PDA

View Full Version : защо е такааааа :(?



angelcheeee_93
10-05-2008, 08:31
k;oj

zWezdichkaaa
10-05-2008, 08:56
от кога имаш цикъл? ако е от скоро е нормално да ти закъснява :)

angelcheeee_93
10-05-2008, 10:45
ot nqkade 2 godini :( :cry:

Harum_Scarum
10-05-2008, 11:06
ot nqkade 2 godini :( :cry:
Според мен няма повод за притеснения,просто се успокои и ще ти доиде..Визможно е да е и от климата и от притеснението,а пък ако не ти доиде скоро иди на лекар ;)

RiseGirl
10-05-2008, 12:55
Въпреки че бременността е най-честата причина за закъсняла менструация се случва закъснение без да има бременност.
Ето някои от причините за това:
-Емоционалният стрес също е причина за закъснение на цикъла. Справянето със стреса обикновено регулира и самия цикъл.
-Лекарства които приемате в момента. Някои от тях като – контрацептивите, кортикостероидите, антидепресантите може да предизвикат аменорея
-Хорманален дисбаланс. Синдромът на поликистозните яйчници е чест хормонален проблем, който може да е причина за закъсняваща или липсваща менструация.
-Храниш ли се достатъчно? Жените, които се хранят непълноценно или имат твърде ниско тегло често се оплакват от закъсняване на цикъла.
- Ако тренираш интензивно също може да е проблем.
-Ако имаш проблеми с щитовидната жлеза.
-Ако страдаш от хронична болест или се боледувала твърде дълго е възможно да имате забавяне на менструалния цикъл. Когато се възстановиш, нещата се оправят от само себе си.
-Причина може да е и промяна в климата,сезона...т.н.

angelcheeee_93
10-05-2008, 15:22
ами наскоро пих антибиотици ,защото имах хрема но взех само 2 хапчета и се управих.друго ,което ... приятелят ми замина да учи и се чувствам мн самотна.родителите ми също ги няма,защото работят в Чужбина и се виждаме мн рядко,в училище се мъча да уча понеже съм у в друго училище в мн трудна паралелка,мн съм притеснена и с всичко трябва да се управям сама.живота ми е мн сложен, а съм само на 15.,постоянно изникват проблеми... :cry:

Harum_Scarum
10-05-2008, 18:13
ами наскоро пих антибиотици ,защото имах хрема но взех само 2 хапчета и се управих.друго ,което ... приятелят ми замина да учи и се чувствам мн самотна.родителите ми също ги няма,защото работят в Чужбина и се виждаме мн рядко,в училище се мъча да уча понеже съм у в друго училище в мн трудна паралелка,мн съм притеснена и с всичко трябва да се управям сама.живота ми е мн сложен, а съм само на 15.,постоянно изникват проблеми... :cry:

Пила си антибиотици само за едната хрема..Момиче зн ли колко са вредни ..

angelcheeee_93
10-05-2008, 18:51
защо ?може ли да е от антиниотиците ? знам ,че са вредни ...но все пак бяха само 2 хапчета + това 1-то го изпих 1-вия ден,а другото 2-рия.Дали може да е от това ,незная...

Sarabi
10-05-2008, 21:37
Първо - антибиотик не се пие просто за хрема. Второ - ако се започне не се пие "докато се оправиш", а докато изпиеш всички хапчета предвидени за лечението (което се определя от лекря, при който ти естествено не си отишла). Нямаш оредстава какви проблеми може да си докараш на главата... дано станеш малко по- отговорна докато живееш сама.

За цикъла е нормално. На 15 си. Не очаквай хормоните ти да са в ред. Почакай си още 2 - 3 години и тогава се оплаквай, че не ти е редовен.
И от климата може да е .
И от стрес.
И ако си болна.
И от още много други работи. Нищо не пречи този месец да ти пропусне. Не се вкарвай в такива филми.