PDA

View Full Version : Противозачатъчни!



princesa_viki
10-03-2008, 08:55
Здравейте!Надявам се в този сайт да са останали още свестни хора.Предполагам,че са на изчезване :)
Ще помоля всеки,който реши да отговори на това,което ще попитам,да го прочете цялото.
Имам проблем с яйчниците и ходих на гинеколог.Предписаха ми противозачатъчни,защото те помагали.Името им е Линдинет 30(Lindynette 30).В указанието са посочени страничните ефекти от хапчетата,но никъде не видях това,което при мен се получи.Откакто ги пия,са минали 12 дни.Преди 6 дни някъде косата започна да ми се омазнява много бързо,а косата ми по принцип я миех на 3 дни.Сега всеки ден я мия,защото много бързо се омазнява.
Отделно кървенето,което си го пише в указанието.
Ето го въпроса ми-някой пил ли е тези хапчета,няма значение за противозачатъчно средство или не и какви странични ефекти са се появили.
Благодаря!



Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

Ico_
10-03-2008, 09:04
Би трябвало да знаеш, че няма опща диагноза за всички.Това, че някой е имал някакъв проблем не означава, че щше го имаш и ти и обратното.Единственото правиелно решение е да се посъветваш с гинекологът ти, който да прецени дали да смени хапчетата

BaBy_bS
10-03-2008, 09:20
защо за по-лесно се звъннеш или направо не отидеш до гинеколога си :o :-o

darla
10-03-2008, 09:21
Mila,s udovolstvie 6te spodelq opita si ot hap4etata s teb.
Pila sum po lekarsko predpisanie pone 4 vida protivoza4atu4ni...Diane 65 ili 35 mai bqha ednite,6te te izluja i o6te 2 vida za sujalenie ne pomnq imenata.Do predi 2 meseca pak po lekarsko predpisanie pih Yasmina.Ot absolutno vsi4ki polu4avah kruvote4enie postoqnno-no ne taka,kakto e normalno-purviq mesed da prokurvi6 za izvestno vreme,posle kogato se pada po4ivkata ot hap4etata rti idva i ve4e na tam vsi4ko e normalno...az prez cqloto vreme si bqh s obilno kruvite4enie.Posledno opitahme s Yasmina,doktora mi kaza,4e te sa nai-nisko dozirani i ne bi trqbvalo da imam problem s tqh-uvi,su6toto,3 meseca postoqnno s tam,pon ili prevruzka!Nakraq mi pisna i gi sprqh,ginekologa mi kaza,4e ima i momi4eta kato men,4iito organizum prosto ne moje da prieme hormona,sudurja6t se v hap4etata i 4e nqma smisul pove4e da izprobvam kakvi li ne.Nadqvam se pri teb da spre kruvote4enieto,a otnosno maznata kosa-na sestra mi zapo4na da i se omaznqva sled na4aloto na priema,no sled mesec-dva,kogato organizma e4e svikna qvno s hormonite,problema iz4ezna.Pojelavam ti i na teb su6toto.

Yallama
10-03-2008, 09:36
абе вярно ли е че страничен ефект на противозачатъчните може да бъде напълняване ?

mynichka
10-03-2008, 09:39
не съм ги ползвала

hottie
10-03-2008, 11:29
Здравей, не пишеш какъв проблем на яйчниците имаш? Да не би да са поликистозни?
Аз лично съм пила няколко вида противозачатъчни хапчета. Кървене не съм имала.Никакви странични ефекти, но при всеки е индивидуално. Шри някои страничните ефекти се получават само в началото. Така, че ако искаш изчакай месец-2 и ако няма подобрение отиди пак при лекарят ти и ги сменете. Най-добре за този случай е да се пуснат едни хормонални изследвания - така се определя най-точно кой вид хапче е за теб.
Но щом имаш проблеми с яйчниците предполагам, че вече си си изследвала хормоните?

darla
10-03-2008, 14:31
абе вярно ли е че страничен ефект на противозачатъчните може да бъде напълняване ?

edno vreme se govore6e takova ne6to,no ot godini nazad e dokazano,4e tova ne se slu4va!

princesa_viki
10-03-2008, 17:25
Би трябвало да знаеш, че няма опща диагноза за всички.Това, че някой е имал някакъв проблем не означава, че щше го имаш и ти и обратното.Единственото правиелно решение е да се посъветваш с гинекологът ти, който да прецени дали да смени хапчетата

А ти би трябвало да знаеш,че оБщо се пише с "Б"
BaBy_bS ще ходя другата седмица,но се притеснявам и искам да видя при другите момичета как е било.
darla_f благодаря много за отговора. :-)
the_hottie нямам поликистоза.Имам киста на яйчника,но се пука и излиза нова.Лекаря каза,че не е поликистоза.А при мен кървенето е като зацапване само,но го има.
Когато отидох той само ме прегледа.Не ми правиха никакви тестове.Нищо!