PDA

View Full Version : Барак Обама vs Джон Макейн



Funky_Jazzist
10-05-2008, 12:10
Имате ли отношение?

c0rey
10-05-2008, 12:56
Аз съм за Обама Dont ask why 8)

Funky_Jazzist
10-05-2008, 13:05
Що да не питам?Повечето американци биха изтълкували това мнение като знак, че ще гласуваш за Обама, защото е цветнокож.

Funky_Jazzist
10-05-2008, 13:10
http://prikachi.com/images.php?files/386933n.jpg

Uptown_soldier
10-05-2008, 13:24
100% сигерен съм че Обама ще спечели с голяма разлика на Макейн му давам максимум 25%

kristo
10-06-2008, 13:08
И аз им пожелавам бай Барак да им стане президент :D

Diam0nD
10-06-2008, 14:38
Обама е пример за интелигентен човек ! Пък и тоя Макейн няя никва визия .../то не че буш има.. / Надявам се ако е Обама световната политика на щатите да се промени и да спрат да "спасяват" народи от диктатури ...

kristo
10-06-2008, 18:46
Обама е пример за интелигентен човек ! Пък и тоя Макейн няя никва визия .../то не че буш има.. / Надявам се ако е Обама световната политика на щатите да се промени и да спрат да "спасяват" народи от диктатури ...
Дано, и аз си мисля, че Обама е много по-добър вариант от Буш, пък и от Маккейн. Не, че съм му фен де, ама просто и аз си мисля, че политиката на САЩ към света ще стане по-поносима и ще вземат наистина малко от малко да се държат като демократична страна, а не като сега като СССР и Третия райх едновременно.

InitialD
10-08-2008, 00:33
Аз вдигам 2 ръце за военно-промишленият комплекс,който за пореден път ще срита яко задници!!!

valkanovb
10-08-2008, 09:36
След месец ще видим. Знам само едно нещо:Изборът на американците ще промени историята. Не казвам че са необикновени избори.

kristo
10-08-2008, 10:27
След месец ще видим. Знам само едно нещо:Изборът на американците ще промени историята. Не казвам че са необикновени избори.
Така е, избора на който и да е от двамата кандидати (особено на Обама обаче) ще променят кардинално политиката на САЩ и оттам и световната, надявам се в положителен аспект разбира се, понеже в момента САЩ осъществяват една никак не добра за останалия свят, а и за обикновените американци световна политика.

love_enrique
10-08-2008, 20:09
Супер много харесвам Обама и бих гласувала за него с две ръце!!!Стискам палци!

valkanovb
10-09-2008, 10:22
След месец ще видим. Знам само едно нещо:Изборът на американците ще промени историята. Не казвам че са необикновени избори.
Така е, избора на който и да е от двамата кандидати (особено на Обама обаче) ще променят кардинално политиката на САЩ и оттам и световната, надявам се в положителен аспект разбира се, понеже в момента САЩ осъществяват една никак не добра за останалия свят, а и за обикновените американци световна политика.
Прав си но не ме разбра. Исках да кажа че при бъдещи случки двамата ще реагират различно.

valkanovb
10-10-2008, 07:31
aha.
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Diam0nD
10-10-2008, 12:39
ясно е кой ще спечели,но е ГАВРА със целия свят,че най-мощната държава на света (за съжаление и истинския Израел) ще бъде управлявана от негър... пууу писна ми от прости расисти бе ... малоумни ли сте ?? Какво те ебе къф е ,ако то той не вреди на света с политиката си ???? Аз съм казвал много пъти : да дойде евреи ако иска да ни управлява и ако сме по-добре от сега въобще няма да ми пука ... евреи ,негър и още други .... все таз е ,стига човекът да е разумен не ми дреме къф е...

Националист
10-10-2008, 14:02
Голям ташак,ще е ако си изберат негър за президент :razz: .Това е все едно ние да си изберем циганин.Ама не ми пука да се оправят ,тяхна си работа.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 16:13
Голям ташак,ще е ако си изберат негър за президент :razz: .Това е все едно ние да си изберем циганин.Ама не ми пука да се оправят ,тяхна си работа.

Ти си прост расист!Едни от най-великите хора в историята са "черни".А и какво значение има цвета на кожата!Ума има значение, а Обама е десет пъти по-компетентен от Макейн.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 16:19
Голям ташак,ще е ако си изберат негър за президент :razz: .Това е все едно ние да си изберем циганин.Ама не ми пука да се оправят ,тяхна си работа.

Между другото изобщо не знаеш ли какви позиции поддържа Обама.Спиране на войната в Ирак, икономическите проблеми...
Ти дигурно си от тия хора:
http://prikachi.com/images.php?files/393830L.jpg

SiegHeil
10-10-2008, 19:07
Ти си прост расист!Едни от най-великите хора в историята са "черни"
Велико 8-)
Освен Мартин Лутър и разните му там спортистчета и певци колко 'велики' негри можеш да ми изброиш ?

Funky_Jazzist
10-10-2008, 19:33
OK.
Мартин Лутър Кинг Дж, Джордж Карвър, Малкълм X, Роза Паркс, Фредерик Дъглас, Мая Анджело, Ал Шарптън, Кондолиза Райс, Колин Пауъл, Барбара Джордан, Упи Голдбърг (ти сигурно няма да я приемеш, но ме кефи 8-) ) , БАРАК ОБАМА и още много други!

Diam0nD
10-10-2008, 20:23
само махни кондолиза плиииззз :D

SiegHeil
10-10-2008, 20:31
OK.
Мартин Лутър Кинг Дж, Джордж Карвър, Малкълм X, Роза Паркс, Фредерик Дъглас, Мая Анджело, Ал Шарптън, Кондолиза Райс, Колин Пауъл, Барбара Джордан, Упи Голдбърг (ти сигурно няма да я приемеш, но ме кефи 8-) ) , БАРАК ОБАМА и още много други!
Ал Шарптън, Кондолиза Райс и Барак може да ги махнеш...става въпрос за велики личности...а не за политици които са били 2-3 години в парламента и това е велико постижение..говорим за хора променили световната история..по тоя критерий половината отпадат ;)

BulgariaZaBulgarite
10-10-2008, 21:16
Кофи Бабоне

Националист
10-10-2008, 22:10
Колко велики бе? Колко учени има бели и колко черни? Колко изобретения са направени от белите ,колко от черните? Колко цивилизациr на белите има и колко на негрите(истински с писменост и тн.)
И друго имах предвид в САЩ 90% от негрите са като циганите в България живеят от помощти и се занимават с престъпления, 60% от затворниците в САЩ са черни .Вие предстваяте ли си ,че той като стане президент слободията на негрите ще се толерира още толкова въпреки ,че не съм много сигурен имайки предвид ,че е мулат и роднина на генерал Лий. Тъпите американци не му слушат какво приказва ,а да се направят на много толерантни гласуват за него само ,защото е черен .Е това ако не е расизъм и не тъпо!

Пак казвам не ме интерусава САЩ и ме боли колко пари дават за войната в Ирак или колко техни войници умират там .Интересуват ме България и българите.

Националист
10-10-2008, 22:44
Ти си прост расист!Едни от най-великите хора в историята са "черни".А и какво значение има цвета на кожата!Ума има значение, а Обама е десет пъти по-компетентен от Макейн.

Я ми кажи като си толкова умен колко негърски "цивилизации" има ,които могат да се сравняват с тези на европеидната раса? Можеш ли да сравняваш Нубия, Куш, Аксум,Етиопия(тези 3 са създадени от хора смес между бели и негри) Нок,Женжено( първия град в същинска Черна Африка създаден 200гпр.хр сравни го с 1 град създаден от бялата раса Йерихон 9 хил.пр.хр.) с Египет Шумер Мохенджо даро, Йерихон ,Древна Елада,Рим,Персия,Арийските царства в Индия.Или по късните Гана,Бенин със средновековните цивилизации на България и Византия ,и тези на арабите ,и персите. Или европейските храмове и крепости с Великото Зимбабве. :D

Funky_Jazzist
10-10-2008, 22:45
Колко велики бе? Колко учени има бели и колко черни? Колко изобретения са направени от белите ,колко от черните? Колко цивилизациr на белите има и колко на негрите(истински с писменост и тн.)
И друго имах предвид в САЩ 90% от негрите са като циганите в България живеят от помощти и се занимават с престъпления, 60% от затворниците в САЩ са черни .Вие предстваяте ли си ,че той като стане президент слободията на негрите ще се толерира още толкова въпреки ,че не съм много сигурен имайки предвид ,че е мулат и роднина на генерал Лий. Тъпите американци не му слушат какво приказва ,а да се направят на много толерантни гласуват за него само ,защото е черен .Е това ако не е расизъм и не тъпо!

Пак казвам не ме интерусава САЩ и ме боли колко пари дават за войната в Ирак или колко техни войници умират там .Интересуват ме България и българите.

Ако те интересува само "България и българите", значи си супер ограничен човек.Патриотизма е хубаво нещо, но не и когато е начин на живот.Не можеш да разделяш изобретенията на "създедени от черни" и "създадени от бели", все едно да кажеш че мъжа е по-умен от жената, само защото мозъка му е по-тежък.През всичкото време цветнокожите са били дискриминирани, само затова те не са се развивали наравно с другите - просто са нямали шанса да почнат.
Ако Обама е справедлив и умен лидер (какъвто си мисля че е) той също не би окуражил специално отношение към цветнокожите.А пък и алтернативата е Макейн, който прави всичко, което Буш му каже и е толкова стар, че ще ритне камбаната преди да му е свършил мандата.
С последното с съгласен - въпреки, че харесвам американската образователна система, много от простите американци, ще гласуват за Обама, само защото е черен, което показва колко и ум имат в главата и, че колкото и да повтарят, че са толериращ народ, американците винаги ще имат някакви предрасъдъци.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 22:57
Ти си прост расист!Едни от най-великите хора в историята са "черни".А и какво значение има цвета на кожата!Ума има значение, а Обама е десет пъти по-компетентен от Макейн.

Я ми кажи като си толкова умен колко негърски "цивилизации" има ,които могат да се сравняват с тези на европеидната раса? Можеш ли да сравняваш Нубия, Куш, Аксум,Етиопия(тези 3 са създадени от хора смес между бели и негри) Нок,Женжено( първия град в същинска Черна Африка създаден 200гпр.хр сравни го с 1 град създаден от бялата раса Йерихон 9 хил.пр.хр.) с Египет Шумер Мохенджо даро, Йерихон ,Древна Елада,Рим,Персия,Арийските царства в Индия.Или по късните Гана,Бенин със средновековните цивилизации на България и Византия ,и тези на арабите ,и персите. Или европейските храмове и крепости с Великото Зимбабве. :D

Веднага отговарям и благодаря за комплимента :) :) :)
Вярно е, че Древна Елада, Персия... са много по-развити цивилизации от африканските, но за да оценяваш една цивилизация трябва да се разгледат различни природни, религиозни... фактори.
Например на Балканския полуостров условията за живот са 100 пъти по-добри от тези в Африка, но въпреки това в Африка се е зародила цивилизация - въпреки тежките условия те и тогава са доказали, че са пекани, те са успели.Те са изградили общество и са го запазили.
Не мога само да разбера какво толкова имаш против черните, циганите - хайде добре, някои са кретени - но чернокожите винаги са били много добри хора и се чудя какво би провокирало такава омраза.Няма никакъв смисъл да се сравнява какво е било - коя цивилизация била по-развита и т.н. - , важното какво е сега, как решенията ни ще оформят бъдещето.Такива предрасъдъци като цвета на кожата са ми непонятни.

SiegHeil
10-10-2008, 23:04
Ако те интересува само "България и българите", значи си супер ограничен човек.Патриотизма е хубаво нещо, но не и когато е начин на живот.Не можеш да разделяш изобретенията на "създедени от черни" и "създадени от бели", все едно да кажеш че мъжа е по-умен от жената, само защото мозъка му е по-тежък.През всичкото време цветнокожите са били дискриминирани, само затова те не са се развивали наравно с другите - просто са нямали шанса да почнат.

Преди да стъпи бял човек в Африка, най великото откритие по онези земи е бил аналния секс (буквално)...
Сигурно преди да видят бял са се дикриминирали помежду си ? 8-)

SiegHeil
10-10-2008, 23:06
Например на Балканския полуостров условията за живот са 100 пъти по-добри от тези в Африка
Мда, поредния бисер...

Националист
10-10-2008, 23:08
А в Африка от кой са били дискриминирани!? В Африка има и полезни изкопаеми бол животни и растения за опитомяване ,ама не са ги използвали кой знае колко. За 10 хиляди години не са създали някоя цивилизация повлияла на човечеството .Мозъка на белите е по-голям от този на черните факт! Основното нещо в еволюцията е промяната на големината на мозъка.
Ама какво ти обяснявам нали съм прост расист. :D

Щом обичаш България и българите си ограничен. Кое не е ограничено да рониш сълзи за американските войници или да пращаш помощи на негърчетата в Африка, вместо да гледаш да оправиш собствената си държва. Да помагаш на чуждите ли не е ограничено ,да им помагаш докато не те претопят или затрият заедно с целия ти народ или най-малкото докато станат по силни ,или нагли. Има нещо като естетвен подбор това важи и за народите.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:17
А в Африка от кой са били дискриминирани!? В Африка има и полезни изкопаеми бол животни и растения за опитомяване ,ама не са ги използвали кой знае колко. За 10 хиляди години не са създали някоя цивилизация повлияла на човечеството .Мозъка на белите е по-голям от този на черните факт! Основното нещо в еволюцията е промяната на големината на мозъка.
Ама какво ти обяснявам нали съм прост расист. :D

Щом обичаш България и българите си ограничен. Кое не е ограничено да рониш сълзи за американските войници или да пращаш помощи на негърчетата в Африка, вместо да гледаш да оправиш собствената си държва. Да помагаш на чуждите ли не е ограничено ,да им помагаш докато не те претопят или затрият заедно с целия ти народ или най-малкото докато станат по силни ,или нагли. Има нещо като естетвен подбор това важи и за народите.

Дай да си изясним нещо - нарекох те прост расист, защото коментара ти беше расистки - сега си само расист.Умен човек като видя - добре.
Сега по темата : Африкнаците са дискриминирани СЕГА не тогава.
Няма абсолютно никакво значение колко е голям мозъка!Не си ли ичил анатомия!
Не съм казал, че щом обичаш България си ограничен, казах ако обичаш САМО България и не ти пука за другите страни.Лично аз се опитвам да гледам на света отстрани.От Марс знаеш ли какво се вижда - земя, не държави,хора - не черни и бели.Затова отказвам да "оправям собствената си държава", а да живея свободен, защото свободата е сила.

Националист
10-10-2008, 23:17
Къде са тежки условия бе !Те тия царсва не са ги правили в средата Сахара ,а покрай реките, където почвата е плодородна и има животни Африка един от най-богатите ,ако не ме лъже паметта и най-богатия на полезни изкопаеми континент! Едно от условията за цивилизация е писмеността такова нещо при тях е отсъствало освен в Нубия ,където използват египетските йероглифи и в Мали арабската писменост.

quote]Патриотизма е хубаво нещо, но не и когато е начин на живот.[/quote]

Левски,Ботев,Раковски,Бенк вски,Вазов и на други знайни и незнайни родолюбци живота напразно ли им е минал!? Мисли като пишеш!
:-x

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:22
Къде са тежки условия бе !Те тия царсва не са ги правили в средата Сахара ,а покрай реките, където почвата е плодородна и има животни Африка един от най-богатите ,ако не ме лъже паметта и най-богатия на полезни изкопаеми континент! Едно от условията за цивилизация е писмеността такова нещо при тях е отсъствало освен в Нубия ,където използват египетските йероглифи и в Мали арабската писменост.

quote]Патриотизма е хубаво нещо, но не и когато е начин на живот.

Левски,Ботев,Раковски,Бенк вски,Вазов и на други знайни и незнайни родолюбци живота напразно ли им е минал!? Мисли като пишеш!
:-x[/quote]


Мисля, това че не мисля като тебе не значи, че трябва да ме псуваш наум! :-D
Оставяй историята, глупости от миналото не искам да слушам.Важно е сега, трябва да творим бъдещето, не да се забиваме в предишни цивилизации и не знам си какви още глупости.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:23
Например на Балканския полуостров условията за живот са 100 пъти по-добри от тези в Африка
Мда, поредния бисер...

:lol: :lol: :lol: :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Националист
10-10-2008, 23:25
Не мразя негрите. Просто ме интересува истината!Не ме интересуват живи и здрави да си живеят в Африка и Америка ,където са насила закарани стига да са далеч от България.
Ти за еволюцията учил ли си големината на мозъка определя броя на невроните в мозъка. Негрите са по силни физически от нас но са по глупави факт и от биологични и от историческа и от чисто културна гледна точка.

Всички ще имаме свобода само тогава ,когато имаме силна държава управлявана от истински българи родолюбци!

Не съм расист ,а расиалист.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:29
Аз пък се смятам за реалист, но не съм съгласен да давам всичко от себе си в просперитета на България.Всъщност, то е в човешката психика да иска различното.Както казах на SiegHeil от Марс няма да видиш държави, ще видиш земя,няма да видиш бели и черни - ще видиш хора.

Националист
10-10-2008, 23:34
Мисля, това че не мисля като тебе не значи, че трябва да ме псуваш наум! funfunfun
Оставяй историята, глупости от миналото не искам да слушам.Важно е сега, трябва да творим бъдещето, не да се забиваме в предишни цивилизации и не знам си какви още глупости.

Кое са глупости от миналото бе плехар това ,че дедите ти са умирали за България за да можеш да живееш днес! Ботев и Левски глупаци ли са бе? Кое е умно да се претопиш в някоя друга страна!Това не са глупости без история,култура и традиций надали, ще можем да оцелеем като народ! Поне от елементарно уважение към дедите ни трябва да имаш някакъв дълг към родината !Българския народ не е някаква общност от хора събрана от тук от там българският народ е народ по кръв. Делата ни трябва да се водят от зова на кръвта ни!

Националист
10-10-2008, 23:38
Да ама ние се гледаме достатъчно от близко за да видим разликите.
За Дарвин Куун и Д-р Джеймс Уотсън чувал ли си? Това са големи учени и 3-та са на едно мнение с мен за негрите.Както има по-умни и по-глупави породи(раси) кучета така е и при хората.

SiegHeil
10-10-2008, 23:42
Да вкараме малко стабилни факти в спора..
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=143607&highlight=%EF%F0%E8%F7%E8%ED%E8
Вземи оспори това ^^

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:44
Мисля, това че не мисля като тебе не значи, че трябва да ме псуваш наум! funfunfun
Оставяй историята, глупости от миналото не искам да слушам.Важно е сега, трябва да творим бъдещето, не да се забиваме в предишни цивилизации и не знам си какви още глупости.

Кое са глупости от миналото бе плехар това ,че дедите ти са умирали за България за да можеш да живееш днес! Ботев и Левски глупаци ли са бе? Кое е умно да се претопиш в някоя друга страна!Това не са глупости без история,култура и традиций надали, ще можем да оцелеем като народ! Поне от елементарно уважение към дедите ни трябва да имаш някакъв дълг към родината !Българския народ не е някаква общност от хора събрана от тук от там българският народ е народ по кръв. Делата ни трябва да се водят от зова на кръвта ни!

Кръвта е течност, която тече по вените и артериите.Не чувствам никакъв дълг към никого и нищо.Важно е само сегашното, а то не ми харесва!Желая на България всичко хубаво, само защото близките ми живеят тук.Като толкова ти харесва да стоиш тук - добре,няма да те спирам - но България още не е добро място за живеене и мисля да не се ограничавам с нея.

И моля те НЕ МЕ ОБИЖДАЙ.Обиждането е израз на слаба култура, която ти имаш претенции че имаш.

Funky_Jazzist
10-10-2008, 23:50
Да ама ние се гледаме достатъчно от близко за да видим разликите.
За Дарвин Куун и Д-р Джеймс Уотсън чувал ли си? Това са големи учени и 3-та са на едно мнение с мен за негрите.Както има по-умни и по-глупави породи(раси) кучета така е и при хората.

Аз да съм възразявал?!? Просто казвам, че интелекта не играе кой знае каква роля в изборите, защото Обама е наистина умен човек.

gbemXVII
10-10-2008, 23:51
СЕЩ ПОД НОЖА !

Националист
10-10-2008, 23:54
Делото на Ботев,Левски и хилядите след и преди тях глупости от историята ли са ?Как няма да те обиждам лайнар! Такова изречение може ли да се каже от нормален човек!?
България му спирала възмжоностите лесно е да избягаш ,трудно е да се бориш.
Пък ,ако не ти изнася думата кръв да я заменя гени и раса. Защото расовата основа на българите е една.

1 ти почна с обиди така ,че незнам кой е с ниската култура.Пък ,ако е въпрос на ниска култура да се гордееш с Ботев Левски и всичките знайни и незнайни достойни българи ,вместо да викаш глупости от историята. То тогава съм с ниска култура!

Националист
10-10-2008, 23:55
Аз да съм възразявал?!? Просто казвам, че интелекта не играе кой знае каква роля в изборите, защото Обама е наистина умен човек.

До сега разпавяше колко са умни негрите. :D Обама не го знам но негрите като цяло не блестят с интелекта си.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 00:01
Делото на Ботев,Левски и хилядите след и преди тях глупости от историята ли са ?Как няма да те обиждам лайнар! Такова изречение може ли да се каже от нормален човек!?
България му спирала възмжоностите лесно е да избягаш ,трудно е да се бориш.
Пък ,ако не ти изнася думата кръв да я заменя гени и раса. Защото расовата основа на българите е една.

1 ти почна с обиди така ,че незнам кой е с ниската култура.Пък ,ако е въпрос на ниска култура да се гордееш с Ботев Левски и всичките знайни и незнайни достойни българи ,вместо да викаш глупости от историята. То тогава съм с ниска култура!

1) Не съм почнал с обиди - първият ти коментар наистина беше расистки, заради обидите към черните, и прост ,заради наличието на тъпи думи (ташаци) Това не е обида, а истина.
2) Никога не съм казал, че не се гордея с тези българи.Добри дела са извършили, но просто най-важното е настоящето.Да се живее сега!
3) Погледни реално на нещата - не можеш да сравниш България с Англия, Германия,САЩ по качество на образование
4) Аз не бягам от България, просто човек трябва да се развива, а България ,засега, не отговаря на критериите ми за високи стандарти.И пак реално погледнато в Англия,САЩ... има много повече възможности отколкото в България.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 00:04
Аз да съм възразявал?!? Просто казвам, че интелекта не играе кой знае каква роля в изборите, защото Обама е наистина умен човек.

До сега разпавяше колко са умни негрите. :D Обама не го знам но негрите като цяло не блестят с интелекта си.

Да, умни са! Да, не блестят с интелект, а повече с атлетични умения, но това не ги прави по-малко значими. :-D :-D

Националист
10-11-2008, 00:15
1. Вие от интелегенцията как им викате тестиси . :D
2. Е хубаво то настоящето е неразривно свързано с миналото.
3. Едно е да учиш там ,друго е да живееш .А за да се оправи нещо не трябва да чакаме някой да дойде да ни го оправи ,а сами да вземем нещата в ръцете си.
4. Прав ти път ,който не иска да се бори за по-добро в собствената си държава бяга другаде .Значи хем се гордееш с наште герой хем за това са глупости от историята май и ти не знаеш какво искаш!?

Националист
10-11-2008, 00:17
Да, умни са! Да, не блестят с интелект, а повече с атлетични умения, но това не ги прави по-малко значими.

:D Значи който има атлетични заложби е умен . :D

Funky_Jazzist
10-11-2008, 00:21
1. Вие от интелегенцията как им викате тестиси . :D
2. Е хубаво то настоящето е неразривно свързано с миналото.
3. Едно е да учиш там ,друго е да живееш .А за да се оправи нещо не трябва да чакаме някой да дойде да ни го оправи ,а сами да вземем нещата в ръцете си.
4. Прав ти път ,който не иска да се бори за по-добро в собствената си държава бяга другаде .Значи хем се гордееш с наште герой хем за това са глупости от историята май и ти не знаеш какво искаш!?

1.Аз не съм от интелигенцията
1.1. :D :D :lol: :lol:
1.2.ташаци беше напълно неуместно там,затова и беше просто
2. Да така,но една държава не е добра,защото има велико минало.Оценява се сега каква е.
3. Да, съгласен съм.Но 100% и ти искаш да видиш навън как е.За живот е много рано да се каже,но за учение и реализация в чужбина е страхотно.
4. Много добре знам какво искам!

Обобщение : националните герои са велики,но България трябва да се оценява от сегашния си статус не какво сме правили преди.Не бягам, а се освобождавам, а на теб приятен престой в България до края на живота си.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 00:37
Да, умни са! Да, не блестят с интелект, а повече с атлетични умения, но това не ги прави по-малко значими.

:D Значи който има атлетични заложби е умен . :D


:D :D :D :D :D :D :D
Пак се правим на интересни!

Националист
10-11-2008, 00:41
Да трябва да се оценява от сегашния си статус ,но да се промени той трябва:
1. Българите да осъзнаят ,че са 1 народ с достатъчно велико минало ,който заслужава да живее в силна държава както някога.Нямаш си на представа каква опора е националната гордост.
2. За да има силна България трябва да подържаме силни и традициите и културата ни ,а не да ги забравяме и да ходим по чужда култура (като празнуването на хелоуин и Св. Валентин).

Мен не ме плаши, че ще прекарам живота си в България ,но теб явно те плаши и колкото и да повтаряш небягам ,факта си е факт и това няма да е освобождение както си мислиш ,а заробване и погреване на собствената ти идентичност и на тази на дедите ти.Съзнаваш ли ,че ако се преселиш в някоя друга държава наследниците ти няма да говорят на български и да се чустват българи .Иначе чужбина не е само такъв какъвто е от филмите и там не е чак толкова прекрасно и уредено.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 00:51
Еййййй, най-накрая да сме съгласни за нещо! За 1. и 2. :grin: :grin: :grin:


Тъй, а за другото - вуйчо ми живее в Америка и перфектно знам там какво е.Децата му(братовчедите ми) говорят в къщи на български на училище на английски и се справят отлично.
Ето това последното :
"но теб явно те плаши и колкото и да повтаряш небягам ,факта си е факт и това няма да е освобождение както си мислиш ,а заробване и погреване на собствената ти идентичност и на тази на дедите ти".
Сигурен съм, че много добре знаеш, че това са отживелици (точно по литература учихме - в миналото човек от едно племе не може да се цепи от него, защото другите няма да го приемат...)Не си мисли, че щом изляза (или всеки друг българин) изляза от България, ще забравя есичко българско и ще стана ... американец например.

От този коментар излиза, че българите не трябва да излизат от България, а цял живот да работят върху просперитета и.

Националист
10-11-2008, 01:05
Няма такова нещо кое са отживелици ,това са традиций и ценности устояли хилядолетия. Ако кръвтта е отживелица бъдещето какво е бездушни консуматори без род и родина.

Ако искаме да имаме личен просперитет тук и децата ни да живеят по- добре ,ще работиме за просперитета на България.


Не си мисли, че щом изляза (или всеки друг българин) изляза от България, ще забравя есичко българско и ще стана ... американец например.

Ти не ,но наследниците ти - деца,внуци,правнуци и тн.

Funky_Jazzist
10-11-2008, 01:13
Няма такова нещо кое са отживелици ,това са традиций и ценности устояли хилядолетия. Ако кръвтта е отживелица бъдещето какво е бездушни консуматори без род и родина.

Ако искаме да имаме личен просперитет тук и децата ни да живеят по- добре ,ще работиме за просперитета на България.


Не си мисли, че щом изляза (или всеки друг българин) изляза от България, ще забравя есичко българско и ще стана ... американец например.

Ти не ,но наследниците ти - деца,внуци,правнуци и тн.

Съгласен съм, че родното трябва да се пази и предава на поколенията, но аз, когато имам деца ще искам най-доброто за тях и, когато България не може да им го даде, аз няма просто да стоя и да гледам.Аз, като ученик,не мога да променя България, нито пък ще изоставя учение или живот в чужбина заради България.Навярно ти искаш хората цял живот да се занимават с развитието на България, което ,според мен е страхотно,но не мога и няма да загърбя лично щастие за държава,независимо коя е тя.

yarrr
10-11-2008, 09:09
hah smqtaite sq obama tamun da ste prezident i pak da go grumnat kat onq martin luther king :D :D :D

BulgariaZaBulgarite
10-11-2008, 09:46
Whites will always innovate
Asians always imitate
Browns will always inundate
Blacks will never appreciate
Jews forever aggravate

valkanovb
10-11-2008, 11:02
Дрън Дрън

Националист
10-11-2008, 12:12
Съгласен съм, че родното трябва да се пази и предава на поколенията, но аз, когато имам деца ще искам най-доброто за тях и, когато България не може да им го даде, аз няма просто да стоя и да гледам.Аз, като ученик,не мога да променя България, нито пък ще изоставя учение или живот в чужбина заради България.Навярно ти искаш хората цял живот да се занимават с развитието на България, което ,според мен е страхотно,но не мога и няма да загърбя лично щастие за държава,независимо коя е тя.

Виж сега ако искаш да промениш нещо учението ти трябва ,а по отделно сме слаби ,но всички заедно сме силни. Съединението прави силата.
Как да ти го напиша да ме разбереш.За да имаме лично щастие като българи трябва да си оправяме държавата в противен случай,ако се спасяваме по отделно в чужбина сме обречени на асимилация и унищожение като народ.

valkanovb
10-11-2008, 12:27
:razz: :razz: :razz: :razz:

mitternacht
10-11-2008, 14:38
Съгласен съм, че родното трябва да се пази и предава на поколенията, но аз, когато имам деца ще искам най-доброто за тях и, когато България не може да им го даде, аз няма просто да стоя и да гледам.Аз, като ученик,не мога да променя България, нито пък ще изоставя учение или живот в чужбина заради България.Навярно ти искаш хората цял живот да се занимават с развитието на България, което ,според мен е страхотно,но не мога и няма да загърбя лично щастие за държава,независимо коя е тя.

Виж сега ако искаш да промениш нещо учението ти трябва ,а по отделно сме слаби ,но всички заедно сме силни. Съединението прави силата.
Как да ти го напиша да ме разбереш.За да имаме лично щастие като българи трябва да си оправяме държавата в противен случай,ако се спасяваме по отделно в чужбина сме обречени на асимилация и унищожение като народ.

Добре казано, но какво може да се направи?
Бунт?Революция?После ще има застреляни невинни хора, дори младежи.И ПАК нищо няма да стане, а бунтуващите се ще бъдат обявени за престъпници.Да не сме цигани я, че да вдигаме така глава?
Съжелявам.НИЩО не може да се направи.

По темата-принципно, нас пряко какво ни засяга чий задник ще седне на управленското място на САЩ?
Ще е по-забавно да е Обама, да видим как ще го преживее целия им х'американски народ.Нъл' требе да се етнически толерантни.

Националист
10-11-2008, 15:49
Да не сме цигани я, че да вдигаме така глава?

Е какво мълчаливо да си загинем като народ?А всички дето са се борили България да я има цигани ли са?Пък и циганите не са от тези дето много вдигат глава.А пък и никой не е казал за кървави бунтове ,има и други варианти сами се сещайте какви са.
Просто самото ни обединеие и просвещение като народ ,ще доведе до махането на боклуците ,които ни управляват.

valkanovb
10-11-2008, 16:01
Засяга ни защото в наше време дори ние имаме влияние в/у света.

valkanovb
10-11-2008, 16:01
Засяга ни защото в наше време дори ние имаме влияние в/у света.

mitternacht
10-11-2008, 16:13
Да не сме цигани я, че да вдигаме така глава?

Е какво мълчаливо да си загинем като народ?А всички дето са се борили България да я има цигани ли са?Пък и циганите не са от тези дето много вдигат глава.А пък и никой не е казал за кървави бунтове ,има и други варианти сами се сещайте какви са.
Просто самото ни обединеие и просвещение като народ ,ще доведе до махането на боклуците ,които ни управляват.

Не.Разбира се, че не искаме това.
Оле, въобще не си ме разбрал за какво ти говоря.Видя ли какво стана, когато циганите крещяха "смърт за българите"?Нищо.Дори българи излезли виновни, тоест-измислиха си някакви скинари, които да са причината.
Циганите тогава и оръжия размятаха, заплашваха, трошаха... и нищо.
А видя ли какво стана когато българите правят мирни протести?Не си ли гледал репортажа, как на оня човек му счупиха носа в паважа?Или многото напръскани със спрейове?
Ето затова, ако бяхме цигани, можеше безопасно да правим протести.
Другия вариант е, да отидем и да ни набият.
Това е реалността, колкото и да не ти харесва.
В исторически план знаеш как е запознато.
Партия, отряди, оправяне на нещата.Не и само от беззащитния народ.

О, много хубаво би било да се обединим, но дори в този форум съществува разединение, какво остава за нормалния живот.

За сега ни остава да мислим позитивно и да се надяваме, че все пак, все някога, ще можем да се обединим.

Изборите въобще не са вариант, защото ако те бяха реални, народа ни трябва да е доста кретенясъл, да избере Гоце за втори път.Както стана.


По темата-И Обама, и другия да бъде избран, ние нищо няма да спечелим.Да гледаме нашата си политика.

kristo
10-11-2008, 22:37
А в Америка негрите ги усмириха и сега като цяло не създават особени проблеми именно защото има железни закони, които се прилагат към абсолютно всички и затова такива неща като "смърт на българите" няма да остане безнаказано там, а ще завърши с як кютек спрямо тези същите, но нали ние сме най-големите "умници" и демократи в целия свят, та ще седим и търпим циганите да ни крадат и бият за да не бъдем обвинени в "расизъм"...
Иначе не съм съгласен с цялостното отъждествяване на циганите с негрите, понеже се вижда, че негрите са далеч по-интегрируеми от циганите и имат доста повече акъл в главата от тях. Самия факт, че има много негри, които са добри спортисти (сред най-добрите, в доста случаи и най-добрите), певци и артисти доказва категорично, че не могат да бъдат сложени под общ знаменател с тях. А и факта, че са имали още в древността държави, докато циганите никога са нямали, няма и да имат държава също го доказва. И днес също има десетки негърски държави, верно, сред най-бедните са, но си имат държави все пак. Друг е въпроса, че по доста причини никога няма да могат да стигнат нашето ниво, на белите, с изключение на единични случаи като Обама и Кондолиза Райс например, които очевидно са доста интелигентни и умни щом са се издигнали толкова много в йерархията и не отстъпват особено много пред някой бял.
Иначе ако Обама промени в положителен аспект политиката на САЩ и тя стане реално по-демократична страна, ще го подкрепям без разлика на цвета на кожата му, понеже и България лично ни засяга да има един по-добър и наистина демократичен президент на все още най-силната страна в света. А мен също лично това също ме интересува най-много - нашият, българският национален интерес, който безпорно е зависим от това което става и ще става и за в бъдеще в САЩ.
И само с едно не мога да се съглася с моят приятел Националист - че не трябва да ни пука затова какво става с гладните негърчета в Африка примерно. Защото национализма не изключва хуманното чувство на състрадание, а и тези деца с нищо не са виновни, че са се родили черни по цвят на кожата, и заради такива световни финансови паразити и крадци като Родшилд и Рокфелер, които имат стотици милиарди долари останалата част от света трябва да измира от глад, а и ние българите също винаги сме страдали и продължаваме да страдаме от същите тези световни финансови паразити. Та в това ми е забележката - че когато има някаква несправедливост по света трябва да застанем срещу нея, но това по никакъв начин не бива да пречи на национално-патриотичното ни чувство, което трябва да е водещо. Но не може да мислим единствено и само за себе си, понеже така ще заприличаме на тези, които отричаме. Българите винаги сме били велик народ именно и заради това - че сме хуманни и не сме базразлични към страданията на останалите народи, като наример арменския народ, един прекрасен народ за мен и повечето българи. И също така разбира се, че не меним вярата си заради една печена кокошка, че въпреки всичко колкото и да ни е тежко и да страдаме, пак се гордеем с историческото си минало, националните ни Герои и разбира се произхода си, кръвта си, гена си.

Националист
10-11-2008, 22:41
Знам как действат Властта се опитва да ни пречупи .И за съжеление е истина ,истинските родолюбиви българи са репресирани ,а боклуците толерирани.

Националист
10-11-2008, 23:04
Защо се заблуждавате ,че в САЩ народа избира държавния глава или правителството ,както в 99% от страните в света ,това са поставени лица управлявани от хората с парите !Това са истинските управляващи тези дето ги дават по телевизията са пионки така ,че е се същата работа кой от 2-та ще е!

Darkkiss
10-12-2008, 00:52
и 2-мата suck

valkanovb
10-12-2008, 10:09
Ще спрете ли да бълвате глупости като болемички.

SiegHeil
10-12-2008, 15:18
Ще спрете ли да бълвате глупости като болемички.


Пък и се твърдеше, че газовите камери били направени от х'американите, та да се оправдае избиването на цивилните немци, на пленниците, пък и за една много по-мащабна цел-създаването на една нова държава, на територията на други, суверенни такива.
Досещате ли се коя е?Въпрос за 200 000 лева :)
На кои по-точно?Великобритания?Друга е нямало.
Ти по добре не се обаждай 8-)

valkanovb
10-12-2008, 15:30
Tи говореше за Израел а тя е създадена върху суверената територия на Великобритания.

kristo
10-12-2008, 21:37
Tи говореше за Израел а тя е създадена върху суверената територия на Великобритания.
Да, циониста Чърчил е в основата на създаването на изкуствената държава, наречена Израел, а можеби е по-правилно да бъде наречена Хазария тази същата държава...
И е създадена на територия, в която дълго време е имало палестинско мнозинство, чрез много насилие над същото това мнозинство и изселването му както и по други никак не хуманни начини. Иначе нямам против евреите (по-скоро е да ги наричаме днес хазари) да си имат собствена държава, само че да се създаде по нормален и цивилизован начин и на територия в която има еврейско мнозинство и не на последно място - където няма опасност и възможност от въоръжени конфликти както повече от 60 години става в Близкия изток именно заради болните амбиции на ционистите...