PDA

View Full Version : Ахмединаджад се срещас равини–противници на държавата Израел



kristo
10-04-2008, 17:15
В рамките на програмата си по повод откриването на поредната сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк, иранският президент Махмуд Ахмединаджад е осъществил среща с равини. Това е станало ден по-късно, след като той бе обвинен, че в речта си е отправил антисемитски нападки. Ключът към тълкуването на тази необичайна новина е, че става въпрос за контакт между иранския държавен глава и ултраортодоксални евреи, които са против съществуването на сегашната държава Израел.

Групата от 12 равини, с които Ахмединаджад е обменил мисли, представлява формацията „Ниторай Карта Интернешънъл” (НКИ). Тя има малко привърженици сред евреите по света. Според нейните идеолози, тя единствена живее съгласно истинските принципи на Талмуда. НКИ се обявява открито срещу ционизма и заявява, че е опасно да бъде създадена държавата Израел преди Исус Христос да се завърне на земята. Библейското действие задължително трябва да предшества политическия акт.

Подобни митологични елементи присъстват във философската визия и на други ултраортодоксални еврейски течения. Те обаче не достигат до крайност в игнорирането на днешната държава Израел. Например най-крайното религиозно движение „Гуш емоним” отстоява тезата, че появата на Израел е компромис, който може временно да бъде допуснат. В тази връзка НКИ отстоява тезата, че истинските стопани на Обетованата земя са палестинците. По тази причина тя подпомага материално палестинската автономия като компенсация за нанесените й в миналото щети. Подобни позиции са спорадични, на фона на категоричното осъждане на речта на иранския президент от страна на широките кръгове на еврейската общност в САЩ, правозащитни организации и от кандидата за президент на Демократическата партия – Барак Обама.

По време на срещата между иранския лидер и въпросната група, известна още като „Обединени евреи срещу ционизма”, е отбелязано, че ционизмът е политическо течение. Двете страни са постигнали консенсус, че неговите лидери имат за цел да „натрупат богатства и влияние” и в крайна сметка – „да развратят човешкото общество”. От своя страна Великият равин на НКИ Моше Бирбек е декларирал, че за тях е чест да се срещнат с такава високопоставена личност, разбираща разликата между еврейство и ционизъм. В подкрепа на неговите думи говорителят на групата – равин Ясрул Давид Фис добавя, че „Ахмединаджад не е враг на еврейския народ, тъй като в Иран живеят хиляди евреи, без да бъдат подтискани”. Според активиста на НКИ иранският държавен глава по принцип не отрича Холокоста, въпреки че го е правил няколко пъти. Той неколкократно е проявил съмнение за съществуването на газовите камери по време на Втората световна война и за избиването на 6 милиона евреи през този период.

В същото време израелският президент Шимон Перес остро осъди тезите на иранския си колега. Той ги определи като „срамни и опасни”. Наблюдателите отбелязват, че трибуната на ОС на ООН се е превърнала за пореден път в място за словесни престрелки между Израел и Иран.
Всички тези изказвания не представляват изненада за анализаторите. Единствено срещата между Ахмединаджад и ултраортодоксалните евреи от НКИ може да бъде определена като „екзотична”. Трудно е да се възприеме разпространената от световните медии снимка, на която постоянно призоваващият за заличаването на Израел от картата на света ирански президент е в непосредствена близост до лица, облечени в традиционните, за ултрарелигиозните евреи, дрехи.

http://www.orientbg.info/sabitia/ahmedinedz_israel.html

ПП. Макари да са спестени някои подробности (умишлено) около срещата между иранския държавен глава и еврейските равини-антиционисти важното е в случая да се знае, че съществува движение в юдаизма, което твърдо се противопоставя на ционизма и изкуствената държава, крепост на ционисткия нацизъм-Израел. И именно затова е важно да се знае, че не всички евреи-юдеи са ционисти (и въобще евреи), а има и такива, които са против ционизма и смятат, че държавата Израел не трябва да съществува в тези си територии, с тези си управници и на тази територия. Мисля, че същите тези равини заслужават уважение заради тези свои позиции и някои крайно антиеврейски настроени хора по форумите трябва да се позамислят преди необосновано и лековато да обявят, че всички евреи били ционисти, защото това определено не е вярно. Напротив, който е запознат с истинската история и лице на еврейския народ трябва да знае, че автентичните евреи са против това огромно зло за всеки един народ по света - ционизма. Така че нека не бъдем прекалено крайни и не слагаме всички под общ знаменател, а да проверяваме информацията си преди да си съставим определено мнение, а най-важното и да взимаме под внимание всички налични факти по определен въпрос, а не само тези, които са изгодни на възгледите ни.

SiegHeil
10-04-2008, 18:37
Иран и НКИ ftw 8-)

mitternacht
10-04-2008, 20:01
Иранския управник е човек, заслужаващ световното уважение и респект.
Мисля че това е достатъчен коментар ;)

kristo
10-04-2008, 20:46
Иранския управник е човек, заслужаващ световното уважение и респект.
Мисля че това е достатъчен коментар ;)
Напълно съм съгласен :)

Националист
10-04-2008, 21:52
Браво ,че си публикувал статията. Просто има евреи и ционсти. Това е.

valkanovb
10-04-2008, 21:55
Значи еврейте смятат че за да се създаде Израел трябва да дойде Иисус?Аха.А подкрепяте диктатор.И то не добър диктатор.

SiegHeil
10-04-2008, 23:18
Значи еврейте смятат че за да се създаде Израел трябва да дойде Иисус?Аха.А подкрепяте диктатор.И то не добър диктатор.
Прочети пак статията и тогава пиши ^

InitialD
10-04-2008, 23:33
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x

SiegHeil
10-04-2008, 23:52
Нищо, те сега американците ще отидат и ще им занесат демокрация 8-)

valkanovb
10-05-2008, 09:21
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x
Аз не виждам копия и крепости.Нещо си се сбъркал.

InitialD
10-05-2008, 18:21
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x
Аз не виждам копия и крепости.Нещо си се сбъркал.

Ти понеже си там и го знаеш това нали!?!?

Аз от първа ръка знам какво е там сега и пак от такава знам какво е било преди!!!

П.П. Само да те светна че понятието "крепост" се отнася за Християнските народи!Подготви се следващият път!

valkanovb
10-05-2008, 21:24
Исках да кажа че не са с пет века назад. Като ще казваш нещо си помисли първо.

kristo
10-06-2008, 12:57
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x
Единствения фанатик във форума в момента си точно ти. И какво му е фундаменталисткото на Ахмадинеджат, можеш ли да ми кажеш, ама искам реални факти, не празни дрънканици за световна ислямска конспирация за джихад и прочее простотии на американската пропаганда? И явно грам не си прочел статията, щом смяташ, че човек, който определяш за ислямски фанатик и желаещ "свещен" джихад приема за разговори и е готов да се съюзи с опозиционни еврейски равини. Явно американската пропаганда много ти е промила мозъка щом смяташ, че всеки мюсюлманин е фанатик-терорист, който всеки един момент е готов да се качи на някой самолет и да се забие в небостъргач... Всичките лъжи на американската пропаганда, че Иран щял да започне война срещу Израел и САЩ излязоха абсолютни лъжи. Ако искаше война, Ахмадинеджат щеше да я започне хиляда пъти досега, ама явно човека си е много с акъла и то се вижда, че е готов да води мирни преговори дори с определените от някои като негови врагове. Освен това пак в статията пише, че евреите в Иран си живеят съвсем спокойно и никой не ги репресира, какъв ислямски фундаментализъм, какви 5 лева тогава? И Иран в момента никак не са зле, мога да ти гарантирам, че имат с поне 3-4 пъти по-висок стандарт на живот от нашия, така че пак говориш глупости.

InitialD
10-08-2008, 00:30
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x
Единствения фанатик във форума в момента си точно ти. И какво му е фундаменталисткото на Ахмадинеджат, можеш ли да ми кажеш, ама искам реални факти, не празни дрънканици за световна ислямска конспирация за джихад и прочее простотии на американската пропаганда? И явно грам не си прочел статията, щом смяташ, че човек, който определяш за ислямски фанатик и желаещ "свещен" джихад приема за разговори и е готов да се съюзи с опозиционни еврейски равини. Явно американската пропаганда много ти е промила мозъка щом смяташ, че всеки мюсюлманин е фанатик-терорист, който всеки един момент е готов да се качи на някой самолет и да се забие в небостъргач... Всичките лъжи на американската пропаганда, че Иран щял да започне война срещу Израел и САЩ излязоха абсолютни лъжи. Ако искаше война, Ахмадинеджат щеше да я започне хиляда пъти досега, ама явно човека си е много с акъла и то се вижда, че е готов да води мирни преговори дори с определените от някои като негови врагове. Освен това пак в статията пише, че евреите в Иран си живеят съвсем спокойно и никой не ги репресира, какъв ислямски фундаментализъм, какви 5 лева тогава? И Иран в момента никак не са зле, мога да ти гарантирам, че имат с поне 3-4 пъти по-висок стандарт на живот от нашия, така че пак говориш глупости.

Ти да не си от ония антисемити от ВМРО?!?!

Както и да го погледнем Иран е бил 1000000 пъти по-добре по време на Шаха-светска държава,жените са имали равни права с мъжете просперитет !!! А сега К*Р! Погледнете какво е из форумите,сайтовете за видео кореспонденция и блоговете!!! Хората си искат стария Иран!!!
Сещам се за една иранка която живее и работи заедно със съпруга си в Швеция от ислямската революция още.Като я погледнеш ще кажеш че е българка!!! Толкова много си приличаме с тях! А тя горката се чуди дали ще я арестуват следващият път когато отиде да види баща си в Техеран!!!

И аз не съм фанатик .. не мисля че всеки мюсюлманин е терорист .. но мисля че малцина от тях ни мислят доброто ... същото както и с ционистите!!!
Ние християните сме на изчезване!!!

kristo
10-08-2008, 10:21
Вие сте болни тъпанари само заради това че подкрепяте ислямистки фанатик !!!

Благодарение на такива като него сега Иран (нашата прародина) е върната с 5 века назад!!! :x
Единствения фанатик във форума в момента си точно ти. И какво му е фундаменталисткото на Ахмадинеджат, можеш ли да ми кажеш, ама искам реални факти, не празни дрънканици за световна ислямска конспирация за джихад и прочее простотии на американската пропаганда? И явно грам не си прочел статията, щом смяташ, че човек, който определяш за ислямски фанатик и желаещ "свещен" джихад приема за разговори и е готов да се съюзи с опозиционни еврейски равини. Явно американската пропаганда много ти е промила мозъка щом смяташ, че всеки мюсюлманин е фанатик-терорист, който всеки един момент е готов да се качи на някой самолет и да се забие в небостъргач... Всичките лъжи на американската пропаганда, че Иран щял да започне война срещу Израел и САЩ излязоха абсолютни лъжи. Ако искаше война, Ахмадинеджат щеше да я започне хиляда пъти досега, ама явно човека си е много с акъла и то се вижда, че е готов да води мирни преговори дори с определените от някои като негови врагове. Освен това пак в статията пише, че евреите в Иран си живеят съвсем спокойно и никой не ги репресира, какъв ислямски фундаментализъм, какви 5 лева тогава? И Иран в момента никак не са зле, мога да ти гарантирам, че имат с поне 3-4 пъти по-висок стандарт на живот от нашия, така че пак говориш глупости.

Ти да не си от ония антисемити от ВМРО?!?!

Както и да го погледнем Иран е бил 1000000 пъти по-добре по време на Шаха-светска държава,жените са имали равни права с мъжете просперитет !!! А сега К*Р! Погледнете какво е из форумите,сайтовете за видео кореспонденция и блоговете!!! Хората си искат стария Иран!!!
Сещам се за една иранка която живее и работи заедно със съпруга си в Швеция от ислямската революция още.Като я погледнеш ще кажеш че е българка!!! Толкова много си приличаме с тях! А тя горката се чуди дали ще я арестуват следващият път когато отиде да види баща си в Техеран!!!

И аз не съм фанатик .. не мисля че всеки мюсюлманин е терорист .. но мисля че малцина от тях ни мислят доброто ... същото както и с ционистите!!!
Ние християните сме на изчезване!!!
А я ми кажи колко българи бягат от България и това не е ли същото до определена степен като в Иран? Верно е, причините не са религиозни, но са социално-икономически и пак ги има. Тогава каква е разликата между "фундаментален" Иран и "светска" България, откъдето хората бягат от немотия? И в двата случая хората бягат от страните си поради една или друга причина, тогава какво си се захванал да плюеш само Иран? Нима нашите управници са с нещо по-хубави от иранските като се правят на демократи? Абсолютно същите терористи са, да, не военни терористи, а социално-икономически, но то дали по един или друг начин пак вредят на народа си. Иначе съм 100% сигурен, че каквото и да е в Иран, имат доста по-висок стандарт на живот от нашия, и в това, че не са фундаменталистка страна, която иска да започне нова световна война срещу "неверниците" и то се вижда по много показатели, един от които е, че Ахмадинеджат многокрано заяви готовност за преговори със САЩ, дори с Израел, но уви, Израел правят всякакви опити да го вбесяват за да го накарат да направи някоя необмислена постъпка и да кажат "ето, виждате ли, той е терорист, световно зло"... Аз ционистките маймунджолъци ги виждам много добре и го знам, така че ако някой е виновен за влошаването на междудържавните отношения в Близкия изток, то това не е Иран, а е Израел заедно с техните вечни приятели и слуги - САЩ. Иначе е нормално иранците да приличат на нас или поне в по-голямата си част, ние спадаме към една и съща етническа група с тях, тоест роднини сме, макари голяма част от днешните иранци да са се смесили с араби, но си има и доста чистокръвни, които си приличат едно към едно на нас и ние на тях съответно.
А за ВМРО - да, от ВМРО съм, а това, което излъга, че ВМРО сме "антисемити" е възможно най-уникалната глупост на света. Кажи ми къде съм се изказал точно антисемтски бе "умнико"? Айде посочи ми едно мое израчение или пост, където да съм нарекъл евреите "чифути", да съм казал, че са "паразити", "световно зло" или нещо от рода? Многократно казах, че има свестни евреи и те никак не са малко, за разлика от ционистките расисти, които са зло не само за всички народи по света, но и за самите обикновени евреи. Това обаче ти явно не можеш да го схванеш. И да добавя, че в четите на ВМРО на Даме Груев, Гоце Делчев и други велики Български революционери от Македония е имало ЕВРЕИ!!! Да, имало е евреи в четите на ВМРО и ти ми казваш, че сме "антисемити" като един същи комунист!!! Колко "антисемити" от ВМРО познаваш? Щото аз нито един, ама ти нали си голям "разбирач" може да ми "посочиш" някои такъв...
А за Християните, не, не сме на изчезване и никога няма да изчезнем, защото Християнството, най-святата и истинска религия на този свят няма как да изчезне, така както не е изчезнала в годините на най-засиленото и преследване в първите 3 века от съществуването й. Само че и Християнски фундаментализъм не е нещо положително също както ислямския и юдейския фундаментализъм. Напротив, Християнството не отрича правото на друговерците да бъдат себе си, да изповядват религията си и не нарича никого "гяур" или "неверник", нито пък насажда омраза към някого другиго, но това ти явно не искаш да го споменаваш много често и сипеш омраза към исляма като религия. А Християните многократно сме казвали и доказваме, че можем да съжителстваме с друговерци и да не отричаме правото им на собствена гледва точка във вярата, но ти явно много мразиш специално мюсюлманите щом изсипа толкова злоба срещу тях, всякаш няма българи-мюсюлмани, които са си чистокръвни българи и не са с нищо по-лоши или по-малко българи от нас заради това, че са мюсюлмани.

InitialD
10-13-2008, 21:19
В Иран не живеят по-добре от нас , повярвай ми!С 3те литра бензин на ден в държава, в която се добива такъв в несметни количества и с постоянните бесения на 16 годишни девойки!Некой ще ти се смее недей!

Не сравнявай Иран с България ... тук всички са послушни овчици и интернет революционери и в твоя случай (вмро) панелни драскачи!
Да такива са вмро ... защото да пишеш "цигани умрете" и "смърт за циганите" и до тези надписи "ВМРО" е леко тъпо!Дори АТАКА и БНС не си позволяват такива изцепки!
Вижте си великото вмро в Пловдив, станаха съюзници с бсп хахахах големи сте борци срещу системата бе!!!Жалки типове!

За пореден път ти казвам че не съм фанатик .. но вие от вмро с тази "смърт за (тук поставете етническа група)" сте се вкарали в лошият филм! :lol:

SiegHeil
10-13-2008, 21:38
Кристо и 'фанатик' :lol: :lol: :lol: :lol:
хуахуаххауахахаа....мисли преди да се изказваш неподготвен :razz:

InitialD
10-13-2008, 21:56
Кристо и 'фанатик' :lol: :lol: :lol: :lol:
хуахуаххауахахаа....мисли преди да се изказваш неподготвен :razz:

Аз ли?!

SiegHeil
10-13-2008, 23:07
Да виждаш друг да е писал след теб ?

InitialD
10-14-2008, 00:08
Да виждаш друг да е писал след теб ?

Дам .. някакъв тъп псевдо нацист

SiegHeil
10-14-2008, 11:16
Многократно съм ти доказал колко прост си и колко говориш наизуст...не ме карай да го правя пак.. ^^

kristo
10-15-2008, 10:32
В Иран не живеят по-добре от нас , повярвай ми!С 3те литра бензин на ден в държава, в която се добива такъв в несметни количества и с постоянните бесения на 16 годишни девойки!Некой ще ти се смее недей!

Не сравнявай Иран с България ... тук всички са послушни овчици и интернет революционери и в твоя случай (вмро) панелни драскачи!
Да такива са вмро ... защото да пишеш "цигани умрете" и "смърт за циганите" и до тези надписи "ВМРО" е леко тъпо!Дори АТАКА и БНС не си позволяват такива изцепки!
Вижте си великото вмро в Пловдив, станаха съюзници с бсп хахахах големи сте борци срещу системата бе!!!Жалки типове!

За пореден път ти казвам че не съм фанатик .. но вие от вмро с тази "смърт за (тук поставете етническа група)" сте се вкарали в лошият филм! :lol:
Оф, такъв мишок си, че чак е безсмислено да водя какъвто и да е спор с теб, но айде, ще го направя можеби за последен път, понеже да не кажеш, че бягам от неудобни въпроси...
1. Това за ВМРО (пише се с главни букви, понеже е съкращение ако не знаеш неграмотник такъв, иди се върни в първи клас)и "смърт на циганите", това беше най, ама най-смешния довод, който си давал, за да ми "докажеш", че ВМРО сме "расисти" и "антисемити". Нали сам се сещаш, че всеки може да хване да го напише това нещо, включително и човек, който мрази ВМРО именно за да злепостави ВМРО. Може и някой циганин със същата цел да го е направил, откъде знаеш? Това беше довод, който може да ми даде дете от детската градина, ама теб като те гледам верно акъла ти е като на някое лапе от детската градина...
2. за Пловдив, там пък гледам, че изобщо, ама изобщо не си наясно какво е станало в последните месеци. Нито пък си чувал за генерал Кюмюрджиев от ГЕРБ, който се опитваше да спира всички предложения на ВМРО и искаше да го изхвърли от управлението на града, та се наложи лидерите на ВМРО в Пловдив в името на политическата стабилност на града, защото се водеше свирепа политическа война, да потърсят съюз с БСП и Атака (то няма и с кой друг), които също бяха против Кюмюрджиев. Но пък ВМРО изобщо не е подписвало споразумение за съвместно коалиционно управление с БСП, дори БСП нямат и един човек в управлението на Пловдив в момента, така че доводите ти пак удрят на камък. Просто се обединихме ВМРО, Атака и БСП около една обща програма за управление на града, която ще следим да се спазва и нищо друго. Това какво си чул от герберските хлевоустници и седесаро-костовистките ревльовци как БСП влязло във властта в Пловдив и такива работи са пълен смях, смешен плач му се вика, щото 18 години точно СДС и БСП заедно си деляха мегдана на властта в Пловдив и затова след последното седесарско управление града е в окаяно състояние, хубавото е, че господин кмета Славчо Атанасов определено започна да въдворява ред в бъркотията и въпреки спънките които му правят ГЕРБ, СДС и ДСБ започна да пооправя града, макарче много време и усилия ще му трябват затова безспорно.
За другите смешки, които си наговорил просто не ми се отговаря, толкова боси аргументи рядко съм чувал, наистина си смешен отвсякъде, Зиг-Хайл хубаво ти го каза, ама ти понеже си доста слабоумен явно трудно ще схванеш смисъла на нещата. За разлика от тебе и аз, и той знаем какви сме, а ти какъв си бе, "велики" и "истински" патриоте? Освен да плюеш по всички и всичко нещо градивно да си дал като идея? Не, не съм видял, сигурен съм, че няма и да видя от теб нещо подобно, явно за теб антиислямистката, антииранската, антиВМРО и всякаква такава пропаганда е по-важна от всичко останало. Наистина, смятам да не ти отдавам тази чест и да ти отговарям повече на смешните постове, просто си ми безинтересен братле, поредния форумен драскач, който се мисли за най-великия, че има най-правилната оценка и най-правилните възгледи и когато някой е с по-различно мнение от него, веднага го обявяваш за "псевдопатриот" и такива подобни, след като ти сам не се виждаш какво представляваш. Но пък за сметка на това повечето хора в този раздел на форума те виждаме какво представляваш, така че трудно ще залъжеш някого със заучените си фразички, можеби взаимствани от репертовара на вестници като Работническо дело и "Демокрация" :wink:

InitialD
10-15-2008, 12:23
вмро заслужава да бъде писано само с малки букви .. use your brain for once!

Идеите са си мой .. не следвам чужда идеология .. имам си своя!Не чета политически вестници нито заимствам от тях .. не претендирам че съм "такъв" или "такъв" . Като сте такива радетели за България защо не ходите да гърмите сръбското или македонското посолство!?!?!
Сега да не ми кажеш че всичко се разрешава без насилие!?!?
На балканите такова положение няма! :lol:

kristo
10-17-2008, 17:46
вмро заслужава да бъде писано само с малки букви .. use your brain for once!

Идеите са си мой .. не следвам чужда идеология .. имам си своя!Не чета политически вестници нито заимствам от тях .. не претендирам че съм "такъв" или "такъв" . Като сте такива радетели за България защо не ходите да гърмите сръбското или македонското посолство!?!?!
Сега да не ми кажеш че всичко се разрешава без насилие!?!?
На балканите такова положение няма! :lol:
Нали сам разбираш, колко нелепи и смешни неща говориш като някой първолак само и само за да спориш, а ти спориш в момента изключително тъпо, без грам доводи, а както ти казах ей така, за да се правиш на голям пич с тези заучени фразички. Наистина не смятам да продължавам да ти падам на нивото и да си губя времето да ти отговарям на смешните "доводи", които са чисто и просто клевети, лъжи, инсинуации. И като ти си по-голям радетел за България от мене, ВМРО или който и да е, що не идеш ти да вривяваш бе, "мъжаго" голям? Ама ти си от тея плямпащите смешници, които освен да им дрънка много много устата нищо друго не са показали насреща, а иначе говориш за другите какви били и какви не били. Айде ти като си нещо повече от нас покажи го, недей седя тука по форумите в анонимност и се прави на голям герой. Иначе си личи колко много избиваш комплекси и колко ти е беден речника, че не можеш да кажеш повече от две смислени приказки на кръст. Нямам никакво намерение да споря с тебе, понеже спора с елементарен човек като теб както ти казах е губене на ценно време. А и ти така или иначе нямаш намерение да чуеш какво ти се казва, а просто да спориш и да отричаш всичко, казано от някой друг, което не съответства на вижданията. И пак ти повтарям, ВМРО нямаме намерение да се правим на такива или онакива само и само за да се харесаме на някой си анонимен мухльо като тебе, който си мисли че каквото каже хората са длъжни да го изпълняват, за да ти се харесат. През оная работа ми е какво милиш за мен, за ВМРО и по принцип за скапаното ти мнение. Ако искаш продължавай да спориш, само че аз няма да ти отговарям, ако искаш пробвай сам да си задаваш въпроси и сам да си отговаряш на тях, всмисъл пробвай сам да спориш със себе си, не виждам кой с акъла си ще седне да отговаря на смешните ти провокациики само и само за да ти направи кефа и да те накара да се почувстваш нещо много значим. Айде бегай.

Diam0nD
10-17-2008, 19:02
хей хей Initial_D аз не че съм некав член на вмро или адвокат ,но от нациналистите в България те са най-нормални бе :D :D и една реплика за : SiegHeil : "Многократно съм ти доказал колко прост си и колко говориш наизуст...не ме карай да го правя пак.. ^^ " ами не знам кой говори на изуст /.... инитал или човекът повтарящ идеите на хитлер ... ти ще ми кажеш :D не казвам че и аз не повтарям някви утопични идеи на комунизма ,но поне не казвам че аз съм ги измислил :D :D

SiegHeil
10-17-2008, 19:31
ами не знам кой говори на изуст /.... инитал или човекът повтарящ идеите на хитлер ...
Ако ми покажеш къде го правя супер ше е ^^
Може на места да има прилики, но не съм хитлерист ;)

ПП: Утопиите съкс ^^

kristo
10-18-2008, 17:30
ами не знам кой говори на изуст /.... инитал или човекът повтарящ идеите на хитлер ...
Ако ми покажеш къде го правя супер ше е ^^
Може на места да има прилики, но не съм хитлерист ;)

ПП: Утопиите съкс ^^
Добре е, че си разбрал, че и двете идеологии - нациолансоциализма и комунизма са еднакво утопични, като изключение прави може би само част от социалната им страна, но до определена степен и тя. Георги, време е и ти да вземеш да осъзнаваш бате, че утопията и чистата идеология е едно, а реалността друго и да не си вкарваш заблуди за комунизма, приятелски съвет просто :wink: