PDA

View Full Version : Едно предложение...



SWASTICA
10-05-2008, 07:19
Тъй като, ако го постна във: "Всичко тийн накуп" 98% от постовете ще са "-", за това го поствам тук.
Ако го одобрите като предложение ще направим темата във "Всичко тийн накуп"
Става въпрос за номинации
Всеки има право да участва във номинациите и всеки има право да номинира който си пожелае, дори човек, който не иска да участва.
На всеки 24 часа, ВСЕКИ ЕДИН потребител може да номинира 6-ма съфорумци (потребители). Има право на 3 положителни номинации и на три отрицателни. Точковата система е от 1 до 5 и съответно от -1 до -5.
При всяка една номинация трябва да се дава изчерпателно обяснение ЗАЩО потребителят (съфорумецът) получава/губи тези точки.
Ако някой ти е дал 5 точки, НЕ ЗНАЧИ, че ти трябва да му ги връщаш, защото така ти издигаш него, а целта е именно ти да си номер 1. Ако някой ти даде -5 точки, пак не значи, че трябва да му го върнеш!
Причините по които можете да номирате МОГАТ да бъдат ВСЯКАКВИ!
Ако на някой ти е харесал аватара му и искаш да му дадеш точки - добре.
Ако някой ти е харесал как е натрил носа на друг и искаш да му дадеш точки-добре.Ако някой те дразни с държанието си - вземаш му точки. Ако някой те е обидил-пак, и така нататък. Но мислете, че издигайки другите вие оставате по-назад.
Тук трябва да се мисли стратегически. Относно точките: Пример: Ако някой те е изкефил максимално и мислиш, че е много як - 5 точки, Ако не те кефи толкова много - 4. Ако има някой хубав коментар - 3 и така нататък. Ако е много зле- -5 точки, Ако не е чак толкова зле- -4 точки и прочие...
Не ви казвам на кой колко точки да давате, просто обяснявам, че можете да давате по колкото искате точки (от всички 5) на номинираните, но внимавайте, защото не се знае дали те ще ви дадат толкова точки ;)
Да се наговаряте е смешно, дори глупаво. : )
Този , който е на първо място ще има привилегии - Може да номинира 10 потребителя за 24 часа (без да се повтарят) и може да намаля точки те на 5-ма в същия точков ред от -1 до -5.
В следствие, ако сайта реши на този, който е номер 1 за месеца може да му се предостави някаква награда : )
Много ще кажат, че е по-добре това да се проведе във конкурси, но не, там няма почти никакви посетители.
Най-доброто място за тази тема-"Всичко тийн накуп"
Ако сте съгласни с предложението - дайте положителен глас :)
Ако не сте, дайте отрицателен.
EDIT: Нямате право да номинирате себе си!
Поздрави, Свасти.
ОБОБЩЕНИ ПРАВИЛА:
1. ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА 3 ПОЛОЖИТЕЛНИ И 3 ОТРИЦАТЕЛНИ НОМИНАЦИИ!
2. МОЖЕШ ДА НОМИНИРАШ ВЕДНЪЖ НА 24 ЧАСА.
3.МАКСИМАЛНИТЕ ТОЧКИ, КОИТО МОЖЕШ ДА ДАДЕШ НА ЕДИН ПОТРЕБИТЕЛ СА 5 И МИНИМАЛНИТЕ 1 В ПОЛОЖИТЕЛНИ НОМИНАЦИИ. Тоест, ако си избрал за положителни номинации: Иван, Марин и Цонка, можеш да им дадеш по 5 точки на всеки или по една точка или различно. Максимума са 5 на човека (потребител), минимума 1.
4.МИНИМАЛНИТЕ ТОЧКИ, КОИТО МОЖЕШ ДА ДАДЕШ НА ЕДИН ПОТРЕБИТЕЛ СА -1 (минус 1) и МАКСИМУМ -5 (минус 5) В ОТРИЦАТЕЛНИТЕ НОМИНАЦИИ. Тоест, ако си избрал за отрицателни номинации: Иван, Петкан и Ивана, можеш да им дадеш (на всеки) МИНИМУМ -1 (минус 1) точка на всеки и МАКСИМУМ -5 (минус 5) точки на човек...
5. Може да има потребители с отрицателен вот.
6. Не можеш да номинираш себе си, нито един и същи човек във всички 6 ма за деня.
7. Може да се дисквалифицират хора, които не спазват правилата.
8.Задължително се аргументирайте за всяка една номинация!!!

Lucho
10-05-2008, 07:41
Аз съм съгласен,и заставам зад теб - така ще се съживи малко,обаче трябва да се знае от всички че е просто игра,а не да започнат псувни и интриги защо тоя мие дал -5 например...само това ако се разбере,всичко ще ок ! Съгласен ! :)

SWASTICA
10-05-2008, 08:54
I kakva e polzata ot vsi4ko? :-o Detski igri...
А каква е ползата от пишенето във форуми?
За всяко нещо всеки намира своя собствена цел.

Bianca
10-05-2008, 09:04
За! 8-)

DjBaloon
10-05-2008, 10:17
Идеата е готина
ама ще се превърне в масово мазнене на някой и нереални оценки 8)

DjBaloon
10-05-2008, 10:35
С негативен знак май по-добре ще се получи

SWASTICA
10-05-2008, 11:06
Може да го направим - едната седмица положителен вот, следващата отрицателен...
Или може да направим
Две теми: Пожителни Номинации и Отрицателни Номинации.
Както вие решите, можем да доразвием идеята : ) Важното е да е интересно : Р

fuckingwhore
10-05-2008, 11:27
хаха,готино звучи - за.

SWASTICA
10-05-2008, 11:50
Ами да, аз предлагам да се направят две различни теми със положителни и отрицателни номинации. Така ще има повече интрига... Ако си даваме само положителни номинации ще се кефим кой ни дал и тн, но виж ти, ако някой ти даде отрицателна номинация е вече друго....
:razz:
Ще е яко, но трябва да се направи тема друга тема в която ще се дискутират тези номинации и ще се изчисляват резултатите.
Общо 3 теми... Така го измислих за сега, допълвайте, ако има нещо...

Lucho
10-05-2008, 12:07
Много гледаш биг брадър, уе ! 8-)

stefity
10-05-2008, 12:09
Допада ми, допада ми! :) Нека малко разнообразие да има. :) Пък и мисля, че в други форуми това не съм го срещала и ще бъде доста инересно да се видят реакцийте на потребителите. :)

SWASTICA
10-05-2008, 12:17
Много гледаш биг брадър, уе ! 8-)
Всъщност-никога до сега :)

SWASTICA
10-05-2008, 12:18
Ами виждам, че мнението е положително...
Дискутирайте и давайте мнения, а тези теми ще направя в 21:00 часа.
За да има време да се дискутира още : )

SWASTICA
10-05-2008, 17:02
по-добре да е една тема и номинациите да бъдат за отминалата седмица примерно...

Утре (понеделник) правиш тема за изминалата седмица и всеки потребител има право на там колко беше номинации (да речем три) за положителни и отрицателно.

Пример:

Положително впечатление:
1 Пенка + 5
защото бла бла

2. Гошко +3
защото бла бла

3. Пешо +1
защото бла бла

Негативно впечатление:

1. Митко -5
защото е тъп гъз и оспами бла бла

2. Тошко -3
защото бла бла

3. Аспарих - 1
защото...



Може също да направим и друго.
всеки потребител да има 10 положителни и 10 отрицателни точки на разположение за номинациите и да ги разпределя, както си иска, но примерно с ограничение, че не можеш да слагаш повече от 7 точки на потребител и нямаш право да посочваш повече от7 потребителя (с по една точка на всеки).
;)
Много добро, няма да пускам тема докато не се разшири, това е много добро предложение!
Ако искаш пусни темата ти със линк към тази за да не става обърквация... Да знаят за какво става на въпрос...

SWASTICA
10-05-2008, 17:05
А какво мислиш всеки ден да има някакви номинации, тоест да се отпускат по 5 точки на денонощия примерно.. Или друго разпределение, така темите няма да се забравят, а и ще има повече интерес и коментари по тях, поне според мен...
Ти какво мислиш?

SWASTICA
10-05-2008, 17:35
за изминала седмица...
всеки ден ще станат много теми и голямо объркване...

Темата няма да пускам аз, защото си е твоя идея- просто педлагам малко да се доразвие идеята...
Ами ако се разшири темите да бъдат само две за целия месец. Едната с номинациите с положителни и отрицателни, другата с дискусията.
И всеки ден като гласуваш да не се прави друга тема, а да продължава в същата за + и - вот. За това казвам по-малко хора за номинираме като възможност за всеки ден- Трима е добре, няма да стават много, и да се борави с по-малко точки до 5 на човек... Да им дават по колкото искат, ако искат и на тримата по 5 да дават, нали лесно се смята...
Като се гласува за целия ден, един от всички, поства как стоят резултатите за деня и се продъжава на следващия ден... След това за следващия ден и така до края на месеца за да се види кой е на 1-во място... Идеята ти е страхотна, но трябва много изчисления и ще стават объквания, много от хората няма да разберат правилата, поне знаеш колко "интелигентни" има... За това го правя елементарно...
Малко хора, малко цифри... Примерно ще се въведе отрицателния вот като противоположност.
Всеки номинира 3 ма с положителен и 3ма с отрицателен вот.
След 24 часа можеш да номинираш пак... В другата тема ще бъдат дискусиите относно всичко, което се случва. Може да се измислят допълнителни правила като дисквалификация, ако се нарушат правилата и така нататък... Ти го мислиш, братче за много умни хора, идеята е в небето, но нали знаеш....
Ако си съгласен така, правя правилата и това е. Ще стане голяма като темата за снимките и това е, няма да се товари със нови теми и прочие...
Мисля, че не е зле така..

kalinapet
10-05-2008, 17:37
Вижда ми се много интересно. :)

SWASTICA
10-05-2008, 17:41
Нямаш право да номинираш себе си и също обяснение за дадения отрицателен вот, както при положителния...

SWASTICA
10-05-2008, 17:43
Добре, да видим как ще потръгне.

24white24
10-05-2008, 18:37
хах най-после нещо интересно и ново по форумите :) да видиме как ще се развие :)

MiLeNcHeToO
10-05-2008, 18:55
Интересно, браво за идеята :smt011 8-)

Chery
10-05-2008, 20:51
За

Presli
10-05-2008, 21:23
Това е добра идея да се забавляваме, но според мен ще стане някакъв голям хаус, защото има много Лапета в този форум и няма да стане това което ти искаш :)
Но защо пък да не опита ме :)

Andreev
10-07-2008, 20:27
:smt023

DjBaloon
10-23-2008, 09:12
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=202720

Няма да правя нова тема, но...

защо е заключена темата и няма никакво обяснение от мод?

Мистерия :-o

Ino
10-26-2008, 20:23
не ми харесва.
(=_=)

My6mYLka
11-26-2008, 21:22
аз съм за ДА :D

Spider4eto
11-26-2008, 21:25
аз съм за ДА :D Ми то темата от 1 месец я има вече 8-)

My6mYLka
11-26-2008, 21:50
аз съм за ДА :D Ми то темата от 1 месец я има вече 8-)

да зн късно я видях :? :lol: :lol:

Lucho
11-27-2008, 11:36
Няма ли модератори да локнат темата...
Няма я,сега ги избират... 8-)

RiseGirl
11-27-2008, 12:49
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=202720&postdays=0&postorder=asc&start=0 :)