PDA

View Full Version : За Симеоново!



ThereIsNoWayOut
10-04-2008, 21:43
Здравейте на всички.
В момента съм 12ти клас и съм решил да кандидатсвам в Симоново с математика (за пожарникар). По принцип не би трябвало да имам проблем със самото влизане (освен ако не издъня на самия изпит по мат , ама се съмнявам ). Та въпроса ми е към някой , който учи в момента там или е завършил вече и искам само точни и сигурни отговори , а не предположения. Значи искам да питам следните неща:

1.След като влезеш какви предмети се учат , колко години е обучението и изобщо как протича обучението.. изпити и т.н. ?

2.Общежитието в Студентския град ли е или в самата академия?

3.След като завършиш осигурвят ли ти работа и те ли ти казват къде да ходиш или имаш право на някакъв изобр

4.Какво е заплащането за един пожарникар и какви са му точно задълженията и изобщо какъв му е живота след това .. струва ли си ..

5.Чух ,че дават стипендии , че общежитието е почти безплатно .. има ли нещо вярно :?

С други думи ВСИЧКО , за което се сещате , което би ми било от полза ...

Още веднъж моля за точни и сигурни отговори , без догатки и предположения .
Мерси предварително.

dimanushka
10-05-2008, 09:24
vlez v saita na simeonovo... nie nqma ot kude da znaem :)

BeBsItO
10-05-2008, 09:28
Здравейте на всички.
В момента съм 12ти клас и съм решил да кандидатсвам в Симоново с математика (за пожарникар). По принцип не би трябвало да имам проблем със самото влизане (освен ако не издъня на самия изпит по мат , ама се съмнявам ). Та въпроса ми е към някой , който учи в момента там или е завършил вече и искам само точни и сигурни отговори , а не предположения. Значи искам да питам следните неща:

1.След като влезеш какви предмети се учат , колко години е обучението и изобщо как протича обучението.. изпити и т.н. ?

2.Общежитието в Студентския град ли е или в самата академия?

3.След като завършиш осигурвят ли ти работа и те ли ти казват къде да ходиш или имаш право на някакъв изобр

4.Какво е заплащането за един пожарникар и какви са му точно задълженията и изобщо какъв му е живота след това .. струва ли си ..

5.Чух ,че дават стипендии , че общежитието е почти безплатно .. има ли нещо вярно :?

С други думи ВСИЧКО , за което се сещате , което би ми било от полза ...

Още веднъж моля за точни и сигурни отговори , без догатки и предположения .
Мерси предварително.Братовчетка ми учи в академията,само че за следовател. До колкото знам, общежититето е в самата академия. Мисля ,че се подписва някакъв договор,с който заявяваш ,че ще продължиш oбyчението си до край. Тъй като ,то е безплатно,ако се откажеш по средата,трябва да платиш.....сумата до този момент.Иначе следкато завършиш...те ти намират работа.Общежитието е мн ефтино.Стипендиите са г/д високи. Иначе ,надявам се да знаеш ,че се държи изпит и по физическа подготовка. Вече при теб нз дали има психо тест.....


Един съвет от мен- Потърси ако имаш възможност сигурна информация,например от сайта им,или отиди до самата академия и попитай!

sexy_baby_originale
10-05-2008, 20:14
Симеоново не беше ли военно училище?

ThereIsNoWayOut
10-05-2008, 20:41
Симеоново не беше ли военно училище?нещо такова , да

Разгедах сайта им , но не е упдейтван от доста време и за предстоящите изпити няма нищо .. говоря за математиката да не са променили нещо , щото почти навсякъде я направиха ТЕСТ.. :?

sexy_baby_originale
10-05-2008, 20:52
Симеоново не беше ли военно училище?нещо такова , да

Разгледах сайта им , но не е упдейтван от доста време и за предстоящите изпити няма нищо .. говоря за математиката да не са променили нещо , щото почти навсякъде я направиха ТЕСТ.. :?

Аз също се интересувам за това училище, защото лесно приемат жени в авиация там.До колкото знам изпитите са с матура..на тестова основа.По математика от догодина сигурно ще въведат и математиката като задължителен предмет.

24white24
10-06-2008, 05:20
Симеоново не беше ли военно училище?нещо такова , да

Разгледах сайта им , но не е упдейтван от доста време и за предстоящите изпити няма нищо .. говоря за математиката да не са променили нещо , щото почти навсякъде я направиха ТЕСТ.. :?

Аз също се интересувам за това училище, защото лесно приемат жени в авиация там.До колкото знам изпитите са с матура..на тестова основа.По математика от догодина сигурно ще въведат и математиката като задължителен предмет.Симеоново е академията на МВР, а не военно училище, няма авиация, има факултети Сигурност, Полиция и Пожарна безопастност и зашита на населението.

BeBsItO
10-06-2008, 07:17
Симеоново не беше ли военно училище?нещо такова , да

Разгледах сайта им , но не е упдейтван от доста време и за предстоящите изпити няма нищо .. говоря за математиката да не са променили нещо , щото почти навсякъде я направиха ТЕСТ.. :?

Аз също се интересувам за това училище, защото лесно приемат жени в авиация там.До колкото знам изпитите са с матура..на тестова основа.По математика от догодина сигурно ще въведат и математиката като задължителен предмет.Симеоново е академията на МВР, а не военно училище, няма авиация, има факултети Сигурност, Полиция и Пожарна безопастност и зашита на населението.Точно така,плус което не съм съгласна ,че приемат мн лесно жени :) Това ,че бройката жени които искат да учат там е по-малка от бройката на мъжете,и това прави приемането на жениет,по-лесно от колкото мъжете,не прави изпитите хич лесни!

Познавам момичета които се явиха,издържаха си с 5 и 6.... изпитите,но психо теста и физ.подготовка не я издържаха :) =====> не ги приеха :)

ThereIsNoWayOut
10-06-2008, 12:19
също не съм съгласен , че е лесно за момичетата , миналата година по математика на изпита под 5.70 не са влизали и изпита не е тест , а си е задачен !

passion92
04-23-2009, 05:37
a za kriminalistika ???

Teft
03-14-2011, 19:13
Аз исках нещо друго да питам. Ако си изкарам физическите тестове ще ме проверяват ли допълнително за пожарникар. Имам плоскостъпие и ме е страх да не би да ми направят проблем.
Хората с плоскостъпие преди в казарма и военно училище не са ги пускали.

rungel
03-17-2011, 12:17
Аз исках нещо друго да питам. Ако си изкарам физическите тестове ще ме проверяват ли допълнително за пожарникар. Имам плоскостъпие и ме е страх да не би да ми направят проблем.
Хората с плоскостъпие преди в казарма и военно училище не са ги пускали.

И аз съм за там, и аз с плоскостъпие. Физическия тест ще го изкарам, правих си пробен и го издържах. Притеснява ме в последствие какво ще става - ако вляза там и кажат 'айде, 5 км на ден бягане' ще се разбия на 1вата седмица и дотам, такива натоварвания са много тежки за хора с дюстабан, болят крака, набиват се пети, проблеми с колена и прочие.
В сайта не пише абсолютно нищо за учебната програма, всичко друго но не и това. Така може да влезеш, да се озориш, да не издържиш и край, трябва да прекъснеш и да си платиш целия зор.
Няма ли някой който да обясни какво точно се учи и прави, специалност 'Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред' най вече ме интересува.

KandidatStudent
10-02-2012, 10:59
И аз съм за там, и аз с плоскостъпие. Физическия тест ще го изкарам, правих си пробен и го издържах. Притеснява ме в последствие какво ще става - ако вляза там и кажат 'айде, 5 км на ден бягане' ще се разбия на 1вата седмица и дотам, такива натоварвания са много тежки за хора с дюстабан, болят крака, набиват се пети, проблеми с колена и прочие.
В сайта не пише абсолютно нищо за учебната програма, всичко друго но не и това. Така може да влезеш, да се озориш, да не издържиш и край, трябва да прекъснеш и да си платиш целия зор.
Няма ли някой който да обясни какво точно се учи и прави, специалност 'Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред' най вече ме интересува.


Да!Точно и мен това ме вълнува.И аз не можах да видя никъде в сайта им.I'm waiting for an answer .Thanks!