Виж настройките на компа ти които са въведени,след това следвай инструкцийте на рутера и си ги въведи....

MajeStic
10-05-2008, 07:49
Я си кажи точно модела на Linksys рутера, защото не мога да влизам в онази страница нещо и ще мога да ти кажа от къде да си провериш MAC адреса.
Въпреки, че ако тези, към които си бяха по-сериозна фирма щяха да ти разберат сами МAC адреса, а не да те питат теб...или просто е бил някой необразован на телефона говорейки с теб:]

SHEMKOV
10-06-2008, 19:59
няма проблем , вече го оправих дадох му да копира мак-а от компа и всичко е ток :) мерси на всички които ми отгожориха :)