PDA

View Full Version : Цистит и прочистване на пикочните пътища.



varnen4e
10-07-2008, 08:10
Много често при секс получавам цистит и не знам какво да правя, за да го предотвратя. Кажете ми нещо, с което мога да се предпазвам повече, защото не разбирам. Ако пия повече течности например дали мога да се предпазя или.. не знам и аз какво да правя.

_butterfly_
10-07-2008, 08:22
Сигурна ли си, че е цистит, а не някоя инфекция, която си я предавате постоянно с твоето момче. Смисъл дори цистита ти може да се получава от някакви бактерии, затова отиди на гинеколог да ти изпише нещо да пиеш не само ти, а и приятеля ти.

varnen4e
10-07-2008, 08:35
Не знам.. предполагам, че е цистит, защото съм имала истит и преди да се запознаем с моя приятел. Общо взето често си го лепвам и затова искам да се предпазвам.

DulceGatito
10-07-2008, 08:51
и аз съм така :-# :-# :-#

Boyd
10-07-2008, 09:44
Сигурна ли си какво точно представлява цистита?

По твойте думи не мисля, че е цистит, ами някоя инфекция. Но ако все пак е цистит той е вторичен, щом не ти минава толкова време.

Най-добре иди на лекар.

varnen4e
10-07-2008, 20:08
Цистит е.

batkodoki
10-07-2008, 22:08
Много често при секс получавам цистит и не знам какво да правя, за да го предотвратя. Кажете ми нещо, с което мога да се предпазвам повече, защото не разбирам. Ако пия повече течности например дали мога да се предпазя или.. не знам и аз какво да правя.

течности?! - глупости......

ако Момчето всеки път ви прехвърля патогеннен за вас щам - какви "течности" ще ви спасят?!

ManetY
10-14-2008, 13:38
И аз имам цистит ... ходих на лекар изписа ми лекарство ... ама болката е супер ужасна ... радвам се 4е малко поомина ве4е :smt105



... и вярно е ... ако с партнъора си си предавате някоя инфекциика ... и от това може да е .... консултирай се с лекар ....

varnen4e
10-14-2008, 20:12
На мен ми изписаха уринал и от него ми минава.. но не искам постоянно да опирам до него.. ужасно е.

sladoranata88
10-23-2008, 18:36
Съществуват и прости правила, при чието спазване може да се избегне възпаление и усложнение при цистит. Те ще помогнат на всяка жена, която има предразположеност към тази болест:
- Избягвайте прекомерното охлаждане. Не сядайте върху земята или на бордюра на тротоара, не носете къси поли през пролетта и зимата.
- Спазвайте определени правила при хранене - всичко лютиво, кисело, солено, мариновано и с много подправки трябва да се консумира в умерени количества, като се приема много вода.
- Пийте не по-малко от 1.5 л. течности на ден, но не само чай, кафе или бира, а минерална вода и натурални сокове.
- Заловете се с укрепване на имунитета си. Трябва да се излекуват хроничните възпалителни заболявания (ангини, хроничен тонзилит, кариеси).
- Коригирайте диетата си за постигане на “редовен стомах”, тъй като това има непосредствено отношение към проблемите с пикочния мехур.
- . При заседнал начин на живот на всеки час трябва да се правят по 10-15 минути упражнения.
- По време на месечния цикъл да се използват превръзки, а не тампони.
- Да се посещава тоалетната на всеки 2 часа дори при липса на желание за уриниране.

kalpazanka
10-24-2008, 06:36
пий сок от моркови и цвекло по половин литър и за 2 седмици си "готова"
:lol:
Тцтцтц, чудя ви се на акъла, как вярвате на подобни дивотии, при все че днес медицината разполага с не знам колко медикамента за борба с цистит! :-o

Red_Hair
10-26-2008, 17:57
ами цистита е кофти заболяване.то представлява буквално огнище на бакретий и микроби в пикочния мехур и честно казано се лекува доста трудно защото се възпалява отново и отново и по принцип лечението за това е с много силни антибиотици.аз не съм доктор за това препоръчвам нефролог да даде диагноза,но по принцип се лекува с нолицин орално в комбинация с 2 инжекций дневно гентамицин мускулно.това е с което мога да помогна

kalpazanka
10-27-2008, 12:41
ами цистита е кофти заболяване.то представлява буквално огнище на бакретий и микроби в пикочния мехур и честно казано се лекува доста трудно защото се възпалява отново и отново и по принцип лечението за това е с много силни антибиотици.аз не съм доктор за това препоръчвам нефролог да даде диагноза,но по принцип се лекува с нолицин орално в комбинация с 2 инжекций дневно гентамицин мускулно.това е с което мога да помогна
Може да мине и без инжекциите гентамицин.
П. С. Нямаш право да посочваш лекарства!