PDA

View Full Version : Чаша кафе от животински изпражнения струва 100$ в Лондон



stefity
10-07-2008, 14:56
http://images.ibox.bg/2007/12/09/coffee/519x429.jpg

Забележителна комбинация от различни сортове кафе, включително такова, което се съдържа във фекалиите на едно тропическо животно, се сервира в известен лондонски търговски център. Цената на една чаша е скромните 100 долара.

Напитката е коктейл от два вида кафе - Джамайкан блу маунтин и Копи Лъуок. Вторият вид идва от Индонезия, където тропическото животно цибет, подобно на котка, се храни със зърната му - и то най-добрите, а останалото вършат ензимите в храносмилателния апарат.

Субстанцията бива изхвърлена по естествен път, но след обработка добива уникални вкусови качества и се продава в Лондон на цена 648 долара за килограм.

Приходите от продажбата на това кафе в търговския център „Питър Джоунс" през този месец ще бъдат внесени във фондация за борба с рака.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

:shock: :shock: :shock: Сякаш си нямаме достатъчно добро кафе, та направиха и от... лайна! 8-)
Пф... не знам за вас, но аз определено не бих го пробвала. 8-)

cherinka
10-07-2008, 15:24
Колко неелементарно да се вълнуваш от клюки....

xXxScreamxXx
10-07-2008, 15:24
нито пък аз :lol:

LINKNOT
10-07-2008, 15:40
Забележете картинката към статията - жена пие кафява течност от задните части на 'зебра'.. :lol:

gPa3HuTeJl
10-07-2008, 15:46
да ви е сладко...

Magi4eska_Kiss
10-07-2008, 16:24
Еее, стига де, тъкмо си похапвах пред компютъра(за вечеря) и ми се отяде...
:booooomb: НЕ бих пила такова кафе!!! :shock:

snejana67
10-07-2008, 16:25
:lol: :lol: :lol: и аз хапвам филиики :lol: :lol:

Magi4eska_Kiss
10-07-2008, 16:27
А аз не филийки, а кюфтенца и салатка :grin: :razz:

vivteen
10-07-2008, 16:32
:shock: :shock: :shock: какви олигофрени има да го имислят тва 2 пъти по-големи олигофрени и 3 пъти по-големи олигофрени да дават толкова пари за едно кафе и не от какво друго ами от фекалии :shock: :shock: :shock:

scoobydors
10-07-2008, 16:36
:shock: :shock: :shock: 3 пъти по-големи олигофрени да дават толкова пари за едно кафе и не от какво друго ами от фекалии :shock: :shock: :shock:

Mirelchetoo14
10-07-2008, 18:55
Kopi Luwak май се пишеше... Чела съм за него, дядо веднъж беше донесъл, помирисах, но не посмях, въпреки че надали е отровно, а и явно е доста вкусно.... :D

CTAMAT
10-07-2008, 19:46
Всъщност не си разбрала нещо...

Кафето не е от лайна, а просто зрънцата ги вадят от лайната на луака, който с уникалното си обоняние намира НАЙ-хубавото и ароматно кафе- зрънце по зрънце, а след това го изяжда, но храносмилателната му система не може да го преработи, затова и излиза в същото състояние, каквото е било и на влизане.
Номера е, че така просто подбират най-качествените и ароматни зърна...





Тайната на най-скъпото кафе

То минава през стомаха на животно, наречено луак
lifestyle.bg

Кафето се извлича от растения, чиито плод, наподобяващ черешка, крие в себе си по 2 зрънца кафе. Тези черешки обикновено се берат на ръка, а след това машина се заема със задачата да извлече зрънцата кафе от тях. Зрънцата се изпичат до възможно най-силно потъмняване и се опаковат. След това единствената стъпка, която остава е кафето да бъде смляно до желаната от купувача ситност.

http://www.izbrani.net/images/statii/s9.jpg

Цялата тази процедура изглежда доста сложна, затова мнозина са опитвали да намерят по - лесен метод за добиване на кафе. Тук е мястото да споменем откритието - Kopi Luwak.

http://www.izbrani.net/images/statii/s9-2.jpg

Индонезия е дом на малко животно, наподобяващо котка, което местните наричат луак. То е нощен бозайник, който живее по дърветата и се храни с насекоми, гризачи и плодове. Любимата му храна са плодовете на кафеното дърво. Често пъти те не могат да бъдат смлени от организма му и излизат цели в изпражненията му. Точно тогава хора от местното население се намесват. Те събират целите зърна и ги продават на производителите.
Зърната се измиват, подсушават и пекат както другите зърна и се изнасят за Япония и Съединените Щати.
Парадоксът тук е, че кафето се продава на много по-висока цена, макар усилята за добива му да са минимални в сравнение с традиционния метод.

http://www.izbrani.net/images/statii/s9-3.jpg

Сигурно бихте искали да знаете каква е цената на това кафе?
През 1999 г. 220 гр. струват около 100 долара. Средната цена на Kopi Luwak в момента е около 10 пъти по-висока от тази на италианското кафе Illy. Ако сте късметлия за около 5 долара може да изпиете чаша Kopi Luwak в някое от местните кафенета.
Често пъти вкусът на Kopi Luwak е описван като "шоколаден" или "орехов".
Very Happy

Източник:

http://www.izbrani.net/statii-9.html

същата статия с повече картинки

http://desetiqt-grad.blogspot.com/2008/09/kopi-luwak.html

Ето и уеб страницата на марката Kopi Luwak :

http://www.animalcoffee.com/

цитат от форума на дата.бг
Другото което е, чрез храносмилателните си сокове придава леко кисел аромат...

Spider4eto
10-07-2008, 19:59
Бях чела някъде за това кафе, стомашните сокове на това животинче помагат за добрия вкус за кафето. И ако не се лъжа, това е най-скъпото кафе в света :-o

24white24
10-08-2008, 05:29
Това кафе се предлага в The Island единственото място в източна Европа, и все пак не отричайте нещо преди да сте го опитали, то верно, че 90% от тоя форум пият 3в1-та и други пумии а тръгнали да ми коментират нещо до кето никога няма да се докоснат...

LizZz
10-08-2008, 06:42
Да, чел съм за това кафе.
Бих го опитал..
Друг е въпроса, че няма да е скоро.

Spider4eto
10-08-2008, 06:59
Това кафе се предлага в The Island единственото място в източна Европа, и все пак не отричайте нещо преди да сте го опитали, то верно, че 90% от тоя форум пият 3в1-та и други пумии а тръгнали да ми коментират нещо до кето никога няма да се докоснат... Просто не са истински разбирачи относно кафето. Все пак замислете се- дали ако беше някаква помия, щеше да е толкова скъпо :wink:

LizZz
10-08-2008, 07:53
Това кафе се предлага в The Island единственото място в източна Европа, и все пак не отричайте нещо преди да сте го опитали, то верно, че 90% от тоя форум пият 3в1-та и други пумии а тръгнали да ми коментират нещо до кето никога няма да се докоснат... Просто не са истински разбирачи относно кафето. Все пак замислете се- дали ако беше някаква помия, щеше да е толкова скъпо :wink:
Абе изобщо тук разбирачите май са малко...

Spider4eto
10-08-2008, 08:07
Това кафе се предлага в The Island единственото място в източна Европа, и все пак не отричайте нещо преди да сте го опитали, то верно, че 90% от тоя форум пият 3в1-та и други пумии а тръгнали да ми коментират нещо до кето никога няма да се докоснат... Просто не са истински разбирачи относно кафето. Все пак замислете се- дали ако беше някаква помия, щеше да е толкова скъпо :wink:
Абе изобщо тук разбирачите май са малко... Аве за да си разбирач на кафе трее доста сорта да си опитал. Аз грам не разбирам от кафе, но знам, че ако ми се предостави възможност да пия от това кафе, бих пила без да се замислям 8-)

LizZz
10-08-2008, 08:32
Това кафе се предлага в The Island единственото място в източна Европа, и все пак не отричайте нещо преди да сте го опитали, то верно, че 90% от тоя форум пият 3в1-та и други пумии а тръгнали да ми коментират нещо до кето никога няма да се докоснат... Просто не са истински разбирачи относно кафето. Все пак замислете се- дали ако беше някаква помия, щеше да е толкова скъпо :wink:
Абе изобщо тук разбирачите май са малко... Аве за да си разбирач на кафе трее доста сорта да си опитал. Аз грам не разбирам от кафе, но знам, че ако ми се предостави възможност да пия от това кафе, бих пила без да се замислям 8-)
Естествено! И аз така ше направя! 8-)
Нали живота бил един и кратък, нали уж опитвахте от всичко, а?(към тея, дето се правиха на отвратени)

WILD__BOY
10-08-2008, 08:53
от кога в лондон обменната валута е долар?

LINKNOT
10-08-2008, 12:49
а просто зрънцата ги вадят от лайната на луака, който с уникалното си обоняние намира НАЙ-хубавото и ароматно кафе- зрънце по зрънце, а след това го изяжда, но храносмилателната му система не може да го преработи
Това е странно .. Защо ще го яде като не може да го смели в стомаха си? О.о

hardball
10-08-2008, 13:43
Като кучето ми- пасе трева и после сере тревички :D

cherinka
10-08-2008, 13:50
Spider4eto, lizzard_92 твърдите, че не сте разбирачи на тема кафе, но иначе бихте го опитали?
Защо? За да може като се съберат хора, които знаят за какво става въпрос да имате какво да кажете? А друго освен вкуса, цвета и мириса му дали ще успеете да кажете?

Кафето (не това) ами като цяло КАФЕТО не е създадено за лукс или някакъв подобен синоним.
То е създадено като силна тонизираща напитка. "Кафе" се идва от арабското "Кауе", което в превод означава сила, енергия..
Кафето не е нещо от сорта на цигарите - да се правите на интересни.
Понякога се счита за жизнено необходима суровина. 8-)

Ама внимавайте с тва кафе, след време да не станете кофеманиаци 8-) щот е гадно чувството 8-)

hardball
10-08-2008, 13:57
Кафето (не това) ами като цяло КАФЕТО не е създадено за лукс или някакъв подобен синоним.
...

Кафето не е нещо от сорта на цигарите... [/b]
Не е баш така, то не е създадено като първо, а е открито, второ за европейския свят кафето, какаото, ванилията и тютюнът са добили именно статут на лукс, когато са били донесени от америка, в замъците има специални стаи за пиене на кафе и пушене, сервирането на натурален шоколад и такива напитки са били луксозни и хич не така достъпни като в днешно време.

Ако искаш просто да си вдигнеш енергията няма да ти пука какво кафе точно пиеш, ти можеш да си вдигнеш енърджи левъла и с черен чай ...

Pliok0019
10-08-2008, 14:07
Чух за това кафе, което е направено от акото на бозайник. Мисля, че в България една чаша от кафето струва 50 или 150лв (не си стомням точно). Аз лично бих опитала, но цената е наистина висока, пък и не съм голям фен на кофеиновите напитки.

Pliok0019
10-08-2008, 14:20
мне, не е правено от акото ;)
Извлича се от акото...тоест най-хубавите зърна. И животинчето яде само зрънца от кафе, нали? :D

cherinka
10-08-2008, 14:34
Кафето (не това) ами като цяло КАФЕТО не е създадено за лукс или някакъв подобен синоним.
...

Кафето не е нещо от сорта на цигарите... [/b]
Не е баш така, то не е създадено като първо, а е открито, второ за европейския свят кафето, какаото, ванилията и тютюнът са добили именно статут на лукс, когато са били донесени от америка, в замъците има специални стаи за пиене на кафе и пушене, сервирането на натурален шоколад и такива напитки са били луксозни и хич не така достъпни като в днешно време.

Ако искаш просто да си вдигнеш енергията няма да ти пука какво кафе точно пиеш, ти можеш да си вдигнеш енърджи левъла и с черен чай ...
Така е, едно нещо трябва да нашуми и като му мине модата започва да се ползва само от потребители, които наистина са успели да го оценят :)

hardball
10-08-2008, 14:59
Еми да, обаче важното е, че остава място и за ценителите.
Аз от кафе не разбирам много, мама разбира повече, обаче примерно за чай душицата ми пее. Хубавото е, че е достъпно и всеки, който иска, може да се наслади.
Ако това с изаканите зърна кафе не е толкова достъпно като цена, то е заради степента на трудност на добиване, не заради самите зърна кафе :D

TheNewReligion
10-08-2008, 15:24
Аз, пък ако имах 100$ и бях в Лондон щях да си купя такова кафе. Не само за каузата, но и от любопитство, тъй като цитата на Кръчмонавта ме заинтригува. :) Гнусите се от зрънца извадени от акото на животинче, но не се гнусите да хрупате снаксове от лепило за дограма, нали? :wink:

Spider4eto
10-08-2008, 16:32
Черке, може да не съм разбирач, ам 100% ще различа новата бразилия от това кафе 8-)