PDA

View Full Version : България



drun-drun!
10-05-2008, 12:59
http://www.clip4e.com/playfscr.php?id=turcite_i_ciganite_v_bylgariq

Просто коментирайте....

SkyEatsAirplane
10-05-2008, 13:03
плаче ми се .... само това мога да кажа
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=195813&highlight=

kristo
10-06-2008, 13:16
Добре де, това всички го знаем и сме запознати, има ли смисъл да го повтаряме до безкрай и само да се ядосваме и да си косим нервите? С приказки и страх нещата няма да се променят, а и Скат доста често преувеличават нещата, за да насаждат страх у българите. Все пак нещата не са толкова черни и загубени, просто се иска да идем да гласуваме здраво на следващите избори и да свалим ДПС от власт като за начало, после ще се търси и изхвърлянето на тази "партия" от политиката в България въобще. Просто не си вкарвайте излишни паранои, че България пак щяла да стане турска провинция, понеже това никога няма да стане колкото и зле да изглеждат понякога нещата в смесените райони. На ДПС скоро ще му свърши властването както казах и постепенно нещата ще започнат да се подобряват. А и национализма в България непрекъснато нараства, което е най-хубавото нещо и все повече и повече българи осъзнават в каква опасност се намираме. А най-голямата сила, която може да спаси България от турцизация и от всякакви други вредни явления, които ни тровят живота като народ и страна е именно национализма.

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 14:36
Според мен не е така. Младото поколение се ''изнася'' от България, за да учи в чужбина, където образованието е къде къде по-добро от това тук, както и работата, и заплащането, и начина на живот...
Тук ще останат само турци и цигани.... Аз така го виждам. Заобиколена съм от такива...
Надявам се не съм права

valkanovb
10-06-2008, 16:40
О я стига. Това с говоренето че навън е по-хубаво е пълна глупост.Казвате че никъде няма проблем с боклука като София. Вижте Неапол където е пет пъти по-зле. Уж тук престъпността тук е много голяма. В САЩ всяка година умират 10 000 само при убииствата. Уж тук никой не работи. Ние имаме една от най-ниските проценти на безработица в Европа. Никак не се развиваме? България има по-голям процент на развитие от всички Западни Страни(това е естествено но все пак да го знаете). Другите страни са зле колкото нас.

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 17:11
Не е така. В Германия улиците са толкова чисти, няма и дупки... България не се оправя, даже се заробваме сами... вижте колко чужденци надойдоха и си накупиха къщи тук.
Заплатите тук хич не са високи и достатъчни..., то какво да направиш, сметки да платиш, храна да купиш или да се облечеш? Цените се увеличават, а заплатите? Тук може да имаме по-висока безработица, но я забележи колко милиона ни е населението и на къде бягаме?На запад... защо? защо бягаме като тук било по-добре.. не мисля, че България би се оправила някога. И ако се оправи някога няма да е в близко бъдеще... което е плачевно :( всеки граби и мисли за себе си...

valkanovb
10-06-2008, 17:15
Ти изобщо знаеш ли какво е безработица? В Англия също е мръсно и също заплатите не са достатъчни.

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 17:23
знам какво е безработица...

valkanovb
10-06-2008, 17:28
хСЯНЬ ФЕЮИЬФДШСЪЬ Е ГКФЬУД С ЬЮ ШД`ХД ШДУЬ НЬЮЬГЛ

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 17:33
добре... :D аз няма да споря според мен България хич не е добре

kristo
10-06-2008, 17:43
Не е така. В Германия улиците са толкова чисти, няма и дупки... България не се оправя, даже се заробваме сами... вижте колко чужденци надойдоха и си накупиха къщи тук.
Заплатите тук хич не са високи и достатъчни..., то какво да направиш, сметки да платиш, храна да купиш или да се облечеш? Цените се увеличават, а заплатите? Тук може да имаме по-висока безработица, но я забележи колко милиона ни е населението и на къде бягаме?На запад... защо? защо бягаме като тук било по-добре.. не мисля, че България би се оправила някога. И ако се оправи някога няма да е в близко бъдеще... което е плачевно :( всеки граби и мисли за себе си...
А виж, ти сама си стигнала до извода, че ако всички напуснем България тя със сигурност никога няма да се оправи. Ама много хора хем ги "боли" за България, хем казват аз няма какво да правя в България и се махам оттука?! Как така хем искаш да направиш нещо за България и бъдещето й не ти е безразлично, хем се изнасяш от нея при първа възможност?! България ще се оправи точно когато вместо да да бягаме останем тук и дадем своя принос за развитието й чрез работа и гласуване и не на последно място когато всички българи се обединим и започнем да търсим правата си чрез стачки и митинги, тоест гражданско неподчинение и бойкоти.

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 19:21
съгласна съм! не казвам също и че тук няма бъдеще напротив, но има прекалено много минуси :(

kristo
10-06-2008, 19:43
съгласна съм! не казвам също и че тук няма бъдеще напротив, но има прекалено много минуси :(
Ами има минуси и то много, но с тези управници до един комунисти, турци, масони и т. н. е нормално да има много минуси. И все пак България си е България, нашата Родина и мястото ни е тук, в нея. Надявам се, че подобно на теб все повече млади българи ще започнат да осъзнават колко пагубно за страната ни е да я напускаме и оставяме в ръцете на тези, които описах по-горе. И все пак от нас си зависи най-много да си оправим държавата и ако се обединим и започнем да действаме, ще успеем. Знам, много трудно ще бъде, ще трябват поне едно 5 години, а и повече, но ще започнем да се оправяме и то сравнително скоро.

SkyEatsAirplane
10-06-2008, 20:26
Надявам се някои хора се осъзнаят.... Ама само май ще си се надявам , имайки предвид какви са моите връсници (така да го кажа) и начина им на мислене :?

Valkyrie
10-07-2008, 17:25
kristo, не знам откъде идва убеждението ти, че малко по малко от стадо се превръщаме в гражданско общество. Моля те, ако имаш възможност, да ми обясниш тук или ина лично съобщение на какво се дължи тази твоя вяра. Досега не съм срещала много хора, които са заинтересовани какво се случва със страната ни в момента, какво остава да се интересуват от това какво могат да направят, за да променят случващото се към по-добро. Но понеже не за пръв път говориш с такава убеденост за пробуждането на общественото съзнание, предизвика интереса ми. Надявам се да си прав и да ми обясниш кое те кара да си такъв оптимист.

snejana67
10-07-2008, 17:39
:? жалкото е,че на никого не му пука за българия.жалкото е,че младите хора си отиват от тук и никога няма да се върнат

Diam0nD
10-07-2008, 18:06
:? жалкото е,че на никого не му пука за българия.жалкото е,че младите хора си отиват от тук и никога няма да се върнат Прав им път на тия дет искат да бягат... то на сила хубост не става ... от 2-3 дена съм се отказал да разубеждавам хората ,че тук е хубаво и че на запад не е толкоз цвете както го дават по филмите ,но никои не те слуша ,затова и няма да се хабя :)

valkanovb
10-08-2008, 07:07
:? жалкото е,че на никого не му пука за българия.жалкото е,че младите хора си отиват от тук и никога няма да се върнат
Повечето ще се разочароват.Поне младите.Майка ми иска след две години да се прибере в България точно заради разочорованието.

kristo
10-08-2008, 10:34
:? жалкото е,че на никого не му пука за българия.жалкото е,че младите хора си отиват от тук и никога няма да се върнат Прав им път на тия дет искат да бягат... то на сила хубост не става ... от 2-3 дена съм се отказал да разубеждавам хората ,че тук е хубаво и че на запад не е толкоз цвете както го дават по филмите ,но никои не те слуша ,затова и няма да се хабя :)
То и аз така, уморих се да им обяснявам, че като се махнат от България нещата няма да се "оправят", а само ще се влошат, но те явно мислят само за себе си и смятат, че щом на тях им е добре, и на останалите българи едва ли не ще се подобри живота... Това ни е най-големия проблем, егоистичното мислене в стил " света се върти около мене и щом аз съм добре, не ме интересуват другите"...