PDA

View Full Version : Хора трябва ми спешно за утре!!! (преговор от 7ми клас)



xXx_ThePrincess_xXx
10-05-2008, 21:00
Начи аз сам 9ти клас ама понеже съм в езикова гимназия и съм 1 год. назад по тези предмети искам да помоля някой който има физика за 7ми клас да ми намери мерните еденици и означенията на следните величини ... плсс мнн ми е важно иам входно а незнам нищичко и поне тфа да напрафя .. ся долу ще напиша величините...


СИЛА
ТЕГЛО
МАСА
ЗЕМЕУСКОРЕНИЕ
ДЪЛЖИНА
НАЛЯГАНЕ
СЕЧЕНИЕ
ОБЕМ
ПЛЪТНОСТ
ЕЛ. ЗАРЯД
ЕЛ. ТОК
ЕЛ. СЪПРОТИВЛЕНИЕ
СПИЦИФИЧНО СЪПРОТИВЛЕНИЕ
ОПРЕДЕЛЕНО КОЛИЧ. ТОПЛИНА
МОЩНОСТ
ОПТИЧНА СИЛА
ПЕРИОД
ЧЕСТОТА


ся тряа дами напишетее само мерна един. и обозначението (буквата с която се обозначафа) малее мерси предвартелноо ..

Bastor
10-05-2008, 21:03
Мхм имал си 3 дни да намериш тази информация и се сети преди малко? Мхм....жалко всичките са ми в главата, но за безотговорници като теб не ще ги извадя хаха ей какъв съм темерут :lol:

ПП имаш google....20 минути търсене макс....тцтц децата днешно време тцтц

xXx_ThePrincess_xXx
10-05-2008, 21:06
Мхм имал си 3 дни да намериш тази информация и се сети преди малко? Мхм....жалко всичките са ми в главата, но за безотговорници като теб не ще ги извадя хаха ей какъв съм темерут :lol:

ПП имаш google....20 минути търсене макс....тцтц децата днешно време тцтц


|( не че не съм имала време или съм се сетила сега .. а просто тея 3 ДНИ бях на състезание и ако ми кажеш ф някоя зала и докато играя откаде бих могна да намеря някфа такфа инфо няма проблем .. просто питам защото около мен няма 7мокласници а ми трябва спешно... пфффф |(

Bastor
10-05-2008, 21:17
F е силата, измерена в нютони (N);
Взето от wikipedia:
Маса и тегло

Въпреки че в ежедневието думите маса и тегло са взаимнозаменими, те представляват две принципно различни понятия и величини. За практически нужди, с разумно приближение (отчитайки хомогенно и постоянно гравитационно поле на повърхността на Земята) може да се счита, че теглото е право пропорционално на масата. Например ако тяло А тежи 10 пъти повече от тяло В, то масата на тяло А е 10 пъти по-голяма от тази на тяло В.

Във физиката смесването на тези два термина е недопустимо, масата представлява скалар, а теглото като всяка сила е вектор. Мерните единици са също различни — теглото се измерва в N, а масата в kg. Разликите стават очевидни, когато се намесят гравитационни полета на други небесни тела. Така например, на повърхността на Луната гравитационното притегляне шест пъти по-слабо от това на Земята. Ако човек с маса 60 kg тежи приблизително 600 N на Земята, на Луната той ще тежи само 100 N, но масата му ще си остане 60 kg.


Земеускорение е g и е константа g=9.8

Дължината обикновено е l или L метри/cm/mm/км/нм и т.н.

Налягане се измерва с p (presure) мм измерва се в паскал доколкото помня

Сечение нищо не ми говори

Обем=V измерва се в кубични метри (m на трета степен)

Плътност е ρ измерва се в kg/кубичен метър (/=върху)

Ел заряд измерва се в кулони ама имаше много начини за маркиране....зависи от заряда

Ел ток маркира се с I измерва се в ампери

Пфей, че съм добричък с децата тцтц чак ме е срам...след малко ще допиша другите

Bastor
10-05-2008, 21:25
Съпротивлението беше R ако не ме лъже паметта и се измерва в ом-ове 1 Ω (един ом)

специфично ел. съпротивление си нямам идея в какво се измерва....маркира се с ρ (ро)

ОПРЕДЕЛЕНО КОЛИЧ. ТОПЛИНА wtf? това не го помня....аз и без т'ва половината часове по физика ги проспивах до 10ти клас :-D

Мощност ти е P и се измерва във ватове (W)

Оптична сила ти е диоптър май не се измерва в друго....

Период-чето беше T и се измерва в секунди

Честотата е в Hz и май беше с f ама не помня....

Брей колко много помня....тцтц дължиш ми една бира....няма да ми я дадеш така че ще се самопочерпя...брб хладилник

Bastor
10-05-2008, 21:49
И мерси даже няма? :shock:

xXx_ThePrincess_xXx
10-05-2008, 22:21
хах има едно голямо мерси .. :-) :grin: