PDA

View Full Version : Проблем с пиърсинг(поредната тема)



Loshotia
10-07-2008, 18:21
Здрасти! Значи....пробих си в студио ушите(мекото) преди може би вече 3 месеца. В началото спазнах всичко стриктно- антибиотици, сапуни..но ето, че минаха 3 месеца през които нямах никакви проблеми с лявата дупка, но дясната( на която спя) постоянно се възпалява. Известно време стоях без обеца- никаква промяна. В петък забелязах, че имам нещо като топче на ухото около дупката- стиснах го и имаше ужасно много гной. Изстисках хубаво, дезинфекцирах и реших, че след като е нещо като рана, има опасност да зарастне- затова дезинфекцирах обецата и пак сложих. До днес нещата бяха пак спокойни, но като махнах обецата и пак потече гной.
Какво да правя? :(

LipSoFAnAnGel
10-07-2008, 18:48
Спокойно и на мен ми беше станало така като си пробих последната дупка , само че нямаше гной един приятел ми даде някакво правено мазило взето от аптеката, два или три пъти се намазах и ми минаха ама незнам как се казва :?

mrssmith
10-07-2008, 18:54
нормално е. почти всяка нова обица прави така. а понякога и старите правят така 8-) . не се психирай, почиствай много редовно и всичко ще е наред :). най-добре докато се оправи да стоиш с медицинските си или със златни обици. успех. :-)

InnchetO
10-07-2008, 19:42
и на мен ми се възпали така в началото (: аз си махнах обецата и сега нямам втора дупка :( но не мисля , че ми е голяма загубата :D

Loshotia
10-07-2008, 19:44
Мен ме е яд много, щото бяха големи войни за тези втори дупки, а сега...нищо...ще продължа процедурите пък дано се оправят нещата.

Devo4ka
10-09-2008, 13:54
нормално е. почти всяка нова обица прави така. а понякога и старите правят така 8-) . не се психирай, почиствай много редовно и всичко ще е наред :). най-добре докато се оправи да стоиш с медицинските си или със златни обици. успех. :-)

аз имам 3 дупки на едното и 2 на другото, нямах проблем даже си пробих и пъпа :-P важна е хигиената според мен или може да си с по-чувствителна кожа.

s1NNer
10-09-2008, 16:34
Сложи си друга обица ..

6emet4e
10-09-2008, 17:50
както казаха по-нагоре-пробвай с друга обица! може да имаш някаква непоносимост към някой метал...
Иначе докато се оправи си го промивай често,може да си вземеш и "Гентамицин"

FunkyFresh
10-09-2008, 18:05
може да си вземеш и "Гентамицин"
Гентамицина му е майката! :wink:

ValzZi
10-09-2008, 19:20
имам 5 на ушите..2 пъти ми става така и се оправя но не оставай за дълго без обеца ако не искаш да останеш без дупка :)

Bianca
10-09-2008, 19:28
Ох, аз имам само две дупки на ушите /стандартни/.
И понеже отдавна не съм си слагала обеци /като се има впредвид, че вкъщи е пълно с такива/, като си сложих преди известно време, ушите ми се възпалиха, почна да тече кръв, гной и какво ли още не. Махна ги-оправя се, сложа ги пак-отново става така. :(
Иначе не съм пробвала да ги дезинфектирам. При теб имаше ли някакъв ефект, искам да нося обеци, макя му деба. :(

N0_feAR
10-09-2008, 20:07
От какъв материал ти е обицата?? Може и в това да е проблема, затова си купи една от титан, не са скъпи и ще ти свършат страхотна работа. За да ти заздравее ухото промивай някоко дена с кислородна вода и мацай след тва с банеоцин. Така би трябвало да се оправи ;) Ако имаш още въпроси--->ЛС

chocoleptic
10-10-2008, 16:52
^
;-)


+ мажи с медисепт.

Detestation
10-10-2008, 19:57
Аз също си пробих ушите наскоро и за проблеми с възпаления (защото за втори път ги пробивам,първия су възпалиха) ми препоръчаха един спрей Оксикорт-ето така изглежда- http://www.farmshop-spb.ru/imgprod/f02187_full.jpg
Много лесно се използва,само се пръсва и няма нужда да си мажа цялото ухо с разни кремища и помади.Мисля че цената му беше към 7,40.

Seducti0n
10-10-2008, 20:08
Моя съвет е да се консултираш с лекар и да не пипаш дупката за сега, защото може да се замърси нещо и в опитите ти, да си помогнеш, всъщност повече да си навредиш.


П.С-Обица на мекото/възглавничката/ на ухото, до колкото знам не се брои за пиърсинг. :wink:

nejnaDROGA
10-11-2008, 05:58
И аз преди 4 години бях така и сега не искам да чувам за обеци :o
И двете ми уши така се възпалиха,че за малко да стигна до хирург за дясното :o Отивай на лекар да ти предпише нещо докато не е станало твърде късно!!!На мен ми беше предписал някакъв антибиотик в малка тубичка за около 11лв.,но поне бързо се оправих.Е предполагам на теб ще ти предпише нещо по-леко,защото аз бях доста зле.Друго,което може да пробваш е да смениш обеците (в смисъл ако са златни да сложиш сребърни или дори самия модел да смениш).Може да ти звучи малко смешно,но при мен целия проблем се появи,защото съм имала непоносимост към среброто,медицинската стомана и платината (да не говорим и за неръждавейките :D ),а златото го мразя и бях категорична,че няма да си сложа златни обеци :x При майка ми също е нещо подобно,но при нея всичко зависи от модела (което е малко тъпо).В нас има над 20 чифта златни обеци,от които може да носи само 3,защото от останалите също й се възпаляват ушите ...
Айде успехчета :-) и дано се оправиш ;)