PDA

View Full Version : Голям проблем с венец :( ПОМОГНЕТЕ



Armeika
10-04-2008, 12:41
Здравейте! Имам проблем с венеца на предния ми зъб (долен) :( Проблема дойде от това че имах обеца на устната долната! Носих я около година казваха ми че ще имам проблеми но не ми се вярваше и така до момента в които... видях че венеца ми се е смъкнал на долу.... :( :-# Свалих обецата с надеждата да се оправи венеца но уви... :-# стана още по зле с времето се смъква още и още понякога кърви но рядко. Зъбчето ми леко се е изкривило абе кофти работа.... Ходих на зъболекар и тои ми каза че нищо неможе да се направи може само да ми отрежат ципата дето ми е на предните зъби но това ще предотвърти още смъкване няма да помогне за оправянето на венеца ми. Незнам какво да правя има ли хора с такъв проблем? Имате ли представа какво да правия? Трябва ли да ходия някаде другаде не на зъболекар? Много ви моля помогнете ми отчаяна съм :-# До колкото знам така в моята ситуация може да ми падне зъбчето не искам :-# БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА МНЕНИЯТА!!!

А... ДА и търсих в нета обаче нищо не намирам за това питам.... :-# ПОМОЩ! :-#

ThePowerOfLove
10-04-2008, 12:54
За да си по-сигурна с положението отиди и на друг зъболекар..

Armeika
10-04-2008, 13:16
За да си по-сигурна с положението отиди и на друг зъболекар..

Мдаа мисля това да го направя :(

Чакам още мнения...

Harum_Scarum
10-04-2008, 18:09
Как ще ти падне зъба,толкова лесно зъб падаа ли? А и отгоре на това защо си сигорна че е от обицата? И аз имам подобен проблем,но не сам си дупчила устната : )

Fx1
10-04-2008, 18:45
Задължително се консултирай с друг зъболекар и то не кой да е, а поразпитай за добър специалист в твоя град!
Не съм компетентна, но чак до падане на зъба не мисля, че може да се стигне, ако просто ципата на венеца се смъква - все пак коренът на зъба е два пъти по-дълъг от самия зъб!

mumiikataa
10-04-2008, 20:05
Има болест, при която се смъква венеца и зъбите се оголват.Това води до ужасни болки и не изглежда приятно.Пародонтоза се казва.
http://kolenicheva.hit.bg/Zabolqvaniq/images/parodontoza.jpg изглежда така.
http://atuleirus.weblog.com.pt/arquivo/piercing.jpg При теб предполагам е това.Съветвам те да се консултираш с още някой специалист...
Стискам палци!

Sigrina
10-04-2008, 20:39
Отиди на друг зъболекар. Има много възстановителни процедури за венци и зъби. Като физиотерапия ...
Също е хубаво с много добре измити ръце да си правиш масаж на венците по около 10 минути на ден :)