PDA

View Full Version : Сега вече не я искам!



varvi_si
10-03-2008, 19:38
sladuri znam 4e ima mnogo temi,no iskah da spodelq ne6to...adski mi e krivo...4e mnogo iskah si dup4a papa...e napravih e...sega me boli...ne moga da klekna...kakvo da pravq ;( a koga moga se kapq(vzema du6)
i sqka6 ve4e ne iskam tazi obeca...tolkova 4akah i sega iskam da q mahna...o6te parviq den HELP PLS



Hарушена т.7
moderated by oth_fenka

girl_in_black
10-03-2008, 19:41
За това преди да се предприемат такива действия се обмислят добре, а не се правят,заради моментно хрумване.Ще чувстваш дискомфорт седмица-две, после би трябвало да мине, за къпане не знам.

slim__shadygirl
10-03-2008, 20:05
Сега те боли ма кат ти мине мн ши се кефиш :grin:

mishmula
10-03-2008, 23:05
Според мен си уплашена, защото не си очаквала такава реакция на тялото ти, но след като всичко изчезне ще и се радваш много.

Jamalska
10-04-2008, 00:22
За това преди да се предприемат такива действия се обмислят добре, а не се правят,заради моментно хрумване.Ще чувстваш дискомфорт седмица-две, после би трябвало да мине, за къпане не знам.
На мен повечето ми обици са моментно хрумване и за нито една не съжалявам.Все саси дупки.

Иначе да...нормално си е в началото да боли...а и после понякога се случва адска болка ама минава

varnen4e
10-04-2008, 08:57
И аз ще те посъветвам да си я оставиш, все пак си я искала.. поне изчакай да спре да те боли, за да видиш дали ще и се радваш. Ако след това не ти харесва как ти стои може да я махнеш. Според мен, това е най- доброто решение.

mynichka
10-04-2008, 09:05
боляло я ..е ти ко очакваш обица без никаква болка ..ем нестава :D и не боли чак толкова ..щом мен ме боли от някфо ущипване ..и всичко ..а обицата ми болеше леко ..поносимо !

ValzZi
10-04-2008, 09:15
ще те били само в началото не я махай..после ще съжеляваш че си я махнала а не че си си я направила :) :-)

Harum_Scarum
10-04-2008, 10:07
Пробиването
Задължително е да има достатъчно кожа, която да се пробие. Обикновено това се прави от горната страна, но има и различни вариации - кожата може да бъде пробита и хоризонтално, отдолу, отстрани и т.н.Пъпът се пробива само с игла. В някои козметични салони предлагат дупчене с пистолет, не се подлъгвайте от по-ниската цена и не си мислете, че ще ви боли по-малко. Напротив - дупченето с пистолет на която и да било част, освен меката част на ушите, крие много рискове от отхвърляне и инфекции.
Обиците
Има голямо разнообразие от обици, които могат да се сложат на пъпа. Като за начало се препоръчва халка или по-изчистена обица за пъп с две топчета. Материалите са титан, хирургическа стомана или P.T.F.E. Не се препоръчват златни обици за нов пиърсинг, защото печатът при тях се слага върху щифта на обицата, което пречи на нормалното заздравяване. След като пиърсингът ви заздравее, можете спокойно да сменяте обиците с каквито си пожелаете. И все пак, избягвайте евтините обеци от сергиите, никога не се знае какво могат да ви пробутат.
Заздравяването
Пиърсингът на пъпа е може би най-бавно зарастващият пиърсинг. Времето, необходимо за пълно заздравяване е от 4-5 до 9 месеца, но в накои случаи това може да отнеме и година. Този процес отнема толкова време, защото кожата на корема постоянно се движи и дрехите непрекъснато се закачат или докосват пиърсинга. Продължителността на заздравяването зависи от много неща - начина ви на живот, дрехите, които носите, организма ви, но най-вече от това дали ще се грижите правилно за пиърсинга си (за повече информация виж секция грижа за пиърсинга)
В началото (първите 1-2 седмици) пъпът ви ще изглежда нормално, но след това е възможно да почервенее и да започне да отделя лимфа (ще се образува коричка около обицата. Не се притеснявайте, това е нормално). Почиствайте я внимателно с кислородна вода. След 6 до 8 седмици лимфата ще изчезне и ще остане само червенината. Не спирайте да промивате пиърсинга си, докато не изчезне и червенината - тогава вашият пиърсинг ще е напълно заздравял.
И малко съвети:
Ако след като ви пробият ви сложат лепенка, махнете я след 5-6 часа и си вземете душ. Така по-лесно ще премахнете засъхналата кръв около обицата.
Къпете се всеки ден и използвайте антибактериален сапун, за да почистите пиърсинга.
Ако ходите на басейн или море, след всяко влизане във водата почиствайте пиърсинга с кислородна вода или физиологичен разтвор.
Не движете много пиърсинга през първите 2-3 седмици, раздвижвайте внимателно само колкото да премахнете коричките.
Не носете много тесни дрехи и се опитайте да избягвате синтетични материи, които "задушават" пиърсинга.
Не сваляйте обицата по време на процеса на заздравяване.
Не носете тежки натруфени обици по време на заздравяването.
Не се опитвайте да махнете обицата сами, отидете в някое студио и там ще ви я махнат.

Стига ли?

xxxSnowflakexxx
10-04-2008, 11:11
Сега те боли ма кат ти мине мн ши се кефиш :grin:

varvi_si
10-04-2008, 11:51
oh mai nqma da q mahna ;( ama toq ni6to ne mi obesni kvo da pravq ni6to...
imam nqkolko vaprosa:
koga da se izkapq
obi4kata sqka6 mi e vleznala v papa ddz,da q izdarpam li
kolko dena da nosq marli4ki i posle s kakvo da maja

ms mn sladuri :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Nadelina
10-04-2008, 12:14
Edna moq priatelka imashe sashtia problem, kogato si probi pypa. Ne hodeshe na diskoteka daje, zashtoto ot vibraciite na silnata muzika q boleshe. Ama mina, veche dosta godini si e s obecata i nqma nikakvi problemi. Ne znam koga si si probila ushite, ama i tam boli v nachaloto.

Jamalska
10-04-2008, 12:24
:shock: ти не се ли грижиш за нея?!Почистваш с кис. вода ако има кръв примерно,или с физиологичен разтвор.После слагаш антибиотик от рода на Гентамицин или Банеоцин...

varvi_si
10-04-2008, 12:32
:shock: ти не се ли грижиш за нея?!Почистваш с кис. вода ако има кръв примерно,или с физиологичен разтвор.После слагаш антибиотик от рода на Гентамицин или Банеоцин...

est 4e se grija,slagam si fiziologi4en(po4istvam q) no pitam koga da mahna marli4kite :S vzeh s i baneocin

N0_feAR
10-04-2008, 18:39
:shock: ти не се ли грижиш за нея?!Почистваш с кис. вода ако има кръв примерно,или с физиологичен разтвор.После слагаш антибиотик от рода на Гентамицин или Банеоцин...

est 4e se grija,slagam si fiziologi4en(po4istvam q) no pitam koga da mahna marli4kite :S vzeh s i baneocin
марличката се маха няколко часа след пробиването, няма смисъл да ти задушава пиърсинга. Можеш да се къпеш когато си искаш, няма да ходиш кирлясала зарад една обица. просто внимавай с шампоана и душ-гела. По време на къпане можеш да си мацваш пиърса с антибактериален сапун (например Сейфгуард) И първите 7-8 дена промивай с кислородна вода и антибиотик (банеоцина ще ти свърши работа) след това спираш кислородната вода и караш на физеологичен разтвор. В началото ще ти е малко дискомфортно , но след време кат свикнеш няма да ти прай никво впечатление.
Смятам че бях достатъчно изчерпателна.
Ай със здраве :)

Ag
10-04-2008, 18:40
Що не пита във форума за пиърсинг ;) Нали и там имаш рег ;)
Или щот те нахраниха... ;)

BrokenInnocence
10-04-2008, 23:23
Тц тц тц, като почнете с тея лигави кифленски истории... Ти като ходи да си пробиваш пъпа какво мислеше, че като ти мине игла през плътта ще гъделичка ли? Като не търпиш на болка няма да се занимаваш с такива неща, няма ли достатъчно много други "фешънски" истории, с които да се правите на много готини, че всяка втора почна да си дупчи нещо и после да скимти колко боляло...

А иначе... можеш да си се къпеш още същия ден след пробиването, разкарваш марлите , почистваш редовно и си готова.

varvi_si
10-05-2008, 09:04
Тц тц тц, като почнете с тея лигави кифленски истории... Ти като ходи да си пробиваш пъпа какво мислеше, че като ти мине игла през плътта ще гъделичка ли? Като не търпиш на болка няма да се занимаваш с такива неща, няма ли достатъчно много други "фешънски" истории, с които да се правите на много готини, че всяка втора почна да си дупчи нещо и после да скимти колко боляло...

А иначе... можеш да си се къпеш още същия ден след пробиването, разкарваш марлите , почистваш редовно и си готова.

ms,kefi me mn...prosto imah nqkolko vaprosa:) btw:ne sam fashion :) pravq go za6toto mi haresva,no nz to4no kak da se grija :) ms na vsi4ki :-P :-) ve4e ne sajelqvam 4e q imam :-P

sladkoto_imonche
10-05-2008, 16:19
off nem0ga da vii razbera...kfoo se probifate samo i sled 2 dena ve4e ne6tete piursinga...mii mislete malko we :x :x tct..to 6e bolii samo izvestno vreme ..ti kfo iska6 na purfiq den da ti mine li ?

tonitoo
10-06-2008, 19:05
Първите дни много боли,но после ще мине...Една приятелка си проби пъпа сама и нищо и нямаше,така че споко...Само дано обицата да е хубава да не е някаква тенекийка,защото може да се възпали...А и си мажи пъпа с някакво мехлемче за ранички!Айде успех :-P