PDA

View Full Version : На учителя с любов...



InnocentGreed
10-05-2008, 19:20
http://zazz.bg/play:bcadab5c
http://zazz.bg/play:c0ad898d
.............

VerryBerry
10-05-2008, 19:31
И аз мислех да пусна тема за това..нямам думи просто!Но както каза един от интервюираните учители"ние скоро ще заприличаме на ученици от училището на Хаджи Генчо.."

krisiiiiito
10-05-2008, 19:51
и аз точно преди малко го гледах и точно щях да пускам тема за това
нямам думи..потресена съм
как за бога може да се случва това нещо..държавата ни върви все по надолу и надолу .. :-o и ще стигнем дъното :o
от ден на ден си мисля все повече че няма надежда за повечето от днешната младеж
та те нямат обща култура..възпитание.. как може да се противопоставят на учител :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

schhhhhhh
10-05-2008, 20:13
Без коментар ...

DeCuTo0
10-05-2008, 20:21
нямам думи ...

Blab
10-05-2008, 20:21
Масата български деца са неграмотни, учат по 2 чужди езика, но не владеят дори родния си. Невъзпитани, разхайтени, безчувствени и жестоки. Радвам се, че завърших училище навреме.

LiveFlower
10-05-2008, 20:23
Prosto potresena... i tva sa 7,8 klas deca bez vuzpitanie i uvajenie kum nikogo :shock: Slava bogu imam kusmeta da u4a v normalno u4ilishte :shock: 13 godishni momi4eta da se predlagat na u4itelite si bez kapka skrupoli,13 godishni mom4eta da nalitat na boi samo za6toto u4itelq e kazal da si sedne na mqstoto,prosto neznam.Ami onazi deto neznaeshe kak se pishe "blagodarq" na angliiski,no negramotnostta e nai-malkiq problem :? Kakto kaza reporterut spokoino moje da se nare4em selqcite na Evropa podrastvashtoto pokolenie :o

sh3_1s_7h3_0n3
10-06-2008, 06:17
Много са ми странни хора, които се възмущават на чуждата неграмотност, но не виждат своята.

iliana_svoge, тя може да не знае как се пише 'благодаря' на английски, но ти знаеш ли, че НЕ ЗНАМ се пише отделно, респективно 'не знаеше'... Да не говорим за пълен, кратък член и пунктуация.

Saymon90
10-06-2008, 07:10
В този момент бих казал, че се радвам, че завършвам. Но после се замислям... ами после? После, когато трябва да живея в това общество, което ще се гради от тези същества в репортажа? Наистина искам да вярвам, че нещата ще тръгнат нагоре, но за съжаление тази извадка от ученическия живот далеч не е някаква аномалия или изключение - наистина състоянието на образованието Е толкова ниско и това е най-голямата трагедия в България в момента.

Pooky
10-06-2008, 07:45
no comment.. :shock:

thegmin
10-06-2008, 07:49
Е и? Гледайте себе си, а не по цял ден да стоите да коментирате някакви ретарди.

DjBaloon
10-06-2008, 08:25
Много жалка действителност
Определено не са толкова много годините разлика м/у мен и тях,но същевременно разликата е много голяма по това което се вижда :-o

Но това би трябвало да е дългия и болезнен процес на създаване на 1 маса от излючително прости хора,които да бъдат лесно управлявани да отговарят на 100% на изискванята - сейр и храна,и всичко е добре

Може би нашия набор и 1-2 след нас са били последните,които са ги образовали всичко след това е...

Но найстина мисля че ще стане като в Бразили,които няма никаква професия и никакви заложби да се занимава с нещо,какво става?-Учител :-o

perkele1914
10-06-2008, 10:56
виждал съм и по-лоши неща...

DjBaloon
10-06-2008, 11:51
виждал съм и по-лоши неща...
Това успокояващо ли трябваше да прозвучи? 8-)

DimovB
10-06-2008, 11:55
тва ако не са тъпи софиянчета, няма кви други да са

fuckingwhore
10-06-2008, 12:01
това със 'господине кога ще правим тройка' ме смаза тотално..

хахаха,пък едното говедо знаеше само да напише A.C.A.B. на английски. 8-)

DjBaloon
10-06-2008, 12:07
тва ако не са тъпи софиянчета, няма кви други да са

Смешник си ;)

sh3_1s_7h3_0n3
10-06-2008, 12:37
Много жалка действителност
Определено не са толкова много годините разлика м/у мен и тях,но същевременно разликата е много голяма по това което се вижда :-o

Но това би трябвало да е дългия и болезнен процес на създаване на 1 маса от излючително прости хора,които да бъдат лесно управлявани да отговарят на 100% на изискванята - сейр и храна,и всичко е добре

Може би нашия набор и 1-2 след нас са били последните,които са ги образовали всичко след това е...

Но найстина мисля че ще стане като в Бразили,които няма никаква професия и никакви заложби да се занимава с нещо,какво става?-Учител :-o

1-2 набора след нас?! 90-91 са образовани?! Те половината 89 заклеймяват, като неграмотни, необразовани, тъпи и елементарни, ти говориш за 90-91. Не отричам, че НЕ всички са такива и разбира се, че има изключения, но масата от по-малките са под всякаква критика. Аз още докато бях в училище, 90-91 ги гонеше яко ку*валък. От там още започнаха да прогниват, а следващите вече съвсем.. 'да взимат пример'. апфф :?
Жалка история. Но "ценностите" се менят...

Pliok0019
10-06-2008, 12:56
Всъщност това сме самите ние.

Sw0rDz
10-06-2008, 13:13
Всъщност това е кретенясване на новото поколение.

Loshotia
10-06-2008, 14:04
А някой каза ли нещо за свестните ученици, а? Сминали някво училище в Кремиковци с цигани в него и айде дай да драматизираме.

MusicIsTheKey
10-06-2008, 14:08
Всички "герои" от това клипче заслужават бой! Никакви пари, телефони, излизания, а само бой! Ние също сме правили разни 'мизерии', но това тяхното е простотия без грам уважение. Велики са, защото отговарят нагло и обиждат учителите...

99% от тийновете, които са родени след 90-та година, са пропаднали, неграмотни и прости. Слава Богу, че завърших.


тва ако не са тъпи софиянчета, няма кви други да са

Що за глупаво и ограничено мнение ?

Mirelchetoo14
10-06-2008, 17:51
Истината е една. Ние сме способни на уважение и то бива засвидетелствано на ИСТИНСКИТЕ педагози. Явно съм имала късмет, че съм попаднала в училище с добра дисциплина и учители като цяло, но пак забелязвам, че има УЧИТЕЛИ и учители. При едните и най- голямото гаменче млъква и наляга парцалите, а при другите и отличника нехае. ..
Айде TENK Y :D

axlbaby
10-06-2008, 18:31
Това е бившото ми даскалооо :shock: честно казано не показаха и една малка част от това което се случва там....просто нищо не показаха а истината е ужасяваща.....Много се радвам че се отървах...Мисля,че трааше да направят и едно такова филмче и с някоя от така наречените ''елитни гимназии'' там положението не е по-добро... :)

babity
10-06-2008, 19:51
Мисля,че трааше да направят и едно такова филмче и с някоя от така наречените ''елитни гимназии'' там положението не е по-добро... :)

И аз така мисля. Уча в училище, на което се носи ужасна слава на "наркоманско", защото в сградата ни се помещава вечерна гимназия и преди години са ставали разни инциденти. Не мога да кажа, че в определени часове дисциплината ни е мнооого по - различна от показаната във филмчето, но въпреки това е факт, че всяка година пред 12-токласниците ни валят предложения от университети в "чужбинско" и нямаме скъсан на матура. И аз съм се лигавила така пред даската като тези малоумници (с разликата, че часът беше по физика), но пък не мога да не кажа, че имам много добър успех и съм в клас, пълен с утайки, който все пак има един от най - високия успех в цялото училище. Не искам да кажа, че такова поведение е допустимо, напротив, просто не винаги едно такова държание е показател за нисък успех.

Lestat357
10-07-2008, 15:27
Писането в този форум е малко като наркотик, какво да се прави. В това да попадаш периодично (дори при положение, че въвеждаш в браузъра си не повече от веднъж седмично www.teenproblem.net) на множество еднакви теми или на пръв поглед различни, но такива, по които просто два линка към предишни твои постове биха свършили работа повече от добре. Но така се губи очарованието – без да ги четеш, да опиташ да резюмираш мисълта и изказа си отново, сравнявайки доколко има (ако въобще) някакво развитие по въпроса. Или по-вероятното – абе аз така и така съм седнал я отново да си кажа накратко пък да става каквото ще.>

Тук май мога да пиша и без да съм отворил линковете към въпросните клипчета. Няма нужда – на достатъчно подобни клипчета се нагледах последната година. Направих го. Къде е проблемЪТ? Добър въпрос. Децата ли са виновни, че са масово толкова глупави, неграмотни, разлигавени и т.н. или отново да стоварим товара (ето пример за последното)) върху държава, ценности, общество, учители, родители? И действително ли разликата между ’89 и ’91(-‘92+..) е толкова голяма? Аз пък като човек приблизително толкова назад от първите бих казал, че от ’88 натам е все.., нали, ясно. Последните два месеца и нещо обаче, поради това с което се занимавам (мда, тежко е да си юнак 24/7, но друго имам предвид; по-конкретен не желая да бъда), общувам с още много повече> различни хора от всевъзможни възрастови групи и социална среда. Включая чужденци, но нека не се откланям чак дотам. И какво? Ами, изводите и заключенията ми само се потвърдиха. Проблем номер едно си остава липсата на адекватен диалог между подрастващите и техните родители. Диалог, правила, контрол. Сега вече съвсем клиширано ще продължа.> Проблем номер две – голяма част и от тези родители, голяма част от нас, сме плашещо (не изключвам и себе си от това число) неграмотни, не познаваме историята си (това не е нищо ново), поделяме сходен с бакшишкия (за бъдещи соф’янки и соф’янци – таксиметрови шофьори) манталитет - съответно нямаме какви да е неконсуматорски интереси и стремежи. Слабо ме интересува дали това е световен или изцяло наш си проблем. И това е така(през 1 изр.) от твърде много време за съжаление. Тогава какво? Вместо да коментираме само форумно поне част от нас (над 18.., особено тези отдавна над) бихме могли да направим нещо повече по въпроса, нали? Нека вземем малко по-дейно участие. Тук конкретен пример няма да давам, за да не бъда обвинен в пропаганда. Просто нека отново си зададем въпроса ‘какво правя аз? какъв е моят принос?’ освен данък сеирджийство. Ако отиваме наникъде, то това е защото преди всичко твърде малко хора могат да отговорят адекватно на въпроса накъде са се запътили. Жалко.

Ценности ли? Тук? Кога? Кавичките са съвсем уместни. А кой как си е написал точно тук пък постовете е най-маловажно.

@Mirelchetoo14, не става въпрос дори за уважение и респект в случая, а за зачитането на елементарни и основни правила! Що ли си мисля обаче, че и поставянето на камери навсякъде ще допринесе твърде незначително за разрешаването на проблема. А ти.. истинските педагози остави на нас...

Не, не децата са за бой, не те са ни виновните, а ние че допуснахме да се стигне дотук и че продължаваме да не правим нищо по въпроса. Поне повечето. И все пак няма как да скрия възмущението си и от въпросните дечица и да отрека, че от ’91-’92 нагоре положението наистина изглежда неспасяемо. С малки изключения, които както винаги само потвърждават правилото. Евентуално може да се анализира по-подробно защо точно от ’91 +, но надали би представлявало интерес за много хора тук. Отново – не си знаем историята (и не черпим самочувствие от нея), следователно нямаме национално самосъзнание, а без такова не сме народ, а стадо! Докога?

InitialD
10-07-2008, 23:51
Масата български деца са неграмотни, учат по 2 чужди езика, но не владеят дори родния си. Невъзпитани, разхайтени, безчувствени и жестоки. Радвам се, че завърших училище навреме.

+1 ... докато аз учех пак имаше изцепки .. но такива чак НЕ!!! :shock:

hahavteen
10-08-2008, 05:14
Не искам да кажа, че такова поведение е допустимо, напротив, просто не винаги едно такова държание е показател за нисък успех.

Е добре за какъв успех говориш тука като тия деца имаха само шестици макар че нищо не знаеха? Значи учителите си пишат каквото си искат...
Най-добрата ми приятелка завърши първа английска и каза че нищо не са учили последните 2 години и тея дето са били за 4 са им пишели 6 ей така защото скоро ще завършат и да не ги прецакват :?
Радвам се че завърших и се радвам че не съм ходила в българска гимназия... :-o

MusicIsTheKey
10-08-2008, 05:57
Не, не децата са за бой, не те са ни виновните, а ние че допуснахме да се стигне дотук и че продължаваме да не правим нищо по въпроса.

Да, попринцип не съм права и това не е решение на проблема. За мен подобно дъражание е ненормално, а факторите виновни за него са твърде много. Като почнем от семейството и стигнем до съучениците. Въпросният репортер се оказа пич и постъпи точно както трябва - сближи се с тях... чрез баскетбола. Струва ми се, че отношенията ученик - учител трябва да са такива. Да се търси начин за комуникация и сближаване, а не само да се пишат двойки/отсъствия. Лошото е, че голяма част от учителите са озлобени и не се интересуват от учениците си.

А родителите... те са твърде заети, за да обърнат внимание явно.

Lestat357
10-08-2008, 06:57
Да, попринцип не съм права и това не е решение на проблема. За мен подобно дъражание е ненормално, а факторите виновни за него са твърде много. Като почнем от семейството и стигнем до съучениците. Въпросният репортер се оказа пич и постъпи точно както трябва - сближи се с тях... чрез баскетбола. Струва ми се, че отношенията ученик - учител трябва да са такива. Да се търси начин за комуникация и сближаване, а не само да се пишат двойки/отсъствия. Лошото е, че голяма част от учителите са озлобени и не се интересуват от учениците си.

А родителите... те са твърде заети, за да обърнат внимание явно.


Да, така е. Но за мен (и надявам се не само) основна клетка на обществото си остава семейството.

Относно училище. Отново трудно ще ми стигне времето, а и съответно търпението Ви след това да ме прочетете, но накратко – при подобно мизерно заплащане е нормално учителите да са такива... И да се наемат плашещо неквалифицирани кадри. За последното обаче трябва да намеся малко и висшето ни образование, съответно позицията си по въпроса, което ще пропусна поне в този си пост. Много са необходимите промени (училище), но някои от основните освен по-адекватното заплащане труда на учителите (като се поразходих избирателно из темите попаднах на такава за котка за 2500лв, примерно; колко средни работни заплати са това? а учителски? и тук пак трябва да се върна към параграф 1 за семейството) също и нов учебен план на база по-олекотени програми с цел по-успешно съчетаване на полезното с приятното. Въвеждане на униформи (и тук съм я коментирал вече въпросната тема) и определено повечко часове по английски, немски и т.н. чужди езици. ....

Доста са нещата, но ако ние не вземем дейно участие в промяната им – няма кой друг. Нима е нуждо да го споменавам? Но при положение, че има толкова голям процент хора на 20+, че и повече години, които не са наясно дори с най-основните си граждански права(ест. и как да ги отстояват) и.. да го нарека начин на функциониране на държавния ни апарат, какво да си говорим.. “Жалко” не е точната дума, трябва да е нещо между ‘смешно’, ‘абсурдно’ и ‘недопустимо’, но имам нужда от малко сън в момента и после ще я намеря/се сетя.>

А тези, които се радват, че вече са завършили (+ 1 000 000) – не съм убеден на какво толкова се радват, при положение че, примерно, аз вече работя с хора ’88-’89, а на тях също им предстои съвсем скоро да работят и живеят заедно с ’91-’92 +, ‘щото доста бързо минава времето. Те са и ще бъдат все по-важна част от гражданското общество, което дори си нямат хал-хабер за момента какво представлява. Файда някаква, че уж сме по-грамотни и т.н. от тях, ако не направим нищо по въпроса скоро?

p1nk_girl4e
10-09-2008, 22:22
От такива неща много се дразня. Вече ме е срам дори ,че съм от това поколение. Някви непълнолетни дрисли тръгнали да предлагат на възрастен човек при това УЧИТЕЛ тройка. Ей на тея бих им забила шамар и после ще ги оставя да се чудат за какво е бил тоя шамар. А дребния просто няма да го коментирам прави се на гъзар при положение ,че веднъж ще си вдигна крака и ще го залепя като ваденка за асвалта. Нямат тея хора (ако мога да ги наричам така ) елементарно възпитание което се свежда до Добър ден и Добро утро. И ще обясняват как ако учителя се държи готино с тях и те ще се държат така , ма тва е учител бе хора FULL RESPECT благодарение на такива хора като учителите от училище излизат не само отрепки а и тук там някой свестен може би следващия президент :D

EarthShaker
10-10-2008, 06:07
бавно, бавно, бавно към дъното

sh3_1s_7h3_0n3
10-10-2008, 06:59
бавно, бавно, бавно към дъното

Бавно?! http://ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif

Та това се случва във всеки град, във всяко училище, във всеки клас. Това е като епидемия...бързоразпростра яваща се.

Ето сега гледам племенникът ми. В училище се съравновават не за оценки и знания, а кой имал по-хубав GSM, кой от колко лева носел маратонки, анцунгът дали бил марков и т.н. А той е 5 клас. http://ue-varna.info/images/smilies/hmm.gif Техните му обясняват, че това не е най-важното. Говорят му. Той уж приема, връща се от училище и пак се започва същото.
Направо не ми се мисли вбъдеще какво ще става. ;/

i'm so excited!
10-10-2008, 07:33
честно казано много се радвам, че въведоха матурите, някак си не е често някои от нас да си спукват задниците за 4, а други да не могат да напишат 'как си' на английски и да си получават оценките наготово.
никога няма да забравя, как в 9ти клас бях закъсала много зверски по математика, и за тройка трябваше да реша 3 задачи, които в нпмг решават за 6 ... кофти, а?..

LizZz
10-10-2008, 08:32
Ще им дойде времето да мизерстват.. Тогава може и да им дойде акъла..

Pliok0019
10-10-2008, 11:54
честно казано много се радвам, че въведоха матурите, някак си не е често някои от нас да си спукват задниците за 4, а други да не могат да напишат 'как си' на английски и да си получават оценките наготово.
никога няма да забравя, как в 9ти клас бях закъсала много зверски по математика, и за тройка трябваше да реша 3 задачи, които в нпмг решават за 6 ... кофти, а?..
Да, аз лично да въведат матури по всичко...или изпит по всички предмети на края на една учебна година. Не може лайната в 187 пробито СОУ да имат оценки, равни на моите, като не могат да напишат една дума на англ/немски или дори на български...

PeopleAlwaysLeave
10-10-2008, 12:45
Това е кварталното училище. Там съм учила до седми клас и честно да ви кажа доста се е променило. Или може би само по отношение на учениците. Недостиг на учители (особено по Английски език) и по мое време имаше. Сменяха ни ги през 1-2 месеца и всеки следващ беше по-голяма откачалка от предишният - имали сме бременна, имали сме 19 годишна, имали сме такав, която се правеше на ясновидка и вместо да предава в часовете ни гледаше на ръка... Училището като цяло не е лошо, но самите ученици и начинът на преподаване като цяло са под всякаква критика. И ние сме били дивички, и ние сме правили глупости, но такова безобразно държание в час НИКОГА не е имали. Дали защото тогавашните учители бяха по-строги или ние се страхувахми от наказания...не знам... Но това, което се случва сега, тази деградация, която претърпя новото поколение просто е под всякаква критика. Не може ти да отиваш на училище с всякаква друга цел, но не и учене. Не може да си осми клас, да учиш чужд език от пети, и да не знаеш как се пише и казва "аз ям"... И най-елементарното - не може срещу теб да стои човек по-голям с не знам си колко години, твой УЧИТЕЛ, и ти да нямаш грам уважение към него... И за това голяма вина носят родителлите. Повечето от учениците в това училище са деца от квартала. Самите хора, които живеят тук (не искам да обиждам никого, но това е сама истина) са деградирали. Голяма част от тях друго освен "вкъщи-на работа-вкъщи" не знаят. Голяма част от децата на видима възраст 15-16-17 години не излизат по центъра на София. Имаме си тук една квартална "дискотека", ако може изобщо да се определи на такава - по-скоро квартална селска кръчма или сборище на пияници, и те живеят само за "Арт Клуб-а в Събота вечер" (така се казва "дискотеката"). Значи вие си нямате на представа за какво иде реч - въпросната кръчма е метър на метър, пълна е със застаряващи пияници и момчетата седят отвън и пият бири, водки и т.н. (седят отвън, защото вътре има място точно за 10 чевека), а момичетата се кълчат по масите и се кефят, че въпросните чичковци ги обарват. :shock: Какво очаквате от подобни деца ? Да са интелигентни ? Да имат знания ? Да се държат културно ? Първо, че родителите не им упражняват никакъв контрол, защото не е нормално 13 годишна пикла да танцува с късите поли по масите и да я пипат всякакви извратеняци, тукашните родители приемат това за нормално, защото като се прибере Марийка от училище и като каже "мамо Драганка довечера ще ходи в Арт Клуба на дискотека искам и аз" - майка й няма да й каже "не още си малка да не се прибираш по нощите", а ще й каже "добре, щом Драганка ще ходи и ти ще отидеш, явно това е модерно"... И второ - самите деца не искат да се учат и образоват, както казах голяма част то тях живее за "събота вечер в арт-а"...

Честно казано Директорката не е виновна за нищо. Желяещи преподаватели тук няма,защото училището се намира в краен квартал на София и никой няма да дойде да си трови нервите с невъзпитани хлапета... Не е права за едно - че наема "учители"които нямат пълно завършено образование, но тя няма избор...след като няма желаещш и просякът от улицата е добре дошъл...

Та мисълта ми беше такава, че ТУК никой не им упражнява контрол на тези деца, вече никой не се интересува как и минало в училище, изпитвали ли са го тва дете, кога има родителски и т.н.... Аз едно време толкова шамари съм яла за оценки и толкова съм отревала, а на тях не им пука. Кво като ше му пишат двойка, кво като ше го изключат от учирище? Нали мама и тати нищо няма да му кажат - голям прас, той ще си ходи в Арт-а на диско и ще си се напива като куче, кво му дреме за училището... Естествено, както във всички други неща, и тук има изключения - има деца, които са различни, деца, които желаят да се образоват, но когато кръгът около тебе се ограничава само от невъзпитани хулигани, хора, които ходят на училище за да си клатят краката и да се зъбят на учителя, какво можеш да постигнеш ? И изобщо въпреки желанието ще можеш ли да научиш нещо ? За мен цялата вина я носят родителите. След като не си възпитават децата - това е положението. Не знам докъде трябва да паднем, за да се опомнят някои и да разберат кое е правилно и кое не...

:?

Aktisss
10-12-2008, 16:03
Ц-ц-ц...накъде отива света и докъде ше стигне простотията...

GetNasty
10-12-2008, 16:22
В нашето училище не е тка..няма нищо общо с това, което показват, но голям процент от другите училища в нашия град са така и е много жалко общо взето... пишат thank you с 4 грешки..

Still1ME1Still1HERE
10-12-2008, 18:56
УжасТ.Ние никога не сме били така.Може да не се държим кой знае колко културно,но тея и на задниците не искат да седнат.И ниой никога не е играл на пари в час o_O Баси-отчаях се... :shock: :shock: :shock: