PDA

View Full Version : Матури ...



schranz
10-07-2008, 12:34
Много съм затруднена за избора на 2рата матура....До преди няколко дни си мислех да избера английски език,но една приятелка,която завършила миналата година,ме разколеба...Каза ,че това е една от най-трудните матури...И още поне 3-4 човека ми го казаха....Не съм много добра по английски,някво средно ниво съм...Всички ме съветват да избера география...Била най-лесната матура...
Е,дайте съвети тези ,които са завършили миналата година и са си били избрали география или английски....Какво да правя...Много се двоумя.. :[

originall_sin
10-07-2008, 12:37
и аз ще държа по герография...въобще не си мисли че е най-лесна...най-лесна е тази ,за която се подготвиш най-добре...а за географията също трябва мн подготовка....от теб зависи най-вече. :-o

schranz
10-07-2008, 12:40
и аз ще държа по герография...въобще не си мисли че е най-лесна...най-лесна е тази ,за която се подготвиш най-добре...а за географията също трябва мн подготовка....от теб зависи най-вече. :-o
ами съседката изкарала без никакво учене 4,50...Разправя ми " То бебешка работа.Една от задачите е : дадена ти е карта на европа , ти трябва да попълниш името на страната."..И някакви други подобни..Не знам,не знам...ужас е с тея матури...Айде БЕЛ е лесна работа,там съм царица...

Salvation
10-07-2008, 14:04
Ами аз чух,че матурата по география миналата година не е била най - лека. Дори е имало някакви райони на света, които в някои училища не са били изучени.
Но пък се говореше,че специално тази матура ще бъде променена като формат, въпроси и т.н.
Каквото и да избереш, гледай да ти е възможно най - понятно и да си сигурна,че можеш да се справиш. :)

Boyd
10-07-2008, 14:19
Учители са ми го казвали, че по история, география, философия и физика са най-трудните матури и нямаш шанс да ги вземеш, ако не си бил/а профилирана паралелка.

На мен лично двата варианта на матурата по английски ми бяха страшно лесни и ги направих за по около 25 минути.

Най-лесна няма, за човек може да има най-лесна, защото знае най-много от материала.

DjBaloon
10-07-2008, 14:46
Е
нормално е да избереш това което ти се ОТДАВА
не това за което се очава да е лесно...
Според мене математиката е добър избор не е сложно
каквато и да ти е твотрата матура е хубаво да тръгнеш на уроци или някак да се потготвяш
ако не си пълно капо в математиката и ако те затръднява да решиш една проста задача за геометрична и аритметична прогресия недей,но ако ги можеш пробвай с нея
Поне учиш дадени наични на решение (заучваш),а не да фанеш да четеш някви сухи уроци за това в кой град има медна руда :?

desi_bonbona
10-07-2008, 16:45
az minalata god darjah matura po matematika, ne be6e mn trudna, no si e nujna podgotovka. a ot vsi4kite maturi nai-trudna e bila po istoriq. za geografiqta ot na6to u4ili6te se bqha zapisali trima 4oveka ot koito, ediniq ima6e 2, a drugiq edvam be6e hvanal 3. kakvoto i da izbere6, ne si misli 4e samo na kasmet 6te se spravi6, trqbva i podgotovka. uspeh

Lucho
10-07-2008, 16:47
Изобщо нищо не е лесно...да не те лъже географията...ако ме питаш избер История,чиста работа :)

kaprizzna_
10-07-2008, 16:51
и аз мисля, че по география ще ти е по добре да държиш матура...аз бях избрала география и добре се справих..понежее успях да препиша и квесторите които ни пазеха ни подсказваха...незнам при вас как ще е но не е толкова трудно...така, че успех :-P :D

summergir1
10-07-2008, 16:54
аз ще избера математика, но ако не ти се отдава много ти препоръчвам география

Loshotia
10-07-2008, 16:55
По английски беше лесна мин година матурата, докато географията това, което ме затрудни беше профила на страна- Германия в случая. Някой беше прав по- горе, че трябва да си профилирана подготовка, за да я изкараш прилично. Моят съвет е да караш матура по предмета, с който ще кандидастваш- стига да не е български разбира се. Това е най- чистата работа- хем един предмет готвиш, хем и да усереш матурата, оценката от нея не ти влиза в балообразуващите предмети по университетите.

butty
10-08-2008, 11:01
ами аз ще карам матура по математика май.. записах се на профил математика тази год, и мисля че самата матура не е много трудна. Пробвай да решиш вариантите на матурите от миналата година и погледни горе-долу как си. Това е , което мога да те посъветвам ;)

Sigrina
10-08-2008, 11:17
По английски беше лесна мин година матурата, докато географията това, което ме затрудни беше профила на страна- Германия в случая. Някой беше прав по- горе, че трябва да си профилирана подготовка, за да я изкараш прилично. Моят съвет е да караш матура по предмета, с който ще кандидастваш- стига да не е български разбира се. Това е най- чистата работа- хем един предмет готвиш, хем и да усереш матурата, оценката от нея не ти влиза в балообразуващите предмети по университетите.

Аз ИЗОБЩО не те съветвам да избираш матура по предмета, с който ще кандидатстваш, особено ако в дипломата имаш 6тици по този предмет през годините.
Когато се явиш на матурата оценката от нея директно ти става оценка от дипломата. Представи си колко тъпо е да кандидатстваш с география примерно и имаш 6тици в дипломата и на матурата изкарваш 4 :) Преебаваш се много здраво... :Ь