PDA

View Full Version : пак за бялото течение



Alex_f
10-07-2008, 10:44
Аз имам бяло течение от доста време/бяло е,но има неприятна мирзизма/.Ходих на гинеколог и и споделих проблема си,тя ме прегледа и каза,че ми няма нищо и ми изписа Lactacyd femina за вагинални промивки/което аз не си взех/! Гинеколожката е доста добра,майка ми от години ходи при нея и е много доволна.Но както и да е.Още от преди да почна да водя полов живот го имам,но след като почнах да водя то се позасили.Приятелят ми не се оплаква от никакви проблеми в гениталната област.
Та въпроса ми е да отида ли при някой друг специалист или да пробвам с Lactacyd femina?
А изследванията горе-долу колко ще ми струват ?
Благодаря предварително!!!

mishmula
10-07-2008, 14:01
Всяка жена има течение, което е нормално и много го бъркат с "Бялото течение". И аз съм ходила на гинеколог и той ми обясни, че по този начин влагалището се очиства от микроби и разни други (не си спомням точно :-D ) В зависимост от това дали си след цикъл или преди се променя количеството. Най- често се появява преди 1я цикъл. Каза ми, че може да се премахне, но с много хормонални хапчета.

Alex_f
10-07-2008, 14:24
Мушмула мерси много за отговора,но течението не е само преди цикъл а през цялото време.Според мен не е малко,щом ми цапа бельото,пук ме притеснява и миризмата :?

mishmula
10-07-2008, 14:31
Казах, че се променя количеството, а не че само тогава се появява

Alex_f
10-07-2008, 14:44
Мерси много за отговора ! :-)

fake_profil_123
10-07-2008, 17:36
оф е, писна ми от тия бели течения, има над 100000000 такива теми :x :-x
разгледайте се малко

fenkatakrisi952
10-07-2008, 17:56
За по-сигорно отиди на друг гинеколог.Виж той какво ще ти каже 8)
Бях чела някъде,че тези промивки са мн упасни,защото могат да се вкарат бактерии и да се причинят сериозни увреждания,но ти си знаеш :)

mishmula
10-07-2008, 18:20
оф е, писна ми от тия бели течения, има над 100000000 такива теми :x :-x
разгледайте се малко
И на мен ми е писнало от такива като теб, ама....

fake_profil_123
10-07-2008, 18:36
какво ми е на мене?

Alex_f
10-07-2008, 18:38
какво ми е на мене?
Много добре знам,че има много такива теми,но всеки един случай си е различен сам по себе си.Пък и като ти е омръзнало от такива теми,защо ги четеш?

mishmula
10-07-2008, 19:12
Регистриран на: 07 Окт 2008


Днес какво сме :-o ? А, да 7ми. Кога пък започна да се възмущаваш толкова бързо :?:

Sigrina
10-07-2008, 19:35
Посъветвай се с друг гинеколог, защото ако течението ти наистина е бяло и с неприятна миризма това може да и признак на възпаления и заболявания.
Относно Lactacyd, това е интимен душ гел. Аз го използвам с години и съм много доволна, но той няма да премахне бялото ти течение...
Успех :)

darla
10-08-2008, 04:41
Lactacyd Femina e 4isto i prosto intimen du6-gel,az izpolzvam imenno nego,no ti NQMA KAK da izlekuva bqloto ti te4enie!Tova e du6-gel za intimnite 4asti,ne lekarstvo.Ta neznam kolko e dobra taq lekarka!

fake_profil_123
10-08-2008, 09:21
Регистриран на: 07 Окт 2008


Днес какво сме :-o ? А, да 7ми. Кога пък започна да се възмущаваш толкова бързо :?:

тва 4е съм се рег в4ера не озна4ава 4е не съм чел преди...

hottie
10-08-2008, 13:24
Отиди на друг гинеколог, бялото течение НЕ Е НОРМАЛНО !! Писна ми да го повтарям!

mishmula
10-08-2008, 13:29
Правете разлика между "Бялото" и обикновенното нормално течение

darla
10-08-2008, 13:38
Правете разлика между "Бялото" и обикновенното нормално течение
i az si mislq,4e nikoi ne q pravi tazi razlika!

mishmula
10-08-2008, 13:49
Левкорея

При момичетата матката нараства и се оформя с типичната си крушовидна форма, яйчниците започват своята работа — продукция на яйцеклетки. Външните полови органи също се развиват — нарастват, кожата около тях става розова, появява се т. нар. бяло течение (левкорея, което е напълно нормално), развиват се овлажняващите жлези.
Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа. [за това се съмнявам]

Бяло течение (колпит) - симптоми и прояви

Симптоми и прояви

Смущенията при бялото течение са твърде характерни: замърсяване на бельото, усещане на мокрота в областта на външните полови органи и ануса, усет за нечистоплътност, топлота и пълнота във влагалището, неприятна сладникавогнилостна миризма или зловоние, сърбеж /понякога много мъчителен и упорит/ в областта на входа на влагалището и външните полови органи, болка при полово сношение, а понякога по-силно или по-слабо изразен оток на срамните устни.

Видът на бялото течение може да бъде твърде различен, така че най-често бялото течение може да не е бяло, а жълтеникаво, жълтозеленикаво, мръснокафеникаво, кръвенисто, а в отделни случаи наистина бяло, слузесто, гноевидно, пенесто, с вид на извара, без миризма или зловонно.

В някои случаи при вторично или едновременно инфектиране на пикочния канал и пикочния мехур /много често при трипер/ се появява болка и парене при уриниране.

При по-продължително влагалищно течение може да се развие възпаление на външните полови органи и областта около ануса с парене, болка, сърбеж, зачервяване на кожата, оток, повърхностно разраняване или поява на брадавицовидни образувания.

Бялото течение, особено когато е предизвикано от трихомонас вагиналис и кандида албиканс, може да предизвика след полови сношения възпаление на члена, пикочния канал, пикочния мехур и простатната жлеза на мъжа, понякога със сериозни смущения. Първите признаци са зачервяване, оток и повърхностно разязвяване на главичката на члена, бял или гноевиден налеп, парене и болка при уриниране, често уриниране и пр.

hottie
10-08-2008, 16:14
Нормалното "течение" е прозрачно и не е ежедневно, нито обилно. Това мога да го кажа със сигурност. Въобще не е бяло.

darla
10-08-2008, 18:24
Нормалното "течение" е прозрачно и не е ежедневно, нито обилно. Това мога да го кажа със сигурност. Въобще не е бяло.
prozra4no e i se nari4a "vaginalno te4eniq",vsqkakvo drugo te4eni,razli4no ot tova, e problem!