PDA

View Full Version : Колко дявола могат да се съберът на върха на 1 игла?



sexy_baby_originale
10-04-2008, 09:41
КОЛКО ДЯВОЛА МОГАТ ДА СЕ СЪБЕРАТ НА ВЪРХА НА ЕДНА ИГЛА? :)




Дискутирайте!


*Текст с малък шрифт!
Точка 6 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

EarthShaker
10-04-2008, 09:42
ташак ли си прайш

PiruBloodz
10-04-2008, 09:45
:-o

cherinka
10-04-2008, 09:49
[i][b]Въпросът: Колко дявола могат да се съберат на върха на една игла на пръв поглед изглежда глупав или по-точно несериозен. При по-внимателното му осмисляне се пораждат няколко допълнителни въпроса. Преди всичко, щом въпросът опира до брой, трябва предварително да се уточнят някои параметри на иглата и на дявола.

На първо място: Каква е площта на върха на иглата (в кв.м, тъй като за момента е унифицирана SI). Втори въпрос: Какъв е размера на един дявол. Този въпрос е с по-висока сложност от първия. Първоначално трябва да се определи обема на един дявол, след това трябва да се уточни формата му - дали е правилна или неправилна обемна фигура. Ако е неправилна фигура, трябва да се уточни по какъв начин ще застане този дявол на върха на иглата, тъй като ни интересува каква площ се заеме, колко плътна ще бъде подредбата. Различните форми позволяват различна плътност на опаковката. Иначе казано, каква е средната площ, необходима за настаняването на един дявол.

Ще ви предложа моето виждане по този философски въпрос, нелишено от слаби страни, произлизащи предимно от трудностите, свързани с количествената оценка на основните параметри на двата обекта.



Първо: Колко кв. м е площта на върха на иглата?

Логичен отговор: Зависи от иглата. Вземете един комплект игли и ги измерете. Разликата между тях е сериозна в зависимост от вида на иглата и от степента на заостреност на върха. Значи трябва да се въведе унифицирана мярка, служеща за отправна система. За целта въвеждаме хипотетичния “стандартен водороден иглен връх”. Това ще представлява игла, чийто връх завършва с един водороден атом . Следователно, ако приемем водородният атом за сфера с диаметър 1

MostHated
10-04-2008, 09:50
колкото поискат

MostHated
10-04-2008, 09:53
[quote=cherinka][i][b]Въпросът: Колко дявола могат да се съберат на върха на една игла на пръв поглед изглежда глупав или по-точно несериозен. При по-внимателното му осмисляне се пораждат няколко допълнителни въпроса. Преди всичко, щом въпросът опира до брой, трябва предварително да се уточнят някои параметри на иглата и на дявола.

На първо място: Каква е площта на върха на иглата (в кв.м, тъй като за момента е унифицирана SI). Втори въпрос: Какъв е размера на един дявол. Този въпрос е с по-висока сложност от първия. Първоначално трябва да се определи обема на един дявол, след това трябва да се уточни формата му - дали е правилна или неправилна обемна фигура. Ако е неправилна фигура, трябва да се уточни по какъв начин ще застане този дявол на върха на иглата, тъй като ни интересува каква площ се заеме, колко плътна ще бъде подредбата. Различните форми позволяват различна плътност на опаковката. Иначе казано, каква е средната площ, необходима за настаняването на един дявол.

Ще ви предложа моето виждане по този философски въпрос, нелишено от слаби страни, произлизащи предимно от трудностите, свързани с количествената оценка на основните параметри на двата обекта.



Първо: Колко кв. м е площта на върха на иглата?

Логичен отговор: Зависи от иглата. Вземете един комплект игли и ги измерете. Разликата между тях е сериозна в зависимост от вида на иглата и от степента на заостреност на върха. Значи трябва да се въведе унифицирана мярка, служеща за отправна система. За целта въвеждаме хипотетичния “стандартен водороден иглен връх”. Това ще представлява игла, чийто връх завършва с един водороден атом . Следователно, ако приемем водородният атом за сфера с диаметър 1

perkele1914
10-04-2008, 09:56
ебати поста...:О

cherinka
10-04-2008, 10:07
то не е само тва. 8-)
то като почне да се разсъждава, да се вадят едни дълги локуми.. то толкова ти се затормозява мозъка докато го прочетеш, камоли - да го схванеш :(

c0rey
10-04-2008, 10:14
666 бе колко да са :D

SWASTICA
10-04-2008, 10:33
47 куадродецилиона, 463 тридецилиона, 561 дуодецилона, 123 индецилиона, 438 децилиона, 872 нонилиона, 588 октилиона, 449 септилиона, 221 секстилиона, 991 квинтилиона, 564 квадратлиона, 432 трилиона, 342 милиарда, 121 милиона, 769 хиляди 602 дявола.

sexy_baby_originale
10-04-2008, 13:59
хахахаха яко е дам...

проблема е, че няма дяволи... 8-)


напротив. има Сатана,няма Бог 8)

Всеки един от нас е малко или много Дявол... 8)

Bianca
10-04-2008, 17:03
Може ли някой да ми обясни какво общо имат дяволите с върха на иглата? :-o :lol:
По възможно най-елементарния начин, за глупци като мен. 8-)

cherinka
10-04-2008, 17:10
Може ли някой да ми обясни какво общо имат дяволите с върха на иглата? :-o :lol:
По възможно най-елементарния начин, за глупци като мен. 8-)
До колкото ми е известно, това е един от основните въпроси на християнството.
И аз не знам за какво иде реч, хем съм изчела толкова много неща, свързани с тая тема и пак и пак не разбирам нищо. Дори все още ми е чудно в какво се корени това, ама както и да е.
Теб ако те вълнува поне малко, пиши в гугъл тоя въпрос и ще ти излезе бая информация :)

cerise
10-04-2008, 17:47
откъде да знам :roll:

ScionOfStorm
10-04-2008, 18:05
Дяволите не се събират по игли.

TheWalker
10-06-2008, 15:43
Ако думата "Дявол" се употребява в преносно значение, то това могат да бъдат:

1. Разбира се, наркотици.
2.СПИН.
3.Сифилис.
4.Четвърта преносима по такъв начин болест.
5.Пета преносима по такъв начин болест.
6.Сигурно още няколко преносими по такъв начин болести.[/b]

LizZz
10-06-2008, 21:39
Ако думата "Дявол" се употребява в преносно значение, то това могат да бъдат:

1. Разбира се, наркотици.
2.СПИН.
3.Сифилис.
4.Четвърта преносима по такъв начин болест.
5.Пета преносима по такъв начин болест.
6.Сигурно още няколко преносими по такъв начин болести.[/b]
Тука вече става трудно, защото иглите имат дупка по средата и дяволите ще изпадат. 8-)

А и

Дяволите не се събират по игли.

KadifWerewolf
10-06-2008, 21:58
kolkoto macki mogat da sa suberat na varha na huq mi!

Fickle
10-07-2008, 19:34
Точно 2 и половина...

favor_91
10-07-2008, 21:18
Първо правило когато се договаряш с дявола:НЕ се договаряй! :-o

sexy_baby_originale
10-08-2008, 19:52
Ако думата "Дявол" се употребява в преносно значение, то това могат да бъдат:

1. Разбира се, наркотици.
2.СПИН.
3.Сифилис.
4.Четвърта преносима по такъв начин болест.
5.Пета преносима по такъв начин болест.
6.Сигурно още няколко преносими по такъв начин болести.[/b]

Това като отговор ми допада доста.Защото ако се погледне от тази гледна точка, спрямо предаваните болести по полов път има доста вярно.

SWASTICA
10-09-2008, 06:02
Всъщност има доста голяма логика.
Ако наистина се приеме презумпцията, че Дявола е пълната протиположност на Бог (най-голямото), то реципрочното на обема на Бог ще е размера на дявола. А в противовес щом Бог е най-голямото, то Дявола е най-малката съществуваща частица...

sexy_baby_originale
11-09-2008, 08:25
:) :) :) :) :)

мичка
11-09-2008, 13:31
[i][b]

За да определим обема на един среден дявол ще изходим от презумпцията, че дяволът е абсолютна противоположност на Бог. Следователно обемът на дявола ще е равен на реципрочната стойност на обема на Бог.

Колко е голям Бог?


съществува ли Дяволът,след като не знаем дали съществува Бог.?(че да тръгнем да изчисляваме реципрочната стойност на обема Бог :-o :shock: )Следователно след като не знаем с точност обема на Бог,не знаем дали тази реципрочна стойност се равнява на тази на Дявола.Много въпроси изникват ,а отговорите им не знае дали са отговори или просто ти замазват ума с тези цифри.
Единственото нещо ,което знаем че същесвува в пространството - това е иглата ! Просто една игла.
не знам тези изчисления ми се струват безмислени и излишни;

sexy_baby_originale
12-06-2008, 14:11
985692659865981659816519856,5 в период дяволчета,точно! :)


eхеее...

flowers_of_evil
12-07-2008, 13:32
Всъщност има доста голяма логика.
Ако наистина се приеме презумпцията, че Дявола е пълната протиположност на Бог (най-голямото), то реципрочното на обема на Бог ще е размера на дявола. А в противовес щом Бог е най-голямото, то Дявола е най-малката съществуваща частица...

А сега си представи едно обикновено човешко същество... Колко Богове и колко Дявола е способно да побере тогава,а? :D

MissBianka
12-07-2008, 15:17
:lol: :lol: :lol: колко позната тема................

Висши философски разсъждения... тцтцттцц...

SWASTICA явно и тук се засичаме ........

:lol:

UnaBletoLoVeU
12-07-2008, 17:51
985692659865981659816519856,5 в период дяволчета,точно! :)


eхеее...

Да, да, да, да, да :D Няма половинчати дяволи! :p
И не знам колко дявола могат да се поберат на върха на една игла, въпреки че съм склонна да поддържам доказателството на черинка, ама стигнах до извода, че небето е жена ;d

InnchetO
12-07-2008, 18:55
985692659865981659816519856,5 в период дяволчета,точно! :)


eхеее...

Да, да, да, да, да :D Няма половинчати дяволи! :p
И не знам колко дявола могат да се поберат на върха на една игла, въпреки че съм склонна да поддържам доказателството на черинка, ама стигнах до извода, че небето е жена ;d


Моля те разясни как стигна до този извод .. :-o 8-)

UnaBletoLoVeU
12-07-2008, 19:24
985692659865981659816519856,5 в период дяволчета,точно! :)


eхеее...

Да, да, да, да, да :D Няма половинчати дяволи! :p
И не знам колко дявола могат да се поберат на върха на една игла, въпреки че съм склонна да поддържам доказателството на черинка, ама стигнах до извода, че небето е жена ;d


Моля те разясни как стигна до този извод .. :-o 8-)

Ами не е ли странно, че винаги по баловете вали...точно когато всички са едни такива издокарани и само им трябва някой дъжд, за да се омажат и развалят. И да...точно тогава вали. Завист. А жените са тези, които завиждат. Това е на кратко. А, и плюс това то е единственото, което ползва океаните за огледало...

8-)

SWASTICA
12-07-2008, 20:02
:lol: :lol: :lol: колко позната тема................

Висши философски разсъждения... тцтцттцц...

SWASTICA явно и тук се засичаме ........

:lol:
М? оО

mitternacht
12-07-2008, 20:05
Mмм.. няма смисъл да се ограничаваме с размера само на нашата Галактика.Нека вземем цялата Вселена.
Та!Бог е цялата Вселена, а е прието, че тя е безкрайна (или много близко до безкрайността.Следователн , ако дявола е противоположността на Бог, той е много близо до безкрайно-малка частица.Следователно на върха на една игла (или на каквото и да е друго място) може да се съберат безкрайно много (или поне близко до тази сума) дяволи.
Представям си каква гъчканица би било.

_donna_
12-08-2008, 08:11
Дяволите не се събират по игли.

Хахах.
Ми да,те си разцъкват по барчета.

Колкото човека могат да се съберат в 76 в 7:30 сутринта. 8-)

InnchetO
12-08-2008, 08:14
985692659865981659816519856,5 в период дяволчета,точно! :)


eхеее...

Да, да, да, да, да :D Няма половинчати дяволи! :p
И не знам колко дявола могат да се поберат на върха на една игла, въпреки че съм склонна да поддържам доказателството на черинка, ама стигнах до извода, че небето е жена ;d


Моля те разясни как стигна до този извод .. :-o 8-)

Ами не е ли странно, че винаги по баловете вали...точно когато всички са едни такива издокарани и само им трябва някой дъжд, за да се омажат и развалят. И да...точно тогава вали. Завист. А жените са тези, които завиждат. Това е на кратко. А, и плюс това то е единственото, което ползва океаните за огледало...

8-)

Хаха 8-) Имаш право да ти кажа 8-) жените сме бахти животните понякога :D

_donna_
12-08-2008, 08:39
Да,нали знаеш ...винаги има място за още 30. :lol:

Riot
12-08-2008, 08:58
колко К*рви могат да се съберат на върха на един К*Р ?

Riot
12-08-2008, 09:09
сад

MissBianka
12-08-2008, 13:29
:lol: :lol: :lol: колко позната тема................

Висши философски разсъждения... тцтцттцц...

SWASTICA явно и тук се засичаме ........

:lol:
М? оО



нищо нищо..... айде :wink: