PDA

View Full Version : Писмо до ...



heruvimche
10-07-2008, 16:44
Предлагам тук,всеки да напише едно "писмо" до своя любим.Да му каже,това което не е успял/а.Просто да излеете,натрупалите се емоции.Независимо дали е бивш/а,някой/я който/която тайно харесвате или сегашно гадже.Аз започвам първа.Моето "писмо" е до моят бивш...


Писмо до моята любов
Много хора се опитаха да ме променят.Много хора се опитаха,да погубят човешкото у мен.Но знаеш ли,те не успяха.Така,както ти неуспя.Озверена съм-некрия.Мразя те и те обичам.Но най-много мразя себе си.Загубих се някъде в океана,на моята безкрайна любов...по-скоро мания.Ти бе всичко за мене... и все още си.Ненавиждам се в страха си.Страха,че ще привикна към това,да обичам егоист.Взимаше,грабеше от мене,но в замяна какво получих?Презрение,обиди,съ зи...думи,които никога няма да преглътна.Сама се наказах така,знам го.Обрекох се на невъзможна любов.За теб футбола и другите момичета,бяха преди всичко.А къде бях аз?Определено,не по средата.Мятах се напред-назад,като малка мишка в капан.Опреквах себе си.Променях се с всеки изминал ден,заради теб.Всеки ден твърдях:"Прекалено грозна съм за него","Колко съм тъпа.Отново аз съм виновна."
Но днес откривам,че всъщност ти ме погрозни.Сълзите и безсънните нощи,оказаха влияние на иначе,лъчезарното ми лице.Да бях тъпата в случая,че те оставих да ме ползваш,за изтривалка.Но не бях виновна за това,че се влюбих в теб...в най-неподходящия.Но за тебе не бях бреме,нали?Когато излизахме,аз си плащах своята част от сметката...За да не те товара излишно,с разходи.Бях тази,която те изсушваше,когато имаше проблем.А щом ти олекнеше,бягаше да се веселиш...докато аз преживявах болката ти,отново и отново.Разбирах,че за теб футбола е от голямо значение.Когато искаше,да се "помотаеш с мъжете",не те питах къде отиваш.Не те следях,нито ти звънях през 5 минути.Подкрепях те.Бях с теб тялом и духом.Вярвах в теб!А ти?Беше горд,когато вървяхме по улицата.Щом видеше свой приател,бързаше да ме представиш...а след това?Крещеше ми,че той ме харесал и аз съм виновна.Сляп ли беше,та не видя,че имах очи само за тебе?Да,определно!Бях щастлива,през малкото време,в което бяхме заедно.Не те опреквах.Не те съдех,че нямаше време.Не ти вдигах скандали.Никога не докоснах телефона ти,когато получаваше смс или някоя "приателка" ти се обаждаше.Признавам си-искала съм да го направя много пъти,но нещо все ме спираше.Това бе любовта или по-скоро доверието.Не твърдя,че съм перфектна.Няма такива хора.Защо тогава твърдеше,че имам мания за величие?За това,че спрях да споря с теб и казвах,"По-умния отстъпва"?,или ,че когато ме нагрубеше,те подминавах,без да те погледна?Не!Казва се самоуважение.Това което ти,не притежаваш.Дано някой ден,откриеш тази,която ти се полага,защото аз не бях "достатъчно добра" нали?Не съм от момичетата,тип"Лисицата и гроздето".И аз откривам вината у себе си.Знам,че в една връзка,никога не е виновен само единия.Просто искам да ти кажа,че те обичам.Но не по онзи начин...Не както преди месец...Както преди,да започнеш да опипваш приателката ми пред мен,докато ме гледаш с надменност.Не както,преди да се опитваш да сваляш,всички момичета около мен...Знам!Опитваш се да ме накараш да страдам и да се моля...да искам да се върна при теб.Но знаеш ли...Аз няма да го направя.Ще си остана такава,каквато бях винаги.Усмихната,лъчезарна и щастлива ... макар,че вътрешно не съм така.Ще ти покажа,че за мен има и живот след теб...Не съм идеална,не съм различна,както повечето твърдят.Човек съм...Човек,който чете книги,рисува,пише ... (хм,като се сетя...май за това мислеше,че съм скучна,нали?)Това е моят свят...малък и объркан.Приех те в него...Но сбърках...Отново поканих,ненужен гост.Сега когато се опитвам,да те изтръгна от сърцето си...се питам,трябваше ли да мина през всичко това,за да разбера,че аз съм повече от теб,поне в едно отношение...В това,че аз съм човек със сърце,а не като теб.Един егоист,който парадира с любовта си.Радвам се,че "се оттървах" от теб навреме.Защото сълзите и ударите,ми идваха в повече.А живот живян с такъв като теб,не е живот.

scoobydors
10-07-2008, 16:49
Не е ли прекалено лично? :shock: Все пак това са лични неща които само вие трябва да си знаете, а не да ги споделяш с половината свят..... Аз не бих се навила да пиша тука такива неща, дори избягвам да говоря за себе си много много.

heruvimche
10-07-2008, 16:52
scoobydors както виждаш,не съм споменала имена.Но да.Имаш право...прекалено лично е.Но аз предпочетох,да споделя с вас тези неща,отколкото на въпросното момче.Най-много да получа,половинчасов смях от негова страна.Живеем с свободна държава.Нека всеки си каже мнението. :)

Abbie_Broken
10-07-2008, 16:55
Аз не виждам смисъл.. Ако ще му казвам нещо то ще е наживо... а и съм съгласна с scoobydors, че няма да тръгна тука да пиша неща които засягат само двама души. . .

Presley
10-07-2008, 16:55
Боэааааа

Magi4eska_Kiss
10-07-2008, 16:56
Не е ли прекалено лично? :shock: Все пак това са лични неща които само вие трябва да си знаете, а не да ги споделяш с половината свят..... Аз не бих се навила да пиша тука такива неща, дори избягвам да говоря за себе си много много.
+1 Аз също избягвам да говоря за себе си и личния ми живот. Твърде деликатна тема е за мен.

MixXx
10-07-2008, 17:06
Умри ма мършо, майка ти да е*а ма кранто загубена, щи откъсна очите и щи ги завръ в гърлото да се задавиш, ти е*а нещастната ку*ва да е*а

Ами общо взето това е

BaiToq
10-07-2008, 17:20
Бе пишете на Дядо Мраз,
кви са тея любови... :-o

mynichka
10-07-2008, 17:24
туй по добре на своя бивш да го беше написала ..а не на нас :D

gree_girl
10-07-2008, 17:33
Защо всички се нахвърляте на момичето? Може би е искала да сподели на някого ... имала е нужда да го направи. Това, че начина е по-различен от обикновенния, не означава, че трябва да я обвинявате. Ако не искате да споделяте своята история, тогава не се нахвърляйте и на нея.

JahSoldier
10-07-2008, 18:03
Защо всички се нахвърляте на момичето? Може би е искала да сподели на някого ... имала е нужда да го направи. Това, че начина е по-различен от обикновенния, не означава, че трябва да я обвинявате. Ако не искате да споделяте своята история, тогава не се нахвърляйте и на нея.

+ 42543653474545 :-o

Bellatrix
10-07-2008, 18:05
"Мило, ти си пич. Като те погледна ми иде да надам боен вик на щастие и да ти се метна на врата, писукайки като малко детенце от любов" 8-)

dreaml1nd_
10-07-2008, 18:16
Ти исаш това на него да му го кажеш...като го казваш на нас олеква ли ти?

VerryBerry
10-07-2008, 18:18
"Мило, ти си пич. Като те погледна ми иде да надам боен вик на щастие и да ти се метна на врата, писукайки като малко детенце от любов" 8-)

и аз бих написала това :)

scoobydors
10-08-2008, 03:49
Умри ма мършо, майка ти да е*а ма кранто загубена, щи откъсна очите и щи ги завръ в гърлото да се задавиш, ти е*а нещастната ку*ва да е*а

Ами общо взето това е
Можеше да си спестиш мнението.... :?

pyfpaff
10-08-2008, 16:14
zn che nqma smisul da ti pisha i oshte ot sega podchertavam che ne ochakvam nishto ot tova pismo.pisha ti prosto za da mi olekne na men i ti da znaesh kakvo mislq.. imam nujda da ti go kaja i da go izleq nqkade..nqmam smelost da ti se obadq i est izbrah po lesniq i donqkade bezboleznen nachin da go napravq.mn mi lipsvash naistina misleh si che shte mi bude po lesno no ne e taka..obichah te i te obicham ujasno mnogo ..kakto sum ti kazvala ti si pyrviq kym koito izpitvam neshto istinsko.idealno si spomnqm posledniq ni razgovor..sega v momenta ti pisha i si mislq kolko az se unijavam kato ti kazvam vsichki tezi neshta..no nqmam izbor prosto se nalaga ..nadqvam se da mi stane po dobre sled kato go kaja..bqh mn oburkana i nz kakvo stava..ochujdavahme se,omruzvahme si..i est razdelihme se..opitah se i dadoh vssichk ot sebe si no imah chustvoto che ti ne jelaesh da produljavame..misleh si che si prosto nqkoi ..prosto oshte edna vruzka no..mai sum greshala.. vsqkko neshto naokolo mi napomnq za teb...kolkoto i maniakalno i detinsko moje bi da ti zvychi e taka..pusnam si tv-to i ...neshto kvoto i da e mi napomnq..obrushtam se i na raklata mi sedi chervenoto dqvolche toshko...iztrih snimkite ti..iztrih i smsite ti..iztrih nomera ti ....no polzata e nikakva tui kato az go znam naizust..tolkova mn placheh i tolkova mn iskah tova da ne e istina...iskah prosto na sutrinta da se sabydq i vsichko da e minalo..da ne te pomnq i da ne me e grija..dori za den si pomislih che sum uspqla da te prevuzmogna...pomislih che sum uspqla i da te zamenq ..misleh che ako imam priqtel bi mi bilo po lesno..no ne e taka..izlizam s momcheta staraq se da mi e qko s tqh obache nestava..v tqh tyrsq teb i ne te otkrivam..te sa razlichni i ne gi iskam....iskam da si se setil za men i da si si mislil dori i rqdko dori prosto 1 pyt samo da si se setil.. vseki pyt kogato zvane tela se nadqvam da si ti..vseki pyt kogato vidq znamece v skupe iskam da si ti.....nadejdite sa mi kolkoto naivni tolkova i nevuzmojni obache..ne sum vinovna az..prosto se sluchva s men neshto stranno koeto do sega ne e bilo..mina malko vreme prividno no na men mi se stryva kato milion godini..do sega imah volq imah i dostoinstvo i ne ti se obadih no veche neizdurjah i reshih da spodelq..nikoga ne sum mislila che shte ti govorq taka i shte mi bude tolkova trydno..zn che 6 meseca ne sa malko vreme..moje bi sum se izcherpala i moje bi chustvata ti sa ohladneli moje bi postoqnnoto murmorene ti e pisnalo..moga samo da gadaq...zashtoto nie ne provedohme i 1 razgovor ei taka prosto da govorim za nas..
zn che za teb veche neshtata sa tochni i qsni..(to sa si takiva de) no prosto pyka mi za teb..iskam da te vidq zaposledno i da prikluchim..no ochi v ochi..zashtoto ne sme malki..tezi 6 meseca za men znachat mnogo..golemi hora sme i mojem da si pozvolim tova da se vidim i da si slojim kraq ne samo po skupe.
;( ;( ...az tova mu napisah...rezultata beshe nikakyv..

slun4ice_90
10-08-2008, 21:42
На мен пък темата и самата ти идея ми харесва.Какво лошо има,който иска да драсне по някой ред...ще му стане по-добре мисля... :-o Ето какво писмо съм написала аз...за него...Не ми се смейте много.... 8) :D
Писмо от мен...за теб....!
Не знам как и защо стана всичко това между нас.Бях щастлива,обичах те,но и до ден днешен спомена за теб в мен не избледнява...Ти се появи след една дълга зима в моя живот,за да ме стоплиш и да се почувствам пак щастлива и обичана...Месеците прекарани с теб ме направиха адски щастлива.За мен ти си бог,колкото и пресилено да звучи...За мен, ти си гласът ми,който толкова обичаш...За мен,ти си музиката, без която не мога да живея...За мен,ти си талантът ми да оцелявам в живота и да се справям във всичко...Сега,когато пиша тези редове се питам как можах да си позволя луска да те загубя?!Как можах да си позволя?!..Знам,виновна съм,но и ти не си по-малко виновен от мен...С теб се чувствах като в приказка,защото ти беше моето момче,а аз твоето момиче...Спомняш ли си?!Така се наричахме... :( Всяка моя дума е излишна вече,знам го...Заслужавам да страдам,защото те изгубих...Не мога да си го простя...Тежи ми това,че сега не мен целуваш и обичаш, не крия....Обичах те дори,когато сладко ме ревнуваше....Когато бях болна ми звънеше,за да ме питаш:"Как си скъпа?Пий хапче или чай за гърлото не искам да си зле,защото,когато си така и аз се чувствам зле..."Смс-сите,които ми пращаше за "добро утро",разговорите по тела,които бяха с часове до полунощ....Няма как да ги забравя....И не искам..Не съжалявам за нищо,което преживях с теб....Ти ми показа,че мога пак да обичам...Направи ме много щастлива....Бях наранена и предадена,зъзнех за малко вяра и човек,който ИСТИНСКИ да ме ОБИЧА!!!!Благодаря на господ,че ни събра....Не осъзнавам,защо ни раздели....Защо позволи да си отидеш от живота ми???От въпроси няма нужда вече...Късно е за всичко....Моля се едни ден пак да те видя и да се обичаме пак.Вътре в мен тая надежа,която не иска да ме напусне...За мен ти си моята съдба...Няма пътека,по която да избягам от теб...Ти си моята голяма и истинска любов...Пожелавам на всеки да има щастието да открие човек като теб,както аз те намерих.....Ти си моята красива приказка,която ще помня до гроб.Където и да отидеш бъди щастлив и обичан...Никога не искам да си тъжен,както ти не искаше да съм тъжна....И последното,за което се моля е животът да е благосклонен към теб и да ти поднесе много повече щастливи мигове,отколкото нещастия....
От твоето момиче, с цялата ми любов!..... :-) :cry: :-# :-# :-k

PeopleAlwaysLeave
10-09-2008, 00:02
scoobydors както виждаш,не съм споменала имена.Но да.Имаш право...прекалено лично е.Но аз предпочетох,да споделя с вас тези неща,отколкото на въпросното момче.Най-много да получа,половинчасов смях от негова страна.Живеем с свободна държава.Нека всеки си каже мнението. :)

А аз пък смятам, че е най-добре точно на въпросното момче да ги споделиш, а не на хора, които не познаваш и едво ли ги интересува какво имаш да казваш на гаджето,бившото :shock:

ПП Сори ако съм прозвучала груба, но е точно така. Ако всички тръгнем да пишем на любимите си фермани никой няма да ги чете и темата се превръща в безсмислена, поне според мен...

scoobydors
10-09-2008, 03:57
scoobydors както виждаш,не съм споменала имена.Но да.Имаш право...прекалено лично е.Но аз предпочетох,да споделя с вас тези неща,отколкото на въпросното момче.Най-много да получа,половинчасов смях от негова страна.Живеем с свободна държава.Нека всеки си каже мнението. :)

А аз пък смятам, че е най-добре точно на въпросното момче да ги споделиш, а не на хора, които не познаваш и едво ли ги интересува какво имаш да казваш на гаджето,бившото :shock:
Да :? :? :? аз дори не си направих труда да го прочета, а и има и смисъл :?

soul1199
10-09-2008, 18:06
tup D. tup! :D :D ti mi susipa vsi4ki me4ti i vupreki tova,az produljavam napred ne me e.e za teb,ti si kreten!
zdr,my biv6a nespodelena lubov,B.mn te obi4ah,no ti taka i ne razbra,kazah ti,4e te har.,no ti mi kaza,4e iska6 da sme samo fr.ve4e te zabravih s mn ysiliq,blagodarenie na edin 4ovek! :grin: celyvki :-) 4a0