PDA

View Full Version : Нестандартна молба...



Celence
10-04-2008, 16:00
Хай, хай!
Темата ми не е особено умна, но все пак искам да видя дали можете да ми предложите някаква идея.. :)
Става дума за стая... Завършихме си вилата (дето я строим от... 7-8 г. :D ) и сега идва ред на моята стая да се обзаведе.. то ако си беше само една добре, но имам 2 стаи.. и всяка една е супер мъничка.. м/у тях има врата.. /трябваше да е свод, но естествено майка ми не разбрала за какво и говоря и с баща ми сложили врата *хед банг* (Гламава работа!!!!...) Как може на стаи 3х3,50, дето уж трябваше да е една , да сложат врата: @както и да е../ Получава се кофти ситуация.. И естествено от тука идва проблема, че едната стая няма как да се отоплява (а ако беше свод можеше!), защото комина минава само през едната... Това няма значение сега, трябваше да се оплача на някого xDD Ето картинка горе-долу как изглеждат стаите и къде съм замислила да има мебели: http://i37.tinypic.com/2q8vio5.jpg
Пускам темата , ако можете да ми предложите (ако се сещате) какви неща мога да си сложа в стаята - примерно някакви шантави работи, картини ще сложа 100%... не знам точно как да го кажа : D Примерно където ми е леглото съм си замислила да е някакви по-различно. Тоест , ако стените са бежеви, около леглото стените да са лилави примерно (нещо като собствено убежище хаха) , да има такива крушки дето са на кабел и са по много по ъгъла, да е облепено с плакати или някакви тениски с интересни картинки да са залепени наляво и надясно.. нещо от тоя сорт.. Дайте път на фантазията си :-D това ще ми е последната стая и искам да я направя някак различно.. естествено имам си идеи, но искам да видя дали няма да ми предложите интересни неща :) :) :)

OtherDimension
10-04-2008, 16:06
пфа .. аз си мислех, че ще предложиш групов секс

Celence
10-04-2008, 16:10
Много мислиш :-D

Seducti0n
10-04-2008, 16:16
Щом стаичките са тесни, би било добре да избереш по-светли цветове за стените, така оптически помещенията ще изглеждат по-просторни.

JahSoldier
10-04-2008, 16:31
И ваште ти дават в чисто нови стаи да лепиш неща по стените и т.н. ..
Късметлийка ..

Blab
10-04-2008, 16:33
В момента умувам над обзавеждането на моя(колко хубаво звучи) стая. Всъщност, измислила съм го вече:Д
Влизаш, 1-2 червени стени, евентуално някоя жълта(точно определено жълто, тъмно), ниско легло(почти на пода), бял топъл космест(:Д) килим, хартиени лампи, висящи над леглото, масивна бамбукова лампа(цяла вечност я мечтая), нощно шкафче(всъщност пън с чекмедже, предстои да ми докарат материала:Д), библиотека в ъгъла, китарата на скрина... Ако помещението ми беше по-голямо щях да сложа ракла под прозореца, такава висока, с възглавнички за облягане, на която да седиш да си пиеш чая, гледайки към Витоша...
От един сериал взех идеята за нещо като пано, малки керамични(аз използвам дърво) плочици с букви и знаци по тях... за стената. Всъщност, може да стане и с бебешки кубчета.
Много и различни завеси. Дебели пердета за прозореца.
Бих си нарисувала поне едната стена, но това ще го отложа във времето.

cherinka
10-04-2008, 16:56
Огледалото защо не го сложиш в по-малката стая?
Тъй като по външуи знам, че не е хубаво да се спи срещу огледало (както и да не се яде, но тва е друга тема).
Виждам, че гардероба ти е в по-малката стая.
Не си обмислял/а варианта вратите на гардероба да са ти огледални?

Bianca
10-04-2008, 17:47
ШкафТчета! :lol:
Аз иначе обичам да ми е по-просторно, не да е набутано с разни ненужни мебели. :-o

Romance
10-04-2008, 17:53
Вземи спрей и нарисувай стените (ако можеш де) ..ако не помоли някой.

FakePlasticTree
10-04-2008, 19:12
Да, и аз исках графити за предната стая (като имахме нов апартамент в България), но не намерих кой да ми направи.


Иначе сега много, много си харесвам стаята. Жълти стени (вдъхнових се от песента на Колдплей бтв и не само де..) Имам цветя (някакви гумени) на прозореца, залепят се за стъклото. Леглото ми е високо с бяла рамка, като старите и имам едно шкафче до леглото, бяло, пак в стар стил. Имам бял голям гардероб, стар часовник, които тик-така оглушително. Килимът ми е много хубава имитация на трева, много прилича.
Имам и картина и малко индииски висулки по стената. ^^

Boot
10-04-2008, 20:00
Аз бих направила следното.

В едната стая - легло, гардероби и шкафове с дрехи, огледало и етажерките, на които ще са ми гримовете и козметиката.

В другата стая - книгите, бюрото, компа, учебници, речници и каквото там още имаш.

Т.е. - едната стая да е спалня, другата работен кабинет.

woshata
10-04-2008, 21:21
Вземи спрей и нарисувай стените (ако можеш де) ..ако не помоли някой.
:lol: 8-) 8-) идея е 8)

Ice_Queen_
10-04-2008, 21:31
от това което видях.. аз бих си направила тази,стайчката която е с прозореца/от дясно/ с легло,шкаф,гардероб,бюро ,рафчета някви,няква саксия примерно,некви стилажи нещо подобно,а другата от ляво да си сложа няква масичка със толчета да си посрещам приятелите,някъв диван пак и така..но мисълта ми беше - спалнята ти да е в края,да не е преходната стая.

Briseis
10-05-2008, 11:31
Моята идея се препокрива с тези на Буут и Айс Куиин.

Имаш две стаи, нещо като малък апартамент.
Нека по-малка стая е твоята спалня. Съответно с легло, гардероб, огледало и някаква тоалетка.
А по-голямата си я направи като хол. Сложи маса, диванче, телевизор, компютър, бюро. Може би някакъв малък шкаф/полица с нещо за ядене.
Лично аз не харесвам килими или мокети и бих ти препоръчала да не слагаш. Пък и се чисти по-лесно.

Вече за декорацията не мога да ти помогна. Ти сама трябва да решиш как да ти изглеждат стаите.
Аз бих си направила колаж на стените.
Ако изпитваш затруднения погледни някое списание за интериорни решения.

Seducti0n
10-05-2008, 11:38
Абе направо да вземе да си поръча едно кухненско обзавеждане.
Още в начолото, бе оточнено, че стаиите са малки.Тоест, не е идея да има много мебели, а най-необходимото-легло, бюро, гардероб и някаква секцийка или етажерки.
Моята стая е сравнително голяма, но я наблъсках с ненужна мебелировка.Така и се намали функционалността. :?

cob_f
10-06-2008, 13:09
Направи всичко в черно , сложи черни пердета , разкъсани тениски на любимите ти групи , сложи оцб-та по стените , кутии от цигари направи си колекция от бутилки с алкохол по рафтовете , закачи телевизора си на стената , залепи много изрудски снимки по стените ( и не само ) черни рози .. тем подобни .. сложи компа си в някой ъгъл .. незнам .. това би ми харесало на мен :D