PDA

View Full Version : домашно по "Декамерон" на Бокачо



poiuytre
10-07-2008, 07:50
леле ако някой може да ми помогне че това домашно ще ми вземе здравето :D

1.Каква роля в живота на хората играе чумната епидемия?Макар да сее смърт,можете ли да откриете вследствие от нея полезни резултати?Има ли символично значение едновременното описване на пространство,в което вилнее смъртта, и на пространство,в което младите се радват на живота,в една и съща книга?Как разбирате фразата "в смъртта на старото се ражда новото"?
2.Групата на десетимата млади хора се събира в църквата,но не остава там.Защо църквата вече не е надежда за спасение?Къде младите герои откриват възможност за нов живот?Какво е основното нещо,което те вършат в работните дни от седмицата?Когато сте с ваши приятели и си разказвате случки,защо правите това?Има ли разлика между разговорите в компанията,които се градят на бързи реплики между участниците. и тези,в които се разказва?Ако сравните двата случая,коя словесна компания е по-напрегната и коя ви носи повече удоволствие?Защо?
3.Каква е ролята на разговарянето в обществото?Кой би научил повече във време без вестници,радио и телевизия-онзи,който е общителен,или онзи,който не разговаря?А дори да има радио и телевизия,кой ви е по симпатичен - този,който мълчи,този,който повтаря радиото и телевизията,или този,който ви разказва нещо ново?Ако онова,което ви разказват,ви е познато и разказвачът е слаб,как постъпвате?Какво ви кара най-често да се съгласите да чуете познат виц?
5.Защо Бокачо нарича своята книга "Декамерон"?Все пак събитията в нея обхващат повече от две седмици.Как това заглавие определя кои са значимите дни от седмицата?

мерси предварително :-)

poiuytre
10-08-2008, 08:15
никой ли не може да ми помогне :-o