PDA

View Full Version : Гъбички и сода...!?



blackfate
10-06-2008, 12:20
Преди около месец-два ми се наложи да пия едни антибиотици и тогава ме погнаха гъбите... преди това не съм имала нито сърбежи, нито гъби нито нищо, нито странни течения... Както и да е, гинеколожката ми предписа гино-певарил (някакво кремче) което трябваше да мажа 14 дни, както и да е, разкараха се, след това започнах противозачатъчни ... на 22 ден, когато не пих хапче се събудих с ужасен сърбеж и обилно течение - пак гъбички... майка ми ми вика - търчи за дамски душ и ще си правиш промивки с вода и сода за хляб, вечер преди лягане (беше петък) .. и понеделника отидох при гинеколожката, само дето понеделника вече се бяха разказали ....
Както и да е ... тя ми предписа някакви глобули, 6 на брой, използвах ги и всичко беше наред.. като преди да сложа глобулката трябваше да си правя промивка или с лайка или смрадлика или сода за хляб... обаче сега свърших ги ония, 2-3 дни нямах оплаквания... и изведнъж пак се появиха, определено са малко, и не са толкова сърбежни, направих си промивка със сода и се разкараха.... И сега въпроса ми е, лошо ли е ако си правя такива промивки 1 на ден, когато усетя че имам гъбички (мога да ги познавам)... идеята ми е че съм чъвала изключително противоречиви мнения, като че е вредно, че е полезно, че не трябва, че е хубаво... Та да питам по опитните, нали няма да ми навреди много, имам предвид, содата няма да разурка тотално ПХ-то вътре нали? и какво да използвам за да го уравновеся!? питам вас, защото гинеколожката ми е в чужбина и немога да я посетя, но при най близка възможност(след седмица някъде)ще я посетя... та... мнения моля

tedi_96
10-06-2008, 16:33
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=201827&postdays=0&postorder=asc&start=15 tova shte ti otgovori na vaprosa :-)

blackfate
10-06-2008, 17:30
И майка ми ми даде идеята за това... идеята е, че содата е АЛКАЛНА, а хиселинноста (РН) във влагалището също трябва да е алкално... когато се промени пх, се променя киселинноста, което обуславя появата на гъбичките... въпроса ми беше след като привидно са се разкарали гъбичките ... да продължавам ли да го правя тоз душ или да спра и да почна ако пак има проблем.... дали пак ще подейства или не, дали няма да преалкализира и тн... дали вместо да има пол. ефект може да има отрицателен...!?

hottie
10-06-2008, 19:42
Имаше едни глобули ама не помня как се казваха, които се слагаха профилактично всяка вечер ... лакто... нещо си.
А за содата най-добре изчакай да се върне лекарката ти!

kalpazanka
10-10-2008, 05:22
И майка ми ми даде идеята за това... идеята е, че содата е АЛКАЛНА, а хиселинноста (РН) във влагалището също трябва да е алкално... когато се промени пх, се променя киселинноста, което обуславя появата на гъбичките... въпроса ми беше след като привидно са се разкарали гъбичките ... да продължавам ли да го правя тоз душ или да спра и да почна ако пак има проблем.... дали пак ще подейства или не, дали няма да преалкализира и тн... дали вместо да има пол. ефект може да има отрицателен...!?
Ей с това обърна акушерството и гинекологията на 360 градуса! pH във влагалището е кисело, неслучайно имаш там бактерий на Doederlein, произвеждащ млечна киселина!

SkoRpiOn4etO__:)
10-10-2008, 14:49
И аз имах проблеми.. Само дето на мен содата нещо не ми действаше- докато правех промивките мн ме болеше от нея. Пиех количества врял чай. Попринцип и аз така ги хванах- от антибиотик.. Първо лекарите не знаеха какво ми е, пратиха ме да си преглеждам бъбреците чак.. После попаднах на гинеколожка, която ми предписа едни глобули, обаче от тях получих алергична реакция..Ужас! След това същата ми каза да правя дамски душ с риванол- много успокоява кожата и сърбежа. Но не трябва да се прекалява с него, защото лесно може да се получи пренасищане- т.е. ако нямаш проблеми не се мажи с риванол. От няколко месеца си купувам Lactacyd, интимен дамски душ гел. Той поддържа киселинността на нивото, на което трябва да е. Когато стане студено ( и когато на мен ми е студено) се обаждат..