PDA

View Full Version : Антивирусна /тема номер 10 000 000 000 /



schrei
10-04-2008, 20:17
Знам че има безброй теми за антивирусните програми,но... :// Просто искам да попитам как да си махна вирусите с .
Включвам се и след 100 часово претърсване на компа ми открива това.
-http://www.prikachi.com/files/385793R.jpgИнсталирах я скоро и ако изобщо по този начин търси вируси и това са вируси как да ги махна?
И как се търси че не съм много сигурна дали я включвам правилно. Nod32 пък не ми върши никаква работа.Показва ми червено око,ненамира никакви вируси и просто ме изнервя ужасно ...
Нямам си представа как да спра да хващам вируси на всеки 2 дни...Прейнсталираха ми Windows-а преди около месец-два...И дни след това почна пак да забива...До сега 9-10 пъти съм го водила на ремонт ;[ а е само на годинка.
Някои може ли да ми обясни как да си включа правилно програмата,понеже аз я включвам някак си,но незнам дали е така.Освен това,ако я включвам правилно и това са вируси как да ги премахна-Или пък прейнсталация?
И как да се предпазвам от вируси понеже компа постоянно забива,половината сайтове се отварят смачкано...имам впредвид едно върхо друго нещата от сайта или нещо подобно...
И така...
?
Мерси предварително :] :)

gree_girl
10-04-2008, 22:10
Да ако може някй да помогне и аз имам такъв проблем :(

MajeStic
10-05-2008, 07:56
Това не са вируси. Поне тези cookies, които виждам аз.
Докато последните два вече са си. Ами на първо време наистина трябва да си смениш анти-вирусната, защото явно тази ги пропуска. А NOD32 ти стои червено, защото не го инсталираш правилно.
Докато записваш NOD32 v2.7(подчертавам 2.7, защото над 3.0 всичко е скапано) на едно място трябва да има настройки за ъпдейтите и там да натиснеш "Set parametres later."/зависи от версията на NOD-а). След като свърши инсталацията ще ти поиска да рестартираш, но ти няма да го направиш. Цъкаш да не се рестартира. Теглиш Fix v2.2 от дата, ако вече го нямаш/зависи от къде си го изтеглила NOD-а/. След това записваш FIX-а и рестартираш и трябва да работи вече. Проверяваш дали ъпдейтва и готово... това е;]

slavito007
10-05-2008, 09:06
Слагайки фикс осакатяваш малко или много програмата. Ако не й се плаща по-добре да си намери ключ (в нета има такива и за по 3 месеца TRIAL)
Влез тука: http://housecall65.trendmicro.com/
Намира доста гадинки, а също може и да ги премахва (безплатно де)

Значи имаш нод, сега го прочетох. Като ти показва червено око това може да значи различни неща - кажи какво ти изписва да ти кажем какъв е проблемът.
Компа ти засича викаш... натисни Ctrl Alt Del едновременно. Отиди на производителност. На Централен процесор до горе ли е? (99-100% ?)
Ако да, отии на централен процесор (втория таб отгоре (отляво надясно)) и виж кой процес смуче най-много.
Пиши какво е станало.

И не се учете така при най-малкия проблем да го носите на преинсталация. В 70% ако не и повече, проблемът може да бъде оправен напълно ;)

schrei
10-05-2008, 13:12
Тъии инсталирах я,после я включвам така:
Nod32-Run Nod32 после Скан&Слеан и тя си търси...май така се пуска...
Махнах другата версия която беше най-новата /поне последния път като го носих на ремонт ми казаха че са ми сложили най-новата версия и че са ми махнали вирусите.../
Сложих тази 2.7 преди малко и пуснах да сканира.Стигна до 56 % и ми покажа този прозорец...http://www.prikachi.com/files/387085A.jpg
той още си стои отворен на десктопа и се чудя какво да да го правя...
ухх че съм неандерталче амаа :lol:

slavito007
10-05-2008, 14:10
По принцип е хубаво да дадеш Clean, но в този случай е невъзможно. Дай му Delete. За всеки случай сложи тикче на copy to quarantine.

Bastor
10-05-2008, 20:35
Тъии инсталирах я,после я включвам така:
Nod32-Run Nod32 после Скан&Слеан и тя си търси...май така се пуска...
Махнах другата версия която беше най-новата /поне последния път като го носих на ремонт ми казаха че са ми сложили най-новата версия и че са ми махнали вирусите.../
Сложих тази 2.7 преди малко и пуснах да сканира.Стигна до 56 % и ми покажа този прозорец...
той още си стои отворен на десктопа и се чудя какво да да го правя...
ухх че съм неандерталче амаа :lol:Нод е една от най-пропускливите програми за неща, които други анти-вируси биха отчели като вирус (а всъщност не са) щом ти намери нещо clean/delete без да му мислиш