PDA

View Full Version : потенето



xXx_xXx
10-03-2008, 19:51
ам...значи относно потенето не се потя мн,но не в това е проблема,защото не искам да се потя изобщо!Пробвала съм много дезедоранти и рол-он и сух и т.н. но все пак малко или мн се потя.И странното е,че когато сум си в къщи сама нищо ми няма и да тренирам и да тичам нищо...а като съм с някой нз...от нерви ли е какво е нз ама някви съвети?! :?

girl_in_black
10-03-2008, 19:53
Потенето е нормална реакция на организма.Няма как да не се потиш ИЗОБЩО.

crazygirl13
10-03-2008, 20:03
Ми всеки човек се поти по някой път и от притеснение ми къпи се редовно и ползвай повече рол-они и парфюми от тези наливните с капки защото са по-хубави и не се измерисват толкова бързо както обикновените имам предвит дезодорантите.

DeCuTo0
10-03-2008, 20:22
купи си от някоя аптека одорекс, но няма как изобщо да не се потиш

CocainCocktail
10-03-2008, 21:05
А предполагала ли си ,че као не се потиш ще умреш.
И друго пол оните ,стиковете и дезодорантите не са за спиране на потенето а просто да не лъхасх на пот

MostHated
10-03-2008, 21:20
спи на студено гола и няма се потиш!

Karin_Vall_Gabbriel
10-03-2008, 22:00
и аз за съжаление се потя..няма как... дори и такива специални чайове пих :D :razz: луда работа... не помага нищо :razz:

sScream
10-03-2008, 22:50
и аз за съжаление се потя..няма как... дори и такива специални чайове пих :D :razz: луда работа... не помага нищо :razz:

Чай против потене? ...звучи много С0оЛ :D:D

Karin_Vall_Gabbriel
10-03-2008, 22:54
и аз за съжаление се потя..няма как... дори и такива специални чайове пих :D :razz: луда работа... не помага нищо :razz:

Чай против потене? ...звучи много С0оЛ :D:D :razz: ми да :razz: намерих го в един магазин,пълен с билки/ майка ми кат го видя се спука от смях :razz:

mishmula
10-03-2008, 23:02
спи на студено гола и няма се потиш!

:D

snejana67
10-04-2008, 07:25
всеки се поти -така че спасение няма :D :D :lol:

perkele1914
10-04-2008, 08:33
яко пот и косми под мишниците майна
im lovin it!

Harum_Scarum
10-04-2008, 10:10
яко пот и косми под мишниците майна
im lovin it!
yeah :lol:

Harum_Scarum
10-04-2008, 10:14
Дезодорантите не са еднакви.
Те се делят на два основни типа - първите потискат отделянето на пот, а вторите променят аромата на вече издадения мирис. Към втория вид спадат повечето спрейове, стикове и рол-они. Те имат продължителност на действие няколко часа, потискат влиянието на бактериите и остават върху кожата като свежо и леко ароматно ухание. Дезодорантите от първия вид пък проникват в порите в дълбочина и потискат отделянето на пот. Те са предназначени за хора, които страдат от прекалено потене, за активно спортуващите и за тези, чиято работа изисква много движение. Тези дезодоранти са във вид на крем или гел, използват се в минимални количества и имат продължителност на действие от 24 часа до 3 дни.

Колко пъти на ден може да се посяга към дезодоранта?
Оказва се, че и това зависи от вида на продукта. Тези, които са под формата на ароматно тоалетно мляко, рол-он или стик могат да се използват многократно, независимо дали са на алкохолна основа, или не. При спрейовете обаче съществува риск от възпаляване на кожата при по-обилна употреба, така че в този случай е желателно продуктът да се използва веднъж или два пъти дневно.


Само с дезодорант може ли?
Не помага! Нужно е старателно измиване с вода и сапун, иначе от пръскането няма да има никаква полза, тъй като потта ще си остане.

Може ли да се използва дезодорант и през дрехите?
По принцип никой никого не спира да се пръска, както пожелае. Но през дрехите няма никаква полза, тъй като уханието не достига до кожата.


Обичайният дезодорант не бива да се пръска върху косата. От една страна, съществува опасност от увреждане на косъма. От друга - има риск при боядисване да се обезцвети постигнатият с толкова старание тон.

Никой не може да мине без ежедневен душ, при това поне два пъти. За да бъде запазено действието на дълготрайния дезодорант обаче, трябва къпането да става със сапун с неутрално pH 5,5. Изтриването на тялото да става с натурална гъба, а не синтетична. По принцип този тип продукти не се препоръчват за постоянна употреба. Желателно е те да се използват през топлите месеци, когато потенето е по-обилно, или в случаите на прекалено потоотделяне.

24white24
10-04-2008, 10:16
Най-ефикасното нещо е Одорекс от Аптеката, иначе редовно къпане(поне 1 път на ден) козметика и редовно сменяне на дрехите и можеш да позакърпиш положението ;)

mysterious93
10-04-2008, 11:25
е защо ти е да го спираш изцяло?в смисъл то за да се потим значи има защо.А иначе то като се къпеш и ползваш рол-ончета и дезедоранти не би трябвало да има проблем :-o

Dundy
10-04-2008, 11:34
е нали се сещате,че като се потите изхвърляте вредните в-ва.Ако н се потиш задържаш сичко в тебе ииии лошо.То дезодорантите си махат миризмата ,а аз поне не се потя толкова,така че не ми пречи толкова

summerlovee
10-04-2008, 14:43
Одорекса му е майката .. на мен много ми помогна :-P А иначе съм чувала за него, че потиска изпотяването на проблемното място и потта си излиза по други начини, през други места по тялото :P :)

xxxSnowflakexxx
10-04-2008, 19:44
Потенето е нормална реакция на организма.Няма как да не се потиш ИЗОБЩО.

xXx_xXx
10-04-2008, 19:52
a kakvo to4no e Одорекса i kak se izpolzva abe kajete koi kakvoto znae za tova ne6to :-D